Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:29:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161614 пъти)
 
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #315 -: март 11, 2009, 10:02:04 »

Момичета какво сте направили? Не мога да ви изчета.
Liva  роклята е невероятна!  
А някой чувал ли е, че късметите трябва да бъдат толкова на брой, колкото са годините на булката?
И още по едно въпросче, да дадете мнение: Свеки много държи да има разбулване, да обаче сватбата ще е вечерна освен това няма да ходя в тях, и и  казвам какво разбулване в ресторанта. Говорих с нашата водеща и тя ми обясни, че е правила разбулване в ресторант, но не се получава много добре, защото традицията е съвсем друга. Булото се слага на плодно дърво и т.н., а когато е в ресторанта го слагат на питка,и аз сега много се чудя май накрая ще си бъда само с цеветето и без було.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 11, 2009, 10:03:55 »

Момичета какво сте направили? Не мога да ви изчета.
Liva  роклята е невероятна!  
А някой чувал ли е, че късметите трябва да бъдат толкова на брой, колкото са годините на булката?
И още по едно въпросче, да дадете мнение: Свеки много държи да има разбулване, да обаче сватбата ще е вечерна освен това няма да ходя в тях, и и  казвам какво разбулване в ресторанта. Говорих с нашата водеща и тя ми обясни, че е правила разбулване в ресторант, но не се получава много добре, защото традицията е съвсем друга. Булото се слага на плодно дърво и т.н., а когато е в ресторанта го слагат на питка,и аз сега много се чудя май накрая ще си бъда само с цеветето и без було.

мен ще ме разбулват в ресторанта и това искам да го направи кумата ...радвам се че сте хареса ли избора ми на рокля
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 11, 2009, 10:39:49 »

а аз да попитам уизбрахте ли си ритуали....че те са толкова много че аз се шашнах...какво мислите за тракийска сватба
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #318 -: март 11, 2009, 11:36:12 »

То че кумата разбулва е ясно, но на какво ще сложите булото. А относно ритуалите ще си имаме всички традиционни ритуали за нашият край. Какво п редставлява тракийската сватба?
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: март 11, 2009, 12:53:58 »

То че кумата разбулва е ясно, но на какво ще сложите булото. А относно ритуалите ще си имаме всички традиционни ритуали за нашият край. Какво п редставлява тракийската сватба?
ритуала е страхотен булката застава посредата и около нея танцуват момичета е с воал играят около нея ...а на младоженеца се прави "бръснене" което се свързва с края на ергенския живот много е романтично...
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 11, 2009, 15:24:23 »

Момичета какво сте направили? Не мога да ви изчета.
Liva  роклята е невероятна!  
А някой чувал ли е, че късметите трябва да бъдат толкова на брой, колкото са годините на булката?
И още по едно въпросче, да дадете мнение: Свеки много държи да има разбулване, да обаче сватбата ще е вечерна освен това няма да ходя в тях, и и  казвам какво разбулване в ресторанта. Говорих с нашата водеща и тя ми обясни, че е правила разбулване в ресторант, но не се получава много добре, защото традицията е съвсем друга. Булото се слага на плодно дърво и т.н., а когато е в ресторанта го слагат на питка,и аз сега много се чудя май накрая ще си бъда само с цеветето и без було.

Това за броя ка късметите съм го чела тук някъде във форума, иначе не съм го чувала преди. Аз съобразих броя на късметите с броя на гостите. Все пак гостите ни бяха повече от 100 и да хвърля само 24 късметчета ми се стори малко. Не си спомням точно колко хвърлих, но бяха някъде около 50.
Ритуала с разбулването го имаше на нашата свтба и на мен ми хареса. Булото се маха от кумата и се слага върху питка, която свекървата държи. Аз много исках да съм с було на сватбата си, но също исках и да си покажа прическата. Така че до 12 бях с булото, а след това ме разбулиха и през останалото време бях "по прическа". Този ритуал ми хареса, защото решаваше проблема с махането на булото по средата на празника. Все пак така е по-тържествено, а и слагането на булото върху питка е синвол на изобилие и плодородие и ми хареса.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 11, 2009, 15:35:16 »

аз мисля да се разбуля след изнесения ритуал..на мястото на булото съм си харесала една тиарка, но не като корона а по скоро като подредени цветове един до друг
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 12, 2009, 09:21:43 »

 smile аз мисля.че наистина броят на късметите не трябва да се съобразява с годините на булката...поне моите ще са повече bouncinggirl ,а за булото...ще имам,но не съм се замисляла за разбулването.Ще трябва в ресторанта...май да пращам кумовете да засадят  дръвче някъде там DANCE четох някъде че кумата трябва да го върже на дръвче, но булката не трябва да вижда къде....дали е вярно не зная.. smile
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 12, 2009, 10:03:20 »

И аз няма да имам късмети равни на броя на годините ми, искам повече да има за повече хора.
А було няма да имам, още се чудя обаче за прическата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 12, 2009, 10:07:29 »

Здравейте, момичета!
Да се включа и аз. И аз мисля да имам повече късметчета, отколкото са годините ми. Да ви попитам дали сте се ориентирали относно грима и по-точно да ми препоръчате добър гримьор във Велико Търново pardon. Може и с лично съобщение.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: март 12, 2009, 10:34:59 »

уф и мен това с гримьора  и фризьора ме тормози
накрая ще се гримирам сама, ама за косата съм с две леви sad
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 12, 2009, 10:45:12 »

а колоко струва сватбена прическа и грим в Търново май е доста скупо нали...защото за Пловдив прическата е около 40-50лв и грим 10-12лв тук как е ...понеже съм живяла 8 год там и съм на ясно с цените..но тук не
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 12, 2009, 11:17:54 »

а колоко струва сватбена прическа и грим в Търново май е доста скупо нали...защото за Пловдив прическата е около 40-50лв и грим 10-12лв тук как е ...понеже съм живяла 8 год там и съм на ясно с цените..но тук не

Сватбената прическа при фризьора, при който съм запазила час е 40 лв + 25лв за пробна, той е от Горна Оряховица и съм му редовна клиентка от близо 5 години. В този фризьорски салон се предлага и грим, цената е 25 лв, но аз съм виждала резултата и не мисля да използвам тегните услуги. За Велико Търново нямам представа от цените за този вид услуги. pardon
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 12, 2009, 11:38:14 »

Marri коя е вашата дата и къде ще бъде събитието?А кой е фризьора, който ще ти прави прическата? smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 12, 2009, 12:19:59 »

Marri коя е вашата дата и къде ще бъде събитието?А кой е фризьора, който ще ти прави прическата? smile

Дата е 23.05.09, веселбата ще бъде в хотел Янтра, а фризьорът е Веселин от фризьорски салон "Magic" и Горна Оряховица(за името на салона не съм много сигурна, намира се в сградата срещу съда) smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines