Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:21:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161887 пъти)
 
apolo12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Това което не те убива те прави по силен


« Отговор #120 -: февруари 16, 2009, 21:30:42 »

Хотела в който ще е сватбата е "Севастократор Калоян" съгласана съм че Янтра е категория 5 звезди но ми се виждат цените доста високи,а може и аз да не разбирам shok blushна нас ни дават апартаменти за младоженците и кумовете бонус и ние ще ползваме около 5 стаи но не мислим да ги плащаме ние, незнам така ли е обичаят blush,но  смятахме всеки да си плати .Само  на кумовете ще поемем престоят защото  ние и ги водим тях от далече. Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 17, 2009, 08:34:20 »

И аз правя такива планове Apolo 12, гостите да си плащат престоя.
Ние живеем във Велико Търново, не просто сме решили да правим сватба там, така че  Wink, ако бяхме решили да я правим в някой друг град, само за екзотиката, разбирам, тогава най-вероятно щяхме да платим и нощувките. Освен това досега, където и да съм ходила на сватба, никога не е стоял въпроса дали ние(като гости) да си плащаме нощувките, поканите винаги са били за самите сватби, а как ще се организира престоя си е било наша грижа. За нашата сватба мога да уредя нощувките на едно място, колкото да ориентирам гостите в обстановката на града и да им е по-удобно и близо, до мястото където ще е тържеството, да извоювам отстъпка в цените за повече места, и така good
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #122 -: февруари 17, 2009, 08:52:29 »

Момичета, ако сватбата е дневна добре, да си платят, но ако сватбата е вечерна как да кажа на гостите, каним ви на нашето сватбено тържество, обаче си платете нощувката в хотела - някак не върви. Все пак като каниш някой на сватба не трябва ли да му подсигуриш всичко? И на мен не ми се плащат 10 стаи за нощувка ама как да стане? Незнам
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 17, 2009, 09:49:37 »

и аз не знам! за въпроса със стаите и на мен не ми се плащат но споделям мненето на Тера, че просто няма как да им кажеш заповядайте на сватба, нощувката е еди колко си, аз търся някакъв компромисен вариант, кой къде може да спи по познати, кой ще е с кола и ще пътува обратно и мисля на много малко хора да платим нощувката - няма как.
а който вече е бил в хотел за сватба да ви питам хотелите нямат ли практика да дават бонус апартамент за младоженците, дето се вика поне този разходи да си спестим sad
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 17, 2009, 10:26:24 »

anbibian, до колкото знам всички хотели дават бонус стая за младоженците. На нас ни дадоха, а и всички хотели в които се бях обаждала ми казаха, че дават стая бонус.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 17, 2009, 10:39:24 »

tera4 i anbibian, не се притесняваите за парите, които ще дадете за нощувките на гостите, уверявам ви, че те ще ви се върнат (особено ако сте казали на гостите си да ви дават пари, а не подаръци). В карина сметка дали те ще дадат 30 лв. да си платят сами нощувката и ще дадат още 50 лв. на вас или пък вие ше им платите нощувката, а те ще ви дадат 80 лв. е все еднакво. Повечето хора като се съгласяват да отидат на сватба си правят така сметката, че поне да си покрият разходите, които младоженците са направли за тях. Поне на нашата сватба почти всички си бяха направили много правилно тази сметка  smile. Естествено, обаче трябва да съобразите възможностите на вашите гости с това колко скъп хотел да наемете.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 17, 2009, 11:23:02 »

Съгласна съм с теб Таничка, но при нас проблема идва от парите с които разполагаме за сватбата като бюджет, а не от това колко ще си възвърнем. Просто ни е ограничен началния бюджет и трябва с това да се съобрази всичко друго. А сега ми изтърсиха че роклята която съм си харесала е 3500 Oh my ..., така че съм почти сигурна, че ще се шие, че това ми е половината сватба Oh my ...
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #127 -: февруари 17, 2009, 12:02:24 »

На всякъде дават апартамент за младоженците, а на някой места дори и за кумувете. Реших, че няма да купуваме излишни подаръчета за гостите, които сега явно са много актуали и навсякъде ги предлагат, а ще им поемем нощувките.  Все пак това са все хора, които много ни обичат и ще дойдат от другия край на България, за да са с нас в този ден.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 17, 2009, 12:49:29 »

anbibian, знаеш ли, че има възможност, част от нещата да ги платите след сватбата, когато вече ще имате повече пари в брой. Когато нашите кумове се жениха така направиха. Разплатиха се с сватбоводещата, Dj-я, фотографката и т.н. след сватбата, а и нощувките в хотела също се плащат  на следващата сутрин.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: февруари 17, 2009, 14:05:42 »

Таничка, блгодаря за инфото, аз въобще не помислих за това, чесно, а се сетих и друго може да си вкарам в употреба кредитната карта виза за хотела да речем пък гратисния срок е 45 дни и ще мога да си вкарам паричките обратно без лихва Wink
Активен
ani4kata86
Регистриран

Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 18, 2009, 12:53:49 »

Момичета, моля ви за малко помощ. Не мога да си намеря рокля  nea  по принцип си търся под наем, ако не си намеря, тогава ще купувам. Харесах си един модел в Сияна. Само в Менделсон не можах да отида, защото не работи събота и неделя. Можете ли да ми помогнете с малко информация. Не съм от Търново и за това ви питам.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #131 -: февруари 18, 2009, 14:48:54 »

Ani4ka, доколкото разбирам си обиколила всички агенции без Менделсон. В тази тема мисля че на втора страница има всички агенции и доколкото знам във всички дават рокли под наем, а в Рабел и шият по поръчка. Ако с нещо друго можем да помогнем пиши пак. Харесали ли сте ресторант?
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 18, 2009, 15:26:56 »

Ами ти от кой град си и само в Търново ли мислиш да разглеждаш за рокли ?
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #133 -: февруари 18, 2009, 15:39:30 »

Честито на всички бъдещи булки от Велико Търново и тези които ще се омъжват във Велико Търново smile
 Bravo
Активен
ani4kata86
Регистриран

Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 18, 2009, 15:56:09 »

Здравейте.
от Павликени съм и рокли съм гледала в Русе и Плевен. Няма смисъл да обикалям цяла БГ. Все пак ако си харесам модел под наем, заслужава ли си да ходя да я взимам и връщам от Русе например?
В Търново има много хубави рокли и съм върл противник на "екскурзиите до Асеновград" защото комплиментите не са оправдани. Смятам, че щом имаш ясна представа какво търсиш и го намираш, защо да обикалям  наред- за спорта.
Казах в предния си пост, че си харесах рокля от Сияна, на ф-ма "Аз и Ти" гр. Смолян. Роклите им са невероятно красиви. Попитах за Менделсон, защото чух, че предлагат повече модели рокли под наем.
Ако си намеря под наем, няма да давам близо 600лв само за рокля, която на следващия ден ще се озове в гардероба ми.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines