Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 11:25:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Ble6tu4ka - 07.06.2009 г.  (Прочетена 55738 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 18, 2009, 14:21:29 »

Блещучке, това със заглавията на ястията в менюто ме разби!!! Мислех да не правя менюта, но като видях твоето, вече и аз искаааам! Нали няма да се обидиш ако си кръстя и аз моите манджи.. просто идеята е.. как не съм се сетила за такова нещо? - няма как да се сетя - гениално е!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 19, 2009, 11:18:18 »

Муц, Ан, Бастет, много ме радвате!  give_rose Благодаря Ви за хубавите думички!
Бастетче, никак даже няма да се разсърдя, ами даже и ще чакам с нетърпение да цопнеш меню-то да си оближа пръстите и аз:Р

Ох, нищо против цветята върху сватбените торти, ама де що гледам - все се кипрят разни рози, лилиуми, орхидеи и т.н. растителности...
Сигурно поради именно тази вездесъща практика тортите да са с цветни мотиви на сватбите - им е трудно на сладкарките да отвикнат от моделирането на венчелистчета и да направят експеримент с нещо различно... Мъка мъкааа..

В края на краищата се оказа, че цеха, с който работи ресторанта ни - не може да направи желаната торта... и.... сме пак в изходна позиция 20 дена преди сватбата..
Единствените 2 места, за които съм убедена, че ще направят тортата както я искам са 100 гр. Сладки и сладкарница Lucky. От втората преди време бях поръчвала торта за РД-то на милото и на изглед беше фантастична! Всеки детайл беше пипнат и въобще - красота! Ако намеря снимка ще ви покажа, че не знам де сме ги заврели тия снимки. Обаче пълнежа не зная аз ли не го уцелих, кво ли, ама беше сухичка тортата и вкусът и не беше кой знае какъв. Пък мен ми се иска все пак да се пооближат с кеф гостите, вместо да преглъщат на пресекулки. А и в Lucky си е бая скъпичко, каквото и да си говорим - 4,50 - парчето..
В 100гр. Сладки вчера ми казаха, че могат да направят тортата, обаче трябва ако искам да е слята - да е с един конкретен пълнеж - шоколадов мус и бисквитки, за да е стабилна, пък мен ми се струва, че това си е тежичко като за лятна сватба някак си. Цената на парче там с този пълнеж (най-скъпия всъщност) е 4.20лв. За цялата торта - 3 етажна - 70 парчета - близо 300лв излиза.
И си мисля да жертвам формата за сметка на вкуса и цената...
Аз сега се лепнах на ей тая торта, че някак си фигурките много ме зарадваха... И мисля, че май ще е окончателния вариант. Според вас дали ще стои добре на отделни 3 етажа?






Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 19, 2009, 12:23:31 »

Ол, каква страхотна торта smile Деня наближава слънце smile Аз какво съм проспала досега, че не съм се включила в темичката не знам. Честита темичка и много много щастлив семеен живот, с много любов, много топлина и още по - много деца  yahoo
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 19, 2009, 13:02:33 »

Блещучка, тортичката много радва! според мен тези сладурковци ще стоят добре на всичкооо още повече ми харесват понеже и нашите са подобни ( но не седнали )  Bravo  give_rose
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #49 -: май 19, 2009, 16:19:54 »

Отново голямо браво за измайсторените номера на маси  good На милото сестра му също имаха 2в1 - номер на маса + меню, но при тях беше пирамидка и съответно номера на масата беше от едната страна, а менюто от задната.  Offtopic Докато ви четях менюто и огладнях  Girl_hide , много хубави ястия включва, някак си не са типично сватбарски,  Bravo за избора.
Сега за тортата. Ако знаеш колко много снимки на "морски" торти съм си подбрала, проблемът е, че при мен съвсем няма да се намери кой да направи дори и бледо копие  nea Дори обмислям варианта да си купя захарните фигурки от тук, от някой добър сладкар, и да ги дам на хората, които ще правят тортата, поне малко да заприлича на нещо  crazy
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 19, 2009, 19:43:01 »

Я да се пофаля с последната си придобивка. Едни нисички обувки за смяна като ми се уморят крачетата. По-точно сандалки. То мойто си беше истинско приключение докато намеря нещо, което да ми стане на лапичките.. Първо мислех да правя по поръчка, но зяпнах като ми казаха цена от 160лв. Накрая се сдобих с един чифт сандалки за 30лв, за чието удължаване на каишките, че не ми стигаха  blush ми струваше почти толкова колкото дадох за самите сандали... Още даже не са  ми ги направили и няма как да ги покажа. Освен това не са хич сватбени, вместо токче - са на платформа, макар и доста елегантна.. Но поне са ми удобни и са бежави, което пасва на всичко останало.

Обаче днес, разхождайки се да говорим с фотографа, случайно мернах на една витрина ей тези и се влюбих от раз. Златисти са и вече са ми слабост дотолкова, че ме е яд, че са без токче и няма да мога да ги нося през цялото време, защото роклята съвсем ще ми се сурка по паважа... Ще си ги приобуя в ресторанта, за да си се влачи и да си денся;) дано не я настъпвам много само...

Та ето ги и тях:







Слънце, мисля, че Неделя биха били способни да изработят красива торта, допитай се до тях и си носи снимчица.. Те бяха също едни от фирмите, които проверих, обаче в крайна сметка условията на 100гр сладки повече ме устройваха... 

Цвети, я покажи и ваш'та торта, че ми стана интересно?smile

Крисиии, много сладки пожелания! Благодаря ти от сърце!  heart
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 19, 2009, 20:06:27 »

много ми харесват сандалките  give_rose
и аз си мярнах едни съвсем равни бял лак на графа и мисля да ги вземам, с моите проблеми с чупените ми крачета после ще си ги нося с кеф  smile

за тортата мисля че 100 гр сладки са супер и ще ти направят тортата каквато искаш, а за пълнежа няма ли вариант да дегустираш за какво точно става въпрос и ако ти хареса и не е тежък може и слята да поръчаш

а сладурите на тортата вярно са уникални - откъде са?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 19, 2009, 20:21:47 »

Ан, няма да сбъркаш ако си купиш удобни ниски сандалки! Хич не му мисли:)
А за фигурката на тортата... мчи тя комплект с нея си върви май.. или поне на снимката тъй изглеждат.. Аз затова на таз торта се спрях, обаче ще е на 3 етажа, че за 70 парчета 2 етажа  не стигат...
В петък ще я поръчваме, ама ще я разделим на етажи все пак.. днеска дегустирахме пълнежа от еклери и малини и се оказа точно толкова главозамайващо вкусен колкото си представяхме и ще е той! Пък ако ще да е на стойка, голяма работа толкоз... smile
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 20, 2009, 06:54:10 »

Блещуче, отново само хубави неща виждам в твоят темичка, не съм се и съмнявала. Тортичката е много красива и ефектна, много добър избор! Сандалките са супер и изглеждат удобни. Аз допълнителен чифт обувки нямам, да се надяваме, че ще издържа на натоварването. И само да отбележа - искам още снимки на хубави нещица yahoo!
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 20, 2009, 07:15:49 »

Хей Блещуче, от къде ги черпиш тия идеи, ппросто незнам.само страхотни неща показваш.Сандалките са супер, само ако знаят колко танци ще им минат.. DANCE
Идеята за менз по масите и то с тия уникални имена е муцка просто.
ама и аз като Енигма искам още и ощееее снимкиии  blush
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 21, 2009, 22:09:39 »

Утре ще ходим да поръчваме тортатааааааа smile  yahoo
Освен това, ще поръчваме още една ама рожден денска.. smile за кумът, който предния ден има РД, обаче няма да е имал време да празнува заради нашата сватба и решихме да го изненадаме... И понеже те с кумата също ще се женят октомври сме решили тортата му да представлява книга, а отгоре да пише:
"Наръчник на начинаещия съпруг" smile  Ще е нещо ей такова... smile



Ей сега спретнах една идея за пръстените за салфетките в съчетание с номерата на масите.. smile

Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 22, 2009, 12:11:03 »

от къде ги вадиш тези интересни торти пусни сайт моля те  Bravo
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #57 -: май 24, 2009, 14:47:48 »

Лелееее, да ме прощават останалите съфорумки, но такива красоти не съм виждала в ничия тема!  Bravo Мисля, че ще се съгласят с мен! Евалата за въображението и талантливите ръчички. Направо ми събра очите в осмоъгълник  tease То кутийки, покани, книги, торти...красота!

Продължавай да ни радваш със снимчици и успех с оставащите нещица!
Тортата от 100гр сладки ли ще е последно, че аз се обърках нещо?

Аз от поста ти по-напраед съдя, ще сте в Интерпред, така ли е? кой ще ти е фото и ди-джей? Наталия беше много доволна от представянето на ресторанта и сигурно не бъркаш с него!  good

ох, много красиви неща! Пу-пу!
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 25, 2009, 00:11:40 »

Ох мила,в твоята темичка напрао човек да се захласне и да си мечтае без пир,невероятни неща си измислила и измайсторила,а за тортите и двете са направо убиец,много сладки.Браво и за обувките,добре е,че сис е подсигурила с нещо по нисичко.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 26, 2009, 09:51:27 »

Дами, много Ви благодаря за хубавите думи! smile

Аз от много мислене и умуване смених дизайна на пръстените за салфетки ама довечера ще ги щракна, заедно с вече готовото меню-номер на маса. smile

Вчера сънувах 3-тия си предсватбен кошмар, което е ясен признак, че наистина бавно и сигурно се побърквам. Тоя път бях останала без гримьорка. Щото нали сега ще си наемем един красивичък апартамент за 2 дена преди и след сватбата и сънувах, че тя е отишла у нас, вместо във въпросния апартамент, щото съм забравила да я предупредя.. И шок и ужас..  crazy

Я да питам аз някой наясно ли е... Сега съм се захванала да понауча няколко хорца... Обаче, понеже в самоучителите дето си дръпнах хората са бая - знаете ли кои най-често се пускат по сватби?
мен проблема ми е, че аз хубаво ще науча стъпките на няколко вида, ама като ги пуснат как ще позная кое точно да танцувам.. angry pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines