Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:30:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179771 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 25, 2009, 15:54:10 »

Нашата беше в събота и никой не ни каза, че в събота не може. И беше първата сватба, сигурно точно поради тази причина, но аз не знаех че не може в събота....
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 25, 2009, 15:57:42 »

събота е ден на мъртвите и за това не се правят сватби, по принцип има някаква такава измислица, че след 17 часа вече не било ден и можело, но това е направено само за да взимат на хората парите и да  минават повече сватби, иначе има толкова много свещеници на повикване, които отиват където им се каже и правят каквото им се каже, църквата отдавна не е това, което трябва да е.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 25, 2009, 16:13:07 »

събота е ден на мъртвите и за това не се правят сватби, по принцип има някаква такава измислица, че след 17 часа вече не било ден и можело, но това е направено само за да взимат на хората парите и да  минават повече сватби, иначе има толкова много свещеници на повикване, които отиват където им се каже и правят каквото им се каже, църквата отдавна не е това, което трябва да е.

Относно 17ч - и аз така бях слушала и питах нашият свещеник и той ми каза, че за първи път чува за такова нещо и че се отнасяло само за евангелиските църкви. Напълно съм съгласна, че събота е ден за почитане на мъртвите и аз попитах и ми беше казано, че литургийте приключвали по-рано ...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 25, 2009, 16:38:53 »

със сигурност не се отнася за евнагелистките църкви,а за православните, питала съм и по повод провеждане на помен и то съм питала в няколко църкви, на мен ми се вижда абсурдно, но е факт
Активен
Ivsen
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #259 -: ноември 25, 2009, 17:44:16 »

Аз знам и съм чувала, че и по време на пости правят сватби някои свещеници като им се плати.
Активен
x_man
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #260 -: ноември 25, 2009, 19:54:34 »

здравейте ! искам да ви попитам един въпрос - венчал ли се е някой в катедрален храм света неделя в софия , защото на мой роднина му предстои брак и искам да разбера дали тази църква е подходяща - в смисъл дали наистина церемониите са така хубави, както съм чел по форумите.
и още едно запитване ако може - колко  е таксата там, кога се плаща, какво включва и на самия свещеник ли трябва да се предадат парите ? а, ако може и да ми кажете някой добър свещеник там .
благодаря Ви предварително. smile smile smile smile smile smile smile smile smile
Активен
x_man
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #261 -: ноември 25, 2009, 21:19:35 »

моля ви пишете някакви коментари много еважно да знам дали впечатленията които имам за самата църква са верни или се лъжа... nea
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 26, 2009, 08:34:54 »

Dimas_s, коментари ще напишат хора, които имат впечатления. Едва ли искаш просто някой да драсне два реда, ей така наизуст. Имай мъничко търпение, ако ли не - просто тук няма някой, който да даде мнение good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #263 -: ноември 28, 2009, 21:28:44 »

Този храм по принцип е доста натоварен със сватби и често се случва да претупват ритуала защото следващите младоженци вече чакат отпред.По тази причина младоженците влизат през един вход а излизат през друг. smile
Активен
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #264 -: ноември 29, 2009, 00:45:20 »

здравейте ! искам да ви попитам един въпрос - венчал ли се е някой в катедрален храм света неделя в софия , защото на мой роднина му предстои брак и искам да разбера дали тази църква е подходяща - в смисъл дали наистина церемониите са така хубави, както съм чел по форумите.
и още едно запитване ако може - колко  е таксата там, кога се плаща, какво включва и на самия свещеник ли трябва да се предадат парите ? а, ако може и да ми кажете някой добър свещеник там .
благодаря Ви предварително. smile smile smile smile smile smile smile smile smile

Здравей. Аз се омъжих в тази църква преди доста време, но информацията ми не е остаряла, защото имма впечатление от тази църква. Сватбение ритуали са много добри. Аз знам двама свещенници...единият е отец Мина, който ни венча, а другият отец Атон. И двамата са много представителни и много добре водят церемониите. Нас ни венча отец Мина...много добре облечен беше..много тържествено, на края на церемонията има реч към младоженците, родителите и гостите...много мила реч. Но този свещенник не бих го препоръчала за кръщене, за това препоръчвам отец Антон. Единственото нещо, което не харесах, беше един помощник, който обикновено въвежда младоженците и е ужасно намръщен..дребничък възрастен..наричат го " Рицарят на печалният образ", но той е само при въвеждането....доволна съм много от църквата.

Относно заплащането...знам, че е около 260-300 лева, но не мога да кажа точно, по мое време беше 160 лева. Става дума за 2003 година.
Активен
x_man
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #265 -: ноември 29, 2009, 20:13:36 »

мерси много наистина  smile
Активен
x_man
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #266 -: ноември 29, 2009, 20:17:33 »

извинявам се че питам пак, но в тази такса какво се включва - само идин свещеник ли, или има и хор и украса , щото поне така съм чувал, че има и допълнителни ,, екстри"
и относно фото и видеозаснемането то включва ли се в цената ?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #267 -: ноември 29, 2009, 21:03:44 »

 Катедралният храм "Св.Неделя" е един от най-добрите за провеждане на Вашата венчавка. Стегнатият, бърз, но тържествен ритуал ще бъде по вкуса на всеки. Другите подходящи храмове за венчавка на територията на гр.София-град са "Св.Параскева", "Св.София" и "Св.Богородица". Всичко останало отстъпва на тях по ред причини.
 Най-добре е на място да попитате за цена и екстри. Нещата за догодина ще са малко по-различни. като цени и условия.
Активен
x_man
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #268 -: ноември 29, 2009, 21:17:55 »

мерси много наистина и аз имах такива впечатления  smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #269 -: декември 01, 2009, 23:51:33 »

По-добре в св. София. Питайте някой дето разбира от църковен ритуал.За мнението за булката по- на горе.Не разбрах от какво е доволна след като повечето изречения са негативни. blum И още : "Стегнат и бърз"ритуал не означава правилен и каноничен. Ако искате шоу. Църквата не е правилното място. smile
« Последна редакция: декември 01, 2009, 23:54:32 от AIVEN » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines