Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:29:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 2 част  (Прочетена 175952 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #90 -: март 28, 2009, 23:32:03 »

Имам и вариант, който също ми допада

Настане..юли.. - месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен,
на ...22-ри... вятър повее
и всички пеят сватбена песен.

Месецът и датата са примерни. имам и още варианти, но много писане  blush
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #91 -: март 29, 2009, 00:49:20 »

Amelia, според мене първото става, щом ти е любимо, но и трябва да го вържеш по стил с дизйна на самата покана - да има нещо стилизирано фолклорно, иначе ще се карат стиловете. Хаджи Димитър не ми звучи за сватба, става като пародия на едно велико стохотворение, което всички свързват със загиналия в битка хайдутин - а това не е подходяща асоциация за сватба...
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 29, 2009, 11:35:47 »

 Amelia,Според мен това е много интересна и нетрадиционна хрумка и надали някъде ще се срещне.
От друга страна аз лично не бих използвала стихотворение oт този тип за сватбена покана ако цялата ми сватба не е в този стил, или поне не е на поляна. Кървавият байряк съвсем не ми допада (но това, разбира се си е  мое лично мнение) Освен всичко друго мисля, че текса  е доста дълъг, а освен него на поканата нали трябва да има и още- кои са кумуве, къде и кога ще бъдат различните ритуали ит.н. Незнам, но мисля, че трудно ще се събере (пак зависи каква е поканата, де)
Пак казвам, това си е моето лично мнение, дано не съм те засегнала Wink
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #93 -: март 29, 2009, 14:51:35 »

Здравейте!
Не сте ме засегнали по никакъв начин, нали за това го пускам, за да чуя и други мнения. Но да дообесня някай неща относно идеята: Първо, това е само работен вариант, хрумнал ми за 5 минути и всичко ще се преработва. Второ, за самата покана - тя ще е тип папирусче, което улеснява нещата, а и ние няма да пишем час за ритуалната зала - там ще сме само семействата, нито кои ще са кумовете

Но проблемът дойде със стиловете, защото не върви на стила, който съм избрала да се сложи такъв текст.  sad А пък любовната лирика никак не ми допада  nea ...ще потърся нещо.
Мен цялата ми идея тръгна от стихотворението на Робърт Бърнс - "В цъфналата ръж". Исках точно това - закачливо, оригинално, със загатната любовна тематика. Сега ще умувам още. Но чакам още мнения относно стихчето по-горе. smile


Да имате някакви предложения за някакви мотиви на покаите, които да подхождат на Ботевото стихотворение?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #94 -: март 29, 2009, 16:00:51 »

Ето още 2 върху, кито мисля: Само да кажа, че стихотворенията тук ги давам цели, а аз може да ползвам само отбрани куплети от даденото стхотворение Wink  Ще чакам да ми кажете какво мислите!!!

Елисавета Багряна
Унес

Говори, говори, говори! -
аз притварям очи и те слушам:
- Ето, минахме сънни гори
и летим над морета и суша...
Вляво кървава вечер гори,
вдясно тъмни пожарища пушат.
Де ще стигнем, кога зазори?
Този път накъде лъкатуши?
Там ли, дето свободни ще бдим
и ще бъдем два пламъка слети,
и в нощта, сред безбройни звезди,
като двойна звезда ще засветим?
- Ти не знаеш? Аз също не знам -
но води ме, води ме натам!

Дамян Дамянов
Среща


С тебе ни събра случайността,
А можеше нима да се разминем ?
От пътища кръстосан е света
и всеки път е дълъг със години.
Ти щеше да останеш непознат,
аз нямаше да знам, че съществуваш,
аз нямаше да чувствам топлината
на устните, които ме целуваха.
Аз нямаше да стискам твойте длани
да пия от очите ти успокоени.
О, това не можеше да стане
виновникът е нашето рождение.
С тебе ни събра случайността
един на друг сме били просто нужни
и сме се търсили, събра ни любовта,
защото не можеше да бъдем чужди.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 29, 2009, 16:58:08 »

Амелиа, много кръв има в тези стихотворения и някак тъга се долавя... за сватбена покана не трябва ли да е нещо по кратичко разчупенко и веселко..и къде ще сложиш името на ресторанта и часът....и моите покани са нестандартни/виж на лични снимки, макар, че там е работния вариант, сега са по различни/, но чак пък толкова дълго стихче....но ти си решаваш ние само мнение можем да дадем
« Последна редакция: март 29, 2009, 17:00:00 от liva82 » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 29, 2009, 17:03:17 »

Имам и вариант, който също ми допада

Настане..юли.. - месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен,
на ...22-ри... вятър повее
и всички пеят сватбена песен.

Месецът и датата са примерни. имам и още варианти, но много писане  blush

Amelia,аз лична също не бих избрала точно това-първата ми мисъл е някакси тъжно sad Но това е само моята асоциация pardon
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #97 -: март 29, 2009, 17:07:37 »

Амелиа, много кръв има в тези стихотворения и някак тъга се долавя... за сватбена покана не трябва ли да е нещо по кратичко разчупенко и веселко..и къде ще сложиш името на ресторанта и часът....и моите покани са нестандартни/виж на лични снимки, макар, че там е работния вариант, сега са по различни/, но чак пък толкова дълго стихче....но ти си решаваш ние само мнение можем да дадем

Аз пак казвам, че това са целите стихотворения, аз няма да ги използвам целите. А на мен лично не ми харесва това в нянакъв глупав текст да мушна датат, часа и т..н Те ще са отдолу - кратко и ясно.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #98 -: март 29, 2009, 17:19:43 »

Е, като ги каня на сватба какво да е? Плюс това аз на самата сватба ще им ги давам поканите, така че доста трябва да са ..., за да не разберат, че е сватбена покана. Нашите покани ще ги даваме на сватбата, защото преди това ще ги уведомим по телефона и по телефона ще поддържаме връзка за всички подробности относно изването им. Това е за гостите и роднините, които са в други градове, а за семействата текстовете ще са други.

Защо трябва да пише някъде "Сватбена покана"??? Всщност аз такъв надпис и на традиционните текстове не съм срещала...
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 29, 2009, 17:22:55 »

Чъдесна идея...на повечето да не кажа на всички които аз съм виждала през живота си е пишело Сватбена покана...в чужбина от където са моите също така пишеше...затова си мислех , че по принцип пише такова нещо  Girl_hide
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 29, 2009, 18:47:02 »

Лелее, Амелия, това стихотворение на Д. Дамянов е толкова силно... Харесва ми, много!!!
Ние също ще имаме стихотворение на нашите покани, взела съм го от този или от един съседен форум (дано младоженците не ми се сърдят blush) Просто много се влюбих в него, а и прекрасно ми се връзва с текста на поканите... Та значи, стихотворението е:
"    Като в един неписан роман
       Като в някой сбъднат сън
  Те двамата различен път вървяха,
         И за любовта мечтаха...

     Но ето – пътят им незнаен се     
 пресече и на вечна обич ги обрече!
     Пламнаха  в нестихващ огън,
     И разбраха, че един без друг
                     не могат!
"
А текста ни е :
"               Ние,   
      Росица и Стефан,
  както и нашите родители
            Ви каним
                 на
                                                         
          25.07.2009г.
 Да напишем щастливото продължение                                                       
          на нашата приказка!

      Очакваме Ви:
   16:00 – църква „Свети Димитър”   
   18:00 – градинката пред комплекс „Езерото”
   19:30 – конферентната зала на хотел „Мериан палас”

До нас, в най-щастливия ни ден ще бъдат, за да ни кумуват:
                Мария и Йордан
(Ще се радваме да потвърдите присъствието си до 01.07.09г.)
"
Как ви се струва???
Като получим списъците с гостите и поръчаме поканите ще ви ги покажа нагледно (в съответната тема  Wink )


Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 29, 2009, 19:54:35 »

идеите ви са страхотни  Bravo
само трябва добре да се изпипа за да стане наистина както трябва...според мен стихотворението трябва да бъде нещо мнпого нежно и описанието по ритуалите да е следствие или в някаква степен продължение на самото стихотворение...защото иначе има някакво отсичане...поезия поезия и който чете поканата се настройва някак на такава вълна и в следващия момент се прекъсва това и се заговаря за самата сватба...

Amelia наистина тези които си пуснала макар и да си избереш отказ от тях трябва да е добре премислен...от последно стихче ето всички тези редове

Ти щеше да останеш непознат,
аз нямаше да знам, че съществуваш,
аз нямаше да чувствам топлината
на устните, които ме целуваха.
Аз нямаше да стискам твойте длани
да пия от очите ти успокоени.
О, това не можеше да стане
виновникът е нашето рождение.

звучат някак тъжно...а сватбения ден трябва да е много ведър...представи си го огласен от камбанен звън и динамика... преливащи чувства ...емоции... от една страна...и от друга страшно много нежност...

това е моето мнение...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 29, 2009, 21:26:07 »

Е, като ги каня на сватба какво да е? Плюс това аз на самата сватба ще им ги давам поканите, така че доста трябва да са ..., за да не разберат, че е сватбена покана. Нашите покани ще ги даваме на сватбата, защото преди това ще ги уведомим по телефона и по телефона ще поддържаме връзка за всички подробности относно изването им. Това е за гостите и роднините, които са в други градове, а за семействата текстовете ще са други.

Защо трябва да пише някъде "Сватбена покана"??? Всщност аз такъв надпис и на традиционните текстове не съм срещала...
Ами не се ли обезмисля самата покана ? Вие вече един път сте ги поканили по тел. и на самия ден те вече знаят дата час и р-т след като вече са там ! По скоро можеш на тях да сложиш хубаво стихче и името на всеки гост и да са подредени направо на местата където ще стой еди кой си ......... без час и други подробности ! Така хем ще ги ползваш вместо тейбъл картички хем като подарък за гостите или просто кто жест на внимание спрямо всеки един човек на сватбата ! Това е мое мнение и не е миродавно !
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #103 -: март 29, 2009, 22:31:03 »

Фактът, че ще изляза от до там вече баналните и невъобразимо глупави за мен клишета, по никакъв начин не мисля, че обезсмисля поканата ми. Това ще е покана като всички останали, но няма да напиша "ей, идиот, виж и чети, това е БАШ сватбена покана! да не си помислиш друго!". Кой изобщо е определил, че трябва да се напише, че е сватбена тая покана?!? Нали именно от текста става ясно. Като я прочете човек и ще разбере, че не му се връчва протестна нота, а покана за сватба.

Горе написаното няма общо с това дали ще сложа стихотворение или не. Така или иначе няма да сложа тоя глупав надпис. Иначе ще си имат подаръчета и тейбълки отделно. Това си е поканата.  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 29, 2009, 22:50:40 »

Фактът, че ще изляза от до там вече баналните и невъобразимо глупави за мен клишета, по никакъв начин не мисля, че обезсмисля поканата ми. Това ще е покана като всички останали, но няма да напиша "ей, идиот, виж и чети, това е БАШ сватбена покана! да не си помислиш друго!". Кой изобщо е определил, че трябва да се напише, че е сватбена тая покана?!? Нали именно от текста става ясно. Като я прочете човек и ще разбере, че не му се връчва протестна нота, а покана за сватба.

Горе написаното няма общо с това дали ще сложа стихотворение или не. Така или иначе няма да сложа тоя глупав надпис. Иначе ще си имат подаръчета и тейбълки отделно. Това си е поканата.  smile
Изобщо не съм имала за цел да те ядосам или оспорвам твоето решение ! Не съм казала че трябва да пише - СВАТБЕНА ПОКАНА  напротив обратното ! И уважавам различното ти мислене и идеи, защото всяко различно нещо е интересно и готино ! Така че, не е нужно да се нервиш така ! Да не говорим казах и в другата тема че единственото важно нещо е вие да сте доволни и да става това което искате а не това което вече е наложено ! Има много наложени неща които не удобрявам но трудно се променят !
« Последна редакция: март 29, 2009, 22:55:25 от nasi » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines