Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 11:23:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 5 част  (Прочетена 181724 пъти)
 
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #315 -: февруари 23, 2009, 15:20:25 »

Аз искам да попитам за шампанското, кога точно се отваря, предполагам украсата трябва да е съсредоточена в долната половина за по-лесно отваряне... и ако може някоя и друга идейка в бяло и оранж, ще съм ви благодарна give_rose

Не е задължително, украсата може и да е около гърлото на бутилката, важно е тапата да е свободна, за да се отвори.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #316 -: февруари 24, 2009, 09:17:26 »

точно така, обикновено се поднася от сватбения агент, кумата или шаферката, ако им. Не знам дали е необходима, вярно има сантиментална стойност, но повечето гости предварително подготвят и надписват картички, което според мен обезмисля малко идеята на тази книга. Много от гостите просто не знаят какво да пишат и според мен се шашкат. А и е по-добре тази книга да се поднесе в началото на тържеството, докато гостите не са на градус, ако въобще решите да имате такава книга.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #317 -: февруари 24, 2009, 09:32:50 »

На много сватби има такава книга. Можеш да разгледаш галериите на миналите булки и да видиш идеи за дизайн. За мен тези книги остават много приятен спомен след сватбата. Вярно е, че картичките са надписани, но обикновено с някакви заучени пожелания, а в книгата, понеже се попълва на място, се пишат много искрени и забавни неща. Била съм на няколко сватби, където има такава книга и ми беше много интересно да я разглеждам и чета после  smile Например на едната сватба, едно малко момченце си написа името с детския си почерк и остави отпечатък от палеца си  LOVING
Разбира се, това си е просто допълнителен елемент и в никакъв случай не е определящ за "успеха" на сватбата, просто остава хубав спомен  pardon
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #318 -: февруари 24, 2009, 10:15:47 »

На много сватби има такава книга. Можеш да разгледаш галериите на миналите булки и да видиш идеи за дизайн. За мен тези книги остават много приятен спомен след сватбата. Вярно е, че картичките са надписани, но обикновено с някакви заучени пожелания, а в книгата, понеже се попълва на място, се пишат много искрени и забавни неща. Била съм на няколко сватби, където има такава книга и ми беше много интересно да я разглеждам и чета после  smile Например на едната сватба, едно малко момченце си написа името с детския си почерк и остави отпечатък от палеца си  LOVING
Разбира се, това си е просто допълнителен елемент и в никакъв случай не е определящ за "успеха" на сватбата, просто остава хубав спомен  pardon

хехе, убеди ме  girl_wink и аз ще имам
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #319 -: февруари 24, 2009, 11:05:56 »

Има един по-интересн вариант на сватбената книга - да изглежда като фотокнигите, които се правят със сватбените снимки. Т.е на едната страница има отпечатани ваши снимки, а на другата да се пишат пожелания. Тук има нещо подобно: http://www.pbase.com/dsouzl/guest_book  И тук: http://www.adessoalbums.com/weddings.html
Иначе идейки за традиционните книги може да разгледате тук: http://www.bridalpeople.com/wedding-guestbooks/
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 24, 2009, 14:47:17 »

Разглеждах до сега сватбени книги в един сайт най евтината е 32лв...струва ми се малко много,затова искам да питам някой да е виждал нещо по евтино,или пък да се е занимавал да си прави сам?
Ако може да каже как и с какви материали ако сам я е изработил...Моля
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 24, 2009, 18:11:17 »

аз чух за сватбена книга чак като почнах да ровя по сайтовете да видя какво ми трябва за сватбата
предполагам че в нея се пишат пожелания от гостите за младоженците, така ли е?
Активен
elitzza
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



« Отговор #322 -: февруари 24, 2009, 20:10:44 »

Ако става въпрос за книгата с пожелания, които гостите пишат, има готови като цената е от двадесетина лв до.... сигурно до много. Ама може и сама да си я направиш. Намираш нещо като тефтер голям формат с бели листи и го позвързваш както ти харесва. Готовите които съм виждала аз са целите в сърца и брокат, лично на мен не ми допадат много. Потърси в нета, няма начин да няма  good
Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #323 -: февруари 24, 2009, 21:22:30 »

Аз понеже съм с две леви ръце, както вече съм споменавала......си харесах ето тази сватбена книга....само че вместо с бордо панделки ще бъде с лилаво, розови и екрю....
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 24, 2009, 22:26:09 »

А знаете ли къде в София мога да поръчам сватбени химикалки за подписването, иска ми се нещо по свежо и гравирано? Сигурно всяка рекламна агенция би ми направила, но ако има някой, който вече си е взел химикалки моля пишете smile
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 24, 2009, 22:42:11 »

ми аз специално помолих сладураната, която ми прави поканите и тейбъл картичките да измисли нещо за книга и химикал в същия стил, нещата които прави са просто страхотни, даже от скоро пише във форума - violet пиши и със сигурност ще ти задоволи всички желания, много е готина  Bravo веднага щом са ми готови нещицата ще ги снимам и ще ги кача тук  girl_wink много им се радвам  danceg
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 25, 2009, 09:14:12 »

Разглеждах до сега сватбени книги в един сайт най евтината е 32лв...струва ми се малко много,затова искам да питам някой да е виждал нещо по евтино,или пък да се е занимавал да си прави сам?
Ако може да каже как и с какви материали ако сам я е изработил...Моля
Здрасти Гълъбинке smile
Не зная в кой град си. Иначе аз сватбени книги съм виждала ето тук: http://www.manisto.com/index.php?p=catalogue&cat_ID=11&lang=

Отделно съм убедена, че се предлагат такива и в сватбените салони. Поне съм сигурна, че съм виждала. Видях също и в Сватбен Център София.   girl_wink

Другото, за което се сещам е просто да си купиш една тетрадка с бели листа и дебели корици и да я занесеш или в Магазинче за опаковане на подаръци или в "Слънчоглед". Да обясниш как искаш да бъде декорирана и те ще ти я направят и според мен във всички случаи ще ти излезе по-евтино от готовите книги. smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 25, 2009, 10:02:44 »

А не е ли по-хубаво вместо сватбена книга пожеланията към младоженците да се запишат на видео? Аз досега на нито една сватба на която съм била, не съм виждала такава. А видеото човек може да си го качи после в youtube или facebook и да си го сподели с познатите. Някак си по-полезно ми се струва.

На запад видях, че след сватбата правят нещо, дето му викат scrap book, ако се не лъжа, в което слагат снимки, сушени цветя, дантели, мъниста, картички от подаръците и не знам си още какво и става като някакъв спомен. Обаче се аранжира цялостно наведнъж, след събитието. А така.. толкова труд ще хвърли булката да украсява предварително тетрадката, а не е ясно гостите в какъв стил ще пишат и драскат из нея и дали няма да съсипят идеята. Може би е по-разумно да им се дадат бели листа, от които да се изберат хубавите и да се аранжират по-късно в такъв незнам-си-какъв-бук, дето да е пипнат и да стане суперски.

Давам само идеи, защото аз не бих дала 30-и-кусур лева за такава празна тетрадка, дето тепърва реално има да се прави, честно казано.
Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #328 -: февруари 25, 2009, 10:14:01 »

ей, мислим почти сходноно аз съм ангажирала едно приятелче с непрофесионална камера докато гостите пишат в книгата той да снима моменти и накрая те да прочетат пожеланието пред камерата и накрая ще изпратим на всеки това клипче....
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 25, 2009, 10:19:08 »

 Offtopic
На нашата сватба нямаше нито тетрадка, нито книга, просто хората на картичките си написваха пожеланията. Но идеята за такава книга ми харесва!
BASTET, много грубо ми звучи да избереш хубавите листи и тях да подредиш?! А останалите какво - в коша ли?! Хората са различни, пожеланията им са различни, начина им на изразяване е различен, възможността им да го покажат на лист хартия също.
????
Цитат
толкова труд ще хвърли булката да украсява предварително тетрадката...
????
Все пак при толкова други разходи около сватбата 30 лева не ми се виждат много, и то при положение, че остава за спомен. А колкото до големия труд на булката - не мисля, че някой ще се преумори за такава цел smile.
Оф, и последно ,
Цитат
...а не е ясно гостите в какъв стил ще пишат и драскат из нея и дали няма да съсипят идеята
- само хубавите спомени ли пазиш, а това което не ти харесва забравяш?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines