Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 11:24:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 5 част  (Прочетена 181725 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: февруари 20, 2009, 21:14:53 »

момичета помощ!!! трябва ми паус злато  или бордо, но в магазинчето, което е на руски паметник ми казаха, че 125 листа са почти 300 лв някой знае ли някъде да има на по изгодна цена или дори плътна, но мека хартия да е
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 20, 2009, 21:16:40 »

Ние взехме златист от слънчоглед и не беше скъп около 60 ст май беше.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 20, 2009, 21:50:37 »

 Това за обгоряването на краищата е много полезно. Не че не го знам, но не се бях престрашила да си играя с огъня, преди да го прочета тук. Смятам това да е финалния вариант. На бял кръгъл ластик и ги зашивам за ластика, защото със силикон не съм работила и не ме влече да пробвам сега. Сигурно е лесно, но аз трудно откривам новите неща blush


* PIC_0051.JPG (58.92 KB, 1700x1275 - видяно 298 пъти.)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 20, 2009, 21:56:56 »

Ами да лесно е! girl_wink
 А няма ли да е по-добре цялата гривничка да е в рози? crazy Така няма да се вижда ластика!
само предлагам- ти си решаваш
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #289 -: февруари 20, 2009, 23:15:14 »

Аз съм за една роза с няколко листенца. Листенцата може да се изрежат и от тюл, органза или друг текстил.Може да сложиш в центъра на розичките някаква перличка.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 21, 2009, 10:38:44 »

 Не знам как да докарам листенца. Все си мисля, че само с изрязване от плат няма да стане, поръбване - абсурд да прилича на листенце. И в клипчетата за направи си сам има само - вземете си листенце. Затова отпадат. Ако някой има материал, ще съм благодарна да го пусне тук.

 Да, с розички отвсякъде ще е по-истинско, но чак по 6 на гривничка нямам търпение да направя. За мъжките правих по 3 цветенца на бутониерка и тамън ги свърших преди да ми омръзне.Така че, по 3 явно ми е мярката. Супер сте, момичета give_rose give_rose give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 21, 2009, 11:38:19 »

Аз също бях за варианта една розичка плюс някакви листенца, но все пак и сложността на изработката си има значение, така че ти си знаеш. И така не е никак зле!  good

Малко обаче ми се струва много сложно с този ластик - рязане, обгоряване и пр.
Давам друга идея, ако вече не е късно - да си вземеш от онези ластици за коса, по-широчките - има различна големина и на тях да прикрепяш розите - много по-лесно е и няма да се чудиш как да свързваш двата края. Моята гривна беше именно на такъв широк ластик.  good
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #292 -: февруари 21, 2009, 12:18:48 »

Ами тези ластици за коса не са ли мааалко теснички за ръката, да не вземе да посинее нечия?
А листенцата могат да се "поръбят" пак с обгаряне, но малко по-отдалечко. Примерно със запалка.
По принцип съществуват т.нар. хартиени текстили, които нямат нужда от поръбване като се  отрежат. Има и текстили т.нар. физелин, италианските са по-хубави, по-плътни и не се нищят или раздърпват.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 21, 2009, 12:23:11 »

Определено не са теснички  nea - все пак като се купува, трябва да се гледа да не са прекалено стегнати, но аз лично не съм виждала такива. Според мен другият ластик е къде-къде по-стегнат.
Говоря от личен опит, защото моята гривна беше над лакътя - където ръката  все пак е по-дебела, носих я 16 часа и въобще не ми е стягала, за посиняване на ръката пък и дума не може да става - нямаше такова нещо.
Аз просто го предложих като по-лесен вариант - вие си знаете.  smile

Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #294 -: февруари 21, 2009, 12:24:34 »

О, аз може би си мисля за друг вид ластик, затова се учудих. Щом е изпитана рецепта  good
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: февруари 21, 2009, 13:21:46 »

Ей Кикси, не спираш да ме изненадваш  give_rose! Страхотна идея и лесно за изпълнение  Bravo

Пебълс, на мен гривничките много ми харесват така!
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 21, 2009, 13:38:03 »

Не знам как да докарам листенца. Все си мисля, че само с изрязване от плат няма да стане, поръбване - абсурд да прилича на листенце.
Има много материи които не се нищят след изрязването!Например промазка( по-плътна като гр./м) , тюл ама някой по-твърд и др.
Или пък(ама незнам все пак) , листенцата от някъкви изкуствени цветя????????? crazy crazy crazy
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #297 -: февруари 21, 2009, 14:06:31 »

Ето една (макар и естествена) розичка, без листа, но с допълнителни стърчащи нещица:


* ws-170-11-wrist-corsage.jpg (54.81 KB, 300x300 - видяно 2785 пъти.)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 21, 2009, 16:02:53 »

violet, това е много хубаво . Така въпросната гривна може да се направи и по този начин - с по-голяма роза и стърчащи работки Bravo
Pebbles, мъжкият вариант за бутониера това , което си пуснала по-горе ли е?
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: февруари 21, 2009, 22:44:25 »

Мъжките бутониерки ще са от 3 цветчета и съм ги пускала, да, но смятам да им сложа още нещо, панделка и ще го мисля, като приключа с гривничките. Разнообразявам за да ми е интересно, да не ми доскучава.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines