Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 09:17:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко според вас е приемливата възрастова разлика между мъжа и жената(младежа и девойката)  ?  (Гласуването приключено: април 14, 2010, 09:56:48 )
до 1 година - 1 (3.1%)
1-3 години - 4 (12.5%)
3-5 години - 8 (25%)
5-9 години - 11 (34.4%)
над 10 години - 0 (0%)
няма значение, важно е да се разбират като двойка - 8 (25%)
Общ брой гласове: 32

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разликата във възрастта  (Прочетена 157038 пъти)
 
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #75 -: март 21, 2011, 11:07:18 »

ForeverYours
Продължавай в същия дух и не се отказвай от нищо което си планувала.
Личи си че имаш куража и смелостта, и че осъзнаваш напълно това което правиш.
Смело напред smile


 Успех ти желая   nazdrave nazdrave nazdrave
« Последна редакция: март 21, 2011, 11:16:49 от fashion » Активен
ForeverYours
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #76 -: март 21, 2011, 13:33:24 »

Благодаря, момичета !! Много сте мили smile  give_rose give_rose give_rose
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 22, 2011, 09:36:04 »

Едно нещо разбрах разликата във възрастта има голямо значение ,особенно когато мъжът е по-голям е че не може да съществува дълго време такава връзка.Ако някого ме опровергае шапка му свалям.
В нашият случай ,човека постоянно ви обяснява че е с повече опит и че всички останали са тъпаци и глупаци и ,че вслучая в нашата къща всички трябва да го слушат него ,да му козируват когато той минава и да се изпълнява това ,което той казва...
И ако случайно някой се запъне ,той идва и те хваща за гушата и те кара насила да мълчиш  cray
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 22, 2011, 09:48:04 »

 panteryx разбрах какво е станало с вашата връзка и много съжалявам, може би е за добро. Мисля обаче, че поведението на мъжа ти няма общо с възрастта, а с характера му, някои хора са просто по-тиранични и агресивни и никога не се променят.Просто явно използва аргимента опит, з а да се налага, но ако беше по-млад, щеше да ползва други аргументи.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #79 -: март 22, 2011, 10:34:24 »

panteryx

Повярвай ми възрастта няма никакво значение, а характера,мирогледа и не на последно място комплексите. В днешно време повечето мъже са толкоз комплексирани, че единствения начин да го ,,избият,, е върху жената до себе си.... Затова съм на мнение,че годините не са от значение, а чевека като същност!  good
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 22, 2011, 10:41:38 »

panteryx разбрах какво е станало с вашата връзка и много съжалявам, може би е за добро. Мисля обаче, че поведението на мъжа ти няма общо с възрастта, а с характера му, някои хора са просто по-тиранични и агресивни и никога не се променят.Просто явно използва аргимента опит, з а да се налага, но ако беше по-млад, щеше да ползва други аргументи.

 goodpost
напълно съм съгласна с roumyana  Bravo с две думи всичко е въпрос на характер...а както казва моята майка в леко друг контекст, но смятам, че важи и в този случай: "няма как да си бил глупак на 20 години и да станеш гений на 40".
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 22, 2011, 10:57:11 »

Въпросът е такъв е ,че самата аз не можах да разбера кога се случи това,в началото беше цветя и рози  а сега за всяко нещо се караме...
За всяко нещо ме обижда ,останал е с впечатлението че е повече от всички, и че разбира нещата във нашата връзка повече от мен ,защото има повече жизнен опит.Не ми дава да изказвам мнението си и постоянно ме мачка ,за всяко нещо се налага да го питам...
-Какво да купя от магазина?
-Кога да изляза?
-Може ли да купя нещо за себе си?
-За детето да взема нещо?
И куп такива неща от този сорт. pardon
Не знам дали някоя от вас я третират по-този начин?
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #82 -: март 22, 2011, 11:55:41 »

panteryx

Миличка,съжалявам ,че ти се случва всичко това. Ще ти разкажа за една моя приятелка, която е в твойта ситуация, дано ти помогна с нещо. Тя е по-малка с 5години от мъжа си, не са много , ожени се студентка,роди в 4-ти курс. Мъжа и през това време работи,издържа ги, тя си гледа детето 2 години, после работи една и пак забременя...пак си гледа децата. Но след 5 години,когато тя е почти на 30-т и започва тепърва да гради кариера, никой не я иска,защото няма опит...Започва работа, но не по специалността си за малко пари. Но всички тези 5 години които е отдала за семейството тя се е превърнала в домакиня, тя не е носела пари в къщата,съответно не е разполагала с лични такива,мъжа и си мисли,че щом той издържа семейството - той командва целия парад. Пет години е било така,той трудно ще се промени и трудно ще и даде независимостта и,той е властен и сприхав характер което влошава нещата.
 Мисълта ми е следната, трябва да се развиваш,ако трябва да учиш нещо,ти трябва да промениш нещата сама,да не те има повече за домакиня,чистачка,гледачка на деца, а като равнопоставена съпруга. Когато почнеш да работиш колкото него,да си поделяте задълженията и отговорностите,нещата ще се променят, няма да ти е лесно,но трябва да опиташ!!!
И какво стана с момичето,тя не се отказа,започна да работи,даже да изкарва повече от него,стана независима, а той вместо да се радва и завидя,сякаш бяха конкуренция...сякаш някой ще му отнеме ,,измисления трон,,. Разделиха се,но след 4-ри месеца пак се събраха,след много разговори и скандали,той се осъзна поне малко...сега незнам как е положението при тях,не сме се чували с нея скоро. Трябва да си извоюваш независимостта, най малкото трябва да разполагаш с някакви лични пари, и не да го питаш дали може да купиш нещо за себе си и детето, а ти да решаваш какво да се купи,ти си майката,ти жената.

Успех ти желая,няма да се предаваш!!!  smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 22, 2011, 12:06:58 »

 fashion Благодаря ти за подкрепата и за хубавите думи,мисля че разбирам за какво точно ми говориш!
Но в моята ситуация не знам дали имам смелостта да се справя с всички тези неща,истината е че ужасно ме е страх и наистина не знам как да постъпя,защото няма на кого да разчитам.Нямам родители ,които са готови да ми помогнат,нямам приятели които ще ми се притекат на помощ,защото всеки един от тях си има собственни проблеми cray не мога да искам от никой да ми помогне , а самата аз не знам как да си помогна?!
Още повече ,като имам дете ,което има нужда да бъде с двамата си родители!Какво да правя като дори да искам да се разделим наистина ,детето как ще се почуства?Трябва ли да остана с този човек,при положение ,че той ме наранява.... cray cray cray cray
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #84 -: март 22, 2011, 12:26:38 »

panteryx

Разбира се,че е най-добре едно дете да има 2-ма радители,но това дете трябва да расте в спокойна среда и да не става свидетел на такива сцени, недай се божи и след време и с детето така да се държи. Истината е,че самата ти трябва да го решиш това, мнения ще има различни,но обмисли всичко. На първо време работиш ли?Ако ,не направи всичко възможно до започнеш работа,има ли къде да отидеш ако се разделите?Ще можеш ли сама да плащаш квартира и дете да гледаш. Ако всичко това не е възможно в момента,направи така ,че да стане. Започни работа, и паралелно с това винаги търси по-доходоносна. При една евентуална раздяла ти трябва да си стабилна и самостоятелна. Аз затова и в горния пост наблегнах на ,,развитието,,. Щях да т икажа да говориш с него по въпроса, но си представям как ще завърщи подобно нещо, с викове,крясъци и заплахи...по-добре недей... Сложно е ,но не е невъзможно да се справиш с всичко това,трябва много,много воля и да си много упорита, да не се отказваш!!! Най-вече когато ходиш по интервюта, трабва да си страшно позитивна и усмихната,такива хора взимат навсякъде(дори и да не ти е до това ,,слагаш маската,,)  smile good
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #85 -: март 22, 2011, 13:00:34 »

panteryx, бях написала един доста дълъг пост по повод семейните ти неприятности, но възникна проблем с публикуването му и се изтри. Затова съвсем сентизирано, това което бях писала:
Първи сценарии: с мъжа ти не сте един за друг и с течение на времето проблемите ви ще се задълбочават. Детето ще бъде свидетел на всеки спор и кавга и ще изживява всичко. Тогава идеята "да не се разделяте заради него" няма да му бъде много от полза. А даже напротив.
Другия вариант е да имате прекаленно много ежедневни проблеми, най-вече свързани с пари и да сте пренесли отрицателните си емоции във връзката си. Може да му е трудно, да не кажа непосилно, да издържа семейството ви и да изкарва безсилието си на вас /не казвам, че е правилно, но човек, когато е притиснат от проблемите понякога си го изкарва на най-близките му хора/. Ти най-добре го познаваш и би могла да прецениш. Ако е вторият вариант, и наистина имате някакви финансови затруднения, можеш да опиташ да си намериш някаква работа, но да му обясниш, че това би означавало той да поеме част от грижите за детето и дома ви. Все пак ти не си машина.
При всички положения замисляла ли си се дали точно в такъв момент е подходящо да правите сватба?


Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 22, 2011, 13:45:19 »

При всички положения сватба няма да има  sad ,но ще се оправя някак. Благодаря ви момичета за подкрепата,наистина го оценявам ,ще си стъпя на краката и ще си намеря работа,защото сега съм по-майчинство и ще се изнеса на квартира  cray
Това е единственият вариант да предодвратя нещо още по-лошо,защото той вече се опита да ми посегне и не искам детето ми да е свидетел на тези скандали и разправии.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #87 -: март 22, 2011, 14:32:13 »

panteryx

Това с посягането,вече прелива чашата. Мъж,които е 3-и пъти по-силен от теб и 2-а пъти по-грамаден, да посяга на нежно и беззащитно същество..., това вече не се прощава,незнам какво ти е била реакцията, но определено ,ако се повтори нямаш работа повече при него и това му го кажи директно... Това неговот вече са свръх комплекси и злоба, това ли е любовта му, да наранява,обижса,удря, да се прави на ,,мъжкар,,... Да не си някакъв добитък ,че да се държи така, защо не посегне на някой в неговата категория или на майка си... малее бясна съм.............Мило момиче пази си живота и тоз на детето, бягай докато е време, преди да си била с него къде си живяла неможеш ли да се върнеш там? Нямаш време за губене, действай... това няма начин да го промениш...или ако има ще отнеме много време,през което ти ще страдаш...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 22, 2011, 20:27:09 »

panteryx, мила, много съжалявам, че чета такива постове от теб!!! Мъчно ми стана! Имаш силна прегръдка от мен! Мога да те посъветвам да не реагираш импулсивно в никакъв случай, а каквото и да решиш да е добре обмислено! Не взимай важни решения в състояние на афект! Другото важно нещо е да бъдеш много смела и силна! Фактът, че теб те е страх, те прави слаба и това със сигурност си личи!!! Той го вижда и затова така се държи! Стъпи здраво на земята, удари по масата и му дай да разбере, че ти не си слабо и безпомощно същество, което зависи от него! Но не бъди груба! Бъди просто сериозна и искрена! Дай му да разбере, че тази връзка се разпада и го питай какво е готов той да направи, за да я запази. И нека нищо не бъде "чудо за 3 дни". опитайте се разговорът да не преминава в скандал, колкото и да е трудно! Успех, мила! Friend Ние сме с теб!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 23, 2011, 13:19:15 »

Monikamaria Благодаря ти за подкрепата  give_rose не ми се иска да пиша такива неща,но за съжаление някой път така се случва.Иначе, ние вчера седнахме говорихме и решихме да си дадем още един шанс,той каза че ще се промени и че съжалява :girlhide:да се надявам да казва истината!!Знам ,че може да звучи слабохарактерно ,но ще направя последна стъпка ,заради детето,защото той много обича баща си и искам да видя какво ще стане този път...Пожелайте ми успех и наистина нещата да се  подредят и юли месец да има сватба give_rose
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines