Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:26:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: На колко години станахте МАМА (тати)?!  (Прочетена 61389 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« -: ноември 09, 2008, 15:45:48 »

Съжалявам но намерих подобна тема, но не точно таква  crazy
Въпроса ми е на колко години всъщност се "престрашихте" да си имате бебе? Бяха ли ви спирачка годините или напроатив? Притесняваше ли ви това че сте примерно на 20, а не 25 ?
Незнам напоследък през цялото време си мисля за бебко и за това как всички ще си кажат "много си малка" както казаха и когато разбраха за сватбата /всички с изключение на родителите ни/. Искам да разбера вие на колко станахте МАМА
  give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 09, 2008, 16:28:45 »

Gergancheto,  Bravo за темата
Аз да се включа, макар че още не съм мама, а само бъдеща такава  blush
Та... аз бях на 22, когато забременях, през септември навърших 23. Годините не са ме спирали никога - когато подготвяхме сватбата бях на 21 и всички ме гледаха учудено и не можеха да повярват, че се омъжвам пък не съм бременна. Лично аз съм на мнение, че ако и двамата партньори са готови на тази крачка, последното нещо, което трябва да ги притеснява, е възрастта и хорското мнение smile
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 09, 2008, 16:41:38 »

Аз в момента съм на 23 години и тепърва ми предстои догодина да стана живот и здраве МАМА Girl_hide.Терминът ми е началото на месец юли и при появата на мъника ще бъда вече на 24.Мисля,че е съвсем нормално вече да съм майка...а относно дали има определени години кога да станеш майка,мисля че няма .Можеш да станеш майка винаги когато се почувстваш готова за това ,поне малко.Строго индивидуално е ,затова всеки сам си решава.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 10, 2008, 17:29:32 »

И аз барабар петко с мъжете да се разпиша tease
Аз станах мама на 28 години  girl_wink интересно ми е на колко ще направим третото Girl_hide
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 10, 2008, 17:36:19 »

Хаха защо не мислиш първо за второто, ами направо за третото  blum
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 10, 2008, 17:59:39 »

Гери, когато забременях бях на 20. Сега съм на 21 и очакваме бебка да се появи скоро  smile Имало е хора, които са ми казвали, че още съм била много малка и т.н. Подобни коментари имаше и когато решихме да се ожеим с милото.
Единственото, което мога да те посъветвам е да изчакаш не да станеш на определени години, а да се чувстваш готова за подобно нещо  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 10, 2008, 18:04:21 »

Чувствам се готова, сигурна съм че съм готова, искам само до не повече от годинка да си стъпим на краката що годе финансово и да почваме вече бебправенето  yahoo Няма да ми пука от хората, вие ми вдъхвате кураж, просто....Дени знаеш ли какво беше покрай сватбата, всичките ми приятели "ама ти луда ли си, живей си живота" ебасиии аз да не умирам, просто избирам да го живея с Явор!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 10, 2008, 18:11:09 »

             Bravo За темата Гери  Bravo
И аз да се разпиша тук ....Забременях на 26 февруари тази година и бях още на 20г. е месец май навърших 21г. и сега чакам моето сладко бебче.И аз слушах доста коментари от този сорт,че съм млада закъде бързам да се омъжвам,а пък за деца лелеле..... smile Но това е въпрос на личен избор,след като съм намерила човека,който искам да е до мен цял живот и аз до него,защо трябва да чакам?  crazy Е аз бях готова доста преди мъжлето,но когато и той се реши на тази стъпка си направихме бебчето,сега няма по-щастливи от нас,а за да сме напълно щастливи трябва само да дойде плода на нашата любов-детето ни  heart
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 10, 2008, 18:15:14 »

Аз след 7 дена правя 21 годинки  blum
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #9 -: ноември 10, 2008, 18:34:24 »

Айде и аз да се наредя сред младеща funnytooth

На 26 станах мама, а след 2 дена ще духам още една свещичка в повече Girl_hide
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #10 -: ноември 10, 2008, 18:57:36 »

Герганче, имаш големи браво и благодаря от мен за темата.

Много пъти съм разсъждавала над тия въпроси, но само мимоходом са споменавани.
Аз се чудя непрекъснато дали аз не съм в грешка като казвам, че се чувствам готова за брак и дете. А всички около мен са такива "шок и паника", че не мога да разбера кое му е странното на такова желание. Явно си въпрос на тип човек и момент.

Но се радвам, че има и други, мислещи като мен.
А иначе и аз се шашнах първият път, когато разбрах на колко години сте Дени, Данитка и ти. Но изненадата ми беше по-скоро от типа: "Браво на тях. Кога са намерили подходящия?",  а не:"Много са млади".

Дано има и повече мнения по темата. Аз все съм си мислела, че на 24 ще имам дете вече, но сега като гледам как вървят нещата с кариера, работа и пари... направо не му виждам края на чакането. Предполагам, че тогава напук на всичките ми планове ще зависи само от това да срещна хубавия бъдещ татко smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 10, 2008, 22:01:10 »

И аз като Дани забременях на 20 и родих на 21.Милион пъти съм казвала,че не е важно на колко години е човек,а как разсъждава,какво иска и очаква от живота.Ако се чувстваш готова,може да си мама и на 18 години. ;)Трудно е да се каже "да сега е момента идеално е всичко давай да раждам"Аз го исках много и въпреки страхът,че няма да се справя мисля,че за сега ако не перфектно то поне доста добре върви отглеждането на детето.И още сега е много лесно-сменяш пампи,къпеш,храниш,обличаш,приспиваш.....след време когато дойде момента на възпитанието става сложно и се проявяваш като мама heart
Имаме много майчета/и такива които работят за бебе/на тези години-20/21.Вече е напълно нормално да родиш на тази възраст ;)В края на крайщата дали на 20,30 или 40 ТИ ще си най-добрата майка за своето дете give_rose
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 10, 2008, 22:18:06 »

  Ооо, при мен беше същотото, въпреки че забременях на 23, а току що навършила 24 се омъжих и ще стана мамаа yahoo
   Абсолютно всички в офиса казаха, че ми е рано за сватбата, пък за бебето... Шефката ми каза, че щом ще имам вече бебе, готвя и домакинствам, аз съм ставала само за домакиня huhhuh.gif А една колежка ми разправя - деца ще гледат деца, започвам да се плаша. Та това е, сега повечето жени раждат след 25,6 г. и такова е преобладаващото мнение, но аз също мисля като  вас, че е важно как се чувства самата майка, а не възрастта и илимнението на другите girl_wink 
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 10, 2008, 22:26:56 »

И аз така мисля, за сега като че ли по-добре се чувствам по отношение на хорското мнение, лекинко ме притеснява ученето, че съм страшно доволна от групата си, рядко могат да се съберат 10 свестни момичета на едно място (като изключим форума на сватбата  give_rose ) Ама хайде това ще го мислим като му дойде времето, а времето наближава със всеки изминал ден. Още повече че сестра му си има бебе вече на 9 месеца е малката и много, страшно много неща ще ни даде тя, отпадат ни страшно много разходи Wink По-голям плюс от това здраве му кажи  yahoo Тука до някой друг месец почваме активното бебеправене  danceg
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 10, 2008, 22:46:41 »

Aз станах мама на 25 г.
Мисля, че за това с бебеправенето рецепта няма. Нужни са двама, които се обичат, имат желание да създадат поколение и са готови да поемат отговорността на това предизвикателство. yahoo
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines