Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:23:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 140161 пъти)
 
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 09, 2009, 10:02:58 »

Здравейте момичета, благодаря за топлото посрещане. Терминът ми е за 1 август според мои изчисления. Засега нямам сериозни оплаквания. Относно килограмите-качила съм 1,5 кг, може и 2 вече. Храня се нормално. Как сте със съня? Аз не мога да спя мн добре. Често ме кара да пишкам бебата. Но и това ще отмине според това, което чета. Относно пушенето срещам различни мнения. Аз не съм пушач и смятах, че пушенето по време на бременност не е никак желателно.Така е, но при дългогодишни пушачи срещам мнения, че пушенето е допустимо, естествено в по-малки количества (дори пише, че максимумът е 15 цигари на ден). Все пак, момичета, ограничете доколкото можете. Това е мое мнение. smile Успех на всички. Ще ви разкажа за прегледа на 16. Искам да попитам също при установяване на ранна бременност с какъв ехограф Ви гледаха? При мен използва вагинален, което доста ме стресира. Нормално така ли се процедира? crazy
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 09, 2009, 10:09:30 »

Според мен пушенето по време на бременност си е личен избор.
Но все пак да ви кажа - моя близка, която е акушер гинеколог ми е разказвала какви грозно зелено черни са водите и бебетата на майките пушачки и направо  bad  bad  bad
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 09, 2009, 10:15:33 »

bandidi  страшно се радвам з теб smile А за вагиналния ехограв не се притеснявай-нормално е ...недей да слушаш митове  легенди...дори е препоръчителн за да се види по -добре дали вличко е наред...
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #78 -: януари 09, 2009, 10:20:18 »

И аз не съм пушачка и съм на мнението на svetli, че това си е личен избор, но честно казано ме дразни факта как има пушачи, които знаят, че съм бременна и въпреки това пушат около мен. Незнам как да им обясня, че това не ми е приятно, но това е друга тема и не й е мястото тук. Та всяка бъдеща мама сама си преценява за това дали ще пуши или не, но наистина е добре ако може поне да ги намали в минимум количество.
bandidi - за съня отначало можех да спя денонощно, в края на втория месец не можех да заспя и будувах по цяла нощ, а сега пак нещо взе много да ми се спи и особено сутрин не мога да си отворя очите и все закъснявам за работа  pardon
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 09, 2009, 11:16:02 »

Ами аз пуша по 1-2 цигари на ден.От една кутия на ден преди да забременея мисля,че успях да ги намаля до минимум.Иска ми се да ги откажа напълно,но...все нерви и...допушва ми се ама не повече от1-2 на ден.И аз съм чувала за околоплодните води,че веднага могат да разберат дали си пушила по време на бременността.Имам една позната,която се оказало че от цялата стая единственотя е била пушачка и доктора минал на визитация и така я изложил ,че тя потънала в дън земя от другите жени.Ама незнам наистина всеки си решава.Аз винаги съм си казвала,че като забременея веднага ще ги откажа ,но явно нямам толкова силна воля. blush
Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #80 -: януари 09, 2009, 11:50:55 »

jasmine и аз като теб си мислих,че като забременея и край-няма да пуша.Аз преди пуших по 1,а понякога 2 кутий дневно,после в началото като разбрах по 2-3,а сега я си дръпна веднъж седмично,я не.Влача си една кутия вече месец и  като свърши,че и преди това ще съм ги спряла(надявам се blum)!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #81 -: януари 09, 2009, 12:06:10 »

kriseto и jasmine - пожелавам ви успех с отказването на цигарите и стискам палци да успеете - явно го искате след като сте ги намалили толкова  Bravo
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 09, 2009, 12:34:15 »

Аз съм чувала, че то просто не ти се пуши като забременееш. Ама ако си ти се пуши сигурно е трудна работа. А и нали не трябвало от нищо да се отказваш, което ти се иска  tease
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 09, 2009, 12:45:24 »

Да викажа аз преди пушех , но не по много по 3,4 на ден и в деня в които видях положителния тест изкарах кутията от чантата и забравих за цигарите и даже си мисля че ако запаля ще ми стане гадно. Мисля че това си е личен избор по 1,2 цигари едва ли толкова вредят ако няйститна няможете да ги спрете , но найстина да са 1,2 не повече.
Относно това с какво са ми установили бременноста и на мен с вагинален и найстина всички се вижда по навреме и плодното сакче и ембриона и сардечна дейност всичко. Така че това е по добрия вариант , но то ва ще е довреме, после няма да е с него а с нормален видеозон
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 09, 2009, 13:07:34 »

И аз си пушвам по 2 сутрин най ми се пуши тогава после изобщо не ми се прпалва даже  blush
Предполагам че ще ги спра ама до кога ще се излагам с 1 2 незнам то каде с 1 там и без 1 smile
Мен ме гледаха първият път с коремен видеозон и се видя всичко и плоден сак и ембрион
Активен
mimi6
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #85 -: януари 09, 2009, 20:37:28 »

Момичета вие правихте ли си БХС?Аз си направих, но сега чета че резултатите са доста относителни и не са особено показателни. Мисля си да не би само да ме притесни.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 10, 2009, 09:30:13 »

А какво е БХС? blushИзследвания -кръв,урина....?
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 10, 2009, 10:10:06 »

Aз вчера ходих на лекар и бъдещият татко за пръв път си видя детето LOVING.Беше много хубаво,а бебчо така е пораснал,аз направо се шашнах как за 1 месец е пораснал толкова много.Доктора е много доволен,защото и аз се чувствам добре и бебето чудесно се развива-перфектен оформен гръбначен стълб,краченца,ръчички,носле,очи ....абе много съм щастлива yahoo.Само каза,че в момента е седалищно разположен плода,но има още много време за да се обърне.Абе,само се моля всичко да е добре до края Girl_hide
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 10, 2009, 10:12:40 »

Забравих да ви кажа,че тежи 146 гр. =]и не спря да мърда по време на прегледа,но аз все още не го усещам.И следващият път вече ще ни каже пола Girl_hide
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #89 -: януари 10, 2009, 11:35:39 »

 Bravo Bravo Bravo jasmine - все хубави новини да получаваш и да ни ги споделяш smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines