Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 10:49:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани!!! част 4  (Прочетена 201745 пъти)
 
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 15, 2009, 10:15:46 »

 Ей, какво вдъхновение ме е подгонило, направо не мога да се спра... smile
Отдавна имаме идея какво ще представляват нашите покани, даже вече имаме и планове за реализацията, защото искаме да е оригинално и индивидуално.
Вчера попаднах на нещо, което даде финалния щрих на изпълнението и сега нямам търпение да го опитам.

Ама да почна 1-во с идеята...

Искахме поканите ни да представляват нещо като книжка - акордеон, вътре да са направени като комикс.
На "корицата" ще има булка и младоженец, а по-натам ще бъде нещо като разказче за нас... Картинките ще прикача по-късно, защото сега съм на работа, заедно с идеята за текста към тях..
А сега ще покажа начинът, по който мисля, че ще успея да направя самата покана.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2976357140165134726&hl=en

Проблемът ми е - от къде да намеря такъв тип хартия, защото сякаш тук в България не съм виждала.. Някой има ли идея с каква друга мога да я заменя, защото си мисля, че опаковъчните хартии са прекалено тънки, а обикновените картони тип А4 в Слънчоглед са едноцветни и ... ъъъ... скучни...
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #106 -: януари 15, 2009, 10:37:39 »

Не всички опаковъчни хартии са тънки има и доста плътни и удобни за сгъване. Аз съм си правила доста оригами от опаковъчна хартия за кутийки за подаръчета и такива ми ти нещица и са ставали доста издръжливи. Разрови се по книжарнички и магазини.

Обикновените картони, не само, че са скучни, но трябва да имаш пред вид, че всяко нещо по - дебело от стандартна хартия за принтер, причинява неприятности при сгъването. Особено, когато имаш много прегъвания и/или моделът е малък по размери. Картонът е подходящ единствено за кутийки и то, такива, които се правят с по - малко прегъвания.

Ако все пак попаднеш на красив картон, ето една идейка...преди да прегънеш мини с нещо остро по линията на прегъване. Така картонът няма да се "счупи" при сгъването. Но това доста забавя работата, а понякога се отразява на точността й, при по - малките модели.

Идеята е направо страхотна! Много красиви ще станат!!!!! Браво на теб!!!  Bravo
« Последна редакция: януари 15, 2009, 10:41:05 от Su_to » Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #107 -: януари 15, 2009, 11:33:09 »

Това е просто уникалноооо----страхотно е ....Успех в правенето......А има ли още такива идеи--това верояно е някакво предаване.....може ли да ми пратиш адресчето---Уникално...вие ме зарибявате и аз да си направя поканите.......
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 15, 2009, 11:51:52 »

Това е просто уникалноооо----страхотно е ....Успех в правенето......А има ли още такива идеи--това верояно е някакво предаване.....може ли да ми пратиш адресчето---Уникално...вие ме зарибявате и аз да си направя поканите.......

Пепинита, това наистина е поредица от предавания и има уникални неща! За съжаление за една част от тях тук в България се налага да измисляме начин да бъде направено с подръчни материали, защото имат една камара джаджи, с които изработват гениалните си проекти. Ей заради това ме е яд, че не съм зад граница някъде, където да имам възможност да си купя, а най-вече да си ги позволя финансово тези практични инструменти.

Сайта по принцип е този: http://www.crafttvweekly.com/main.php Но нещо имам проблеми с отварянето му. Мисля, че част от филмчетата ги има качени в сайтовете с клипчета. И предполагам, че ако напишеш Craft Tv Weekly ще излязат резултати.
Успех! smile
Активен
dreamland
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #109 -: януари 17, 2009, 00:06:59 »

Ble6tu4ka,
Поздравления за оригиналната идея  Bravo Останах очарована! Не изглежда сложно, но дано и като се започне да не е smile
А относно хартията, мисля, че опаковъчната хартия ще ти свърши идеална работа(само да не е от най-тънката), тъй като има доста ръбчета и ако се направи с картон,може да си личат и да изглежда по-грубо! Успех и дано да успееш да реализираш страхотната идея!

П.С. Аз също ще се опитам да я изработя тази книжка, да видим дали е толкова лесно или само така изглежда smile
Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #110 -: януари 17, 2009, 10:23:33 »

Можеш да пробваш с тапет-----
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 17, 2009, 11:02:01 »

Момичета - питайте за хартия за скрапбукинг - сигурно в Слънчоглед има, или някъде другаде... може да питате и тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=362019.0 , а предполагам може да се поръча и от и-бей, стига да доставят до БГ.
Успех!
Наистина идеята е страхотна, но мисля че е изпълнима за по-малко гости, защото ако трябва да се направят 100 такива покани... става доста трудно. А на мен ми се върти нещо подобно в главата, само че за подаръците за гостите - като си избистря идеята и мога да ви  я  "визуализирам" ще покажа в съответната тема
 give_rose
Активен
stasi_ge
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 19, 2009, 13:06:30 »

Момичета може ли да ми препоръчате некоя добра печатница за направа на поканите.
Вие в пачатница ли си дадохте за изработката или ги принтирате на лазерен принтер.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #113 -: януари 19, 2009, 14:09:33 »

Зависи какво искаш да ти е изпълнението. На принтер може всичко без релефен печат.
Активен
allinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #114 -: януари 19, 2009, 15:47:35 »

може да прозвучи смешно но да ви попитам колко време преди сватбата се пращат поканите  postman
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 19, 2009, 15:50:13 »

момичета, някоя от вас намери ли перфоратор с форма на сърце някъде? give_rose
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 19, 2009, 15:55:50 »

може да прозвучи смешно но да ви попитам колко време преди сватбата се пращат поканите  postman

Защо да ти е смешен въпроса - съвсем нормален е  good
Нашата сватба е края на юни и мисля до 2-3 седмици да сме уточнили часовете за ритуалите, да ги подготвя и да започнем да ги раздаваме. Надявам се до края на февруари, най-много средата на март да сме ги раздали - т.е. 3,5 месеца по-рано и ще искам отговор от хората до края на май - т.е. 1 месец по-рано, за да мога да резервирам необходимото количество стаи, за пристигащите от друг град гости навреме.

tasty, такива перфоратори май някой каза, че има в Слънчоглед. И аз ще търся такъв  pardon Ако откриеш - пиши, плссс.....
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: януари 19, 2009, 15:58:36 »

Я питай Skylife- тя със сигурност ще ти каже къде за София( може би вашата книжарнца Слънчоглед ) беше споменала , ама пак я питай . Wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 19, 2009, 15:59:56 »

момичета, някоя от вас намери ли перфоратор с форма на сърце някъде? give_rose
в слънчоглед има good
ето го моя[/url]
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 19, 2009, 17:37:08 »

а с този перфоратор само в ъгълчето ли могат да се правят перфорации
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines