Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:22:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите 5  (Прочетена 162473 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 30, 2008, 16:15:05 »

жасмин, стискам палци да напуснеш клуба!!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 30, 2008, 17:08:12 »

jasmine, стискам палци да ни напуснеш този месец. Дано ни се похвалиш с  PREGQ и ние скоро за последваме примера ти. На останалите късмет. Аз до края на седмицата ще се отчета дали има полза бебеправенето ни този месец.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #272 -: октомври 30, 2008, 17:09:54 »

Жасмин, стискам палци  stork-gurl stork-boy
Хриси,Тони ти е казала всичко много хубаво за базалната температура! Аз също използвам овулационния календар в зачатие и ми е много полезен  good  Съветвам те, обече, първо да прочетеш няколко статии относно БТ. В нета има много такива, а и тук с ме давали линкове  good


Успех на всички!
П.С.
Хриси, забравих да ти кажа,че фолиевата киселина не е токсична и не се натрупва в организма. Споко, не си се предозирала.Едва ли обрива е от това, но ако винаги можеш да се консултираш с лекар или пък я спри за известно време докато се скрият пъпките и после пак я почни.
« Последна редакция: октомври 30, 2008, 17:24:38 от mariana » Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 30, 2008, 22:19:58 »

 VIATICUM Туп! При вас съм  blush От миналата седмица  tease Гледам, тук е отборът по мерене на базални температури, пиене на отвари и т.н.  Wink Шегувкам се, просто още малко ми е неясно едно такова.  give_rose

Днес се изтупах при гинеколога и той ме пита: "По какъв повод? Проблем ли имаш?" И аз едно такова смотолевих- "Мииии...не blush, профилактично, да кажеш всичко ли ми е ОК, да започваме с бебешорските работи. Казвай сега какво да меря, какво да пия- фолиеви киселини и к'вито други трябва."
А той падна да се смее с мен  funnytooth ROFL- чакай, вика, то фолиева киселина се пие като се захване бебокът...

Та такам...още съм абориген, но започвам да чета вие какво пишете...и пиете..и замервате  girl_wink Girl_hide Пожелавам успех на вас и на себе си!  give_rose  kiss LOVING
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #274 -: октомври 30, 2008, 22:30:15 »

Дано не се задържиш дълго тук ,Феникс.Мери си темрературата следи си овулацията ,вземи си ову календарче и там следвай графиката на овулацията така безпроблемно ще забременееш  blum.Температурата трябва да ти е няколко дни поред 37,00 или 37 и нагоре тогава смело бебеправете и успех
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 30, 2008, 22:46:47 »

мерси за отговора
а да питам и още нещо-пия фолиева киселина-неофолик 0,4mg-но ми излезнаха малки пъпчици на челото и не знам дали е от нея-на листовката пише че 0,4mg е за бременни-дали не съм се предозирала,вие от колко милиграма пиете


Ами не се стряскай, ама аз по принцип пия по 0.8 мг фолиева киселина, а сега пия и едни комбинирани американски витамини, в които също се съдържа 0.4 мг - което е нормалната дневна доза.

Т.е. на ден ми се събират по 1200 мг!!! Мислех да си остана на 0.800 мг, но с 1200 мг се чувствам много по-добре, а иначе бях като парцал доста често. За увеличението на дозата не съм се консултирала с лекар (изписаната ми е 0.8 )  blush, но и нищо не ми е станало, даже напротив., така че не се притеснявай - ти си пиеш нормалната доза и не вярвам пъпчиците да са от това.

Вече съм го споменавала, ама имам кофти анемия (не е желязодефицитна) в следствие на недостиг на фолиева киселина в организма и съм доста притеснена, ако сега пия по толкова много, по колко ще трябва да пия после  crazy?
И тъй като е много важна за развитието на бебчо, а при мен е в такива липси, тя на мен не ми стига, за да се справя организмът ми, а при една евентуална бременност как ще стига не само на мен, ами и на бебчо и може ли да доведе до сериозна опасност за развититето му?  sad

Малко объркано го написах, ама доста притеснено ми е заради тази анемия точно от липса на фолиева киселина - едно от най-важните неща за бременността. sad
« Последна редакция: октомври 30, 2008, 23:10:34 от Kiksi » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #276 -: октомври 31, 2008, 08:59:25 »

Fenix  добре дошла в клуба! И да не се задържаш много,много тук!
Според мен не е нужно да се затормозяваш излишно с мерене на температури и следене на овулация. Просто се отпусни и се наслаждавай без много да го мислиш,а ако бебето се забави тогава ги почни тези неща. А за фолиевата киселина, въобще НЕ съм съгласна с тоя твоя гинеколог  nea Вземи си я от сега! Няма да ти навреди, но може да ти помогне  good
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 31, 2008, 10:10:52 »

Здравейте, момичета. Аз и този месец оставам в клуба. От снощи съм с едно такова кафяво зацапване леко кървене и мисля, че лелката ще ми се появи нормално.  cray Така, че късмет на останалите.
Fenix, добре дошла в клуба welcome-2
Късмет в бебеправеното. И ако ми позволиш един съвет - не започвай още в началото с нагласата за температури, тестове за овулация и т.н. Напълно съм съгласна с Марианка, че трябва да се отпуснеш и то всичко ще се дойде на мястото. Моят лекар казва, че ако мине една година в неуспешни опити, тогава можем да се притесняваме. Вземи си фолиева киселина и се наслаждавай на живота.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #278 -: октомври 31, 2008, 10:13:54 »

Здравейте, момичета. Аз и този месец оставам в клуба. От снощи съм с едно такова кафяво зацапване леко кървене и мисля, че лелката ще ми се появи нормално.  cray Така, че късмет на останалите.
Fenix, добре дошла в клуба welcome-2
Късмет в бебеправеното. И ако ми позволиш един съвет - не започвай още в началото с нагласата за температури, тестове за овулация и т.н. Напълно съм съгласна с Марианка, че трябва да се отпуснеш и то всичко ще се дойде на мястото. Моят лекар казва, че ако мине една година в неуспешни опити, тогава можем да се притесняваме. Вземи си фолиева киселина и се наслаждавай на живота.
Момичета,това с ову и температури е само за тези който имат препоръки от лекар.Не е за всички ,а за фолиевата киселина сам ако лекаря ти каже .Моята не ми ги препоръча
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 31, 2008, 10:17:31 »

Феникс, добре дошла в клуба и ти желая да не се задържиш тук!!!

Но имай предвид, че БТ, прегледи и изследвания се правят след минимум 1 год. неуспешни опити, ама неуспешни опити=бебеправене по време на овулация, а не просто "спираме да се пазим" и  бебеправене в периоди, в които не си дори и в предполагаема овулация (имам предвид дните преди да ти дойде, например).

Казвам ти го с най-добри чувства и с цел, да не почнеш да се притесняваш излишно!!!

жужи, фолиевата няма да навреди, ако я пиеш превантивно, а само може да ти помогне, ако в даден момент организмът е имал недостиг!!!

аз не познавам жена, която е с планирана бременност и не епила фолиева в процеса на бебеправене!!!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #280 -: октомври 31, 2008, 10:22:42 »

Феникс, добре дошла в клуба и ти желая да не се задържиш тук!!!



жужи, фолиевата няма да навреди, ако я пиеш превантивно, а само може да ти помогне, ако в даден момент организмът е имал недостиг!!!

аз не познавам жена, която е с планирана бременност и не епила фолиева в процеса на бебеправене!!!

Е ,аз не казвам ,че е вредна ,но например сестра ми 8 месеца се опитваха преди да забременее и не са и препоръчали тази кисилина.А и моята доки при условие ,че от 1 година се мъчем не ми  е казала да го взема.Искам да кажа ,че това което трябва да се взема като хапчета само доки може да ни каже.Но всеки сам си знае
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 31, 2008, 10:29:02 »

жужи, мила, може да има конкретни причини, за да не ви е предписала фолиева,

по принцип съм съгласна с теб, че е хубаво всичко да бъде споделено с доктор,


просто исках да кажа, че не е вредна, ако се поема до 0.4мг. дневно. Ето и материал, за инфо, дано не се приеме като реклама на участниците в мероприятието

За по-малко деца със Спина Бифида 
28 март 2008 
 
 Инициативен комитет „300 бебета повече“ и Az-Jenata.com оцветиха градинката пред Майчин дом за по-малко деца със Спина Бифида


За трета поредна година на 25 март, Благовещение, Инициативен комитет „300 бебета повече“ и Az-Jenata.com, електронното списание за модерната жена, събраха голям брой родители и млади хора в подкрепа на кампанията за превенция на малформацията Спина Бифида при новородените.
 
 

Под мотото „Заедно да оцветим света“ участниците в кампанията освежиха градинката пред Майчин дом, като с общи усилия изчистиха зелените площи и пребоядисаха всички огради на цветните лехи и пейките наоколо.

„Децата са цвета на нашия свят – без тях ежедневието ни е сиво и еднообразно. Всяка година в България се раждат около 300 бебета, страдащи от малформацията Спина Бифида“, каза Горица Белогушева, маркетинг мениджър на Az-Jenata.com. „Въпреки това Спина Бифида е единствената малформация, която може да бъде предотвратена и то само с едно простичко действие – приемане на фолиева киселина преди и по време на бременността. Ако всички българки знаят и прилагат това, то всяка година ще се радваме на 300 здрави бебета повече“.


Освен че оцветиха заедно част от света, участниците в кампанията изписаха с тениските си електронния адрес на инициативата – 300bebeta.info. Така те призоваха повече хора активно да се информират за особеностите и превенцията на Спина Бифида, както и напомниха за пореден път, че изготвената миналата година „Национална програма за първична превенция на вродените малоформации и в частност проблема Спина Бифида“ все още не e приета от Министерски  съвет и не е влязла в действие.

Инициативата „300 бебета повече“ подкрепят ръководството на СБАЛАГ „Майчин дом“, лекари, публични личности, медии и др.

Акции за “300 бебета повече“ досега:
    На 25 март 2007 в София, в градинката на СБАЛАГ „Майчин дом“ екипът на Az-Jenata.com, иницативния комитет „300 бебета повече“ и съпричастни към проблема майки, бащи и младежи засадиха заедно 300 цветя, за да покажат колко красиви са 300 живота.
    На 25 март 2006 в София, в тенис клуб Малееви се събраха над 300 души и заедно извикаха „За 300 бебета повече“. Общо 700 се включиха в подписката, която беше внесена в Министерството на здравеопазването в подкрепа на искането на Инициативния комитет за спешно създаване на реално работеща Национална програма за  превенция на малформациите в България и конкретно на Спина Бифида, която според световния медицински опит може да бъде профилактирана с фолиева киселина (витамин Б9) и така да се намали честотата на срещането й с около 70%.
 
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 31, 2008, 10:36:11 »

juji спокойно и моята докторка ми каза, че няма смисъл да пия фолиева киселина. Питах я изрично. Аргумента, който ми посочи беше, че тя не се натрупва в организма и трябва да се пие, когато жената забременее, защото е необходима на бебето. На мен ми звучи напълна логично и за това и аз реших да не пия. В крайна сметка отдавна ходя при тази лекарка и й имам доверие.
Феникс и аз като теб ходих на профилактичен преглед при моята лекарка и тя понеже отдавна все ме пита, хайде кога и този път беше доволна  girl_wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 31, 2008, 10:40:49 »

сладурки,

идеята да се пие при бебеправене е, че може да има период от около 2 седмици - грубо казано, в който да сте бременни, но да не сте пили!!!

хайде стига сме спорили, лекарите знаят по-добре от нас!!!

все пак вие сте се консултирали,

а и да ви кажа честно, баба и мама не са пили, пък децата им са си много добре!!!

успех с бебеправенето
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 31, 2008, 10:59:18 »

Да, ама не е излишна, в смисъл такъв фолиевата е витамин и няма да навреди в доза до 0.4.

Ако пиете някакви комбинирани витамини, погледнете на опаковката, дали не се съдържа в тях, обикновено се съдържа по 0.4 мг - това е витамин Б9. В почти всички комбинирани витамини я има.  good Ама като ги пиете, не се замисляте, че може да я има и там и че можело да навреди.  crazy

А иначе вдигате много шум по темата "За и против фолиевата киселина" и то за някакво хапченце от 0.4 мг, сякаш е някакво ново експериментално лекарство с недоказани свойства, а не просто един витамин, който може само да помогне, но не и да навреди. Да не говорим, че доколкото знам, именно защото не се натрупва в организма, опасност от предозиране няма.

Всеки си решава сам, дали да пие или не, но не мислете, че само бебето има нужда от нея, вашият организъм също се нуждае от нея, независимо дали сте бременни, както се нуждае от всички други витамини. В някои случаи не е фатална липсата му, но в други предизвиква анемия, както е в моя случай. А при бременност, има вероятност да се развие анемия или да се обостри вече съществуваща такава.
И пак казвам - всеки си решава сам, но не е нищо страшно, това е като все едно да пиете витамин С.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines