Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:18:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125328 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #165 -: май 02, 2009, 17:05:03 »

Благодаря за отговора.
Не знаех, че е такъв ден, ще го имам в предвид.
Но защо в събота да не може да се венчаеш? Та то 90% от венчавките са тогава?!

а за датата - щом не искате да си я сменяте, недейте. Това си е вашият ден.
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #166 -: май 02, 2009, 19:50:28 »

По последни данни изборите за европейски парламент са на 7.06, за нашия на 5.07. До колкото знам за сватби и подобни събития няма проблем с алкохола:) Така, че спокойно. Единственият проблем е,ако някой иска да гласува, а не може заради сватбата.
Аз понеже съм близне, много исках сватбата ми да е лятото и то юни. Затова с милото решихме гражданския да е на 1.06 ( нали сме си дечица още  Dance2) , a църковния на 27.06
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: май 02, 2009, 21:58:32 »

Благодаря за отговора.
Не знаех, че е такъв ден, ще го имам в предвид.
Но защо в събота да не може да се венчаеш? Та то 90% от венчавките са тогава?!

а за датата - щом не искате да си я сменяте, недейте. Това си е вашият ден.
Миличка, в църковния календар пише, че се забранява венчание в деня срещу неделя...това е съботата. Попринцип събота е ден посветен на починалите, тогава се ходи на гробищата и се отдава почит на починалите близки...В църквите обаче масово "преглъщат" този факт, защото нали се сещаш колко струва църковния брак  smile За повечето двойки събота е по-удобния ден, за това и в повечето църкви, за да не загубят парите за венчавката, правят този "тежък компромис" без дори да споменават за малката подробност около починалите и почитта към тях, разбираш ли...Всъщност, това и на нас не ни го казаха в църквата...Там жената ни каза, че под секрет може да говори с попа и да се уреди нещичко по въпроса, при все, че е строг пост. Представи си!  Та така..извинявам се на останалите, ако сме  Offtopic с това, но май на никой не му е обяснено. На нас ни каза една приятелка, на която баща и е починал преди години и те с майка й общо взето всяка събота ходят до гробищата на гроба му...
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #168 -: май 02, 2009, 23:06:40 »

Благодаря ти за отговора! Срам за мен, но не го знаех това за съботния ден. още повече, че почти всички сватби, да които съм чела са били именно в събота и се изненадах, когато го каза. Да видим какво ще ни кажат в църквата. Много жалко, че заради пари правят наистина такъв "компромис".

Вече се замислям дали трябва да се венчаем в този ден. Не ми се иска да престъпваме канона. Оффф сега размисли отново. Дали да не го направим в петък? Вие какво мислите? Делничен ден е и хората ще трябва да си взимат отпуска, но пък който иска ще ни уважи въпреки това. Какво ще кажете?

Някой да е имал брак през делничен ден?


П.С.Мисля,че е много полезно този пост да го сложиш и в темата за църковния брак.  good
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #169 -: май 03, 2009, 12:23:26 »

Здравейте момичета!Аз като ходих в чърквата и попитах да ли е забранено, ми отговориха че това са суеверия и не   нарушаваме по тоя начин християнството, но да ли наистина е така не мога да споря, или просто за хората от църквата е по-важно да си вземат паричките от ритуала crazy
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #170 -: май 03, 2009, 19:50:02 »

Аз лично ще попитам в църквата ни и ще прочета някое църковно календарче. Ако не намеря информация, ще прочета и Библията ако трябва. Не ми се иска да нарушавам това.
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: май 03, 2009, 19:58:58 »

Здравейте момичета!Аз като ходих в чърквата и попитах да ли е забранено, ми отговориха че това са суеверия и не   нарушаваме по тоя начин християнството, но да ли наистина е така не мога да споря, или просто за хората от църквата е по-важно да си вземат паричките от ритуала crazy

На мен в църквата ми обясниха, че не било хубаво през деня /но нямало проблем да те венчаят smile /,
за вечерните сватби не било проблем, след 16 или 17 часа
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: май 03, 2009, 20:04:51 »

Аз също знам, че в събота се почитат мъртвите... Иначе повечето (ако не и всички) църкви си правят венчавки в съботните дни. Въпреки всичко, аз си падам малко суеверна за такива неща и затова си избрахме неделята - денят на Слънцето. А гостите ни обещаха (които не са в отпуска) да си вземат понеделника като почивен ден, защото нямали намерение да си тръгват рано danceg danceg
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 26, 2009, 07:49:12 »

Уф, момичета, аз се бях спряла на 15 май за църковния брак и тържеството (за гражданския няма да има проблем защото е на 3 май, понеделник). Ама сега се замислих, че 15 май е събота, но преди това е 6 май, когато се почива и обикновено се слива с почивните дни (и догодина сигурно така ще процедират, защото 6 е в четвъртък huhhuh.gif ), което пък автоматично означава,че на 15 е напълно възможно да се отработва beating И става кофтииии....Сега пак почваме да го мислим, коя дата да изберем. На 8 май не ми се искаше, защото на 7ми съм рожденичка, а и ако е на 8 прекия ми началник няма да може да дойде, защото ще си е в Италия. Но пък е удачна дата, защото ще има пак пакет почивни дни - 6-9 май.
Направо незнам, помагайте с предложения crazy
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #174 -: септември 27, 2009, 12:02:15 »

Нашата дата е точно 15.05.2010 г. - решихме го след като на 04 април е Великен и няма да има проблем с тези пости...май  месец искахме да е ,но преди баловете ....аз много се радвам,защото съвпада с 15 - датата,на която беше първата ни среща  heart  blush .... да събота е - и може да е работен ден...но пък и в неделя ако е - понеделник също трябва да се ходи на работа smile
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 27, 2009, 14:00:56 »

НИе си избрахме за църковен брак и сватбено тържество 09.05.2010  защото е неделя , нечетно число, надявам се да е топло , преди баловете и това е   smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 27, 2009, 15:02:41 »

Milio4ka, така е, ама ако самият ден е работен, е по-кофти... huhhuh.gif Все пак трябва да си пускат отпуски хората - и тези от другите градове, а и колегите ни, което е малко конфузно сякаш, знам ли... blush
Ако е в неделя, обикновено е дневна сватба и гостите успяват да се приберат.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: септември 27, 2009, 15:07:22 »

Нашето избиране на дата беше на шега. Една вечер се бяхме събрали моите родители, ние двамата със (вече) съпруга ми и моите кръсници. Та кръсницата на шега каза, че е крайно време вече да мислим дата за сватбата (защото бяха минали 5 месеца от годежа). Ние и се възпротивихме, с настояването че сватбата ще е след летния сезон (и двамата работим в хотелиерството) и че нека да наближи края и ще мислим дата. Тя обаче продължаваше да настоява, отиде до календара и каза:"Ами ок, тогава да бъде октомври...Я да видим съботите как се падат...Ааа, 18 октомври е събота. Ок, перфектно, значи правим сватбата на 18 - пък и има символика 18.10.08". (тя предварително от мен знаеше, че искам сватбата ни да е на 18 число, защото това число ни е свързвало доста пъти и ни е носело късмет).
И така, съвсем на шега, аз реално започнах да се замислям за тази дата. Когато решихме с милото, че ще правим сватба точно октомври, първото нещо което направих бе да проверя в съвета за дата 18 има ли свободен час, който да ни устройва. Естествено имаше...И така, споделих с него, че 18.10.08 е много хубава дата и той се съгласи точно тогава да бъде сватбата...
Точно на тази дата сега ще направим 1 година съпружески живот и 40 месеца познанство...Какво по-хубаво от това smile
Активен
svetleto24
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 27, 2009, 15:52:52 »

при нас се случи така : на неговия рожден ден(22.03) ми предложи брак, на моя ( 27.06) беше сватбата. Така вече си имаме двойни празници и двамата  smile
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #179 -: септември 27, 2009, 20:04:24 »

ЕЕЕе velvet ако е през деня е различно наистина празненството...аз имах предвид вечерните сватби,защото предвиждаме нашата да продължи до сутринта  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines