Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:35:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184594 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #195 -: декември 10, 2008, 22:20:16 »

Украсата с рибките много ми допада, отдавна бях мислила по този въпрос и ще използвам идеята при сгоден случай (първото видео е потресаващо просто).

Само не ми харесва нещото, с което е обвит бокала - органза ли е, какво е - не се вижда добре. Пречи на рибката да се открои, пък все пак тя е централния мотив и основната идея  pleasantry
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #196 -: декември 11, 2008, 10:16:57 »

На мен не ми харесва точно тази украса с рибки, но само това намерих.
Би ми харесало рибките да са в някакви високи цилиндри, за да се виждат, и ако може да се пуснат мехурчета и може би да се осветят по някакъв начин отдолу. Не намерих подобна снимка, не знам дали обясних добре какво си представям.
 Но всичко първо трябва да се съобрази с комфорта на рибките, как ще се чувстват в този цилиндър, четох че има специални разтвори които могат да се добавят към водата, за да им помогне при смяната на мястото.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #197 -: декември 11, 2008, 12:29:42 »

Съгласна съм, че точно тази не е особено разработена. Макар, че огледалото отдолу е добра идея, ако нямаша панделата, която крие всичко разбира се.
Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #198 -: декември 11, 2008, 19:02:58 »

Здравейте момичета,
Всъщност се регистрирах за да успоря едно мнение, но като прочетох темите много ми харесва форума. Искам да ви питам правил ли е някой сватба с турско синьо. Аз съм се спряла на него. Незнам дали само няма да е много студен цвят, защото сватбата е през лятото. Забравих да се представя от Пловдив съм!
Надявам се да ме приемете, защото първоначално много остро реагирахте срещу мен, незнайно защо.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 11, 2008, 20:24:30 »

nachinaesht_svatbar , по въпроса за острата реакция съм ти отговорила на друго място, а сега официално мога да ти кажа  welcome-2 като една бъдеща булка!

Досега не съм виждала сватба в турско синьо, но ми звучи като едно доста нестандартно решение, а аз тъй като си падам по нестандартните неща - идеята много ми допада  Bravo
Че е студен цвят - такъв е, но според мен не пречи, ако е съобразен с цялостната идея на сватбата, нищо, че ще е през лятото.
Например аз исках лятна, небрежна сватба, разчупена, с топли цветове, навън и при мен цветовете бяха жълто и оранжево - вярно, топли цветове в синхрон с лятото, но и идеята ми беше такава - навън, небрежно и т.н.

Докато турско синьото, независимо, че сватбата ще е през лятото, чудесно би могло да се върже с някой по-изискан ресторант, с елегантна обстановка, тип "тежкарска", самата идея на сватбата  да е по-различна, примерно в по-старинен стил. На прима виста ми изниква в съзнанието турско синьо и сребро - примерно сребърни свещници по масите.
Само че преди да вземеш твърдо решение за този интересен цвят, те съветвам да избереш ресторант и с него да съобразиш украсата, защото понякога цветовете в интериора на ресторанта много ни ограничават в избора ни.

Пожелавам ти успех в търсенето на ресторант, в който идеята ти би паснала чудесно!  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 11, 2008, 22:28:27 »

Според мен турското синьо е цвят с който не трябва да се прекалява но като акцент сигурно ще е добре.Може би като пуснеш някоя и друга снимка ще добием повече представа.Добре дошла сред нас.Надяваме се да може да ти помагаме тук.Част от тях сме минали по този пъта други са в различна степен на свотяа организация и също ще са ти от полза.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 11, 2008, 22:44:53 »

Тъмно синьото е нестандартно решение но и страшно стилно и тежко ! Това е цвят който създава много стилна обстановка .  Много е важно ресторанта във какви тонове е ,защото за този цвят не върви ресторант във червени тонове примерно . Във Пловдив много често във Руски клуб украсата е във тъмно синьо ,защото самия р-т всичко е във този цвят .Другия който подхожда е Тримонциум ! Там също се връзват повечето цветове .


* northview3_large [800x600].jpg (69.47 KB, 800x600 - видяно 798 пъти.)
« Последна редакция: декември 11, 2008, 22:46:34 от nasi » Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #202 -: декември 11, 2008, 22:52:55 »

Първо добре дошла във форума!
И аз съм от булките със стаж, не обичам да пиша много, но редовно чета. За синъото мисля, че е страхотна идея. Гледах украса с турско синьо като бяхме на о.Парос тази година на сватбено пътешествие (беше суперрррррррррр). Сега ще ти дам една идейка, която видях там. Столовете бяха покрити с бяло, а панделките бяха вързани от дясно на всеки стол. Със сребро бяха направени големи панделки вътре в синята панделка. По масите вазите бяха опаковани в сребро а около тях имаше по парче син сатен. розите бяха бели със сини перца, беше разкошно и това бе направено на плажа. Беше невероятно. Ако бях видяла украсата преди това - сигурно това щях да избера.
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #203 -: декември 11, 2008, 22:58:23 »

На мен много ми допада комбинация от тъмно синьо и зелено.


* _MG_6148-14_small.jpg (33.11 KB, 250x375 - видяно 2663 пъти.)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 11, 2008, 23:11:48 »

Зеленото определено внася свежест !


* ЗЕЛЕНО ДРУГО.jpg (69.28 KB, 375x500 - видяно 285 пъти.)
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #205 -: декември 11, 2008, 23:34:24 »

страхотно решение Начинаещ сватбар!Една от различните булки :bravo:аз също подкрепям идеята за резида и турско синьо,но пък хич не бих се отказала и от среброто,но мисля,че ще се получи доста студенина на едно място.Успех в решението,ако наистина можем да помогнем за него-разчитай give_rose
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #206 -: декември 12, 2008, 09:18:14 »

Здравейте и от мен!Колкото и нескромно да звучи разбирам от цветове тъй като съм художничка  blush  .Та турското синьо най-много го освежава жълтото.Ако искате нестандартна идея ето една.Столовете са бели с сини панделки на облегалките и по едно жълто цветче на възела на панделката и жълти цветя по масите само да не е претрупано.Трябва да се знае каде е границата.  smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 12, 2008, 10:19:47 »

Когато се чудиш какви точно цветове и нюанси да избереш, има едни софтуерчета, които изчисляват страхотни цветови хармонии на всякакви принципи - хроматични, ахроматични, като включват или не изсветляване и затъмняване на локалния тон. Вече новия Illustrator на Adobe примерно има вградено такова чудо.

Много ми харесва турското синьо на мене като идея. Нашият ресторант е със светлозелени (резедави) столчета и бях мислила за синьо като втори цвят.

Имам едно питане.. това, което на мен ми се вижда проблем са вазите/съдчетата, в които да се поставят цветя и украса. Ресторантът не разполага, поне за момента, с такива неща по масите. Имате ли някакви идеи.. дали могат да се вземат под наем.. или някакво друго, но нискобюджетно решение? Четох за гъбите, които използват за декориране на букети, но дори и те трябва да се поставят на нещо, не можеш да ги плеснеш на покривката директно според мен.. Какво мислите, момичета?
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #208 -: декември 12, 2008, 10:42:18 »

Здравей BASTET,това което бих направила аз е:купувам си панерчета от магазина за по 1лв.(незнам дали във вашият град има такива магазини) и с моите шивашки способности си ушивам един вид като калъвчета от сатен в съответен цвят,та да не се виждат,и си подреждам икебани в тях.Това трябва да е евтино.  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 12, 2008, 10:45:41 »

Гъбите са евтин вариант и не е задължително да се поставят в съдове.
Вярно, цапат покривките, но ти няма да ги "пльоснеш" директно, а можеш да ги увиеш в хартия (долната им част) и така всичко е ок. Аз така направих за моята сватба, за да не купувам съдове за цветята.
Ако не искаш да се вижда хартията, просто я увий по-плътно около гъбата или се опитай да "пуснеш" повечко зеленина около гъбата, за да скрие хартията или избери от онази, тъмно зелената хартия, тя наистина се "слива" и не се вижда като акцент.  good

Със сатена също е страхотен вариант  Bravo, не се бях сещала, но според мен ще излезе малко по-скъпо, но пък тогава може да се вижда и ще е още по-ефектно  good

Дано съм била полезна. Съветвам те да си направиш една пробна гъба и да видиш кой е най-удачният вариант.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines