Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:25:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184570 пъти)
 
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: декември 10, 2008, 10:58:05 »

Леле мацки, страхорни сте!
Винаги е полезно да чуеш различни и полезни мнения!

Скайлаф, наистина сега като се замисля и това е идея   danceg - да направя украса тип морско дъно по масите, за да не рискувам да уморим животинките за някакви си 5-6 часа прищявка от моя страна. Тъкмо по този начин - златните рибки на младоженската маса ще бъдат още по-голяма "атракция и акцент", а и ние повече ще ги пазим. Ще разуча нещата и ще пообиколя по зоомагазините, за да науча повече за рибоците и после като му дойде времето ще решим с моята Обич какво точно ще изберем. smile

Крас, Мерсиииии за хубавите идеи. Просто са приказни!
Ще си "открадна" някои непременно! kiss
Не бях виждала торти на морска тема, а тези, които си намерила са невероятни!
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: декември 10, 2008, 11:03:35 »

Оп пак съм аз  biggrin

Забравих да добавя и още една идея: акцент на масата да са бутилки  smile пълни с какви ли не морски чудеса и примерно номер на масата или каквото се сетиш. Ако имаш възможност да си го позволиш може да си купиш и от ония бутилки с корабчета вътре  smile



* sea_wedding47.jpg (24.26 KB, 300x300 - видяно 3729 пъти.)
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #182 -: декември 10, 2008, 11:07:09 »

Здравей Ble6tu4ka,

Идеята ти е оригинална, но трябва добре да се обмисли и организира за да няма неприятни изненади.smile
Ние много дълги години гледахме различни видове риби, даже и прозрачни жабки и костенурки и мен лично ме притеснява липсата на въздух в колбата при рибките. Има много красиви "камъни", които са машини за въздух, но те си имат кабел и т.н. Може да има и някакви съвременни варианти за въздух за няколко часа с батерии или нещо подобно. Ако успееш да им сложиш въздух и рибките ще се чувстват добре а и мехурчетата въздух са много красиви.  Освен това рибките не обичат сферичната форма на колбите, но за няколко часа няма да има проблем.
Най-компетентна помощ ще ти дадат от магазин за рибки.

Друго важно за теб е съдействието от страна на ресторанта, да се занесат по-рано колбите, да имаш повече време за украса и т.н. Ако още не си резервирала такъв, най-добре е  го споменаваш на срещите с управители, за да не се окаже, че след като сте дали капаро, не искат да ви съдействат да си сбъднеш мечтата за рибки по масите.

Успех

Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: декември 10, 2008, 11:14:53 »

Цитат
Оп пак съм аз 

Забравих да добавя и още една идея: акцент на масата да са бутилки   пълни с какви ли не морски чудеса и примерно номер на масата или каквото се сетиш. Ако имаш възможност да си го позволиш може да си купиш и от ония бутилки с корабчета вътре 


Да, мила, това и аз си го мислех, но акцента с бутилките - ще бъде в подаръците за гостите. Wink Ама тука не е темата за това и затова и не съм го споменала. Ще бъдат малки бутилчици, които мисля да изрисувам аз, вътре с послание... цитати и мъдри мисли за любовта. Да няма едно с едно - еднакви. smile
Непременно ще ги покажа щом започна да ги правя. smile



Еко, аз наистина не зная колко въздух е нужен на рибките... Просто тук в офиса си гледаме едни, които не зная какви са, но по мое мнение са златни рибки - едни такива големички, оранжеви и с дълги опашки. И ги гледаме в аквариум - сфера без изкуствен източник на въздух. Сигурно обаче така могат да живеят определени видове рибки...
Аз под съдче с вода, в което да бъдат поставени като украса в ресторанта  имах пред вид нещо като купа за салата, ама стъклена т.е. ще имат достъп до достатъчно въздух и пространството би трябвало да им стига, но пък не зная как стои въпроса с желанието им да избягат - дали няма да подскачат много?smile
« Последна редакция: декември 10, 2008, 11:18:33 от Ble6tu4ka » Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #184 -: декември 10, 2008, 11:32:31 »

Рибките, които имате в офиса може би за принцеси. Някой може би редовно им сменя водата, за да имат въздух?  А когато е малко водата, не знам дали ще имат достатъчно. В купи за салата не знам дали ще е подходящо, те все пак могат да скачат, ще разплискат вода и т.н.
Но каквото и да си говорим тук, най-точно ще ти помохнат в някой магазин. Ние си купувахме рибки от един, който е точно диалгонално на ъгъла на MC Donalds drive.

А ако успееш да им сложиш въздух, според мен ще е и много красиво. На мен лично тези мехурчета много ми харесват smile
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 10, 2008, 11:33:16 »

Можеш да попиташ някой голям магазин за риби, такъв има до Медицинския университет, дали няма да ти дадат под наем няколко големи аквариуми. Ще си ги разположиш и ще си направиш морски интериор.
Всякакви мини варианти, според мен са рисковани, пък и по масите има достаъчно много бутилки, чаши и прибори (евентуално и подаръците за гостите, тейбъл картички и пр.) и не знам дали ще ти стигне мястото и дали ще се вижда аквариума.
« Последна редакция: декември 10, 2008, 11:49:37 от smiling rain » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 10, 2008, 11:37:17 »

В Слънчогледа продават едни колби които могат дасе напълнят с морски нещица и са с различни форми включително на морски звезди на рапани на морски фар и смятам че ще стане чудно.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 10, 2008, 11:39:56 »

В Слънчогледа продават едни колби които могат дасе напълнят с морски нещица и са с различни форми включително на морски звезди на рапани на морски фар и смятам че ще стане чудно.

Колби ама стъклени?
Защото май се сещам за едни, които са от прозрачна пластмаса и се сглобяват от две части? След работа ще мина да видя, че не съм се заглеждала преди, ама идеята ти е много оригинална, gucci!
 Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 10, 2008, 11:44:55 »

Да пластвасови са тези и се сглобяват.Отгоре може да се върже панделка от тези сините дето Мис Каприз е използвала за поканите.Могат да се напълнят с морски звезди  с рапанчета мидички пясък .Ако искаш мога да ти събера.В момента на нашия плаж е заринато с миди рапанчета и т.н.сигурно цяла торба мога да ти събера.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: декември 10, 2008, 11:47:28 »

Рибките, които имате в офиса може би за принцеси. Някой може би редовно им сменя водата, за да имат въздух?  А когато е малко водата, не знам дали ще имат достатъчно. В купи за салата не знам дали ще е подходящо, те все пак могат да скачат, ще разплискат вода и т.н.
Но каквото и да си говорим тук, най-точно ще ти помохнат в някой магазин. Ние си купувахме рибки от един, който е точно диалгонално на ъгъла на MC Donalds drive.

А ако успееш да им сложиш въздух, според мен ще е и много красиво. На мен лично тези мехурчета много ми харесват smile

Мерси, Еко!
Сега като обсъждаме заедно различните страни на идеята ми - наистина изглежда сложно осъществима така с жива рибка на всяка маса, затова може би наистина е по-добре да се огранича до красивите рибки само на младоженската такава и там да вложим усилия рибоците да се чувстват наистина добре. smile
Аз живея в София от 5 години, но сигурно и тук в доста магазини продават рибки, така че ще пообиколя и ще разуча какви са вариантите ми!  girl_wink
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 10, 2008, 11:51:25 »

Да пластвасови са тези и се сглобяват.Отгоре може да се върже панделка от тези сините дето Мис Каприз е използвала за поканите.Могат да се напълнят с морски звезди  с рапанчета мидички пясък .Ако искаш мога да ти събера.В момента на нашия плаж е заринато с миди рапанчета и т.н.сигурно цяла торба мога да ти събера.

Юпииии!!! smile
Много е хубаво като има кой да ти помага и вдъхновява още повече. Благодаря ти, gucci!
А кой е вашия плаж? Wink 
Не се притеснявай за това - аз нали също съм морско чедо.. Няма начин да не се оправя с намирането на мидички и рапанчета. Но наистина ме трогна предложението ти! Много, ама много мерси!  kiss
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #191 -: декември 10, 2008, 11:53:15 »

Ble6tu4ka, има ресторанти във Варна и комплексите, които имат големи аквариуми с живи рибки. В зависимост от сезона и броя на гостите можеш да се ориентираш към тях и те да се комбинират с украсата на масите, която ще допълва морската тема.
За торти с морски елементи във Варна можеш да провериш в сладкарница Никол. Там знам със сигурност, че правят.
« Последна редакция: декември 10, 2008, 11:55:28 от tsvetenden » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 10, 2008, 12:00:06 »

Ble6tu4ka, има ресторанти във Варна и комплексите, които имат големи аквариуми с живи рибки. В зависимост от сезона и броя на гостите можеш да се ориентираш към тях и те да се комбинират с украсата на масите, която ще допълва морската тема.
За торти с морски елементи във Варна можеш да провериш в сладкарница Никол. Там знам със сигурност, че правят.

Ъх, почвам да съжалявам вече, че сме решили сватбата да я направим в София.  girl_impossible Но просто, тук да я организираме ще е по-лесно. Но все пак, Цветен ден, сърдечно благодаря за идеите.
Може и тук в столицата да потърся някакъв ресторант с аквариуми... За сега се сещам единствено, че съм виждала в една пицария - "Джепето", но едва ли е единственото място с рибки.
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #193 -: декември 10, 2008, 15:43:57 »

Докато търсеьх снимки на рибки като украса за маса, намерих две филмчета за такива рибки.
Първото е доста неприятно, пият рибките, които са били украса на нечия сватба и се замислих за правата на горките същества. Трябвя да се помисли има ли вероятност това да се случи при някой подпийнал гост.  Втортото фимлче е нормална украса за маса.
http://www.youtube.com/watch?v=fFfG6OpA-Ew
http://www.youtube.com/watch?v=7G4OSSK-o2g&NR=1
Ето и един американски форум, където много се е говорило по темата:
http://www.weddingideas.com/forum/forum_old_thread_mesg.cgi?THREAD_ID=780&PAGE=1
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: декември 10, 2008, 15:54:44 »

ето украса на масата на младоженците нашата беше подобна... само че в бордо


* масата на младоженците.jpg (49.83 KB, 640x480 - видяно 262 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines