Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 20:40:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Zahira - 03.08.2008  (Прочетена 76442 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юли 29, 2008, 13:41:15 »

Явно не съм избрала правилния човек за водене на ритуала тъй като всяко обредно лице си има начини за водене. Ако сте гледали "Такъв е живота - сватбата"  това е жената, която трябва да ни бракосъчетае принципно. А пък ние всичко сме приготвили за изнесения ритуал - освен нас и кумовете много малко хора знаят, че ще се подписваме предварително. Дефакто и за нас няма кой знае какво значение този факт - просто отиваме и се подписваме. Истинския ритуал трябваше да бъде в градината на ресторанта.
Сега ще ходя да разпечатвам етикетите за бутилките, днес трябва да направя и разпределението на гостите по маси и да се обадим в ресторанта да уточним окончателен брой на кувертите.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 29, 2008, 13:46:32 »

Zahira, отдавна съм се отказала да се занимавам с ритуални зали. Това за 25-те лева много ме вбеси и мен. Целта ми е да минем и заминем от там с възможно най-малко съприкосновение с персонала, че тръпки ме побиват. Вместо да правят всичко възможно да направят деня ти незабравим, те се опитват да ти скъсат нервите. Изнесеният ритуал е театър, при това на солена цена, така че аз се отказах от удоволствието, във Варна и без това е хипер скъп ритуалът. Успех, и не се ядосвай!  good
« Последна редакция: юли 29, 2008, 14:08:36 от snezhito » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 29, 2008, 13:55:51 »

Странна работа, явно във всяка зала си правят каквото искат. На нас ни казаха, че ще си е ритуал. Нашите близки пък всички знаят, че ще е само ритуал, а се женим на датата с многото осмици и нули, но според мен не е проблем.

Аз друго искам да те попитам - жената от ритуалната зала как ще стигне до ресторанта ви? На мен на Пиротска ми казаха - няма проблем сама ще отиде, затова е добре да е от най-близката до него зала, защото те жените си познават региона. Днес отивам, решавам да попитам за всеки случай и съответно казвам, че са ми казали, че сами ще отидат. Тя попълва документи и мълчи. Питам пак как ситгат до ресторанта и тя дори не ме поглежда и казва "Ами с такси, не ходим с градски транспорт"... едно такова многозначно... питам "Значи ние трябва да ви го платим ли"... "Ами да, или ако предпочитате да дойдете да ме вземете"... Стана ми тъпо не заради 5-те лева, а защото на Пиротска ми казаха друго и, защото не ми го каза направо - в крайна сметка и аз предпочитам жената, която води ритуала да не е смачкана и изпотена от пътуване август месец следобед в два автобуса, защото пряк няма, ама да и вадя думите с ченгел и после да се чудя ще дойде ли или не... Иначе беше мила и любезна. Фотограф се опитаха да ни предложат, но не настояваха много.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юли 29, 2008, 14:39:24 »

Арлина жената, която ще ни води на нас се казва София Андонова. В ритуалната зала ни казаха, че сама ще си идва дотам, но тя вчера и дума не обели за това пък и аз въобще не съм се сетила да я питам. Иначе спомена, че била от нашия квартал, което значи, че не е много далеч от ресторанта или поне не е на другия край на София. Не знам кой ще ви води ритуала, но според мен това е пълно нахалство и безочие да иска да й плащате такси или да я взимате, тъй като и без друго сигурно си платила 240лв. за изнесения ритуал, а това как ще стигне си е неин проблем тъй като на нея са й предвидени подобни разходи. Нали затова плащаш тази немалка сума?
Абе държавните служители са просто... diablo нямам думи.
Да се похваля - едни момчета ми направиха 30бр. етикети за бутилки за 3лв. след което баща ми порядъчно се разкрещя по телефона, че тези етикети били супер малко и че ми се било досвидяло да ми направят повече, което не е вярно. Просто ще има и друга ракия и друг алкохол обаче нали знаете производителите на ракия как се обиждат като им се спомене чужда ракия.
Всички са страшно изнервени покрай сватбата включително и аз.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юли 29, 2008, 14:57:42 »

Приятелко не се изнервяй....Знам,че няма да ме послушаш,но аз да си кажа  pardon
Нормално е да се поизнервят всички,иначе да видиш какво става на самия ден .....лудница
Но идва един момент,в който спира да ти пука ....и започва истинската веселба   tease
Затова спокойно  air_kiss
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юли 29, 2008, 15:27:38 »

ех,

аз такива  проблеми нямах с гражданското, но .... се оказа, че това, за което запазихме час и написахме в поканите ... нямало да стане за 30 август и ни смениха залата;

е, грешните покани са си за моя сметка,

аз даже вече ги бях раздала .....

така че, свиркайте си и хич не им давайте пари за такси;

щом плащате за изнесен ритуал - на тях им плащат пътни за това,

но съм едно 90% сигурна, че е е за градски транспорт, а не за такси, затова и си правят устата,

ми щом ме питат, що да не им кажа, че те трябва да платят таксито, вместо да се мъча с градски транспорт!!!!!!!!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юли 29, 2008, 15:52:08 »

Ние имахме късмет, че отидохме рано да запазим дата и час - 28.12.007 г. и платихме ритуала на старата цена 97 или 98 лв. беше. Днес нищо не ми казаха за доплащане... а таксито ще и го платя, не искам да се разправям, защото все пак ще ми води ритуала. А я питах, защото ДиДжея ми разказа, че му се е случвало да не дойде жената, защото чака да я вземат, а младоженците не знаят Oh my ...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юли 29, 2008, 19:10:33 »

не знам какво да кажа, при изнесен ритуал - проблеми,

при традиционния в гражданското - пак,

ма то като погледнеш "хубавата" ни държава ....

хайде да не спамвам повече темичката
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юли 30, 2008, 07:39:56 »

Той младоженеца каза, че днес ще се свърже с нея да уточнят как ще протече церемонията, тъй като ме вижда, че вече сдавам багажа с тези така "отзивчиви" служители.
Днес ще ходим до ресторанта да уточним последна бройка на кувертите, да поръчаме за нас и още няколко човека вегетариански менюта и да заменим едни месни плата с плата със сирена.
Ще ида и до фризьорския салон където  ще ми правят косата да видят просто за какво иде реч и да са подготвени психически sarcastic.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юли 30, 2008, 07:44:36 »

Успех навсякъде!! Ако има снимки от прическата ще се радвамда видя!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 30, 2008, 07:49:17 »

Ванили мерси! give_rose
Малко се притеснявам как ще разполагаме гостите тъй като градината на ресторанта е тясна и продълговата и ще са на прекалено голямо отстояние един от друг както и от нас . Вчера коментирахме дали все пак да не вземем шатри /въпреки, че е доста скъпо удоволствие/ , но едва ли някоя фирма ще ни вземе насериозно няколко дни преди сватбата да си поръчваме шатри. Ако пък има шатри ще ни се реши проблема с разположението на гостите.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юли 30, 2008, 07:54:49 »

Това с ресторанта ми звучи наистина проблем, дано да измислите нещо, а за шатрите може да проучиш поне. Нашия ресторант пък е много голям и в двата края са масите, а посредата огромен дансинг и май и ние ще ги дръпнем малко повече в средата, е иначе ще са отдалечени и ще изглежда празно! Хайде, после да разказваш как сте решили проблема!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 30, 2008, 12:10:15 »

захира,

успех мила,

дано решиш проблема с масите!!!!!!!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 30, 2008, 13:38:40 »

Zahira, нищо не ви пречи да пробвате няколко агенции - може пък да имат свободен ресурс и с удоволствие ще си го запълнят като ви предоставят шатрите!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #104 -: юли 30, 2008, 13:41:39 »

Zahira, ползвали сме шатри под наем от Лаура Кетъринг, но за цени не мога да помогна  pardon Успех в оставащото малко време за подготовка и много настроение ти пожелавам  give_rose  Подписването беше на 1-ви, нали?!? Ще чакаме да разкажеш и за това трепетно събитие  Wink Сукманчето би реши последно да облечеш?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines