Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 20, 2024, 17:21:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 2 част  (Прочетена 273626 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #330 -: май 31, 2009, 17:42:22 »

Аз не знам тая акъл има ли! Как на светло сив костюм черни обувки и колан??  crazy То тогава да му турнете и едни черни чорапки и шъй супер!

За мен трябва да са с цвета на костюма или един тон по-тъмни, но пак в сивата гама!
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: май 31, 2009, 18:14:27 »

Зависи колко свтло сив е костюма, но според мен също черната обувка би стояло по-добре от светлата. И да- определено с черно чорапче!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #332 -: май 31, 2009, 19:26:56 »

Аз съм чела, че:
"Към официалното вечерно мъжко облекло винаги се носят черни обувки и черен колан и съответно часовник с черна кожена каишка. Часовниците с метални верижки са подходящи за офиса, като тук правилото е да се съчетаят по цвят с токата на колана." (из статия на Кристина Крънчева, завършила швейцарското училище за етикет и международен протокол Institut Villa Pierrefeu)

И също, че:
"Специалистите препоръчват да се носят тъмни чорапи - малко по-тъмни от панталона и малко по-светли от обувките. Белите чорапи са само за спорт и при никакви обстоятелства не се носят с официално обувка. Най-лесният начин да се избегнат смешните недоразумения е да се носят сиви или черни чорапи." (из "Грешките в мъжкото облекло", Нетинфо 2008)


« Последна редакция: май 31, 2009, 20:48:14 от inaxastra » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #333 -: май 31, 2009, 20:33:28 »

Преди два дена има изпит по Дипломатически церемониял и протокол...та да, това, което е написано е вярно, но никъде го няма светло сивият костюм като официално мъжко облекло, че да се позоваваме на такива писания! Допустимо е да има сива жилетка, но не и целят костюм, н овсе пак това е протокол за дипломатически мероприятия...
 Това първо, второ, не може да се различават толкова ярко обувките и колана и другите аксесоари ако костюмът е много светъл, както е в случая. Както на черен костюм не може да се сложат бели или светло сиви чорапи, така на светло сив костюм не може да се цапнат черни.


Трето, също по протокол чорапите трябва да са съброзине с панталона.

Както и да е, всеки сам си решава.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #334 -: май 31, 2009, 20:40:07 »

Аз лично по мой вкус и виждане, бих сложила на светло сив костюм по-тъмно сив колан (контраст да има, но не да е огромен), същия цвят обувки и чорапи както пише горе - междинен цвят между обувките и панталона. Това ми е конкретното мнение.
И съм съвсем съгласна също, че светло сивият костюм не е вечерно облекло  good Но вечерното и сватбеното облекло не са едно и също. Иначе булката би била с "малка черна рокля"  sarcastic
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #335 -: май 31, 2009, 21:18:06 »

Именно! Точно това съм писала и аз. Моето виждане вече го писах няколко пъти за обувките и колана - съвпадат ни мненията.  good

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: май 31, 2009, 22:10:00 »

Ами представям си моя младоженец със светлия костюм и светлите обувки (съответно и колан, който не ме питайте с какъв зор открихме да е в почти същия цвят) да му ях обула едни черни чорапки , каква гледка щеше да бъде lol

Цитат
Белите чорапи са само за спорт и при никакви обстоятелства не се носят с официално обувка
Ами като са светли официалните обувки, както в нашия случай - бежави, какво правим?  crazy Слагаме черно чорапче, защото такъв бил етикетът сигурно. Е, ние не взехме бели, естествено, а едни бежави чорапи.

Иначе съм напълно съгласна, че ако костюмът е тъмен, белите чорапи гарантират меко казано абсурдна визия  nea
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #337 -: май 31, 2009, 22:23:11 »

Аз съм съгласна за белите чорапи. Освен, може би на бели обувки... Тогава не знам.. трябва да видя как стои. Иначе при всякакви светли обувки, чорапите за мен трябва да са бежови.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юни 01, 2009, 07:47:02 »

Костюмът на моя мъж е сив също (но не много светло сиво) чорапКИТЕ са чернички, обувките и колана и те. Със сиви обувки седеше ужасно просто. Поне сивите цветове, които намерихме тук в Лондон. Не знам в България колко нюанса на сиви обувки могат да се намерят, а и на колан, който да не е друго сиво, различно и от костюм и от обувки.
Съгласна съм, че ако е светъл костюма и обувките чорапите също ще са светли, но за тъмна обувка и не много светъл костюм съм абсолютно за тъмното чорапче.
А за вечерното облекло, то освен цвета ми се струва, че зависи и от модела на костюма (на малката черна рокличка също- това, че е малка и черна не я прави вечерна, според мен).
Аз съм леко разочарована от една страна, че костюмът на мъжо е сив, защото идеята (и то неговата) беше да е пясъчен цвят. Обаче толкова добре му пасна този, че си замълчах. Сега никак май не се вписваме един до друг и се чудим каква риза бихме могли да вземем crazy, че там поне малко да напаснем цветовете...
« Последна редакция: юни 01, 2009, 08:19:11 от mucito » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 01, 2009, 08:21:37 »

Ами представям си моя младоженец със светлия костюм и светлите обувки (съответно и колан, който не ме питайте с какъв зор открихме да е в почти същия цвят) да му ях обула едни черни чорапки , каква гледка щеше да бъде lol
Ами като са светли официалните обувки, както в нашия случай - бежави, какво правим?  crazy Слагаме черно чорапче, защото такъв бил етикетът сигурно. Е, ние не взехме бели, естествено, а едни бежави чорапи.

Иначе съм напълно съгласна, че ако костюмът е тъмен, белите чорапи гарантират меко казано абсурдна визия  nea
Кiksi нашия костюм е същия тон smile Много благодаря много ми беше полезно да видя снимките супер.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: юни 01, 2009, 12:49:06 »

mucito като чета твоите терзания за сивия костюм и чувам себе си преди доста (вече) месеци. Направо бях в шах със сивия костюм на мъжа ми, но пък наистина този му стоеше най-добре от всички. И той беше с черни обувки и колан и естествено чорапи в черно. Ризата беше бледо лилава и много добре пасваше на сивото. За да го съчетаем някак с моя вид, използвахме лилави орхидеи в букета ми. Можеш да потърсиш някоя идейка в снимките ни.  good
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 01, 2009, 14:00:14 »

Записвам се и в темата за сватбеното облекло на младоженеца. Вие колко по-рано купихте костюмите на своите мъже? На нас ни остават три месеца, като цяло са много, но понеже ние ще си правим украсата, а искаме да е съобразена с неговите цветове, дали вратовръзка или риза, мисля, че е добре да започнем търсенето.
Той е светъл, с руса коса и сини очи, предпочита по-светлите нюанси, бежово или сиво. Има ли неща, които трябва да знаем. Примерно обувките и колана, един цвят ли трябва да са? И задължително ли е ризата му да е с дълъг ръкав? Понеже постоянно му е топло.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юни 01, 2009, 14:07:25 »

ами ние го купихме вчера, остават ни 20 дни до сватбата smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 01, 2009, 14:12:02 »

Ani_4ka_p, моят съвет е да изберете първо цвета и цялостната визия на сватбата, после твоята рокля и накрая костюма. Мъжете много по-лесно избират и харесват костюм - а според мен, за да изглеждате добре един до друг, както и изцяло - на фона на всичко, трябва в облеклото ви да има нещо сходно/идентично.
За ризата - аз съм твърдо за дълъг ръкав и дори за стоене със сакото поне до първия танц. И преди мисля съм го казвала - и на младоженеца, и на кума и на бащите дори. Това са главните действащи лица - ще изтраят 2-3 часа със сака.
Обувките и колана е добре да са един цвят - според мен ги вземете след костюма чак  good
Ние костюма го взехме почти 2 месеца преди сватбата - веднага след като видях роклята в завършен вид.

Относно цвета на чорапите дискутиран горе - аз знам, че те се водят продължение на панталона и трябва да са в неговия цвят +/- един нюанс примерно.
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юни 01, 2009, 15:19:42 »

bubka, благодаря ти за информацията. Моята рокля всъщност е първа готова. А за цвета ами не искаме само със сигурност червено или синьо, от там нататък всичко е позволено, но ще ни по-лесно да видим какво ще му хареса на младоженеца и от там да тръгнем.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines