Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:29:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 228363 пъти)
 
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юни 11, 2008, 23:36:56 »

искаме снимки ! искаме снимки ! И цветът на шрифта на нашите покани също ще е златен, направо вече нямам търпение да ги вземем. Bravo
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юни 11, 2008, 23:37:56 »

Аз се отказах да пренапечатвам каквото и да било. Запетайки, не запетайки, това е положението...  Режа, лепя и пращам. danceg danceg danceg
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 12, 2008, 11:12:04 »

днес по-късно ще ги щрахна и ще ги кача

Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юни 13, 2008, 17:25:28 »

Днес си поръчах поканите, оставих ги за печат, но тъй като поканата за кумовете ми е различна и с различен текст ми предложиха сама да си я напечатам тъй като иначе много се окъпява. Намерих си шрифт и подходящ цвят, но сега се чудя как да я центрирам за да се отпечата текста на правилното място тъй като е доста по-малка от формат А4, а на всичкото отгоре трябва и да е обърната за да се чете като книга.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юни 13, 2008, 18:06:46 »

Днес си поръчах поканите, оставих ги за печат, но тъй като поканата за кумовете ми е различна и с различен текст ми предложиха сама да си я напечатам тъй като иначе много се окъпява. Намерих си шрифт и подходящ цвят, но сега се чудя как да я центрирам за да се отпечата текста на правилното място тъй като е доста по-малка от формат А4, а на всичкото отгоре трябва и да е обърната за да се чете като книга.

Имам 2 предложения:

1. Напечатай текста на лист формат А4 (листа може да е паус или някаква друга хартия- има най различни цветни хартии, обикновени и по-луксозни) После го изрежи и залепи на твоята покана...

2. Ако имаш Photoshop мисля че ще се получи. Трябва да отвориш един нов документ и да му зададеш размерите на твоята покана (височина и ширина в сантиметри). Също така се задава резолюция от 300 pixels/cm за да излезе ясно при печат, ако е по малка резолюцията покрай буквите ти ще се образуват точици и няма да са ясни самите букви. После включваш опцията Rulers от бутона View- това е зада ти се покаже линия в сантиметри по височина и ширина. Набираш текста и го местиш където си пожелаеш по самия документ, като същевременно линийките отстрани ще те ориентират...Ако имаш върпоси може да ми пишеш на лични smile

Хубаво е да си изрежеш няколко обикновени листове с размера на твоите покани и първо там да пробваш как се отпечатва и центрира. Сега се сещам че така с проби може да центрираш текста и с обикновен Word, ама малко повече гласене може да иска...

Успех  Good luck
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 13, 2008, 21:39:53 »

момичета,

аз сложих оканите, но в темата за сватбените покани


малко с пообърках къде точно да ги сложа

но след 1 час чудене как да ги намаля .....накрая успях да докарам размера и ги качих в другата тема

много нежно стана със златния шрит

а аз продупчих кутийките и от картон изрязах малки правоъгълничета и ги акрепих със златна лента и надписах имената на ръка, със златно мастило
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #291 -: юни 14, 2008, 17:34:08 »

Zahira, това може да стане и с CorelDraw, на мен поне там ми е най-лесно. Можеш да зададеш на листа каквито поискаш размери, правиш си Textbox, в който си написваш текста и го наместваш както ти харесва. В интернет си бях намерила много шрифтове които с другите програми (Word Excel) не работеха на кирилица, но в Corel абсолютно всичките работеха и с кирилица. Така че варианти има много.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 14, 2008, 18:37:00 »

zahira,

и при мен е така, същата ситуация

ще видя какво може да сенаправи, ще пробвам и с coral draw

ако ти измислиш друг вариант, сподели моля те

проблемът с оскъпяването идва от това, че ... е сито печат, а не дигитален

поне така ми обясниха в една печатница
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #293 -: юни 14, 2008, 18:52:16 »

ето това съм си го правила аз на Corel (и текста и картинката)
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 14, 2008, 19:17:58 »

Прекрасни покани - браво за сръчността, много са красиви и този елемент в ъгъла е страхотен
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юни 15, 2008, 08:42:09 »

Krasunka, Hellen благодаря за предложенията. Ще опитам да ги напечатам както казвате.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юни 15, 2008, 08:43:42 »

Zahira пожелавам ти най-искрено успех при печатането на поканата за кумовете, ние просто се измъчихме ужасно, правихме 20 опита, понеже подлистника на поканите беше по-дълъг от А4 и естествено беше много трудно, и направо невъзможно,както се оказа после и скапахме хубавите подлистници. полудях направо, изпокарахме се, накрая взехме компромисно решение и напечатахме текста на паус, с по-малки размери-дължина А4, супер тъп, въобще не може да се сравни хубавия картон с паус, Милсих и за варианта да купим нови покани, че такъв картон няма никъде, но кумът заминаваше за лондон и беше спешно да му я дадем, и така моята одисея.
направо се чудя на момичетата,които си правят сами поканите, толкова време и нерви, при положение , че има толкова много готови хубави и евтини модели.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #297 -: юни 15, 2008, 12:44:43 »

Защо така сте се мъчили ?? Мъжът ми ги направи точно за два часа. А подлистника както казваш е по-тесен и много по-дълъг от А4, свива се на три и дори има инициал за позициониране в квадрат изрязан върху горния картон. Пробвахме много пъти на А4 и когато успяхме да го центрираме зададохме точните размери в принтера и стана супер от раз.



Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #298 -: юни 15, 2008, 17:41:25 »

roumyana честно казано за цената не може да става дума за сравнение. Вярно, че нервите са малко повече, но както виждам много момичета се изнервят и с печатници, така че не съм сигурна в кой случай отделяш повече време и нерви. Иначе моите покани ги гледах в един сайт абсолютно същите че струваха 1.70 лв, а на мен с пликовете ми излязоха около 0.38 лв на покана.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #299 -: юни 15, 2008, 17:50:23 »

inaxastra покана е супер, панделката е в любимия ми цвят, а картона е много нежен с тези клончета  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines