Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:28:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 228647 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: май 22, 2008, 09:36:21 »

Може би ще прозвучи грубо за което се извинявам.Ама момичета нали тези гости които каните са Ви близки и могат да ви попитат за адреса защо трябва да е написан в поканта.а и другото ако аз не съм от града мислите ли че улица Иван Вазов №10 ще ми говори нещо.така или иначе те или ще си хванат такси което ще знае къде е ресторант "еди кой си" или ще отидат с някой дето го знае.А и нашите гости които половината никога не бяха идвали въобще в града  имаше посрещачи които ги поемаха от гарата или някъде другаде и ги откарваха до хотела и им показваха къде е ресторанта.
Относно телеграфически я стил всичко е въпрос на вкус и въпреки че ние решихме да е по различен смятам че телеграфическия стил е стегнат и ясен което е целта на поканата просто да те уведоми.
Относно граматическия въпрос според мен правилно е да се каже
Ние ...... и .....,
и нашите родители
имаме удоволствието да Ви поканим
 на сватбеното ни  тържество, което ще се проведе на...
« Последна редакция: май 22, 2008, 09:57:57 от gucci » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: май 22, 2008, 09:49:26 »

Въпрос  защо просто не им изкарате на хартия или картон, карта с разположеието на ресторант, църква и т.н. Ние мислим да направин такива за гостите от София - една, която показва как да стигнат до хотела, една която показва къде е Ритуалната зала, ресторанта и хотела (при нас са много близо, та за това на една карта), една за църквата и евентуално една за къщата на булката. Ще го направим като книжка (поне такъв е замисъла, ама ще видим какво ще стане) и ще им го дадем, за да се оправят.  pardon
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 22, 2008, 09:53:45 »

Vanilly страшно много ми хареса стихчето ти Bravo От много време чета различни варианти и не съм се спряла на нищо конкретно. Ти ли си го писала?
Много хубаво ми стана сега след като го прочетох LOVING heart LOVING
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: май 22, 2008, 10:19:30 »

Според мен етикетът изисква да напишеш адреса, на мястото, където каниш гостите си. В големите градове не всеки знае всички ресторанти, а като е даден адреса става много по-ясно за хората. Можеш да провериш и на картата, електронна или хартиена, а ресторанта няма как да провериш.
Аз самата съм получавала досега 2 покани без адреси , с неизвестни за мен ресторанти и тогава се зарекох като си правя поканите за моята сватба един ден задължително да пиша адрес. просто ми направи лошо впечатление, че няма адрес, казвам го от страната на госта, как съм се чувствала аз като гост.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #184 -: май 22, 2008, 10:28:31 »

Напълно съм съгласна за етикета. И аз съм привърженичка да се съблюдава (доколкото възможно и във всички случаи), той е част от доброто възпитание (ей, да не си помислите сега, че намирам някой невъзпитан, не това ми е целта на изказването  Wink
Иначе дет се вика, за какво да се правят покани - то и устно може да им се каже на хората  smile
Всичките ми гости знаят кога и къде е сватбата още преди да са получили поканите, даже вече са потвърдили или отказали присъствие. Но понеже етикетът го изисква покани ще имат (дори и отказалите) laugh

Иначе gucci реално и технически, си напълно права, но от куртоазия  pardon
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 22, 2008, 10:52:28 »

Vanilly много хубав се е получил текста ви  Bravo

За граматическите въпроси идея си нямам, моя текст го дадох на нашата ПР-ка да го види и тя ми го редактира.

А за другите неща, всеки си решава как да направи поканата и какъв да е текста. roumyana щом си преценила, че трябва да сложиш адреса, значи така е правилно. Това си е твоята сватба и всичко трябва да е по-твой вкус  give_rose give_rose give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: май 22, 2008, 11:19:30 »

така един чисто граматически въпрос изниква/ в повечето пкани гледам че хората са писали:
...... и .....,
и техните родители
Имат удоволствието да Ви поканят 
 на сватбеното им   тържество, което ще се проведе на...
аз също така писах, обаче една учителак по български ми каза, че не трябвало да е им, а си, както на Ванили текста:
имат удоволствието да  Ви поканят
на
Сватбеното си тържество,
което ще се състои на..
АКО ИМА НЯКОИ СПЕЦИАЛИОСТ ТУК ПО БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ НЕКА СЕ ИЗКАЖЕ КОМПЕТЕНТНО

Аз като един бивш филолог да се изкажа по въпроса.
Когато е : Имат удоволствието да Ви поканят се пише със си, а не с им. Друг е въпросът, че на много места правят друга грешка при печатането на поканите.
Когато е : Имаме удоволствието да ВИ поканим се пише на  сватбеното НИ тържество, а не на сватбеното Си тържество, както го срещнах в Сватбен център София например.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: май 22, 2008, 13:08:35 »

Въпрос  защо просто не им изкарате на хартия или картон, карта с разположеието на ресторант, църква и т.н. Ние мислим да направин такива за гостите от София - една, която показва как да стигнат до хотела, една която показва къде е Ритуалната зала, ресторанта и хотела (при нас са много близо, та за това на една карта), една за църквата и евентуално една за къщата на булката. Ще го направим като книжка (поне такъв е замисъла, ама ще видим какво ще стане) и ще им го дадем, за да се оправят.  pardon

ние приложихме към поканата карта в същия стил с указани ритуална зала, църква и ресторант. доста добре се получи и никой не питаше за подробности
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: май 22, 2008, 13:26:10 »

Ами да - точно за това става въпрос  good good good
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 22, 2008, 13:33:26 »

Радвам се, че ви харесва моят текст. Стихчето сама го написах, понеже пиша много отдавна, но да си призная това го писах 1 година, все нещо не ми харесваше, но пък сега вече стана точно така както исках.
Активен
Birbochukova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #190 -: май 26, 2008, 10:10:58 »

Аз да питам пък, текста за поканата на родителите на момичето различава ли се от текста за поканата на момчето.Само те ми останаха и незнам какво да правя :girl_impossible:Ако някой знае да ми помогне и ако има текст за родителите на момчето да предложи.Благодаря ви предварително момичета. give_rose
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 26, 2008, 10:29:36 »

Това вие си го решавате. Ако решите за ваше улеснение може да са еднакви.. Моите така ще бъдат  girl_wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 26, 2008, 12:05:31 »

Ние трябва да направим една покана за нашите, една за Даниел баща му и втората му съпруга и една за майка му. Дайте идеи моляяяяяяяя!   give_rose give_rose give_rose
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: май 26, 2008, 23:52:11 »

Момичета, имам спешна нужда от помощ. Префасонирах лекичко текста на поканите, така че да става за родителите, но не съм сигурна дали след СКЪПИ РОДИТЕЛИ трябва да има запетая и дали НИЕ трябва да е с малка или главна буква.  crazy Става въпрос за подчертаните запетая и текст. И още един въпрос, как да преработя текста така че да става и за кумувете? Тотално съм блокирала вече и нищо не ми хрумва.  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif

„От днес нататък пътят ни един е,
до мен навсякъде ще бъдеш ти
и като сън живота ще премине,
дано в съня ни пролет да цъфти!”

Скъпи родители,

ние
 
Елена и Даниел

ще се радваме да споделите нашите вълнения
в един от най-важните дни в  живота ни - нашата сватба!

Ритуалът и тържеството ще се състоят
в градината на р-т Джия Бийч в 18:30ч на 09 Август 2008г.

До нас в този важен момент ще са и нашите кумове
Весела и Калоян!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #194 -: май 27, 2008, 01:04:28 »

Да, запетая трябва да има, защото това е обръщение. А за "ние" граматически не трябва да е с главна, но ако за оформянето на текста така ви харесва повече, няма причина да не е.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines