Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:17:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шивашки ателиета  (Прочетена 95332 пъти)
 
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« -: март 24, 2008, 11:26:07 »

След като има толкова изписано за булчинската рокля, да отдадем нужното внимание и на другите официални тоалети за куми, шаферки и майки, и ушиването им по поръчка. danceg

Имате ли добри отзиви от шивачки и/или дизайнери на облекла? Къде е най-изгодно човек да си ушие нещо и къде ще препоръчате да не стъпваме - било поради отношение, краен продукт или цена? А къде да си купим хубав плат?

По-стилно и хубаво ли е да заложим на уникалната дреха, направена специално за нас, по нашата форма и собствен вкус? И дали все пак да не изберем готовата дреха и да си спестим обикалянето за платове и модели, и пробите?

Аз в момента търся шивачка в София именно за шаферките ни и се оказва трудна задачка, особено като за първи път ми се случва да се занимавам с шиене, макар и доста индиректно. blush Купихме страхотно красиви платове от магазините на "Алабин" и сега остава по-сложната част. Ще ви бъда много благодарна да споделите мнения, ако сте се занимавали с подобно нещо! 10x
« Последна редакция: март 24, 2008, 11:39:04 от fidelia » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 24, 2008, 11:33:43 »

За шивачки не мога да споделя, но за магазини за платове - да. Има много такива на ул. Алабин, на ул. Екзарх Йосиф, на ул. Пиротска и особено около Женския пазар. Преди години съм виждала да се продават много платове и на стоков базар Илиянци, но сега не знам дали има все още.
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #2 -: март 31, 2008, 16:52:46 »

Благодаря за темата!
Страхотно нужна ми е и на мен, но заради моята рокля - булчинска. Забелязали ли сте, че почти 80% (да не напиша 90%) от роклите, които гледаме по различни страници и истински сватбени снимки, са с отворени деколтета? За съжаление си имам причина да не мога да нося такова деколте, колкото и да ми харесва, и затова трябва да намеря рокля с висока яка или по-затворена.
Затова мисля, че една добра шивачка би ми била най-полезна, отколкото да продължа да търся и да се депресирам още повече от ограниченото предлагане. Благодаря ви за споделената информация предварително!
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 02, 2008, 13:28:29 »

Juje, не знам дали ще съм ти от полза, моята рокля я шият в "Odeta".Това което ми хареса при тях е, че дизайнерката присъства на вземането на мерки и първата проба и през цялото време те съветва,но не  налага мнение.Все още не съм си взела роклята, тъй че не знам какво ще излезе. Но те съветвам ако имаш време да минеш оттам и да поговориш с нея. Разбира се имат каталози, но правят доста интересни комбинации от различни модели. Може би е важно и да те предупредя, че цените са им над 750лв.

Успех!
« Последна редакция: април 02, 2008, 13:30:50 от picasso » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 02, 2008, 18:47:12 »

Аз от "Одета" не съм доволна никак nea NO

Бих препоръчала сватбен салон "Оксана" good good на ул. "Пиротска" 8, там има и прекрасни платове и момичетата, които шият тоалетите са много внимателни, както и самата дизайнерка Оксана; там могат да ви ушият и булчинска рокля, и рокличка за шаферка и за кумата нещо..., може и с ваши платове good А и цените са наистина прилични!!! good

Успех на всички!!!
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #5 -: април 03, 2008, 07:40:23 »

Е, значи има светлинка в тунела.  good
Аз си мислех, че повечето салони предлагат само готови рокли и ако се налагат корекции, то те са само корекции. Чудесно е да разбера, че имат шивачки и желание наистина да направят за всяка булка "нейната" рокля.
Благодаря ви много за препоръките!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 30, 2008, 08:59:18 »

Някой може ли да сподели как вървят цените за линеен метър на платовете за рокля - например френска дантела, шифон, органза, тюл и т.н.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #7 -: май 03, 2008, 16:05:34 »

Zahira, тюлът е от 3 до 6 лв. метъра в зависимост от твърдостта и качеството, а органзата я гледах в магазините на Пиротска около 12 - 15 лв. За дантелата най-добре провери в магазините около Съдебната палата на Алабин.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 23, 2008, 16:33:46 »

И аз най-вероятно ще си шия роклята, колкото и да не ми се искаше, но всички рокли за бременни, които видях по магазините са повече от отчайващи. Все едно бременните жени не трябва да изглеждат хубаво на сватбения си ден.
А до Асеновград чак не ми се ходи да си шия рокля, та остава варианта София. Ще се радвам да препоръчате ателиета в София където шият хубаво.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #9 -: юни 09, 2008, 14:23:30 »

Доколкото знам, в повечето ателиета за рокли освен готови, шият и по поръчка - пробвай, може да им звъннеш по телефона предварително.
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #10 -: март 19, 2009, 08:34:36 »

момичета имам нужда от помощ. Понеже сама ще организирам нашата сватба без агенция... ми трябва някоя шивачка, която да ми ушие разните дреболии и аксесоари които съм си харесала - панделки за столовете, харесах си в интернет модел на възглавничка за пръстените, много красива кошничка и.. украсата за чашите и бутилката с шампанско. Тези които намирам ми се струват доста кичозни или не са по моя вкус и стилово не се връзват със сватбата.... моля препоръчайте ми някоя шивачка, която  се занимава с подобни неща. Благодаря ви give_rose
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 19, 2009, 09:00:05 »

моята булчинска рокля сега я шият от Принцес, надявам се да стане хубава, защото цената не е никак ниска, особено като се има предивд, че моделът е много семпъл, но просто това ателие и Феде бяха единствените, които ми харесаха, и затова избрах него. Иначе за кумата ми казаха, че една обикновена къса рокля ще е над 500
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #12 -: март 20, 2009, 11:28:04 »

Моята рокля е от салон Ади и Люси, намерих си страхотна дантела е става супер роклята, кумата ми дойде с мен  на проба и си хареса рокля от там и сега и тя си шие там  smile, а пък другата събота ще водя и малките ми шаферки там за роклички и нямам търпение вече да си  видя роклята. Много съм доволна и от шивачката и от платовете.
Активен
dreamland
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #13 -: март 28, 2009, 21:11:01 »

Може ли някой да ми препоръча добра шивачка във Варна? Искам изчистена официална рокля за сватбата на моя приятелка, а по магазините не намиртам нищо подходящо, затова реших да прибегна към услугите на шивач, но не знам към кого да се обърна. А също така ако може да ме ориентирате и с цени как върви уживането на един официален тоалет? Много благодаря предварително на всички!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 30, 2009, 14:36:26 »

във Варна съм чувала добри отзиви за сватбен салон Десислава
Може да попиташ там, дриймленд
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #15 -: март 30, 2009, 16:22:55 »

момичета, а на сатена какви са цените
искам да си правя панделки
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 30, 2009, 16:31:18 »

Видях изкуствен за 12 лева и нещо метъра на 1,40 ширина на Алабин, но е леко ластичен. Погледни готови панделки според мен.
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #17 -: април 11, 2009, 17:45:32 »

astella atelier-http://www.astellaatelier.com/
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 17, 2009, 10:25:18 »

Роклята ми е готова - сега окончателно мога да препоръчам Принцес като добро ателие за ушиване на булчински рокли, макар че става доста бавно и по едно време много се бях изнервила. Но роклята наистина е станала уникална:)
Активен
Evridika_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #19 -: май 25, 2009, 13:54:06 »

На мен ми шият роклята в ателие Минон, и то се намира на ул. Пиротска 8, в безистена.
Моделът е семпъл, но много стилен и издържан и се надявам да се справят добре smile
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 26, 2009, 08:53:23 »

На мен ще ми шият роклята във Враца - дано да стане такава каквато я искам.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 02, 2009, 16:18:00 »

моят номер 1 е ателие Версай - Асеновград! Страхотни професионалисти са!
Активен
Evridika_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #22 -: юли 08, 2009, 07:45:45 »

Вече мога да похваля Минон - справили са се чудесно с роклята, спазиха изискванията ми, а украсата на роклята е много ювелирно и прецизно направена. Браво на тях. В момента ми шият воала, който ще бъде доста нестандартен също и след няколко дни си ги взимам smile
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 25, 2009, 15:18:06 »

Аз съм очарована от булченски салон Йоана в Асеновград.Спазиха си точно датата за която се бяхме уговорили за проба, много са внимателни и усмихнати и направиха това , което исках даже мога да кажа , че надминаха очакванията ми.Направиха ми и обувките,които си бях харесала по мой размер , просто нямам думи СТРАХОТНИ СА мацките  Bravo Bravo Bravo Имат и мъжки костюми и официални тоалети и работят на много добри цени Girl_hide
Активен
detikodj
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #24 -: юли 27, 2009, 11:23:22 »

Дайте координати на добра шивачка в София
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 27, 2009, 17:13:56 »

моята булчинска рокля сега я шият от Принцес, надявам се да стане хубава, защото цената не е никак ниска, особено като се има предивд, че моделът е много семпъл, но просто това ателие и Феде бяха единствените, които ми харесаха, и затова избрах него. Иначе за кумата ми казаха, че една обикновена къса рокля ще е над 500
би ли споделила колко парички ти излезе роклята , защото аз искам нещо подобно и някакви координати на Принцес?
Активен
tuf4o
Любопитен
*
Публикации: 23


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 16, 2009, 14:52:49 »

По щастливо стечение на обстоятелствата моята рокля я уши дизайнер Дафина Бинкова. Нямах никаква идея каква да бъде роклята, само не исках кринолин (всички тези обръчи и тюл... sad на мен не ми харесват). Жената сама ми предложи модел, като ме видя прецени каква да бъде роклята (и на втората среща ми я нарисува, предложи ми да направи чантата и диадемата за косата. Съгласих се и останах много доволна. Наложи се да ходя два-три пъти до Пловдив (живея в София) на проби, но определено си заслужаваше  smile smile smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 16, 2009, 16:19:28 »

tuf4o, може ли координати на дизайнерката?
А колко ти взе за ушиването?

Предварително благодаря за отговорите! give_rose
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #28 -: октомври 19, 2009, 13:34:34 »

И аз засега съм се спряла на вариант шиене, избрала съм и модел. Най-вероятно ще шия в Холидей на Стамболийски. Там ми хареса отношението на консултантката, която веднага ме информира, че може да ми ушият по мой мой модел, ако нищо не си харесам от готовите.

Моделът е много семпъл, затова и плата трябва да е хубав. Аз обаче не разбирам от платове. Най-вероятно плата ще трябва да е сатен, но искам да не е от най-евтиния. Добре, че имам приятелки и майки, които да ме консултират.
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 12, 2009, 23:17:37 »

момичета някои да знае нещо за  шивашко ателие Радост на пиротска? smile
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 14, 2009, 08:15:51 »

 sad
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 14, 2009, 15:46:18 »

Албенка те ми шиха  сватбената рокля. Хубава стана, но коренно се различаваше от това, което исках. Обяснението беше,че няма как да стане едно къмедно с оригинала. Според мен те си имат един тертип на шиене на рокли и си карат по него без да се съобразяват. Уж щеше роклята ми дае готова за 3 проби - е ходих повече от 10 пъти и не спазиха уговорения срок - получих си роклята седмица преди сватбата. Иначе като отношение са ок, но не очаквай да ти ушият нещо по снимка почти същото. В галерията качих  снимки да видиш.
« Последна редакция: декември 14, 2009, 15:50:42 от Zahira...Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ » Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 14, 2009, 17:35:40 »

На мен ми шиха кумската рокля... И по същия начин като при Захира коренно се различаваше от снимката, която им бях дала.. защото нямало как плата да се направи "фризе"  huhhuh.gif Иначе при мен си спазиха срока, взех си я на третата проба... след малко ще кача снимки в галерията...
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 14, 2009, 19:56:45 »

а какво да правя,препоръчайте  ми някое което със сигорност ще ушият това което искам sad
« Последна редакция: декември 14, 2009, 20:34:44 от albenka » Активен
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 15, 2009, 12:52:46 »

Аз също ших при Радост, честно казано, не съм особено доволна. Не стана както аз исках, малко се поразпра/ но за това аз съм си виновна/.
Направих грешката да си поръчам и букета и бутониерите. Та..разпаднаха се. Бутониерите още при закичването, а букета се разпиля при хвърлянето и момичето хвана нещо без рози pleasantry

Въпреки всичко, сватбата беше прекрасна.
« Последна редакция: декември 15, 2009, 12:59:31 от Тулумба » Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #35 -: януари 07, 2010, 14:01:22 »

Здравейте, нова съм във форума, но искам да попитам дали имате някакви наблюдения над ателие Версай, Асеновград?Мисля да си ушия сватбената рокля там, но искам да чуя мнения за ателието и начина им на шиене.
много благодаря за отделното внимание!!
« Последна редакция: септември 30, 2010, 07:12:08 от Данитка » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 07, 2010, 14:45:31 »

аз ших моята рокля там, след дълго няколкомесечно избиране , къде да шия се спрях на ателие Версай, причините бяха няколко:първо видях там различни рокли,не като другите в асеновград, второ, когато разговарях с дизайнерката Вера ми направи много добро впечатление-интелигентна жена, която не се натрапва, но схвана веднага какво искам, почна да рисува и супер, и цената беше супер и ми показа много платове и дантели, така че успях да видя и предварително платовете.
 като качество- 100% много добро, нямаше никакви проблеми с обслужването-много мили хора, всичко беше, както се договорихме в срок и качесвтено.
 роклята като цяло се различаваше от това,което си бях представяла аз, защото ших по снимка, тоест не получих това, което си представях, но в никакъв случай не мога да кажа,че някой има вина за това.
 на последната проба когато се слагаха последните елементи от дантела аз отидах, после чаках 2-3 час и я взех като пак я мерих и тогава дизайнерката беше сложила още няколко допълнителни апликации и явно ми е харесало и тя се успокои и каза, че се била притеснила, че не съм се усмихвала и че не съм казвала, колко е хубава роклята.
 така че моето мнение е положително, все пак моята фигура не позволява много неща, докато правеха моята рокля, шиеха и няколко други, които се получаваха наистина добри.
 дано съм била полезна
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #37 -: януари 07, 2010, 14:49:46 »

много благодаря.Наистина е от ползва, и аз говорих с дизайнерката, дори ми е адашка и отношението и е страхотно и това беше една от причините да реша да е там, освен това видях доста различни модели на рокли, близки до моя модел,а това което ме притеснява най-много е че искам да е по снимка, и ако роклята не стане точно така както е на снимката....много ще се разочаровам.И това ми е питането, вярно е че понякога снимката и това което очакваме нямат нищо общо но все пак.. good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 07, 2010, 15:01:11 »

винаги има разминаване, просто няма как да стане едно към едно, и това е за всички ателиета, просто се доверяваш на някой, видях в друга тема, модела, който си избрала и според мен е най-важен плата, който ще избереш, питай я също така за набраното , как ще го направи, защото и в моята рокля имаше едно набрано и много не се получи,  а и при мен проблема беше, че имах и модификации на снимката, така че явно тя си е представяла едно, аз малко по-друго. иначе не мисля, че ще има проблем.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #39 -: януари 07, 2010, 15:04:29 »

аз ме притеснявай най много отзад, полата надолу, а и самата рокля отпред хем е стеснена хем разкроена.Като говорих с нея ми каза че този тип рокли се прави от тафта, ама незнам защо си мисля че тафтата ще е прекалено твърд плат за нея.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 07, 2010, 15:13:38 »

аз не помня сега , но тогава бях ги изучила платовете, тя ги рабира жената и има и мостри при нея, така че  за плата и ти ще можеш да го видиш.
за роклята  наистина си мисля, че за долната част няма да има проблем, но наистина за отпред набраното , особено покрай бюста не знам как ще се получи, макар, че имаше май подобен модел, ти разгледа ли сайта им, може да се добие представа.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #41 -: януари 07, 2010, 15:45:21 »

да да разгледах го, имаше подобни модели и заради това точно се насочих към нея.Охх дано да стане така както изглежда.....Ще говоря пак с Вера и ще видим, аз горе долу ги разбирам платовете, и знам че по принцип тафтата е твърд плат ама ще видим
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 07, 2010, 16:35:17 »

roumyana, ще споделиш ли на колко пари ти стъпи роклята?  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 07, 2010, 16:40:39 »

600 или 650 лева
30 було
плата беше скъп, а и дантелените апликации бяха също от най0скъпата дантела.
на една приятелка и предложи за 450 лева рокля, също много оригинален модел.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #44 -: януари 07, 2010, 16:50:19 »

олеее като слушам за рокли от 400лв и направо си мисля че ще принцеса си правеха жив обир за парте които ми казаха.... yahoo yahoo yahoo
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 08, 2010, 07:52:57 »

Мисля, че скоро ще ходя до Асеновград. biggrin
Определено се вдъхнових от тези цени.  yahoo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 08, 2010, 08:13:45 »

ooo в Асеновград аз като ходих ( малко ми е старо инфото) роклите почваха от 200 лева, масово бяха по около 350-400, моято тогава беше по-скъпа от другите smile така че си заслужава човек да отиде, най- малкото нищо не губи, наистина има много магазини с много рокли.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #47 -: януари 08, 2010, 09:16:26 »

охх аз се успокоих вече, знам че ще ми я направят там....И цената не е висока....Пожелавам успех на всички дами, и нека бъдем най0хубавите булки...
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 08, 2010, 10:13:30 »

Като чета тези постове и почвам да се ядосвам на продавачките по магазините.Миналата седмица една ми се изказа, че нямало смисъл да ходя в Асеновград, защото било цифромания и съм щяла да се набутам.Аман от такива значи  beating
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #49 -: януари 08, 2010, 10:15:45 »

ми на мен в Мирената ми казаха че тази рокля не може да бъде ушита по този начин, и че единствено при тях може да се надявам на някакви резултати и започна ама защо това не го направим така или иначе...и стоя и  shok Oh my ... Oh my ...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 08, 2010, 10:30:44 »

има смисъл да се ходи в Асеновград, защото в Пловдив да кажем има около 10 магазина за рокли, и са абсолютно същите рокли като в Асеновград, само че тогава за сравнение цените бяха 800-1000 е определено нямаше смисъл да си шия в Пловдив.
 единствено ако човек разполага с повече пари може да си купи готова рокля от чужбина- проновиас и т.н. действително разликата е огромна, но ако ще се шие, поне да е по-евтино и така остава да се избере подходящо място, където или има подобна рокля, на тази която искте или си личи че роклите са различни и че изработаката е добра, има поне 5-6 магазина в асеновград, в които това е така и вие като отидете само ще ги забележите.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #51 -: януари 08, 2010, 10:34:23 »

незнам, аз даже не знаех че роклята е модел на Проновиас, Когато говорих с Вера от Версай тя ми каза, мен лично не ме интересува дали на роклята ми ще пише Проновиас, и дали ще се хваля на всички с това, искам да е точно тази, ако ще да беше и модел на някое дете.
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 08, 2010, 10:44:51 »

Съгласна съм с това.Така или иначе никой няма да те пита от коя точно марка ти е роклята.Важното е да е хубава и да е това, което искаш.Дано във Версай успеят да ни направят най-красивите рокли.  give_rose
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #53 -: януари 08, 2010, 10:50:18 »

охх дано...Ти говори ли с Вера?Или не?
А малко спам..Имате ли представа къде продават хубави изкуствени рози, в сайт де.Сребърни или нещо такова........... Wink Wink
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 08, 2010, 11:00:44 »

Не съм говорила с нея.Аз вчера разбрах за това ателие и още не съм се наканила. biggrin И това ще стане в скоро време де.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #55 -: януари 08, 2010, 11:02:07 »

ами да когато си решиш.Аз само докато разбрах и веднага се обадих да видя за какво иде реч...
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 08, 2010, 13:24:34 »

sweetcherry какъв тип розички ти трябват и за какво? В dealextreme има доста щуротийки и мисля, че има неща с розички, листенца и всякакви украси. Нещата са доста евтини и няма шипинг.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #57 -: януари 08, 2010, 13:32:28 »



ето такава ми трябва, ама аз си мислех че ако ги купя бели и си взема един сребърен спрей дали няма да стане?Защото навсякъде ми казват че нямат, а ана едно ми предложиха някаква много опърпана за 4-8лв.
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 08, 2010, 13:56:07 »

Според мен е добра идея, защото от където и да ги вземеш винаги сребристите ще са доста по-скъпи.
Активен
sweetchery
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #59 -: януари 08, 2010, 13:57:38 »

 и аз стигнах до този извод, ще си взема бели и ще ги напръскам със спрей, ама първо ще пробвам в една две рози, да видя как ще стане че да не си купя и бели и после да си търся и сребърни yahoo yahoo
Активен
katqkoce
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #60 -: февруари 02, 2010, 14:29:56 »

Споделих мнението си в една друга тема и веднага ме изкараха, GROAN че правя реклама,така че ако някой иска да му споделя мнението си за добра шивачка в София, да ми пише на [email protected].
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 02, 2010, 14:33:08 »

Аз си търся шивачка за ушиване на обикновена рокля, обаче тук повечето координати са з шивачки на булчински. Моля някой, ако има координати на изпитани такива да сподели.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #62 -: февруари 21, 2010, 21:02:38 »

Здравейте,

а знаете ли дали българските шивачи шият с естествени платове? А къде се продават такива? Струва ли си въобще риска, след като може да се окаже, че тя шивачката ушила роклята с друг плат???  crazy crazy Нямам представа каква е точно ситуацията, ще се радвам за съвети.  give_rose give_rose
Активен
katqkoce
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #63 -: февруари 26, 2010, 10:38:14 »

Повечето шивачки шият с платовете които им занесеш,а по магазините се продават от китайски до италиански платове.Колко е вярно това незнам,но така твърдят продавачките.А какво означава естествени материй незнам.Може би имаш предвид коприна или вълна?Има такива на пазара.Питала съм при дизайнерка-известна и тя ми каза че шие само с нейни платове,а те какви са .............бог знае.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #64 -: февруари 26, 2010, 12:22:14 »

Ясно, мерси за отговора  give_rose

А под естествени материи имам предвид коприна, памук, вълна..

Поздрави
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 26, 2010, 14:35:57 »

можеш да си купиш ти сама плата, а ако е голямо ателие с повече шивачки , те си имат мостри и платове и си избраш и те ти носят, каквото си харесаш, има и скъпо хубави платове, а има и евтини
Активен
nellynankova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #66 -: април 15, 2010, 10:59:58 »

Здравейте,момичета!!!
И на мен ми предстои сватба и въпреки че има доста време до събитието започнах да се интересувам от най-важното за този ден-роклята.Искам да попитам дали има вече клиентки на Ателие Александра и как варират цените там.Благодаря ви предварително.
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 15, 2010, 11:11:07 »

Виж тази тема: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,1415.msg390085.html#new
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 15, 2010, 11:11:38 »

Има тема по въпроса http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,1415.0/topicseen.html
Активен
biberon
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #69 -: април 22, 2010, 19:38:43 »

Здравейте,момичета! Задавам този въпрос вече в няколко теми,които ми се струват подходящи,но нямам отговор и реших да се разпиша и тук. Става въпрос за следното нещо-догодина съм абитуриентка и съм си харесала модел за коля,който обаче има един много характерен елемент и не знам дали в Пловдив или окръга има шивач,който да може да я направи максимално близо до оригинала.По-долу ще покажа за коя рокля точно става дума. Сега конкретен въпрос-елементът с мънистата,който е във формата на ветрило,според мен е ефектът на роклята и затова държа да го има,ако не същия то поне някакво друго такова цветно "петно".Ще бъда много благодарна,ако някоя от вас може да ми даде координати или поне име на шивач или салон.Благодаря ви предварително! Ето я и роклята:
Активен
gurugeri
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


« Отговор #70 -: май 04, 2010, 11:58:12 »

Здрасти:) Да попитам и тук, интересува ме как се справят от Модна къща Амбиция. Дизайнерката много ми допадна и смятам да се насоча към нея. Но ми се ще да проуча предварително дали някоя от вас си е шила там рокля и дали е останала доволна?
Активен
danaq_lv
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #71 -: май 05, 2010, 08:21:46 »

охх дано...Ти говори ли с Вера?Или не?
А малко спам..Имате ли представа къде продават хубави изкуствени рози, в сайт де.Сребърни или нещо такова........... Wink Wink
Здравейте момичета,искам да споделя впечатление от ателие Версай и Вера......много съм доволна,ако ми се наложи да си шия пак рокля за официален случай,пак бих отишла там.Вера ми направи булчинската рокля,която ще сложа на 09.05.2010.Отношението към клиентите е невероятно,облужването е на ниво и изработката на дрехите си заслужава цената.Гласувам с две ръце за ателие Версай и горещо го препоръчвам!!! good
Активен
jivetoo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 64


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 17, 2010, 13:49:26 »

Здравейте момичета аз също искам да кажа че съм много доволна от ателие Версай.Вчера си взех рокля от там.Дезайнерката Вера е много любезна и си разбира от работата.
Активен
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #73 -: юли 05, 2010, 14:17:32 »

Здравейте, момичета.

Някой да има координати на шивачката от шивашко ателие "Даника" на ул. "Ген. Киселов", което е срещу градинката в близост до МУ-Варна, че не мога да я намеря. СПЕШНО Е!!!

Благодаря Ви.
Активен
mari_blu
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #74 -: септември 01, 2011, 19:36:59 »

Здравейте момичета, ще бъда кума  smile Може ли някой да ми каже добра шивачка в София, която да си разбира от работата да шие с вкус и наистина да е като по снимка?
Ако не могат честно казано предпочитам да ми откажат вместо да трябва да се примиря с техния вкус накрая sad
Активен
steffy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #75 -: февруари 12, 2015, 23:04:42 »

Здравейте , момичета ! Аз имам малко по - различен въпрос , но пак е свързан с шивашко ателие . Харесах си рокля от един американски сайт http://www.oncewed.com/ . Дотук добре. Проблемът обаче (понеже роклята е използвана ) има 1 проблем ,който не е много голям и може да се оправи - на бюста е със солей ( мисля,че така се казва ) и 3 лентички са се изправили. Другият проблем е ,че трябва да се стесни на талията. Та ,така де - трябва ми добра шивачка,която може да извърши качествено тези корекции, които според мен не са много сложни . crazy . От Варна съм. Много искам да си поръчам роклята , но ако не знам,че може да се поправи качествено това няма да се случи  cray Иначе аз нямам проблем,че някой преди мен я е носил, тъй като е минала химическо и няма петна или скъсвания и след корекцията няма дори да личи  blum Благодаря ви !
Активен
kamiy
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #76 -: октомври 20, 2017, 14:19:52 »

И мен ме интересува темата и търся в София, но на скоро приятелка ми каза, че в Асеновград си заслужава повече, и изработката, и цените, та ако някой има впечатления и оттам ще се радвам да сподели  smile
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines