Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 23:24:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност  (Прочетена 147463 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 21, 2008, 10:36:55 »

Luv4e, аз запонах още от втория месец, редовна съм, но само вечер, още не мога да се наканя да се мажа и сутрин. Мазах се с Дона Мама, и сега с нещо друго, забравих му името, но е само 150 мл. и до никъде не стига, а идвете съм към 26-28 лв. Чух добри отзиви за Мустела, но е около 37 лв. Аз в аптеките питам какво ще ми препоръчат против стрии за бременни и си избирам, казаха, че трябва да се сменят мазилата, за по-голям ефект, всяко действало по различен начин на кожата. Сега мисля да прочета от началото на темата и да си избера следващото кремче! Чудя се обаче, трябва ли да се чака дапопие крема и тогава да се обличат дрехите?? Успех на всички бъдещи мами, трябва да надвием тези гадни стрии!!!
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: октомври 21, 2008, 11:04:20 »

Vanilly и аз така смятам да правя , ще пробвам различни мазила yahoo
Само, че с какво на Мама Дона се маза ти ? Има някакъв серум против стрии, крем, олио...
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: октомври 21, 2008, 11:15:15 »

Серумът е за вече появили се стрии. По време на бременност се ползва кремчето, което с пшеничен зародиш. Ето го и него:


* chicco_MD_1.jpg (31.17 KB, 400x400 - видяно 2833 пъти.)
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 21, 2008, 11:19:09 »

Аз започнах да се мажа веднага след като разбрах  tease . По принцип обичам да си ползвам разните му там боди-лосиони, та затова сега не ми е проблем и съм доста стриктна. Всяка сутрин, след душ, започвам с:
1. Мустела за гърдите;
2. След това си масажирам коремчето с едно олио, което излиза от флакона като пяна /но не се сещам името му сега/. Но се води точно олио за тяло, мазничко е и мирише много хубаво;
3. Бедрата, дупето и краката с лек анти-целулитен крем.
Но смятам да ги сменя. В смисъл като изхабя тези флакони, ще си взема някакви други аптечни козметики за бременни.
 pardon Мъжо онзи ден ме наблюдаваше докато си ги нанасям едно по едно и вика: "Лелеее, голямо мазане пада!"  sarcastic
И аз му казвам: "Днес е събота и мога и да се мотам Girl_hide, но през седмицата, когато бързам да се оправям за работа, съм доста по-експедитивна."
« Последна редакция: октомври 21, 2008, 11:29:44 от didda » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 21, 2008, 12:38:59 »

mirindadimi мерси, такова ще си взема! girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: октомври 21, 2008, 17:20:43 »

Уфф аз хич не се мажа sad
Но все не се сещам,а кремчето ми седи на скрина в спалнята,но само едно нещо знам от вече толкова родили мами....гадните стрии са си до късмет,ако щем да се мажем нон-стоп,ако кожата ни е податлива или просто така е писано ще се нашарим,просто спасение няма  nea
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 21, 2008, 21:05:45 »

 Това си е точно така, моята козметичка ми обясни, че всичко си е до кожа и дори и жени, които са били много упорити в мазането са получавали стрии.
  Иначе аз ползвам олио против стрии на Matern. 50мл е и струва 17лв. Мисля да си купя и това кремче на Мама Дона, поне така профилактично smile
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 22, 2008, 09:42:26 »

Сега да споделя и аз - вчера си открих две стрии на едната гърда. Те не стига, че хич не са пораснали, ами сега и стрии, да се неначудиш!!!! crazy И то отстрани, ами не от долната страна. И нито са сини, нито червени, явно сега точно почват да се появяват и аз съм ги видяла, та ще предобият цвят. Иначе ми излязоха на любовните дръжи, но аз упорито продължавам мазането. Та по въпроса  с мазането - използвам олиото от пшеничен зародиш на Икаров, то е с най-голямо съдържание на витамин Е. Незнам дали от него, но тези които излизат си остават малки и не растата. Ще споделя опита щом родя, вече на изпитано. А поръчах на майка да ми търси този крем http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&itm=5785&ct=121&la=2 . Ако някой го е ползвал нека сподели. give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: октомври 22, 2008, 09:50:26 »

Това си е точно така, моята козметичка ми обясни, че всичко си е до кожа и дори и жени, които са били много упорити в мазането са получавали стрии.
  Иначе аз ползвам олио против стрии на Matern. 50мл е и струва 17лв. Мисля да си купя и това кремче на Мама Дона, поне така профилактично smile
и аз имам на Матерн, само че не олио, а крем п-в стрии и крем за гърдите. Много са приятни като миризма и много бързо и лесно попиват. Аз обаче по едно време се изприщих и не знам дали е от крема или от нещо друго ( предполагам, че не е било от крема, ама...  pardon ) та  ме хвана шубето и не съм ползвала нищо оттогава  blush ама то по принцип аз и не съм много постоянна в каквото и да е мазане... винаги забравям  blush
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 22, 2008, 09:52:03 »

Алекса, би ли споделила колко струва олиото на Икаров, то специално против стрии ли е  и колко голямо е! Че ще фалирам вече, а само вечер засега се мажа, а като почна и сутрин...
Иначе сте много прави за кожата и наследствената обремененост, и аз се надявам поне по корема да не се появят!! Успех на всички!
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 22, 2008, 10:03:13 »

МАСЛА С БОГАТ СЪСТАВ ОТ ПОЛИНЕНАСИТЕНИ МАСТНИ КИСЕЛИНИ


МАСЛО ОТ ПШЕНИЧЕН ЗАРОДИШ




То е изключително подхранващо за суха и застаряваща кожа. От всички масла е най-богатото на витамин Е и зародишен лецитин, минерали, фитостероли, макро- и микроелементи, затова има характерен мирис. Витамин Е спомага за снабдаването на клетките с кислород и ги защитава от вредни вещества, забавя стареенето на кожата, а лецитина се грижи за нейната свежест и еластичност. Маслото от пшеничен зародиш е подходящо за подхранване на кожата около очния контур при застаряващи кожи. Помага при напукани, нацепени, залющени устни. Може да се нанася на кожата преди процедурата "напарване", особено на възпалени места, белези, повърхностни или спукани капиляри. Предпазва от образуване на стрии и отпускане на тъканите по време на бременост, като се масажира директно или се добавя в тоалетно мляко. При цъфтеж на косата е подходящо да се втрива в краищата и.

Струва към 3,50 - 3,60. До към 4 лв. примерно, на мен ми стига за 3 седмици.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: октомври 22, 2008, 10:38:24 »

Алекса, мерси за подробното инфо, ще го потърся да си го взема!!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: октомври 22, 2008, 12:13:16 »

На мен първото олио, с което се мазах беше на Икаров, после си взех на кремче на Матерн и от него бях доволна.. както казва solecito мирише много приятно и попива бързичко. В момента се мажа само с бебешко олио на Джонсън (това, което е като гелче).
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: октомври 22, 2008, 12:15:35 »

Айде , купих си и аз кремчето на Mamma Dona и от тази вечер започвам сериозно мацане сутрин и вечер , пък да видим girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: октомври 22, 2008, 13:27:26 »

Момичета може да се смеете обаче аз си правя домашен лосион за тяло, който действа невероятно на кожата.Ако някой се интересува съставките са следните:

1. Студенопресован зехтин /100мл/ - полезните качества на зехтина са неоспорими/.

2.Витамин Е - много е полезен за суха кожа, придава младежки вид.

3. Масло от макадамия на Икаров - 1 опаковка

4. Крем "Здраве" - 1 кутийка

5. Меден вазелин - 1 кутийка

6. 1/3 шишенце масло за тяло на "Касиопея" /моето е жасмин/ - всъщност ето от тези.
Та всичките съставки ги изсипвам в един съд и разбивам с пасатора. Става много приятен крем - откакто го правя него ползваме и за лице и за тяло и по косата си мажа някой път sarcastic ROFL.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines