Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:24:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224879 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юли 02, 2009, 10:40:07 »

И на мен ми стана странно с тия възглавници.  crazy Нали уж казват, поне тук, че дори до 1 година не се слага възглавница на детето.  pardon Аз съм слагала на Жорко тънка възглавничка, но той сам си я маха.  pardon И сега си спи без възглавница, дори и без калъфка, че вече всичко слага в устата и само я дъвче.  tease
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #346 -: юли 02, 2009, 11:05:56 »

А как спят бебетата в България, по гръб или настрани?
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: юли 02, 2009, 11:13:10 »

Аз в началото не слагах възглавница и резултатът беше непрекъснато подгънати ушенца girl_impossible. Консултирах се с няколко педита и ми препоръчаха ето тази възглавница http://911.bg/a2/offers.asp?p=2169141&id=5168, като ми казаха да слагам детето, така че долният крайна възглавницата да се пада малко под плешките му, т.е. половината гръбче да е на възглавницата. Сложих я някъде към 2-ия месец и до ден днешен си спи на нея. Тя предотвратява задушаването на бебета, деформирането на главичката и съгласно новите препоръки бебетата от съвсем малки трябва да спят на леко повдигнато местенце. Само да спомена, че тази възглавница е висока не повече от 2,5-3 см.

Клара_Фина, аз го слагах в началото настрани, но той сам се извърташе и си спеше блажено по гръб с извъртяна настрани главичка и ръцете вдигнати нагоре като някой бей. Към 4-5 ия месец започна да спи с цялото телце на дясно, а сега любимата поза е или по корем или наляво. Моето мнение е, че по-редно да се вслушваме в самите деца, а не ние да им казваме как трябва да спят!
« Последна редакция: юли 02, 2009, 11:15:30 от Harmonia » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #348 -: юли 02, 2009, 11:47:58 »

Дано не ви прозвучи грубо, но ми се струва, че "новите препоръки" за повдигната главичка не са много нови и важат в много евопейски страни от 80-години когато много интернационални проучвания (основно европейски) са показали съвсем категорично, че спането по гръб на възглавничка намалява драстично внезапната детска смъртност. В тази връзка също е важно детете да спи по гръбче докато не започне да се обръща само. На страни и по корем е добре да се оставя само когато е под наблюдение. За внезапна детска смърт не се говори много в България, но при нас родителите найстина се страхуват от нея и алармите, които следят дишането на бебето са супер популярни.

Както и да е, няма смисъл да се сравнява, колкото повече научавам за отглеждането на бебето, толкова по-гигантски разлики откривам. Пък бебета се раждат и отглеждат навсякъде.

Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юли 02, 2009, 12:47:05 »

Моя син спи без възглавница все още.Вече спи само по гръб с глава настрани.Като по-малък сменях позите за сън /веднъж с глава на ляво,после на дясно/,главата му си е ОК,няма никакви деформации smile
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юли 02, 2009, 12:53:45 »

И Ели все още си спи без възглавница. good Имаме тази, която Harmonia е показала, но така и не сме я ползвали за спане.Лежи си на нея, но когато заспи, сама си я маха. pardon Не сме имали досега проблеми с ушите или деформация на главата (да чукна на дърво). smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юли 02, 2009, 13:08:37 »

Ние сме по гръб,без възглавница pardon
Ето тук има инфо и статия за вероятните причини за внезапната детска смъртhttp://www.eltern.de/mein_baby/baby_alltag/kindstod.html?page=1 .Статията е на немски,но който има желание може да си я преведе с помощта на Google -преводача.
Само един откъс искам да преведа-

 Най-добрият начин бебето да спи по време на първата година от живота- без възглавница ,на гърба си , на твърд матрак за дишане. Коремната позиция увеличава риска за SIDS (внезапната детска смърт) с шест пъти. Дори по време на сън в странична позиция, рискът се увеличава.

Това е само инфо-всеки си решава сам pardon
« Последна редакция: юли 02, 2009, 13:10:16 от maj4eto » Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: юли 02, 2009, 13:10:46 »

Ние също сме без възглавница  good Слагам на Гого една пелена под главата, а тя е в калъфката, понеже иначе си я намира да я яде  nea
А за позициите, още от новороден го слагах веднъж наляво, веднъж надясно. Сега вече не иска и спи по гръб с обърната на една страна глава  smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #353 -: юли 02, 2009, 15:56:55 »

Както вече казах...
Както и да е, няма смисъл да се сравнява, колкото повече научавам за отглеждането на бебето, толкова по-гигантски разлики откривам. Пък бебета се раждат и отглеждат навсякъде.

За съжаление не знам и думичка немски, за да прочета статията дето maj4eto е пуснала, но и аз прочетох малко и трябва да допоясня, че възглавничките (не толкова високи като тия за които писах и които и мен стряскат) са започнали да се препоръчват за да се избегне деформиране на главата след като е излязла препоръката бебетета да спят по гръб, за да се намали риска от внезапна детска смърт. Т.е. възглавничките не са първичен фактор за намаляването на внезапната детска смъртност, ами мярка за предотвратяване на деформаций, дължащи се на спането по гръб.
Преди, когато препоръките са били бебето да спи по корем, защото и такива времена е имало, е било задължително да се спи без възглавница, за да се избегне риска от задушаване. Сега обаче, когато се препоръчва спането по гръб, се препоръчва и възглавничка. Височината няма да коментирам, че като гледам тия "балони" вкъщи...   

Друго, което прочетох е, че когато бебето започне да се объща само, е добре възглавничката да е по-ниска и от типа, който Harmonia е показала, за да не се задуши бебето.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юли 03, 2009, 10:20:37 »

аз пък ще предложа още един вариант, който моята педиатърка ни беше предложила за в началото - слага се възглавничка но под самия матрак и така той се накланя леко - около 30 градуса, които са препоръчителни. На мен това ми звучи логично и добро от гледна точка на това, че наистина на малките бебнца главите са доста по-големи от останалата част на тялото и ако се сложи и възглавница съвсем ще се повдигне главичката докато лежи.Съгласна съм, че те бебешките са само 2-3-4 см, но пак ми се струва, че ще се криви детето на нея...Дани също спи все още без  въглавничка, а отначалото бяхме наклонили съвсем леко матрачето по описания метод и нямах никакви проблеми.Абе идеи да искаш..
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юли 03, 2009, 11:41:55 »

Ние наклонихме матрака на Ели преди 3-4 месеца. Имаше хрема и дишаше трудно, докато спи, а това я облекчи доста. good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: юли 03, 2009, 11:47:03 »

за спинкането и аз в началото я обръщах наляво и на дясно на много ниска възглавничка, почти само калъфката. Сега и по-добре без възглавничка и на сутринта  я намирам къде ли не из кошарата  sarcastic sarcastic

да ви питам сега за нашето дребси. Много й се потят крачетата и ръчичките  pardon, само да й сваля чорапките и стават мокри, дори и вечер , когато е хладноо ? не знам нормално ли ее, трябва ли да пиам лекар ?? във вторник ще ходя и ще питам, но ако може мамите с по-големи бебочета да споделят от опит - ще съм благодарна  give_rose

Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юли 03, 2009, 11:57:11 »

Ели и до ден днешен се поти страшно много - особено като спи. girl_impossible
В началото ми казваха, че било признак на рахит и т.н. и аз се вкарвах в разни филми. crazy После разбрах, че детето ми е напълно здраво (да чукна на дърво) и спрях да обръщам внимание на такива неща. pardon
Моето мнение е, че едва ли е нещо сериозно good, но все пак задължително се консултирай с лекар, че форумските диагнози не са винаги верни. girl_wink
Целувки на мадамата от нас с Ели. kiss2
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юли 03, 2009, 12:01:59 »

оф и ние имаме същия проблем - адски много се поти като спи - ама направо можеш да му изцедиш дрехите.Още не съм питала лекар, но май трябва.Но се опасявам, че проблемът ще си остане, защото май е наследствено по линия на бащата....Чувала съм , че като малки ако се потят много децата е хубаво да им се слага малко сол в коритото и да се къпят със солена вода.Уж се оправяли...Ама незнам.Ние 2-3 пъти слагахме по 1 лъжичка, но файда няма.Може би трябва по повече.Някой ако знае лек да сподели!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юли 03, 2009, 12:41:14 »

И Жорко се поти, както и баща му и дядо му, но не съм забелязала да му се потят крачетата или ръчичките.  crazy В големите жеги го оставях само по памперс и като спеше виждах как му се стича по тялото и лицето пот.  Oh my ... Главата му става вир вора. Същото се получава и като пътуваме, защото кошчето за кола много запарва и дрехите му после са като извадени от пералня.  angry
За всеки случай попитай педиатъра ви, щом казваш, че и когато е хладно се получава.  good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines