Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 15:50:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224914 пъти)
 
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юни 23, 2009, 15:15:42 »

Момичета искам пак да попитам нещо Мажехте ли пъпчето след като падна с нещо
Аз продулжих със спитр да го промивам ама взе дасе зачервява много и да се бели кожичката покрай него
За сега спрях че имам чувство че му щипе в момента му скагам реванол
Чудя се какво да правя да го водя ли на лекар  huhhuh.gif
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 23, 2009, 15:24:05 »

Аз слагах пудра топоцин,но ти си питай педито,че мойто отдавна беше smile,знам ли нещата се променят smile
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 23, 2009, 15:25:18 »

Ами аз го промивах със спирт и след това с Тобоцин. Много бързо раничката зарасна
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 23, 2009, 15:27:04 »

Диде,става въпрос за коричите които се образуват вътре ли...Моята акушерка ми каза обилно с олио бебешко,после с клечка за уши я отстраняваш тая коричка без да те е страх да натиснеш малко pardon И това функционира при мен перфектно good а че се бели-е нормално
А за спирта ми каза твърдо НЕ nea
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юни 23, 2009, 16:35:51 »

промивка със спирт и после топоцин  good good
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юни 23, 2009, 17:23:57 »

Да точно това слагах ама много се заччерви направооо и  кожичката като взе да се белиии аз мисля че от спирта знам ли
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #321 -: юни 23, 2009, 21:35:22 »

Я ме светнете мене, че тук никой не кърми, а майка ще си дойде чак бебка като  е родена, и няма кой да питам, как стоят нещата с оригването. Аз имам намерение да кърмя, обаче ако бебка заспи докато я кърмя как се оригва после. Страх ме е да не се задави нещо  и да се задуши. Ами нощем ми дават съвети да не я уча да я храня, а да давам вода, трябва ли пак да я вадя от леглото като давам вода и да я оригвам.

goldi, аз сега чета една книга със събрани най-често задаваните въпроси към педиадрите и там относно твоя въпрос с оригването пише горе долу това, което и другите мами са казали - бебетата се оригват само ако имат нужда, т.с. не винаги. Пише, че е добре да се държат изправени известно време след хранене, но в никакъв случай не е задължително да се оригнат. Моя приятелка, по съвет на детската сестра, слага бебето да легне настрани, ако не се оригне.

За нощното хранене пише, че е нещо, което е важно и се препоръчва особено в началото на кърменето, защото през ноща нивата на хормона пролактин, който поддържа лактационния процес са по-високи и по този начин се стимулира пройзводството на кърма. С други думи, ако кърмата е малко е много важно да се кърми през ноща, защото това стимулира пройзводството й. 
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: юни 24, 2009, 09:16:05 »

Да допълня,ако бебето е на АМ е препоръчително да се оригне,понеже има огромна вероятност да  bad млякото,ако е на кърма-знам,че не е фатално ако не оригне и най-добре първите месеци да се слага на една страна(дори има едни възглавнички за тази цел,която 'подпира' бебчо),особено когато не се е оригнало именно заради връщането на млякото. Иначе след вода не се оригват децата,поне аз не съм забелязала,ти ще видиш с времето как ще му е най-удобно на бебчо когато му даваш вода,но ако го кърмиш-няма и да ти е нужно да даваш вода.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 24, 2009, 12:20:42 »

Иначе след вода не се оригват децата,поне аз не съм забелязала,ти ще видиш с времето как ще му е най-удобно на бебчо когато му даваш вода,но ако го кърмиш-няма и да ти е нужно да даваш вода.
И след вода се оригват. Въобще след всичко, което са яли, но не е задължително да е всеки път - зависи колко въздух са погълнали.  good Аз понякога слагах Жорко малко да полежи и после го изправях и той тогава чак се оригваше, но гледах след хранене да го гушна и да го потупам малко по гръбчето и повечето пъти помагаше.  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 24, 2009, 12:43:11 »

Аз след вода не съм чакала да се оригне,връщам го в количката/леглото и не е връщало,но ако след сок не го изчакам или след мляко-ставаше  bad
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 24, 2009, 14:19:34 »

Всъщност няма никакво значение какво е яло или пило детето - така или иначе въздух влиза, къде повече къде по-малко. И той трябва да излезе, а дали ще е веднага след хранене или доста по-късно, няма голямо значение. Случва се и без да се разбере, докато гушкаме или си играем.

Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 29, 2009, 10:02:57 »

Мами искам да ви питам нещо, Теди ми ака по един-два пъти на ден !!! сутрин акото и е шарено, следобед си е нормално, казаха ми, че от пюретата цвета може да се променя, НОО днес беше много тъмноо почти графитено - какво може да означава това, яде си нормално, много е жизнена и се смее, няма Т, не плаче. Следобед сме на ДК, но се притесних, от снощи има и много ситни петънца от колянцето към глезена, не пъпчици, а петънцааа ? give_rose give_rose
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юни 29, 2009, 18:10:34 »

Ели, акото се променя точно от това, което са ти казали - от твърдата храна. Не се притеснявай, помисли си от какво е било пъследното пюре, което си и дала и цвета вероятно ще е близък до този на акото.

А за петънцата - знам ли, може да я е полазило нещо дребно, може да я е близнало там повече слънцето и да е дала реакция. А може и нищо да не е , в смисъл да няма повод за притеснение, което и ти пожелавам де.
Дупето подсечено ли е или си е чистичко?

Всъщност ти вече си ходила на ДК, какво ти казаха там???
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 29, 2009, 21:06:38 »

дупето ни е чистичко, ами следващото ако си беше добре , при което педи каза, че е от пюренцатаааа  good good good good, а за пъпчиците ще ходим и на друг лекар, а петънцата по крачетата минаха за няма и денонощие  yahoo
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: юни 30, 2009, 09:34:16 »

 Да ви кажа за пъпчето - не слагайте антибиотична пудра.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines