Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:45:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224896 пъти)
 
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юни 12, 2009, 07:43:31 »

Това за прекомерната употреба на термометъра и аз го знам,всеки лекар тук в Бг ще ни го каже.Защо  обаче не мога точно и научно да кажа :)Аз употребих термометър веднъж,предвид,че Дани е кърмаче,а за тях /кърмачетата/ период до 7 дни неакане не е за притеснение.След това вече има разни методи за разхлабване /дуфалак и т.н/ и на последно място термометъра.
Слагането често по коремче,масажа с длан по посока на часовниковата стрелка,свиване на крачетата към коремчето и какво беше още ....биха свършили работата на термометъра Пете.
ами аз преди термометъра съм пробвала всичко изброено без дуфалака.... и, ако няма ефект, тогава  pardon
В никакъв случай не съм фен на употребата му, но все пак понякога се налага smile Освен това от детска сестра знам, че  не е проблем да се прави от време на време при нужда  give_rose
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юни 17, 2009, 15:49:26 »

Аз искам да попитам , кога са напълно развити слъзните каналчета на бебетата?
Забелязвам , че Алекс вече има сълзички , но само от едното око , да няма запушено каналче или просто още е рано...
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юни 21, 2009, 06:10:47 »

И и аз имам въпросче бебо нещо май не иска да ака какво мога да му дам
Или най добре да звъня на док
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юни 21, 2009, 07:30:09 »

Лъвчееее, стига глупости запушени му биле каналчетата, не си мисли лоши работи.Няма му нищо на детенцето
Диде, моето момче, също не искаше да ака.Питай доки, да му смениш млякото, а ако го кърмиш яж повече манджички супички, а  не сухи храни.А а аз Михаел го аках близо месец с термометъра.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юни 21, 2009, 07:46:50 »

Изцяло е на кърма незнам дали има запек ама последно ака вчера през ноща според мен мина доста време и все още не е акъл
Масажирах му коремчето и докато го правех яко му къркорят червата
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 21, 2009, 07:54:34 »

За бебе изцяло на кърма неизхождането в продължение на няколко дни не е проблем.Още повече ако не е акал 12 часа някъде.Не се паникьосвай,продлжавай с масажчетата,можеш също да опиташ Ти да пиеш много сок от праскова,кайсия или самия плод да ядеш!Къркоренето на червата може да е от колики.

Може и да се повтарям,но...имам доста познати майки на които бебетата им като бяха по -малки /от 1г/ акаха на 4-5-6 дни веднъж и то не с напъване и затруднения,демек...не бяха запечени /говоря само за кърмачета!/.Просто по-лениви черва.
« Последна редакция: юни 21, 2009, 07:56:55 от сиска » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юни 21, 2009, 17:21:19 »

Аз четох ,че някой бебета акат 1 на 2-3 дни ,а някой по няколко пъти на ден...става въпрос за кърмени бебчовци.Хани понякога цяла ноу и предиобед не е акала ,а след обед 3-4 пъти blum и то как само  Girl_hide Така че ,не се притеснявай,мила smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: юни 21, 2009, 17:22:38 »

Неведнъж съм писала, но сега отново ще го направя за успокоение . . . Стилиан от 40-тия си ден до 6-тия месец акаше веднъж на 6-7 дни, стигало е и до 10-тина дни да не ака.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юни 21, 2009, 18:07:12 »

Мерси момичета явно масажа на корема помага и следобед вече 2 пъти се изходи  yahoo
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юни 22, 2009, 08:54:52 »

Я ме светнете мене, че тук никой не кърми, а майка ще си дойде чак бебка като  е родена, и няма кой да питам, как стоят нещата с оригването. Аз имам намерение да кърмя, обаче ако бебка заспи докато я кърмя как се оригва после. Страх ме е да не се задави нещо  и да се задуши. Ами нощем ми дават съвети да не я уча да я храня, а да давам вода, трябва ли пак да я вадя от леглото като давам вода и да я оригвам.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: юни 22, 2009, 09:13:48 »

Голди за оригването бебчето се поставя с тялото към теб така, че главичката да попадне горе-долу на рамото ти и можеш лекичко да го потупваш или галиш по гръбчето, но не е задължително винаги да се оригва. Обикновено при кърмене не нагълтват толкова въздух, колкото при хранене с шише.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 22, 2009, 09:31:15 »

goldi ,ето тук има темичка за кърменето smile http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,5634.0.html
А, аз не бих правила режими на кърмаче nea Аз лично и вода не давам pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: юни 22, 2009, 11:32:29 »

Цитат
Страх ме е да не се задави нещо  и да се задуши. Ами нощем ми дават съвети да не я уча да я храня, а да давам вода, трябва ли пак да я вадя от леглото като давам вода и да я оригвам.
Дори и нощем да даваш вода /което е супер глупаво според мен за кърмаче/ нали пак трябва да се оригне.Все същата дали кърма ще суче или от шише вода,даже от шишето се поглъща повече въздух.Като малък Дани рядко се оригваше,а аз нощем си го кърмех при това в легнала поза /от 14 ден тататък/,съответно нощем той не се оригваше след сучене.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юни 22, 2009, 14:10:40 »

Голди миличка,дали ще я храниш нощем или не зависи от теб и от теглото на бебето.Но ще видиш,че като се роди бебето всичко ще се намести и ще ти идва отвътре и няма да имаш страховете които имаш сега.То бебето те учи.Аз моята кака когато я родих бях убедена,че не бива да я храня нощем,докторката същото ми каза,каза ми ти ставаш ли нощем да ядеш,то този корем трябва да почива-тя си беше голямо бебе на кг.,а и тя не се будеше.Това обаче за бебета над 3кг,ако са по-малки се препоръчва нощното хранене.Ако обаче бебето се буди упорито няма да го държиш гладно я.То ще ти покаже как.А за режима,това също е индивидуално.Нашата педиатърка ми беше казала аз да си реша и аз реших,да има режим за да мога да си правя сметка на времето,но това също е лично решение.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юни 22, 2009, 15:01:39 »

При нас винаги след кърмене се оригва като го сложа на рамото си
Вечер пропускам но се е случвало  и да го кърмя през ноща ко не се разбуди не го будя
И все пак всяко дете се показва от какво има нужда и всеки решава кое е хубаво за детето му
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines