Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:52:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224977 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юни 10, 2009, 21:29:36 »

За къпането - всъщност никъде никой не е казал, че бебето трябва да се къпе всяка вечер. Или пък, че всяка вечер къпането трябва да е с шампоанче и гелче за къпане, това си е май наша такава приумица. Не че ние не го къпем См-то всяка вечер, обаче ако нещо стане и пропуснем хич не си го слагам на сърце, с което ти отговарям на въпроса - никакъв проблем не е, не е копал цял ден, нали.... 

За акането - незнам дали е проблем за бебета на АМ честно казано. За кърмачетата знам, че не е и по този повод , за да го докаже , от 40-тия си ден до 5-6 месец Стилиан акаше по веднъж на 7 или на 10 дни. Дадох Дуфалак само веднъж, когато направи 13 дена без акане и малко ми стана тъпо. После не, той си акаше веднъж ама мощно, като за всичките дни и аз свикнах с този факт. Когато започнах захранването малко по малко зачести изхожданията и сега вече си ака между два и четири пъти на ден, най-често три пъти.

За чувалчетата - май не мога тук да кажа нищо, понеже Стилиан няма чувалчета, ни летни, ни зимни ни каквито и да е. Съответно не мога да кажа какво губя или печеля с това, или пък той. Но очевидно е готино, след като сте доволни, мацки.....
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юни 10, 2009, 21:32:51 »

Мили, за къпането не е проблем ако пропуснете една вечер. Не го будете за баня, защото може да стане много кисел после.  angry
Правете му масажчета на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Прави се спираловидно като се почне от пъпчето и се увеличава кръга, след това отвън навътре, но пак в същата посока. Също му свивай крачетата към коремчето.  good
Относно чувалчетата - наистина са много полезна вещ, особено щом детето започне много да рита и да се отвива. Има, обаче различни модели с различно закопчаване и не всички стават за ритащо бебе. pleasantry Май най-добри са тези, които са с цип, който се закопчава отгоре надолу.  good
« Последна редакция: юни 10, 2009, 21:47:06 от maria_lakova » Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 10, 2009, 21:42:17 »

Инче, Мария, страшни сте, много благодаря за отговорите!! Ще спя спокойно!! girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юни 11, 2009, 11:03:43 »

Мили не се притеснявай мила smile Ние къпиме Хана през ден,а ако някога спинка ,не я будиме и така стават понякога 2 дни в които не сме я къпали pardon акушерката ми каза,че не е добре да се къпят всеки ден,защото по този начин се разваля естествения защитен кожен слой...или нещо такова. pardon
А и като се замисли човек ние бебетата ги къпим всеки ден,въпреки че не се цапат почти...а вече по-големите деца дето се ровят навсякъде не ги къпим всеки ден  crazy
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юни 11, 2009, 11:48:55 »

И ние къпехме Гого първия месец през ден, а след това всеки ден, понеже сега е много топло... по-скоро да се освежи детето. И пак понякога, когато мъжът ми е на работа се случва да пропуснем някой ден - в никакъв слъчай не е болка за умиране  smile

За акането - в началото дребен акаше толкова много, че не мога да броя до толкова  sarcastic  сега го прави веднъж на ден, но пък тогава памперсът буквално прелива  girl_impossible Ако два дни не е ходил, аз на третия му помагам с термометър - но това се случва рядко.

Чувалчета, и аз като Ина нямам, но пък смятам, че не са много удобни, особено ако детето се върти повече - лично мнение. Та нямам намерение и да купувам  smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 11, 2009, 11:51:07 »

Пете,  по - кротко го давай с този термометър, понеже червата стават лениви от толкова "помощ" ..... Много често ми звучи, че го използваш ......
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юни 11, 2009, 11:57:02 »

ами мисля, че досега се е случвало 2, максимум 3 пъти... и аз гледам да го избягвам, но като мине повече време без да е акал дребен става много кисел и реве  pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 11, 2009, 12:43:25 »

Аз пък да ви кажа съм пробвала съм с термометъра, но е нямало ефект и само дето измъчвах Жорко.  pardon Но наистина знам, че не е хубаво да се прави често.  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #293 -: юни 11, 2009, 19:32:33 »

Момичета, колко комплекта дрехи от най-малкия размер (50) са необходими горе-долу за едно новородено? Аз знам, че този размер се използва няколко седмици и след това се минава на размер 56. Много ми е трудно да преценя (даже ми е невъзможно) колко премени трябва да има бебето в период, в който расте толкова интензивно.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 11, 2009, 19:36:33 »

Клара, всички дрешки на Стилиан от самото му раждане бяха размер 0-3 мес, което ще рече 56 ако не се лъжа. Аз си ги смятах така - по 3 бодита да има за ден, хем за да не пера нон стоп, хем да има за смяна когато и ако пропусне памперс и се намокри. Това в началото ми се случваше доста често. И съответно панталонки, блузки с дълго ръкавче и гащерозончета за спане.
Като бройка е трудно да се даде съвет, по-скоро и ти така си ги сметни. По еди колко си на ден да имаш.

Май нищо не помогнах, но на мен тази сметка ми излезе добра...
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #295 -: юни 11, 2009, 19:45:58 »

Ина благодаря ти за отговора. Не ми стана ясно, обаче дали и панталоните се сменят всеки път като се сменят бодитата или бодитата са най-оборотни. И на всяка смяна на памперс ли се сменят? Леле, те мойте сметки много криви ще излязат, аз мислех че 4-5 комплекта (боди +панталонки) за първия месец и няколко пижами ще ме оправят, но май няма да стане.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юни 11, 2009, 20:06:53 »

Ами ако се наложи да сменяш боди, понеже памперса е пропуснал, то всичко друго също ще е мокро и ще се наложи да се сменя. Това ясно.

Ако всичко си е наред и е сухичко бебето, бодито аз го сменях вечер чак при къпане. Ако няма баня, пак си сменям ново боди за през нощта, да си легне с нови дрешки.

Обаче бодитата са най оборотни наистина. То се напишка - сменяш, повърне върху себе си - сменяш, изпоти се - сменяш. И прочие..... Иначе тези 4-5 комплекта, които споменаваш може и да ти стигнат, ама по-често трябва да переш. А в началото на мен само до това ми беше, пък и бавно съхнеха и така. Затова така си накупих нещата, че да имам много.

Междудругото Стилиан до скоро си носеше една част от купените в началото неща. Вече не, понеже стана време за без боди под тениската, но съвсем до скоро имаше бодита и панталонки, които му ставаха..

Ама той нали е малко по ситнеж такъв...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 11, 2009, 21:17:10 »

Клара зависи и от бебчетоо, нашата бебка се роди 2500  и й бяха големи, но като стана 4 кг имаше бодита които вече не й ставаха, а се раждат и бебчета над 4 кг. То от размер до размер разлика балкан, ноне взимай само малки номера , вземи 4-5 комплекта, пък като се роди живот и здраве ще купите ощеее  good good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #298 -: юни 11, 2009, 22:03:42 »

Аз пък да ви кажа съм пробвала съм с термометъра, но е нямало ефект и само дето измъчвах Жорко.  pardon Но наистина знам, че не е хубаво да се прави често.  good

Моята племенница е на АМ и ака само с термометър. Той не се прави винаги, а само когато детето има напъни, но не може да се изходи само. Супер е ефикасно и не се привиква, защото е механично дразнене. Действа на принципа, че анусът автоматично избутва въведеното чуждо тяло и така се изхожда детето.

Ината, защо да стават лениви червата ? Термометърът се прилага в супер финална фаза, когато те са си свършили вече работата и само трябва да се избута навън съдържанието, не е като лаксатив.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 12, 2009, 07:15:35 »

Това за прекомерната употреба на термометъра и аз го знам,всеки лекар тук в Бг ще ни го каже.Защо  обаче не мога точно и научно да кажа :)Аз употребих термометър веднъж,предвид,че Дани е кърмаче,а за тях /кърмачетата/ период до 7 дни неакане не е за притеснение.След това вече има разни методи за разхлабване /дуфалак и т.н/ и на последно място термометъра.
Слагането често по коремче,масажа с длан по посока на часовниковата стрелка,свиване на крачетата към коремчето и какво беше още ....биха свършили работата на термометъра Пете.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines