Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:16:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225143 пъти)
 
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: август 14, 2008, 22:28:00 »


И още нещо тук ми дадоха един съвет като къпя бебка да не е я мия с нищо,само с вода да я плакна? Вие какво ще кажете? Ккаво използвате за вашите бебета да ги къпите?
picolina, такава беше препоръката и на моята акушерка - при къпане на бебето да не се използва никаква козметика. И аз се придържах към този съвет.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 14, 2008, 23:10:24 »

elanida ти изобщо ли не използва нищо и докога?
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: август 14, 2008, 23:17:07 »

Не използвах нито шампоан, нито гелове и такива подобни. Започнах с тях след 8-9 месец. Иначе за почистване и масаж - масла екологично чисти. Има и кърпички, напоени с такива.
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: август 15, 2008, 09:33:31 »

аа аз не съм съгласна на нас в болницата ни казаха ,че трябва още от раждането да се мият с бебешка козметика,за да им свиква кожата ,защото после можело да започнат да се изриват от нея в по късен период.А и не съм чула на някое бебе да му е станало нещо като е къпано още отначало
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: август 15, 2008, 09:38:34 »

Аз също некъпех малкия с никаква козметика, но само първият месец.След това започнах и сапун и гел за къпане да ползвам и кремче да го мажа.Според мен е по преценка на майката, и аз мисля че детето трябва да свиква с козметиката, мое мнение  give_rose give_rose give_rose
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: август 15, 2008, 09:45:46 »

То и аз така мисля,затова питам,да видим как ще изляза на глава със свекървата  beating,тя е убедена че нетрябва да се мие с нищо,а как само с една водичка ще го плакнеш,ами като се на ака (с извинение) или пък като са го пипали много хора,тези бацили и бактерии по него само с вода няма да се отмият  sad
На мен ми препоръчаха някакъв бръснарски сапун,чували ли сте нещо такова?
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: август 15, 2008, 10:01:10 »

Не несъм чувала за такъв сапун, аз използвам бебешки на Джонсън.Наистина като се наака детето ако не го измиеш със сапунче тая миризма няма как да се отмие и в тея жеги представи си за какво става въпрос.Ти сама си прецени недей да слушаш никой  good
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: август 15, 2008, 11:17:44 »

Ти сама си прецени недей да слушаш никой  good
picolina, аз мислех че става въпрос само за къпането. И толкова дълго не използвах нищо, защото на първата консултация на сина ми(10 дни) до нас бяха седнали майка и баща с бебенце на същата възраст с един обрив на главата веднага след като го измили с шампоан! Но децата все пак са различни. Не мисля, че се случва често, ама като си видял...
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 15, 2008, 11:20:46 »

elanida  това мисля че се случва например от определена марка козметика ,а не от всички ,такаче ако веднъж ти се случи ще я смениш докато намериш подходящата за бебето ти козметика
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 15, 2008, 11:36:16 »

Така е, абсолютно си права, m_a_g_i_vs! Обаче аз след като го видях това бебенце изобщо нямах желание да експериментирам.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: август 15, 2008, 11:49:22 »

Точно затова и аз съм притеснена относно къпането,незнам кое ще е най-правилното за моето дете,а не ми се иска да й причиня аз нещо,а сега се сетих и още нещо ние мислим да я мажем с преварен зехтин и ако не я измия с някакъв шампоан или сапун как ще й се запази кожичката чиста?
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: август 15, 2008, 11:57:27 »

Зехтинът бързо попива и не е нужно да бъде отмиван, но за лятото май е по-добре мляко. Сина ми получи изрив от претопляне и педиатърката ни каза да спрем зехтина, защото запарвал. Докато бее с изрив му миехме само дупето със сапун и главичката с шампоан, но не всяка вечер - ползвам Себамед и съм доволна. Не е чак толкова фатална употребата на козметика, но е важно каква е тя, защото както казва Маги има козметика и козметика! good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 15, 2008, 12:03:21 »

От първия ден вкъщи го къпем всяка вечер и използваме измивашия гел на Бюбхен /от главата до петите/ не е имало проблем досега good Дупето чистя с мокри кърпички!Първите 2 месеца /април и май/  мажех след баня с олиото на Бюбхен сега в жегите вече с млякото на същата марка!За дупето ползвам кремче за подсичане /пак на Бюбхен/
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: август 15, 2008, 13:54:08 »

с един обрив на главата веднага след като го измили с шампоан!
Да не би да са били т.нар. крусти. huhhuh.gif Защото и те са само при някои бебета. Ние нямахме (да чукна на дърво), а на една позната (с 1 месец по-голямо) бебчето имаше доста крусти.  pardon
А за това да не къпя беба с нищо ми се вижда малко ...  crazy Всяка знае как акат бебетата в началото. Аз лично не си представям Ели да ми ака по 8 пъти на ден (първите 2-3 месеца) и аз да не я измия с нищо.... Ами, че то дупето ще й се запали на милата. Oh my ... То и с мокри кърпички не трябва да се бърше тогава? good А как ще се смени памперс навън? nea
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 15, 2008, 14:47:11 »

virgin, това не бяха крусти, а обрив - червен като алергична реакция. Аз написах, че при къпане не съм използвала шампоани и гелове, не че при хигиената на всеки 2-3 часа не съм мила и мазала бебето с масло! И не съм имала проблеми с подсичане. Използвала съм и мокри кърпички и напени с масло...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines