Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 10:16:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 244003 пъти)
 
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 14, 2009, 22:46:40 »

Мая, чудесна идея! Само трябва да видя на кой светец ще е иконата че църквата се казва " Свети Дух"  scratch one-s head Hmmm Утре ще отида да попитам свещенника.

А някой да знае къде има хубави детски куфари? Че се сетих че детенцето няма и това е чудесен подарък.
« Последна редакция: май 14, 2009, 22:48:16 от Little_Sweet_Didka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юни 11, 2009, 13:16:41 »

Здравейте момичета
в събота съм на кръщене на детенцето на семейството на което сме кръстници.
Кръщенето ще бъде в Соколския манастир
Това което ни искат е
1бутилка олио
1 бутилка вино
2 хавлии
сапун
дрехи за преобличане
кръщелно на кръстницата
акт за раждане на детето.

За подарък ние решихме да им дадем парички а аз отделно ще си купя бели дрешки на малкия.
Пишете аконещо съм забравила.

Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юни 11, 2009, 18:23:21 »

Гучи, има много варианти за нещата за църквата, но тези ,които си изброила са основните. Ние носихме още една погача, над която отчето прочете молитва за здраве и после изядохме в ресторанта и отделно бонбони за почерпка в църквата, която оставихме там, след като всички присъстващи си бяха взели. good
ПП:Това е страхотен празник! Весело изкарване give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 11, 2009, 18:25:11 »

А и пита ще има.Аз ще я правя.Но от църквата не са я поискали.Ще я снимам да я видите.
Незнам дали е удачно да му дадем парички на детето но е момче и е трудно да му взема нещо златно дето сега или после ще го носи.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 11, 2009, 18:30:55 »

ами  зависи колко е голямо детето, пък и майка му може да му купи  нещо, от което има конкретно нужда или което да му остане за спомен...-паричките винаги са актуални blum  въпреки че традиционо се подарява златно кръстче от кръстниците... аз мисля писах по-напред, че тъй като имаме кръстче още от изписването, се разбрахме с кръстника да му подари икона на светията на манастира, която да му остане за спомен от кръщенето и която после ,живот и здраве, той ще си занесе в своя дом smile
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 11, 2009, 18:45:36 »

Аз имам един въпрос-задължително ли е кумовете от сватбата да са кръстници на детето на семейството след време?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 11, 2009, 18:49:59 »

Не не е задължително.Аз имам даже два различни кръстника.единия в съвета и един в църквата и само единия е бил кум на моите родители.
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 11, 2009, 19:01:50 »

Ами мисля , че не е задължително.... Аз ще ставам кръстница на моите племеници , а не съм кумувала  на свтабата. По скоро то си е до усещане...
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 11, 2009, 21:08:11 »

Аха,ясно да знам
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #84 -: юни 15, 2009, 08:35:06 »

Мая, чудесна идея! Само трябва да видя на кой светец ще е иконата че църквата се казва " Свети Дух"  scratch one-s head Hmmm Утре ще отида да попитам свещенника.

А някой да знае къде има хубави детски куфари? Че се сетих че детенцето няма и това е чудесен подарък.
Дидка, сигурно вече ти е късно, но все пак .... детската серия на samsonite е много хубава

Аз имам един въпрос-задължително ли е кумовете от сватбата да са кръстници на детето на семейството след време?
аз така знаех .... обаче нашия поп ме срази вчера ... каза ми, че не било хубаво кумата да кръсти детето, защото вече сме се сродили в църквата и така се заплитали връзките  nea .... въпреки това няма да я сменяме

и за погачата да кажа ... попа каза да не носим никаква погача .... докато не отидем да я венчаем
явно навсякъде е различно

кръщенето ще е тази неделя
« Последна редакция: юни 15, 2009, 08:37:12 от Nicky » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 16, 2009, 18:29:09 »


и за погачата да кажа ... попа каза да не носим никаква погача .... докато не отидем да я венчаем
явно навсякъде е различно

Явно всеки поп има различно мнение относно погачите,онзи ден бяхме в Клисурския манастир и тъкмо привършваше едно кръщане и почваше друго и при двете имаше погача,на моето знам че нямаше smile
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 19, 2009, 22:04:16 »

Да ви споделя една чудесна идея за подарък на дете за кърщане. В ПИБ ако не ес лъжа продават юбилейни монети, също за сватба и кръщане - златни и сребърни. Мисля че са чудесен подарък. За кръщането на моята дъщеря и подариха такава монета, също и златни осветени кръсчета, които пазя с кръщелното свидетелство.

gucci - доколкото си спомням това е необходимото. Нищо не си пропуснала.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 19, 2009, 22:09:47 »

Сега видях въпроса в темата, та когато аз се интересувах за кръщането на малката разбрах, че е хубаво ако детето носи име на светия да се направи кръщането в храм носещ съответното име. Също да се спази деня - ако има такъв. Така малката се казва Никол и яде кръстихме на Никул ден, в църквата св.Никола.т.е не възраста съобразявахме, а времето кагато имаше празник. Идеята на църквата е всъщност колкото по-рано толкова по-добре , т.е ако недай си боже се случи най-лошото детето да има ангел пазител.
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 22, 2009, 13:03:06 »

Момичета, ние с моя мъж в момента обсъждаме да направим кръщенето и годинката на веднъж. Само че 14 октомври е делничен ден. Та се чудя дали да го направим предната събота или следващата  huhhuh.gif Вие как мислите?
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 24, 2009, 13:06:40 »

По принцип това, че е делничен ден няма значение. Както бях писала ние го парвихме за да спазим дата на 6 декември и то се падаше в четвъртък ако не се лъжа.  Иначе аз съм за различните дати за да не се обезличават празниците и двата са специални и трябва да им се отдаде нужното внимание. Особено пък 1-вият РД. Поне за мен това беше един от най-щастливите моменти в живота ми.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines