Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 18:37:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 140018 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 04, 2009, 18:57:06 »

Гери,не ти а мъжа ти трябва да говори с нея и да оправи нещата. Ти и да си говориш и да се цупиш все тая,има ли кой да и ходи по акъла-тя ще продължава да си прави цирковете. А това,че е гледала и друго дете-тя си има едно дете,другото винаги е чуждо и не вярвам на другото да разиграва такива циркове. Едно ще ти кажа,ако мъжа ти не вижда каква е и какво прави,ти много не говори пред него за нея-защото каквато и да е,тя му е майка.Както и пред брат му-той не виждам какво може да ви помогне,жената е останала сама,сина й я е 'напуснал' и тя ревнува-все пак до вчера двама<трима> мъже се в нея са гледали,в един момент-сама остава.Не я оправдавам,но и каквото и да те съветваме,ако мъжа ти не разреши проблема,ти или ние със съвети-няма да го сторим. Поговори с него,преценете си и решете какво ще правите.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: януари 05, 2009, 00:01:04 »

beb4eto_na_me4o, моят баща почина преди почти девет години. Сега като чета за бъдещата ти свекърва и се сещам за моята майка. Тя също така ревеше и се чудеше на къде да поеме. В този случай се чувстват сами и изоставени. В случая бъдещата ти свекърва я е страх да не загуби Жоро, т.е. той да й обърне гръб и да гледа само теб, защото той й е единствения близък когото има (дано правилно съм разбрала). Точно така в обвинения, сълзи, караници и опити за привличане на вниманието минаха три месеца след смъртта на баща ми. До един момент, в който на мен ми прекипя и проведох един разговор с майка ми, който нямаше да е лицеприятен за околните, ако някой ни слушаше, но имаше ефект. Затова моят съвет към теб е да седнеш и да говориш с Жоро с молба, той да разговаря с нея и да й обясни, че тя няма да бъде сама, защото има вас независимо, че не живеете при нея. Вие сте нейни деца, но ако продължава да се държи така ще загуби всичко. Ако трябва дори да й каже "Ти моя майка ли си? Твърдиш, че ме обичаш, а правиш всичко възможно да ме побъркаш. На психиатър ли искаш да ме пратиш с твоите изпълнения или по-лошо при баща ми?". Верно много е крайно, но ги кара да се замислят. Поне моята майка се замисли и продължи живота си сама. Верно и аз съм едно дете и бях до нея, но по това време бях студентка и често отсъствах от вкъщи. Така, че ситуацията е почти същата, Жоро живее на друо място, но не й на друга планета.

Дано съм ти била полезна и се извинявам ако съм била Offtopic
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: януари 05, 2009, 00:53:41 »

Браво Рени много точно си го казала, сериозен пък дори и краен разговор е нужен иначе лиготиите и истериите могат да продължат вечно.
beb4eto_na_me4o моля те не се отчайвай и бъди още по силна, още по трезвомислеща, още по любвеобилна, така мъжа ти още повече ще е сигурен и ще осъзнае че ти си правата и с теб живее, и ще те подкрепя и няма да позволи да ви трови живота, въпреки че му е майка. Говорете и не се притеснявайте, ще омекне и тя и друга песен ще запее, ама трябва сериозна мажка дума пък била тя и крайна. Успех ви желая от сърце!
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 06, 2009, 13:01:35 »

Здравейте милички!
Рени, благодаря ти за мнението, при нас проблемът е, че тези неща се случваха и преди, аз съм гу написала в поста си, може би не си видяла. Тези сцени се случват от както заживяхме заедно, аз за това написах, че е много грозно сега да използва като оправдание случката. Не е започнало след смъртта на татко му, разбираш ли...
Иначе, с Жоро си поговорихме много сериозно..за пореден път, в крайна сметка, както казах, ще говорим с нея след 10-ти. И вече наистина трябва да бъдем крайни, защото това просто не може да продължава. А колкото до мен - аз съм се въоръжила с търпение, и се старая да не се отчайвам, просто ми идва нанагорно на моменти. Благодаря на всички за вниманието и съветите - стискайте ми палци нещата да се оправят!  give_rose
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: януари 06, 2009, 14:04:30 »

Бебчето на мечо пожелавам ти нещата да се успокоят скоро и да заживеете мирно и щастливо с твоя мъж, без да смущават отношенията ви разни странични вредоносни влияния.   heart heart heart
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 06, 2009, 16:28:09 »

И аз стискам палци!Дано нещата се развият в положителна насока...
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: януари 06, 2009, 17:22:47 »

beb4eto_na_me4o, имаш силно стиснати палци и от мен. И съжалявам, че нещо съм се заблудила, че големите проблеми са започнали след смъртта на бащата на Жоро.

Пожелавам ти много здраве и късмет и да си най-щастливата булка през тази година. А това, че ще си красива форумска булка съмнение няма. give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 07, 2009, 11:03:42 »

бебчето_на_мечо  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
каква е тая свекърва бе... ужас аз ако съм на твое място незнам какво бих направила, горкия ти мъж... горката ти...
то и моята влиза в стаята ни, не чука и понякога изпада в едни нейни си състояния, заради които се караме и ние с мъжото, но чак пък толкова  shok shok shok shok shok
Ако не вземеш необходимите мерки сега, незнам кога трябва да го направиш.
Стискам ви палци...
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: януари 24, 2009, 19:09:32 »

Аз живях със свекърва си три месеца и за това време тя се прояви като истинска майка! От момента в който влязах в дома и тя ме прие като собствено дете! Дори смея да кажа, че ме е гледала повече от собствените си деца!  :bravo:Свалям шапка на хора като нея и с гордост я наричам МАМА.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 24, 2009, 19:18:57 »

momi4ezateb това мисля е нормално явление, ако има различно отношение винаги ще го има, това си е мое мнение. И при мен е така винаги има сравнение, даже на моменти избеснявам като непрекаснато се сравнява че моята рокля била по - скъпа от на другата снаха, че те си купили еди си от къде торта, не били правили излишни разходи, че защо трябва да са толкова важни поканите, те как били с покани от 25 ст. Обаче аз взех да ги пропускам през ушите си тез неща, не ми пука да си сравнява колкото иска, ние няма да сме с такива готови грозни покани и роклята ми ще е такава за каквато съм мечтала цял живот. Знам че е много неприятно, но трябва да покажеш че държиш нещата да са както ти искаши ще станат така, не се оставяй да ти налагат нещо, а колкото до различното отношение това говори лошо само за нея.
Успех!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 24, 2009, 19:22:54 »

ох, и аз да се включа тук.... напоследък моята свеки нещо се побърка и много ми лази по нервите ( а я хвалех преди  pardon )  diablo не знам на какво се дължи, но след ексцесиите на Нова Година, нещо много ме дразни. Сега новият хит е свързан с бебо и покупките. Тя щяла да вземе това, тя - онова. То хубаво, че има желание, ама за нас с мъжа ми какво остана? И аз й казах, че на мен ми е тръпка да пазарувам за бебо, а тя " Е че и на мен ми е тръпка" ( с нотка на раздразнение в гласа ). Е ха сега да си задам гатанката : коя ще става майка за първи път? Направи ми идеше да й кресна " на мен какво ми дреме?"  Ама никаква съобразителност  diablo  И понеже работи в магазин и може да взима някои неща на доставна цена, се започва едно обясняване какво докарали в магазина, колко хубаво било......  angry е на мен ми писна да й отказвам и да ме гледа накриво, защото например не искам еди кое си да е на чико, а на друга марка(обикновено на по-прилична цена), която тя няма в магазина  crazy  На пръв поглед това изглежда малко и безобидно, но като го слушам няколко пъти в седмицата, си става направо ужасно.....  girl_impossible
решила съм обаче, че няма да ги търпя всички тези глупости и скоро може и да се караме, ама моите нерви не са за един ден  NO
« Последна редакция: януари 24, 2009, 19:24:58 от solecito » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 24, 2009, 20:24:18 »

Пете, не се ядосвай, мила!!! good Далеч по-приятно е бебо да ти "къса" нервите!!!

А относно покупките на свекито, аз съм казала на мъж ми изобщо да не показва или казва като е купила нещо за бебо, то обикновено не е за него нито като размер, нито като цветове (розови маратонки, чорапи с дантели и т.н. щуротии), не се ядосвам, ако все пак ми донесе нещо и каже: "Това е от майка ми, тя все пак е взела нещо!!!", при това го казва много гордо beating дори не го поглеждам, посочвам къде да го забута на дълбоко при непотеребните неща и там си прахлясва!!!понякога скришно от него поглеждам какво има този път и се убеждавам, че е нямало нужда изобщо да гледам, ама то едно с едно не е купила да е комплект или нещо подобно да има Понякога подарявам ненужното на някой, защото поне купува нови неща, не са стари и така!!! Вече имам купища ненужнинеща за дребо, само ми заемат място в гардероба! girl_impossible

Ох, отплеснах се малко, извинете ме!!! blush

Исках да кажа, че няма смисъл да си късаме нервите заради "съкровищата",животът е прекрасен и не си заслужава да си разваляме удоволствието заради някой, който не заслужава!!! good give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 24, 2009, 20:37:46 »

ами така е по принцип, ама като " сме си близки "  pardon ама аз съм си виновна.... ако си бях показала "рогата"  diablo навреме, нямаше да имам проблеми  tease tease tease
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 24, 2009, 20:59:38 »

Ох не ми се захваща тази тема, но аз съм потресена от нея. Досега все за бебета ни говори, как сме нямали още деца и т.н. Във вторник като се връщахме от София от ФМ и решихме да се обадим и да кажем на родителите за бебето/не бяхме казвали на никой/. Първо аз звъня на майка му, вдига тя и аз викам "Здрасти" и тя веднага ме започва, че имах да и върша една услуга от фирмата, и аз казвам, чакай сега друго ще ти кажа – Ще си имаме бебе - момиченце. И тя "Кой ти ли?" shok И аз видам да. Е хубаво поне ти да ме зарадваш, че сега се скарахме със свекър ти. И даже звънила у дома да търси мъжа ми да ходи за рефер у тях и набъзрзо ми затвори. После моя мъж звънна на майка и така. На следващия ден звънила на мъжа ми дали съм уговорила нещата дето и бях обещала и нито му честитила нито нещо казала за бебето. Вчера моя мъж и звъни за нещо и пак нищо от нейна страна и мъжа ми вика тя не е разбрала сигурно, била е ядосана и хич не те е чула. Представяте ли си, можа да ме познае за да и свърша работа, а да не разбере за бебето. Ебаси изрода е моята, ами хич не ща и да я виждам. Ама живот и здраве първа ще е с претенции за името
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 24, 2009, 21:16:21 »

ееееее, това направо е ужасно  diablo ама за бой са някои свекита, ама за мноооооооооооого голям бой  beating beating beating
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines