Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 16:47:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139990 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: декември 19, 2008, 12:52:31 »

Това с чиниите толкова много ме дразни,независимо кой го прави-майка ми или свекърва ми.А колко ме е яд някой да ми влиза в къщи - мани мани-та било то и да затвори прозореза щото духало. ANGRY ANGRY
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: декември 19, 2008, 12:55:10 »

Момичета едни съдове или сготвено това не е нещо за което да се карате с тях, това са бели кахъри.Радвайте се, че с това сте се разминали при свекървите и им свикнете.Аз какво да кажа като майка ми и баща ми редовно ни викат да вечеряме с тях, ами да ви кажа доволна съм.Като отидем до свекървата дори за 5 мин тя ни дава ядене.В началото се дразнех, но така знам че сега аз като се прибера ще си почина и няма да се въртя из кухнята.За мен това е внимание и едно задължение по-малко за  вечерта и през това подарено ми време аз мога да си свърша други неща.
Като бяхме на екскурзия наще преди да се приберем се бяха качили в къщи, почистили и подредили, че котката беше направила ад и ни чакаха да вечеряме.Много им бях благодарна, нямах сили тепърва да правя тези неща.Така че възползвайте се след време ще разберете, че това си е помощ макар и да не изглежда така.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: декември 19, 2008, 14:31:25 »

"Kогато чуят да се говори за свекървите им, на много снахи им кипва кръвта. Не само в преносен смисъл. Защото се оказва, че да живееш с майката на съпруга си действително вреди на здравето.
     Японски учени твърдят, че жените, които живеят под един покрив с родителите на партньора, и особено с майка му, са подложени на три пъти по-голям риск от сериозни сърдечни проблеми, пише в. “Дейли мейл”. Стресът, причинен от това съжителство, нанася поражения на сърцето, като повишава кръвното налягане и може да доведе дори до диабет, се посочва в изследването на групата от университета в Осака. При направена анкета се изяснило, че по-младите нежни създания смятат свекървите си за основна деструктивна сила в дома.
tease
 Но ако смятате да използвате получените резултати, за да изгоните натрапницата, помислете си добре, контрират други специалисти. Според тях да живееш с по-възрастните членове на семейството може да повишава риска от сърдечни болести, но за сметка на това предпазва жените от депресивни състояния, които водят до пиене и дори до алкохолизъм, както и до злоупотреба с цигарите."
Това е от днешния брой на 24 часа. Хората даже научно са го доказали, че близкото обкръжение на свекървата може да не е много здравословно. blum
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: декември 19, 2008, 15:40:37 »

Ох, и аз се дразня понякога като ни пита имате ли за ядене  diablo все едно не мога да сготвя или най-малкото да купя нещо от магазина!  angry Но в крайна сметка не обръщам вече много внимание на това, защото ги разбирам, че го правят от загриженост - тя и майка ми е горе-долу така, но не чак толкова.  pardon Той и мъжа ми се дразни на тези въпроси и всеки път отговавряме на шега, че стоим гладни и не можем нито да си сготвим, нито да си купим нищо  tease
Сега като говорехме, че за Коледа няма да си ходим, защото Жорко е малък и не искаме да пътуваме и да го водим при много хора, тя ми казва, че й било много мъчно, но щяла да намери начин да ни прати нещо за ядене!  crazy Е, тук вече директно й казах, че аз ще си сготвя всичко и нямаме нужда от ядене, но тя си държи на нейното - щяла да направи баница с праз, защото мъжа ми я обича и да му прати.  crazy Ми като иска да намира начини и да праща - в крайна сметка пък като има такова желание ще имаме повече неща и това е.  pardon
Лошото при мен е, че се дразня от много дребни неща, а всъщност жената не е казала лоша дума за мен, но какво да направя като съм овен и не се давам лесно!  Girl_hide Но все пак наистина това са бели кахъри - аз се радвам, че не живеем заедно с родителите на някой от двамата, защото майка ми беше за 3 дни тук и ми направи 1000 забележки за това кое как трябвало да се прави и къде трябвало да стои!  angry Та най-добре е никой да не с меси в домакинството на младите и всеки да си знае къщата!  good
Активен
mariakuzmanova
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #259 -: декември 23, 2008, 12:50:38 »

И аз ще се включвам и аз имам много да разказвам, но сега нямам време...
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: декември 30, 2008, 02:35:21 »

Ох, момичетаа и моята свекърва една лисица, мамата си трака.....
Добре че си живеем сами иначе GROAN GROAN
В интерес на истината като изключим сватбата, не бях я виждала преди това около година, та даже и повече, въпреки, че сме в един град. И въпреки това все ще намери да ме подразни с нещо, та даже и по телефона. За някои неща съм сигурна, че дори не се усеща, че ти вдига нервите, но за другииииии...... diablo
Мога много да разказвам, но ако започна няма да бъда много мила...въпреки, че никога не сме се карали, не я понасям.
В началото беше една мила, а после си показа зъбките.
И аз реших да я изолирам още от началото.
Първата година ходихме 1-2 пъти в месеца у тях и по никакъв друг повод не съм се срещала с нея.След като се нанесохме в новото жилище(вече 3 години) сме ги канили само 2 пъти и мисля това да им бъде поне за още година напред.У тях не съм ходила 1.6 година и хич нямам намерение да го правя.
......и така тя вероятно усети, че не я долюбвам и малките си номерца остана да върти само на свекъра.Съответно рядко се и чуваме. Да ви кажа аз съм супер доволна и щастлива.Показах й още в началото, че както се казва "с мен не е познала" Wink и тя ме разбра прекрасно. Тя си гледа нейния живот, ние нашия и всичко си е наред..........................но все още надушвам, че не се е отказала напълно......... beating

Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: декември 30, 2008, 17:49:42 »

В началото беше една мила, а после си показа зъбките.
И аз реших да я изолирам още от началото.
Май всички "свекървища" в началото са такива , но после си стават нормални
И нашата най-нормална реакция е да ги изолираме...
« Последна редакция: декември 30, 2008, 17:52:49 от Stassi » Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: декември 30, 2008, 22:23:48 »

Права си Stassi после си показват рогцата и аз си мислех че съм от щастливките с прекрасни свекърви, нооо преди да заживеем заедно, слава богу още 4 месеца и после далече далече колкото се може повече. Мислех си аз преди ей че интелигентна и умна свекърва и все и правех четки и политика да се радва и да потдържаме добри отношения, но сега я разбирам вече каква е актриса  angry уж дребни забележчици, уж ние сме си знаели ама тя да си каже думата, ама тая няма да я бъде при мен. Живеем ние на втория етаж, а те на първия, ми то вече не се търпи а е само о т 6 месеца, значи постоянно ми се идва да ми се каже това шкафче би стояло по добре от другата страна, тази покривка била нова за празник да се пази, онова месо еди как си било вкусно да се сготви, веждите и били пораснали да я оскубя, хич не съм я гледала, като целуна мъжа ми и тя иска целувка че се чувствала ощетена, а свекър ми всеки ден ни следи разходите и ако нещо се купи по скъпо се почва с конското че прахосваме пари сякаш сме малки деца и всякакви такива изцепки които може и да ви се сторят смешни но когато са всеки ден трудно се понасят ама съм решила да ги пренебрегна за сега че иначе ще изпоскубя косите им.
Ама веднъж избеснях-тя работи късно до 23 ч всяка вечер а свекъра нощна смяна само,и когато можем слизаме да я видим да не е сама, да и занесем нещо вкусно за ядене обаче неволно няколко дена подред сме пропуснали да слезем (имаме си и по приятни занимания в 23 ч  smile ) и слизаме ние и тя милата плаче, как сме я били изоставили, не сме я поглеждали, щяла да ни пише писмо да ни кани на вечеряяя еееей че многострадална Геновева, невероятна актриса, направо превъртях и и казах че като отидем да живеем сами по рядко ще се виждаме да свиква от сега, следващия път излезнала съм аз с мъжа ми по работа нещо ама не съм и се обадила как можело не съм ли я уважавала, синовете и винаги се обаждали където и да отиват, викам съжалявам аз не съм се обаждала никога нямам и намерение да го правя за в бъдеще, не от неуважение просто не виждам смисъл и тя ама искала само да знае да не се притесява, ама няма нужда да се притеснява мога да се грижа за себе си
Също и за съвети, кога да започнем да правим бебе-да сме изчакали това и онова, как да си организираме сватбата, какво да купим и какво не просто няма да мълча, не ми пука въобще дали после ще и е тъжно една седмица и ще се цупи еееее, а иначе на всякъде се хвали колко съм добричка и красива, как прекрасно готвя и всичко умея, но в къщи театро от старите ленти
Може и аз да ви изглеждам кучката, ама ние отделно семейство ли сме или не, ако ще играем филми и аз мога да играя мн добре но е мн двулично, съвети излищни не приемам, който както преценил едно време така е гледал и мъж и деца, сега е друго време и ние ще си решаваме в пълния смисъл на думата.
Най добре самички и по далече, това е истината, тогава ще сме си най мили
Извинявам се за дългия пост, но като се пооплаках ми олекна много, пък и като знам че и ще ме разберете ми е още по леко.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: декември 31, 2008, 18:52:10 »

Момичета, да ви кажа за 2 години, аз съм виждала свекъра и свекървата само 4-5 пъти - първият път беше на сватбата на едната сестра на милото (и поводът беше такъв, че нямаше много време да се занимават с мен  blum ), ходили сме няколко пъти на вечеря и сега последния път, когато им казахме че ще се женим, хората много се зарадваха и въпреки че не се познаваме много ми казаха, че сега и аз ще съм им дъщеря  smile Иначе те си говорят с милото по телефона по 2-3 пъти седмично, имаше само един кратък период, в които майка му се обаждаше по 3 пъти на ден да ни убеждава на направим нещо и на мен ми беше смешно, даже малко се подразних, но в крайна сметка жената беше права и добре че беше тя, за да ни вразуми  blush
Цялото семейство са много мили (Джон има 3 сестри и 1 брат, които все пак ни се обадиха да ни честитят за годежа), обаче не сме много близки, което за мен е много добре - обичаме се отдалече  Wink А да живеем с моите или неговите родители и дума не може да става...  pardon
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 01, 2009, 16:39:23 »

когато им казахме че ще се женим, хората много се зарадваха и въпреки че не се познаваме много ми казаха, че сега и аз ще съм им дъщеря  smile
Мила, и при мен беше абсолютно същото и  дори в момента след вече 4 години продължават да твърдят, че аз съм част от тяхното семейство, че сега имали още едно дете, което много обичали и т.н. В началото и на мен ми стана мило, че така "мислят", но с времето се оказаха само приказки за пред мен и хората.В същност съвсем не е така....
Надявам се при теб нещата да са истински и искрени и да няма неприятни изненади след време smile
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 03, 2009, 16:12:56 »

Моята свекърва пък без да иска ни разсърди с мъжа ми в 12 без 10 на Нова година!  diablo Включва се в скайпа и като разбра, че Жорко е буден пише - "Включете камерата да го видя и да посрещнем новата година заедно!"  crazy Е ние пред компютъра ли ще посрещаме новата година, че и да се чувствам като в биг брадър някой да ме наблюдава какво правим!  bqsnasym аз й писах нещо извън темата и тя звъни, но аз не вдигам и поглеждам мъжа ми с един убийствен поглед  bqsnasym и му викам няма да вдигна - ще си посрещаме новата година сами! Плюс това те се бяха събрали доста хора заедно с другите й внуци (бяха 7 човека) не е да кажеш да са сами! Еми имаш си гости, посрещай си новата година с тях, пък после ще се чуем!  diablo След поредното звънене, Орлин и звънна и й каза "Хайде да ти го покажем след Нова година" и тя може би се усети, но той все пак ми се разсърди.  sad В този момент не ми беше нито до шампанско, нито до празнуване и бях бясна  hysteric
Добре че бързо му мина, защото беше време вече за наздравица и после си изкарахме много хубаво вечерта и хоро играхме тримата с Жорко даже!  danceg А по-късно съответно го показахме и на камерата, а тя ни вика - ама на него много му се спи, защо го държите толкова до късно буден?  Oh my ... crazy След което аз набързо го сложих в леглото, въпреки че той не заспа веднага, но нали искаше да го види, а после ние излезнахме виновни, че не го слагаме да спи!  crazy
Общо взето се ядосвам за разни глупости с нея, защото знам, че няма да направи нищо лошо нарочно или пък да каже лоша дума, но нали гледаме от различни гледни точки и винаги има разногласия!  pardon
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 03, 2009, 18:03:31 »

Cinderella, направо нямам думи да формулирам мислите си след твоя пост! Боже, какво е това чудо, какъв човек е свекърва ти?! shok Ти явно си доста деликатен човек, щом така търпиш да ти се бърка! Аз не съм такава - като не ми харесва нещо, директно си казвам и мнението ми не търпи коментар. Отначало си показах, че не обичам да ми се бъркат и да ми "дават акъл". То да ти кажа при мен по скоро баща ми (майка ми почина отдавна) много повече се бърка от колкото свекървата! Иначе от нея  за сега не мога да се оплача, но и тя като всеки човек си има слаби страни..  pardon Не си казва направо какъв и е проблема, а по заобиколния начин и не на мен, а на мъжа ми sad Освен това, аз понеже съм от хората, които държат да си изкажат мнението pardon като не съвпада с нейното, тя веднага намира начин да се измъкне и да се съгласи с мен...това малко ме дразни, защото за мен тя е като бомба със закъснител - никога не можеш да знаеш какво точно си мисли и какво може да ти поднесе..Иначе много ни помага. Не мога да отрека, което си е нейно - каквото сме и споменали, че трябва да правим тя веднага ангажира всичките си познати да ни свъшат услуга по-евтино или да ни консултират и дадат съвет. Изплаща ни единия кредит, който трябваше да теглим при закупуването на апартамента. Не мога да се оплача за сега, но както казаха и други съфорумки и моята свекърва е далече и се виждаме само по празниците, иначе често си говорим по телефона. Аз не живея постоянно с нея, а за 2-3 дни в годината гледам да не обръщам много внимние на дребни неща. Затова мисля, че всеки трябва да си знае къщата. Там където има различни поколения, винаги има и коренно ралични мнения и рабирания sad Все ще ти се бъркат и ще те съветват...А вие сте си отделно семейство и както прецените така ще си решавате проблемите! На родителите им остава само да ви подкрепят и да ви обичат! Стискам ти палци скоро да се изнесете и да си живеете с милото ти сами и да сте много щастливи! LOVING give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 03, 2009, 18:18:45 »

hoty и в моята това ме дразни че винаги казва на сина си, ако има някакъв проблем, ако нещо не и изнася, което мен много ме дразни. Примерно ние имаме куче, пред мен само се радва на кучето, един ден докато бях в хола а тя в кухнята, чух как казваше на Явор че не и е приятно да водим кучето при тях  nea ОК, и на мен да ми го беше казала нямаше никакъв проблем. Никой не е длъжен да ми обича кучето, но ме издразни че на мен нищо не ми казва, е и е така е винаги. Просто това ми е най пресния пример. Еми и аз съм човек, пред все за всичко е съгласна жената. Пак казвам нямам нищо простив нея, просто ей такива неща не са ми приятни  NO
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 03, 2009, 18:28:48 »

Гери,аз намирам за нормално да му го каже на него,а не на теб,едно че може да реши,че ще се обидиш,едно че все пак той и е дете и за нея той е по-близък. Помисли си ако майка ти не удобравя нещо свързано с мъжа ти на него или на теб ще го каже smile.
Мими,много кофти ситуация,но не виждам защо мъжа ти ще се цупи,все пак ако толкова е искала да е с внук си на Нова година-ами да е дошла да празнува с него.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 03, 2009, 18:48:11 »

Благодаря ти hoty вече броя дните до когато ще сме си самички. За сега си сдържам нервите че мъжа ми е мн добричък и чудесно манипулиран от нея горката страдалка и въобще не се усеща и накрая може аз да излезна виновна, напротив почнах да играя играта с нейните камъни по нейната глава, и аз къткам си мажлето както се вика и съм самата невинност, тя сама ще се издъни накрая.
И моята така прави Gergancheto ама и аз така започнах, точно на 1-ви дошла горе и ни измила чиниите когато ние бяхме на разходка и като се върнахме го пратих милия той да и каже вече да не ги мие никога и той отиде и след малко актриска пристига да ми се извинява и да ме целува ама тя го направила защото и доставяло удоволствие и да помогне, ама моля ти се благодаря и повече недей да помагаш, казах и че ще си ги мием когато ние решим и ако сме решили да се видим и разходим пред това да измием чиниите си е наша работа и тя обидена- ох добре повече няма.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines