Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:59:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139701 пъти)
 
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #105 -: юли 07, 2008, 21:35:30 »

Съжалявам, че е станало така, мила, но предвид опита, който имам като страничен наблюдател на отношенията между моята сестра и нейната свекърва- те рано или късно си показват зъбите, рогата и всички чудесии- ако не се случи е чудесно, но правилото е винаги с едно наум!! За да не съжаляваш после, че си допуснала близо до себе си човек, който например никога не те е обичал истински. А чуждото винаги си остава чуждо. Никога, колкото и мило да се държи, свекървата не те поставя наравно със сина си като обич.

Бих те посъветвала да не гледаш на сватбата като нещо натрапено от нея, а като на специален ден за вас двамата, просто не очаквай много от нея, опитай се да планираш нещата доколкото е възможно без да разчиташ на нея. Така че като мине време тя сама да дойде при теб и да иска да поправи поведението си. Защото колкото и да е властна сега, ще дойде момент, в който ще има нужда от теб като близък човек, като жена от жена. Успех!!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 10, 2008, 19:07:00 »

  Благодаря ти за съветите! Много си права..но де не се меси в подготовката е невъзможно не спира да го прави. Иначе вече няма да я допускам до себе си. Щом не ме е опознала правилно до сега, няма повече какво да ме опознава...
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 14, 2008, 18:15:32 »

аз бях писала че свекървата ми е свястна..е объркала съм се,само ме ядосва напоследък.все се бърка в подготовката на сватбата и незнам докога ще издържа!!!!!!!1
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юли 17, 2008, 17:32:38 »

Ще се разбираме добре докато тя си е у тях,аз в нас .....
Живяхме доста време заедно с нея и това ме побъркваше,не сме се карали,защото съм добре възпитана,но жената си живее в нейното време и разбиранията и са си за тогава.....
Добре,че се махнахме!Не го препоръчвам на никой!
Докато не се меша в живота ни всичко ще е чудесно,но знам,че сега покрай бебето ....май ще си скубем косите,но да видим....Иначе се разбираме добре докато сме и на гости  pleasantry
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 18, 2008, 09:10:56 »

Ще се разбираме добре докато тя си е у тях,аз в нас .....

Много добре казано  goodpost точно така мисля и аз... Всяка жена си е "господарка" в собствения си дом, две домакини в една къща нещо не вървят  blum За моята какво да кажа, нито да я хваля, нито да я плюя само ще кажа, че е толкова загрижена за бъдещето си внуче че чак в 9-тия месец научи датата на термина ми - то как да я упрекнеш с толкова грижи на главата  crazy
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 18, 2008, 09:23:09 »

аз нямам вече никакви грижи, от какт осме се преместили просто няма какво да ме дразни и сега ми се виждат дреболийки, но тогава не !!!! smile даже бих я похвалила тъй като много се грижи за нас и постоянно ми праща я нещо за хапване, някоя блузка и т.н. !!!! smile иначе винаги сме се разбирали, много съвременна жена е, дразнеше ме това, че там изобщо не можех да си почина , но вече този проблем го няма, както казваш Фани сега аз съм си господарка на дома и ще правя каквото си знам !!!! smile yahoo
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 18, 2008, 09:36:44 »

Да не казвам голяма дума и на лош час, но аз до момента нямам претенции към бъдещата си свекърва. То аз всъщност като говоря за нея отдавна я наричам "свекърва ми". Много добре се държи жената с мен и много се обичаме, ама и една от основните причини е, че рядко се виждаме. От самото начало си живеем отделно - първо на квартира и сега в наше жилище и смятам, че така е най-добре.
Всеки да си знае къщата и да си командва в нея!
Майка ми не ми се меси, а на свекърва още по-малко бих го позволила. Да ви кажа едно нещо момичета - по-далеч - по-добре
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юли 18, 2008, 12:09:04 »

Ооох, тази тема от доста време не съм я разписвала, защото все едно и също е при мен!!! Ама така ми е омръзнало това, че простооооо... Казала съм на половинката да не ме занимава с тази жена, ама НЕ - майка му била, ех, ако всички майки бяха като нея, нямаше д аима нити песнички за мама, нито ден на майката, нищо!!!

Та новото 20 сега е, че свеки, представете си се сети, че "мнооого" искала да види детенцето (таво пък обръщение към Косьо как гадно ми звучи... diablo), което вече стана на 9 месеца!!! И какво, не може да се видимна кафе навън, не може у тях, а все се самопоканва у нас, ама като дойде не й пуъка, че имам бебе ми иска и обяда, и кафето, че и вечерята да си изкара у нас, направооооо diablo diablo diablo И мъж ми съгласен, моля ви се, щях да го  tease

И последно в склоних, пак аз компромис правя, да се видим на кафе в сряда в НДК, сутринта, така поне няма да я търпя цял ден, ами ще отпраша с дребен към Южния парк след най-много 30 мин., ми хубаво да се видим, ама през цялото време за нейните лекарства и житие-битие ще слушам, а това хем го знам, хем не ме интересува, честно казано!!!

Ми за 9 месеца 1 път не ме е попитала как съм (родих с операция) и имам ли нужда от нещо!!! Сега зор, точно тези дни да види детето!!! А той миличкия не може и той да я понася като мен, представям си колко ще плаче като се доближи до него, но съм предупредила мъжо, да не й дава много, много допир (даже никакъв) до беби, като за 1 виждане, еми така чувствам нещата така ще ги направя!!!

Ако беше друга на мое място с нейното отношение и толкова нямаше да й позволи да види детето!!!

Помолих ме я да даде пари за количка (мисля, че 350 лв. не са кой знае колко много пари, за време, за което се е родил бебо), еми от май месец чакаме да ги даде tease , първо щеше да ги даде, после каза, че нямала, после, че на 2 пъти ще ги даде и нищо.... добре, че едни приятели са ни дали количка, че ако чакам на нея.... tease tease tease

Ох, наоплаквах се и стана ферман, ама ми олекна, благодаря!!! give_rose
Активен
bubule4e
Любопитен
*
Публикации: 30


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 18, 2008, 13:25:31 »

Боже като чета лошо ми става.чудя се и се мая как е възможно някои хора толкова злоба да носят в себе си?
Клео твоята направо спечели приза отвсякъде.честно да си кажа ако бях аз нямаше да си замълча след изказването за умрялото бебе shok но те разбирам.Просто стой по-далече от нея, явно тя ти е обявила война.

Моята бъдеща свеки , добър човек е , ама покрай сватбата взе бая акъл да дава/то май всиччките тогава се проявяват/Иначе много помага, само с безбройните съвети и безбройните часове прекарани в разговори със сина си по телефона доста ме дразни ама какво да ги правиш.Като ви чета вас момичета май трябва да съм благодарна и на това което имам.
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #114 -: юли 18, 2008, 13:54:52 »

Малеееее какви истории страшни...хич не ви е леко момичета.... Аз смятам, че всяко семейство трябва да си има къща, за да бъде мирно и спокойно...просто две поколение на едно място girl_impossible...не че не може, но винаги има дребни неща, които в ежедневието те дразнят и се натрупват... и идва един момент, в който изригва вулканът...но какво да се прави тези отделни къщи са свързани и с финанси...но който може да си го позволи със сигурност няма да сгреши, ако е решил да има спокойно и здраво семейство...По отношение на моята свекърва само мога да се радвам, че се разбираме много добре, но и не живеем заедно...Междудругото тя си е напатила и също смята, че така е по-добре и за нас....абе много е разбрана жената , изобщо не ни се меси, може да не одобрява , но най-много да изкаже мнение! Дето му се вика пекана свекърва! Но ако живеем заедно не мисля, че ще бъде същото , но не защото е лош човек, напротив много свежа и модерна, но начина на живот ни е съвсем различен....аз съм научена на едно, тя има друг тертип...две домакини на едно място както казвате някак си не става...и ако има проблеми те ще са от такова естество, но и те стигат , за да не се чувстваш комфортно в дома си...а аз съм така устроена, че ако не ми е кеф у дома, всичко ми е криво...просто едно от най-ценните ми неща е домашния уют...Не давам на никой да ме кара да се чувствам на гости, когато съм у дома... diablo
« Последна редакция: юли 18, 2008, 14:31:48 от Val_ » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 26, 2008, 13:40:35 »

Kleo наистина всичко е толкова ужасно Oh my ... Мила да знаеш че ние сме с теб (само да не прочете и това че ще вземе да ме издири и кой знае на какво е способна  diablo   beating  Много пъти се чудя на такива жени, все пак живееш със сина и, обичаш сина и, грижиш се за него, деца си му родила или ще му родиш.... и тя да се държи гадно. Никой не печели от това...
 Аз от мойта мога само да се оплача от прекалена загриженост  angry Ама иначе всичко е Ок, ние сме на ч-ти етаж, а те на първия в една кооперация, звънка ми да пием кафенце, говорим си...  girl_wink Абе всеки си има косури, всеки има лоши страни, много по лесен ще е живота ако не правим от мухата слон. Възхищавам се на майка ми, която до посления дъх на баба ми (демек свекито и) се грижеше за нея като за собствена майка, много пъти я е дразнело нещо но премълчаваше и така всичко минаваше по леко. Даже баба като си говореше с мен много пъти ми е споделяла че рабира че някой пъти сигурно майка ми се дразни, но се радва че никога не са стигали до конфликти. Де да знам, то е като всички човешки взаимоотношения - трябват компромиси! Което не означава че казвам "клео направи компромис и се направи че нищо не се е случило", просто си има и такива хора, родени да бъдат лоши  blush
 А и моята ми подарява някакви странни дрехи  nea Ама виждам че го прави от добро сърце  pardon Или като тръгне някъде и стои под прозореца и вика и аз като се покажа и тя "аз само да ти кажа чао" Луда работа, всичко е от добро сърце тъй че.... съм доволна. А и ако се сдърпаме с мъжо винаги е на моя страна  yahoo
Активен
Imur
Регистриран

Публикации: 3



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юли 26, 2008, 20:54:30 »

Най-добре се разбирам с мойто свеки, като ни го чувам, ни го виждам goody funnytooth focus

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 07, 2008, 19:59:43 от Bulechka » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: август 07, 2008, 17:08:48 »

Моите свекър и свекърва ги интересуват само парите. Те не дойдаха даже на сватбата, защото ще изхарчат пари за самолетни билети. А баща му на мъжа ми е милионер. Даже и стотинка не прредложиха за разходите. Както и да е. Та жената на свекър ми (казвам така , защото майката на милото е починала) е най-тъпото същество , което съм срещала някога. bad .  Въпреки ,че тя се държи добре с мен и повтаря, че аз съм и като дъщеря(само , защото ми е надонесе куп боклуци за рождения ден, като дрехи втора употреба, които даже не са запазени толкова, некви стари чаши и вази , събирано от тук от там ), а Крис като син , но не престава да говори ,как когато се запознала с Крис първия път , не го харесала и си мислела ,че нищо няма да излезе от него , но виж го сега колко добър мъж бил. Докато ни бяха на гости , тя отиде и купи храна, тяхна храна, все едно това , което им предлагам не е достатъчно добро за тях. Мен страшно ме обиди , но си замълчах заради Крис , въпреки че той не и мълчни де.  Bravo
Поредната обида: докато баща му на Крис беше тук се наложи по спешност да му сложат пейс мейкър и те си оставиха колата у нас и се прибраха с влак(въпреки ,че ние им купихме самолетни билети), защото доктора препоръча да не шофира толкова бързо след операциятя , а тук бяха големи жеги. Та обади ми се тя миналата седмица да ми каже , че са си купили билети за влак и да ги чакаме на гарата с Крис , с тяханата кола , от влака щели да се качат на колата и веднага д апътуват обратно за Айова. Все едно моя дом не е достатъчно добър за тях .
Но видите ли ли , в понеделник, двамата ненормалници ни звънят в 5:30 сутринта да ни кажат ,че са си променили мнението и че не искат да идват , защото на баща му щяло да се случи същото както преди месец (един вид Денвър му е виновен и всичко останало , за това че той е криел от нас ,че има блек аути от година насам) и искат да натоварим колата им на ТИР и да я изпратим в Айова. Добре ,че Крис има приятел от Айова , който се занимава с това и тази седмица е в Денвър и ще може да я вземе. Т вчера сутринта пак в 6 часа сутрината са звънели(добре ,че не са ме събудили иначе на нищо щях да я направя ) и са оставили съобщение , че искат телефона на Гери , за да проверят къде се намира той. После се обадили нажена му в 7 часа и я събудили и нея ,без дори да се извинят.

Та поредната глупост за деня , която чух от нея днес е, че колата им не пали , заради надморската височина ( Денвър е на 1 600 м над морското равнище). Колата страда от височинна болест  sarcastic funnytooth  Абе тя нормална лие каква е....

Но няма да отегчавам повече, защото ако трябжа да пиша за Рита , то цял романмога да напиша за всичките и гадории и поведение.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 07, 2008, 17:35:54 »

леле какви хора,защо не и предложи хапчета против повръщане,да не вземе бензин да  bad миличка освен да се забавляваш на глупостите им,друго няма какво да направиш,те и не заслужават diablo
Най-добре се разбирам с мойто свеки, като ни го чувам, ни го виждам goody funnytooth focus
ROFL това ми хареса ROFL макар,че за моята бъдеща свеки не важи,тя си ми е злато,макар още да не съм и снаха-супер се разбираме и с удоволствие и ходя на гости girl_wink
« Последна редакция: август 07, 2008, 20:00:48 от Bulechka » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 07, 2008, 22:05:26 »

Аз честно казано се забавлявам:) Е добре че я натовариха днес. Мъжа ми е казал на неговия приятел, ако му досаждат по телефона, да ги таксува екстра beating . Иначе както моя свекър казал на моя мъж за жена си , че през повечето време я игнорира  sarcastic , така че и на мен друго не мис остава. Добре че живеят на 1 200 км от нас
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines