Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 22:25:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 140099 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: март 16, 2009, 16:30:29 »

Тук след няколко дни е денят на ба6тата и направо ми става ло6о,ама 6тото освен свекитата и етървите ми много обличат интриги ,така че заради мъжа ми 6те трябва да се въоръжа с търпение най-вече ,добре че той знае за какво става въпрос и много ги реже......ама запазвайки добрия тон
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: март 16, 2009, 20:34:46 »

На мен едно голямо НИЩО! Но да сме живи и здрави, аз специални подаръци и опаковки бях поръчала, но това не беше отразено кой знае колко...
И на мене нищо ... ама и аз не си правих труда..все и правя подаръци и кво ли не пък тя не се сеща... Иначе преди осми март имах "подарък" от нея и мъжът и (свекура-тука няма правописна грешка) Моля ви се натресоха ми още 10 човека гости за сватбата...техни приятели (ама да не ви разправям), а аз моята приятелка не я поканих щото да не стават много хората (че сме зле финансово) cray
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 16, 2009, 22:04:41 »

Спокооо дами, и аз не получих нищо освен картичка на имейла с чудесни пожелания  pleasantry, ама да не забравяме, че живее на долния етаж, но сигурно и е трудно  diablo, ама и аз не си правих много труд този път, купихме и една розичка в саксия и е поднесохме с мъжа ми,  честитихме, все си мисля че ако беше ми честитила когато ние я поздравихме щеше да е по-добре, ама като че ли вече не ми пука какво и как прави.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: март 18, 2009, 11:20:44 »

Има една поговорка която много харесвам-"Каквото повикало-такова се обадило"
Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: март 23, 2009, 11:54:59 »

За да бъде всичко наред всеки трябва да си е отделно и да осъзнае, че се семейството му вече е друго-променено. Нямам нищо против моите свеките, стига да не влияятна мъжа ми или на мен. Искам да са здрави и да са добре, за да сме спокойни и ние да си живеем нашия живот. Важното е с мъжа ми да се разбираме, всичко друго се подрежда. ...или просто вече не ти пука:)  smile
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 25, 2009, 15:23:40 »

Здравейте,
И аз да се включа в темата. Като четях повечето предходни постове, те точно описваха моята първа асоциация като чуя думата свекърва. Свекървата на майка ми е била ужасна (не е хубаво да се говори така за мъртвите, ама...). Кагота съм се родила родителите ми са живели при свекъра и свекървата. Била съм на 6 месеца, когато казали на майка ми, че ме гонят мен Oh my ..., майка ми можела да остане, ама аз да се махна.  bad И какво се очаква да прави само едно 6 месечно бебе. Добре, че родителите на мама са я взели (те живееха в Сливен, а баща ми в София) и така половин година баща ми е сновял между София и Сливен. Затова напълно разбирам преживяванията ви.
Аз слава богу мога да говоря само хубави неща за майката на мъжа ми. Аз съм й казала много отдавна на нея, че не мога да й кажа свекърва, защото е много добра и си и викам мамо.  smile Преди 10 години тръгнах с моя мъж и може би седмица след това се запознах с нея. От този момент винаги се е държала с мен като майка. Приемам я като втора майка. От 6 месеца живеем с родителите на мъжа ми, но до сега никога не са ни се месели за каквото и да било. Аз съм доста разсеяна и постоянно нещо някъде губя и забравям, дори за това не ми е направила забележка. По принцип тя се е заела да готви в къщи, защото аз се прибирам поне четири часа след нея, за да ми е по-лесно на мен. Но когато реша да готвя, не ми се меси.
Даже понякога, когато моя мъж трябва, а не иска да направи нещо, правим с ная коалиция Bravo Като например, за да го заведем на зъболекар tease Абе мога още да разказвам, на ме разбрахте. Тя просто е душа човек, баща му на мъжа ми също give_rose
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: март 25, 2009, 16:05:13 »

milenastef много се радвам да чуя това!Поздравления, явно си случила на свекърва. Жалко, че немога да се похваля със същото (нито на свекър нито на свекърва), а Бога ми много ми се иска да е така. Незнам даже дали да се радвам или не, но мога да кажа, че напоследък разредихме срещите и контактите много. Възпитавана съм да съм отворена към хората около мен, да се  отнасям с уважение към всички и като няма отклик от отсрещната страна преживявам нещата тежко. И въпреки, че вече знам що за хора са новите ми роднини, неспирам да търся вината и в нас за това отчуждениие...Споделяла съм няколко пъти това с мъжа си, но той е категоричен и смята, че всичко което е трябвало да се направи и уважението което сме засвидетелствали към тях е повече от достатъчно и че ако трябва да се търси вина,то няма да бъде намерена при нас.Наистина много кофти ситуация.Винаги съм си представяла че ще бъдем всички едно голямо семейство, ние с мъжа ми родителите ни братята ни.... Но уви в живота не всичко става така както ни се иска да бъде...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: март 25, 2009, 16:28:23 »

Оххх, както каза katya_79, добре е да чуем, че има и добри свекърви. Моята също ми създава главоболия постоянно, надявам се да се вразуми някой ден. Най-голямата ми болка наскоро е, че дори не се сети да ми честити рожденния ден. В момента сме във Франция и си мислех, че това е причината - да не се набутва по телефона. Уви, на следващия ден и се обадихме да я чуем с мъжът ми, тя само ми каза че била добре и затвори. Няма честито, нищо. Е, мерси...
На всичкото отгоре постоянно се сърди, защото си е наумила че и викам Ало. Ми когато се звъни на някого и отсрещната страна вдигне, се казва ало като телефонен поздрав..... Но тя си мисли, че това е новият и прякор...Ок, няма да споря...
Както katya_79 и аз съм си мечтала някога за голямо "happy" семейство. Е, не винаги мечтите се сбъдват...Поне не всички...
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: март 26, 2009, 09:21:30 »

katya_79 и Stassi наистина е тъжно, че има свекърви като вашите. Те явно не си дават сметка каква мечешка услуга си правят така. Защото един ден като остареят ще искат някой да ги гледа. Пък и така поставят сина си в много тъпо положение. Все си мисля, че ако обичаш някого не би го карал да избира между двама важни за него хора. Очевидно обаче вашите свекърви най-много обичат себе си angry
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #354 -: март 26, 2009, 10:50:04 »

Моето бъдещо свеки ще ми идва на гости за няколко дни. Досега не съм имала проблеми, но ще се видим за първи път, след като милото й е казал, че сме сгодени. Дано не се промени, че като чета тук, лекинко се притеснявам.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 26, 2009, 11:39:39 »

Su_to, според мен щом жената те е приела няма да имаш проблеми и след като сте сгодени. Казвам ти го от личен опит. Мен не ме приеха от началото и до ден днешен все е така. Ще видиш, че всичко ще е наред и ще си изкарате много хубаво двете. Покажи й доброто си отношение, което винаги си показвала. И да ни кажеш после как е минала срещата.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 26, 2009, 17:04:49 »

Вашите свекърви подариха ли ви подаръци за 8-ми март?

не...
но още не съм снаха всъщност...
пък и разстоянието, дето го има...
Всъщност, аз се обадих и честитих първа
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: март 26, 2009, 17:32:51 »

Вашите свекърви подариха ли ви подаръци за 8-ми март?

funnytooth laugh ха-ха-хаааа, не разбира се! Но за моя изненада Oh my ... ми се обади и ми честити!!! shok

А миналия ден се видяхме в центъра - по моя инициатива blush - мъж ми имаше среща с нея и понеже беше хубаво времето излезнахме с Коско и реших да се видим за 30 мин., поне да ми мине от главата, та даде 100 лв. (ама 1х10лв., 1х50 лв. и 1х 20 евро crazy) и една бутилка зехтин.

Обеща и другия месец преди Великден като си вземе пенсията (щяла да вземе 3 наведнъж, около 320лв.) да ми се обади и да сме излезели да напазарува на детето, каквото му трябва от Бенетон, по нейно настояване! Това много хубаво и на мъж ми много му допадна, но аз съм сигурна, че тя няма да се обади, нещо повече вече даже е забравила, какво е казала nea

Но пък не мога съвсем да не й давам да вижда Коско, на Денис му е мног кофти и заради него го направих, пък да видим дали ще се обади, ако го направи - хубаво, ако не - пак хубаво! smile
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: март 27, 2009, 18:48:54 »

Със свекървата се разбираме долу-горе добре- тя е свежа и със съвременно мислене...Абе нямаме непоправими разпри и боеве lol)) Уважаваме се и се обичаме, особено като сме на разстояние 20-30 км една от друга....
Но със свекъра...там е големият зор.... diablo
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 27, 2009, 19:04:02 »

Ох, моята нещо я друсна критическата баш когато родих и сега не се трае  angry angry angry сега през уикенда ще идват със свекъра и девер ми да видят детето..... да видим какви ли емоции ще си имаме този път  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines