Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:13:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прегледи и изследвания  (Прочетена 190146 пъти)
 
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« -: февруари 07, 2007, 13:10:44 »

Аз също имам въпрос и ще съм ви благодарна,ако ми помогнете.Интересува ме какво точно представляват тези изследвания,които трябва да са валидни 30 дни.Знам че едните са за спин и т.н.,а другото васерман.Въпросът ми е...трябва ли да се ходи и до психо-диспансера,защото майка ми каза,че на времето се е изисквала задължителна бележка и от там?Аз съм от София(ако изобщо това е от значение  blush ).Благодаря ви предварително!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 07, 2007, 13:22:05 »

Аз също имам въпрос и ще съм ви благодарна,ако ми помогнете.Интересува ме какво точно представляват тези изследвания,които трябва да са валидни 30 дни.Знам че едните са за спин и т.н.,а другото васерман.Въпросът ми е...трябва ли да се ходи и до психо-диспансера,защото майка ми каза,че на времето се е изисквала задължителна бележка и от там?Аз съм от София(ако изобщо това е от значение  blush ).Благодаря ви предварително!

И аз съм от София (има значение, навсякъде искат различни неща), на нас ни искаха САМО Васерман, Невролог и Заклюение от личния лекар, СПИН не са ни искали Oh my ..., но ние си пуснахме!!!

В темата: "БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?", има малко повече инфо по въпроса!!! good
« Последна редакция: февруари 07, 2007, 13:25:58 от Bulechka_TS » Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 07, 2007, 13:27:54 »

И аз нямам идея да тези изследвания???  scratch one-s head Когато записвахме дата в ритуална зала ни дадоха една брошурка на клиника в която правели всички изследвания на едно място после само ги заверяваш май при личния лекар. Това е за Варна.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 07, 2007, 13:29:40 »

Аааа, Личния лекар попълва специално медицинско за Брак!!! good И то се носи малко преди сватбата, заедно със заверениете от Медицинската лаборатория (там, където са правени изследванията) изследвания + личните карти, май това беше pardon
« Последна редакция: февруари 07, 2007, 13:31:31 от Bulechka_TS » Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #4 -: февруари 07, 2007, 13:30:52 »

Да,извинявам се!За СПИН май не се изисква,но така или иначе ти правят изследване на кръвта и си помислих,че и това се включва.Наистина не съм сигурна,аз затова питам  blush Само това за психото ме притеснява,защото ми е много далеч.Иначе мисля другите изследвания да ги направя в Торакс или Вита,казаха ми че са 35 лева.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 07, 2007, 13:33:54 »

geri84, ние си направихме СПИН (въпреки, че не ни искаха) и Васерман и ни струваше около 50 лв. за двамата - в ЦИБАЛАВ, на нас ни казаха, че са най-добрите!
« Последна редакция: февруари 07, 2007, 13:42:46 от Bulechka_TS » Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #6 -: февруари 07, 2007, 13:40:22 »

Булечка,много ти благодаря!!!  kiss Толкова ми е притеснено,въпреки че има доста време,но просто не знам от къде да започна.Сама ще си организирам сватбата и това ми внася допълнително напрежение.Много се радвам,че го има този сайт и че се регистрирах,не знам какво щях да правя без вас  give_rose Още веднъж ти благодаря!Много ми помогна.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 07, 2007, 21:35:49 »

geri84 на нас във ВТ ни искаха :Васерман,Рентгенова снимка на бял дроб  crazy и заверка от психодиспансера!Най-добре е да питаш в гражданското или при личният лекар,защото всеки май си измисля собствени изследвания.На нас всичко ни излезе 60 лв,но психото беше скъпичко 25 лв за двамата.Накрая се заверя от личния лекар.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #8 -: февруари 08, 2007, 10:46:26 »

fiibi_bg,благодаря ти за информацията!Днес ще се обадя в гражданското и ще попитам,за да съм 100 % сигурна.След това ще ви пиша.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #9 -: февруари 08, 2007, 11:19:10 »

Ето ме отново  girl_impossible Обадих се в гражданското(София)обясниха ми,че е нужно да си направиш васерман и да отидеш при невролог,ако той ти подпише документите(т.е. ако той прецени,че не си  crazy ),няма нужда да се ходи до психо диспансера.След това с тези изследвания трябва да се отиде при личния лекар,за да ти ги завери и .... готово,отивате на Makeup  MANICURE  marriage  Party time  Birthday
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 08, 2007, 12:39:47 »

Ето ме отново  girl_impossible Обадих се в гражданското(София)обясниха ми,че е нужно да си направиш васерман и да отидеш при невролог,ако той ти подпише документите(т.е. ако той прецени,че не си  crazy ),няма нужда да се ходи до психо диспансера.След това с тези изследвания трябва да се отиде при личния лекар,за да ти ги завери и .... готово,отивате на Makeup  MANICURE  marriage  Party time  Birthday

Дааа, нали и аз това ти казах, geri84!!! blush  Ама ние си направихме и СПИН, че знам ли ги какво може да се сетят!!! Ние като си занесохме и СПИН теста даже ни казаха, че много хубаво, че сме го направили!!! Та, ако искаш направете си и вие, за всеки случай! girl_wink
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 08, 2007, 12:45:35 »

Ето ме отново  girl_impossible Обадих се в гражданското(София)обясниха ми,че е нужно да си направиш васерман и да отидеш при невролог,ако той ти подпише документите(т.е. ако той прецени,че не си  crazy ),няма нужда да се ходи до психо диспансера.След това с тези изследвания трябва да се отиде при личния лекар,за да ти ги завери и .... готово,отивате на Makeup  MANICURE  marriage  Party time  Birthday
Здравей,
важно е да имаш предвид, че Медицинските за сключване на граждански брак важат 1 месец след издаването!
Затова ако документите ви са с дата по-рано от 1 календарен месец преди дататат на сватбата, няма да ви ги приемат за редовни документи при носенете в гражданското една седмица преди датата.
Поздрави!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 08, 2007, 12:58:56 »

Здравей,
важно е да имаш предвид, че Медицинските за сключване на граждански брак важат 1 месец след издаването!
Затова ако документите ви са с дата по-рано от 1 календарен месец преди дататат на сватбата, няма да ви ги приемат за редовни документи при носенете в гражданското една седмица преди датата.
Поздрави!

Да, затова е добре да с енаправят около 3 седмици преди сватбата!!! Ние си ги направихме на 01 септември, а сватбата ни беше на 17 септември!!! CHEERS Но ако си правите и СПИН важат 6 месеца! good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 08, 2007, 13:34:32 »

Ние пък не сме ходили въобще до личния лекар! Видях, че на долния етаж под обредния дом на Пиротска 10 правят медицински за брак за 1 час мисля че беше. Отидохме там и ни взеха само кръв.Медицинското струваше 13лв и доктора каза, че е само тест за СПИН, нищо повече! Други неща не са ми искали като медицински прегледи.И аз се притеснявах за психото, защото и двамата не сме от София и нямахме постоянна адресна регистрация тук, но не се наложи да правим нищо повече!
Така че не мисля, че е необходимо да се ходи по някакви клиники, при личния лекар и т.н. ако нямаш излишно време за губене, аи пари!
Иначе нашите кумци се жениха миналото лято.Личната им лекарка казала, че може само единия да си направи изследвания  Oh my ... и младоженеца обикалял по кабинети и по психо  sarcastic , а булката  Blush
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #14 -: февруари 08, 2007, 13:45:28 »

Много благодаря на всички,които ми отговориха и ще се радвам,ако сме помогнали на още някой.Задължително ще си направим и изследване за СПИН.Нашата сватба ще е на девети юни(има още доста време),но реших да се поинтересувам предварително,за да не се получават изненади накрая и нещо да липсва.Решили сме да направим изследванията към 15-ти май,така че да са валидни до датата на сватбата.Много ми е трудно да излизам от работа(предполагам,че ме разбирате) и затова толкова се притеснявах къде точно трябва да се ходи,защото при нас е така,че няма толкова уважителна причина,че да закъснееш с 30 мин.(примерно).Но сега вече съм спокойна-ще отида в частна клиника и съм готова.Още веднъж ви благодаря!  10x
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines