Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:23:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 101331 пъти)
 
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #165 -: август 16, 2011, 11:06:25 »

аз не мисля, че когато говорим за толкова важна стъпка в живота ни, можем да говорим за мода... За мен това трябва да се почуства истински и двамата да го искат или пък да не го искат, да са си добре, живеейки заедно на семейни начала, без подпис и сватба... Това е много важно решение и не мисля, че тук трябва да се водим по това дали е модно или не, а дали го искаме, дали ни е необходимо или пък не... Всеки сам решава за себе си... Всяка двойка е индивидуална и има индивидуални потребности ... За мен е важно не толкова да има сватба, колкото двама души да се разбират, да живеят в хармония и да им е хубаво на двамата, да се забавляват, да има за какво да си говорят дори след 5-10 години и повече... а другото са вече формалности... 
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 15, 2012, 21:25:27 »

Чудно ми е как ги правят тези статистики,които гледаме по новините. Скоро по национална телевизия казаха,че статистиката сочи,че повече хора предпочитат да живеят на семейни начала без брак. В същото време в домовете няма свободни дати и часове. Кое е вярното не е ясно. Колкото до модата не мисля,че някой стига до брак следвайки някаква мода.  good
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 16, 2012, 15:15:17 »

Аз мисля, че "бракът вече не е на мода"-обикновено са думи на жени, на които все още не са предложили брак, или на мъже, които ги е страх да предложат. Поне в повечето случаи.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 16, 2012, 15:57:03 »

Vivid, съгласна съм с теб.  good Едно е да имаш някакво мнение и отношение към нещо, друго е да го отричаш, просто защото не можеш да го имаш или се оправдаваш.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 16, 2012, 16:51:29 »

На мен пък ми прави впечатление, че много млади хора, не само в България, наистина виждат брака като мода. И не толкова брака, колкото сватбата. И много хора сякаш не правят разлика между БРАК и СВАТБА. Също както много момичета не правят разлика между ДА ИМАМ БЕБЕ и ДА БЪДА МАЙКА - коренно различни неща. Много момичета искат да се видят в бяло, да са принцеси за един ден и всичките останали пресилени изказвания, но има голям процент от тях, които дори не са се и замислили, че то сватбата е един ден, но бракът е за цял живот или поне би трябвало да бъде. И затова според мен са такива и процентите на разводите днес. Дали бракът е мода - за много хора ми се струва, че е.  nea
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 16, 2012, 20:51:46 »

Ariel, и ти си права. Не се бях сетила за това, но и според мен е така! Давам и пример - когато момичета около мен разбраха, че ще се женя се започна "Ох, и аз искам сватба, и аз мисля с моя вече да се женим...". Ето така от нищото, без да са помислили, а не се сещат, че тази сватба ние 2 години я обмисляме. Сега с бременността е същото. Пак чувам "Ох, и аз искам бебе вече...". Обаче нито една не чух какво иска да даде на това дете, защо го иска и т.н. Просто някои хора наистина виждат в брака и детето само "модата" и щом някой друг го има, искат и те!
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 17, 2012, 07:21:12 »

Ariel, Monikamaria goodpost Напълно съм съгласна с Вас, но най - трагичното е че тези хора, които подхождат по този начин към брака и това да създадат семейство, не осъзнават факта, че точно "да направим сватба" и "да имаме бебе"  са най - важните неща в живота на човека и  с това мислене, ако отноженията помежду им се променят задави "модата" опропастяват своя живот, този на партньора и най - важното живота на едно невинно детенце.
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #172 -: януари 26, 2012, 18:16:00 »

Аз мисля, че не става дума толкова за мода, колкото до "зараза" smile
Мисля, че една сватба, която се прави от двойка, наистина влюбена и обичаща се, отдава страшно много позитивна енергия около себе си и някак заразява околните с това.При нас се получи точно така.Имаме приятели, които от страни погледнато не са съзрели още за брак, но сякаш се бяха зомбирали :)Щяха да се женят, но им мина скоро и бързо smile
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #173 -: януари 29, 2012, 10:35:06 »

аз не мисля, че когато говорим за толкова важна стъпка в живота ни, можем да говорим за мода... За мен това трябва да се почуства истински и двамата да го искат или пък да не го искат, да са си добре, живеейки заедно на семейни начала, без подпис и сватба... Това е много важно решение и не мисля, че тук трябва да се водим по това дали е модно или не, а дали го искаме, дали ни е необходимо или пък не... Всеки сам решава за себе си... Всяка двойка е индивидуална и има индивидуални потребности ... За мен е важно не толкова да има сватба, колкото двама души да се разбират, да живеят в хармония и да им е хубаво на двамата, да се забавляват, да има за какво да си говорят дори след 5-10 години и повече... а другото са вече формалности... 
Абсолютно си права!
Активен
Graceful
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #174 -: май 15, 2012, 09:02:57 »

Бракът винаги ще е на мода, но хората нямат пари и не искат сватби, нито деца... таква ни е Държавата... кофти!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #175 -: май 16, 2012, 10:18:28 »

Бракът винаги ще е на мода, но хората нямат пари и не искат сватби, нито деца... таква ни е Държавата... кофти!
Хора, които много искат но нямат средства, винаги намират начин. Вчера имах среща с един младоженец, чиято сватба ще се състои от 15 човека.  Bravo good
Все още се колебая, дали да не им направя всичко без пари, въпреки че им взех капаро. Освен това сватбата ще е през седмицата, и няма да загубя кой знае колко.Такива хора са достойни за уважение. Нямат пари хората и за това правят всичко без излишна показност. По добре така от колкото да теглиш заеми, които да се чудиш после как да връщаш или да разчиташ на постъпленията от гостите, само за да хвърлиш прах в очите на някой. give_rose
Активен
Alaia
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #176 -: май 30, 2012, 22:09:21 »

Здравейте на всички:)
аз сам нова тук..днес се регистрирах и все още проучвам сайта..та стигнах до тази тема,която наистина ми е интересна(изчетох я цялата).И такаааа,реших и аз да кажа моето мнение.
Имаше едно момиче,което след разни неща които му се случиха,реши че "брак,любов и чувства" са мръсни думи.И си подреди живота според нейните правила.Намери спокойствие,разкош,възможности,много време за себе си и начин да не се съобразява с никой и нищо.Любовта и брака освен мръсни,станаха и смешни думи..не съвсем реални..Доста неща и се случиха,много неща получи и разбира се че беше доволна от себе си.И разбира се че на всеослушание заявяваше себе си,и мнението си и недоумението си от хората около нея които правеха това странно нещо "сватба"..Та такова беше това момиче..
А сега забравете за въпросното момиче....ако знаете какво му се случи  Oh my ...,ами т'ва..дето беше "смешно"..даа май любов му казваха..а да знаете същото това момиче какво иска най-много сега..а,изненада..онова другото "смешно" нещо..даа,за сватбата става въпрос.Амииии,май това е засега..стискайте палци..
И,нали,т'ва момиче е "една приятелка"
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юни 28, 2012, 10:16:14 »

Аз лично съм против брака в смисъла, който му придават масово хората. Може да Ви звучи странно и аз съм известна с такива съждения из форума, но за мен той е договор. И като всеки договор всека страна има права и задължения. Дали е модерно...според мен не е! Но масово хората си мислят, че брака променя взаимоотношенията между двама души и от страх, че нещо ще се промени не се женят.
Ако някой се интересува, защо след като съм против брака съм женена. Отговора е съвсем лесен, исках сватба. А за мен сватбата си е един купон, малко цирк и прекрасен спомен. А брака няма нищо общо с това!
Активен
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #178 -: юли 20, 2012, 10:15:32 »

Вече не е на мода - да. И това се забелязва сред новото поколение - нашите тийнейджъри, които след няколко години ще са на наше място и няма да искат да правят сватби. От 100 тийнейджъри само 2 искат сватба, което е странно, но факт. След години сватби все по - малко ще се правят май.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines