Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:59:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 101574 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: януари 31, 2007, 20:31:19 »

Бракът не е на мода
Всеки се стреми да открие своята половинка. Днес младите не бързат да се женят, но повечето двойки живеят като семейни. А всъщност какво е бракът, ако не съжителство между мъж и жена, свързани от интимен съюз?


Проблемът не е в това, че двойките не се сключват брак, а в налагането на обществен модел, който лансира безотговорно отношение към партньорството.

Прехвърчането от връзка към връзка задълбочава неудовлетвореността на човека, чувството му за самотност, а в същото време той вярва, че следващата връзка ще е по-добра. Но това е просто една заблуда, чиято цена е липсата на стабилна връзка и емоционален комфорт.

Постоянно си мислим, че следващият партньор ще ни угоди на капризите и ще е по-добър от предния, и така постоянно отлагаме взимането на решение за брак.
По този начин никога няма да прозвучи марша на Менделсон, а годините си летят.

Много мъже и жени, прехвърлили 30-те, са несемейни не защото не искат да имат свое семейно гнезденце, а защото не се е появил "подходящият човек".

Днес все повече двойки сключват късно брак, но това си има своите предимства и недостатъци.

Ранният брак предполага, че по-лесно ще отгледате децата си.
Младият човек е по-силен физически, по-издръжлив психически, но не толкова склонен на компромиси. А в семейния живот без тях не може. Ще се наложи и на единия, и на другия да отстъпва.
Склонността към изневяра е една от "клопките". Дали защото "е обичайно" да имаш "богат" сексуален опит, младите без много да му мислят се впускат в авантюри. След време изневерилият разбира, че е наранил дълбоко любимия си, но е късно. Ако пък и двамата започнат да кръшкат, семейството се разбива.

В браковете, сключени след 30-годишна възраст, двойката има по-реален поглед върху живота. По-малко са финансовите проблеми, по-зряло е отношението към другия.
Проблемите обаче натежават на жените, които трябва тепърва да се реализират като майки.

Ако във връзката точно се регламентират ролите, съпрузите успяват да я съхранят въпреки конфликтите. Но за това се изисква повече търпение и вяра в ценността на семейството - качества, които днес не се лансират.

Бракът е свещен съюз, в който в името на любовта поемаш отговорност към другия да го подкрепяш в трудни моменти и да не му причиняваш болка.

www.rozali.com
« Последна редакция: януари 31, 2007, 20:33:26 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 31, 2007, 20:37:55 »

Цитат
В браковете, сключени след 30-годишна възраст, двойката има по-реален поглед върху живота. По-малко са финансовите проблеми, по-зряло е отношението към другия.
Проблемите обаче натежават на жените, които трябва тепърва да се реализират като майки
При нас е така. good
Цитат
Много мъже и жени, прехвърлили 30-те, са несемейни не защото не искат да имат свое семейно гнезденце, а защото не се е появил "подходящият човек".
И аз мислех така,но ето че той се появи малко преди да навърша 31.Бях се отдала на работа и си мислех ,че никога няма да го срещна!
Искам само да кажа,че жена ,която казва,че не иска да се омъжи - лъже!Всяка жена иска да се види в бяла рокля! good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #2 -: януари 31, 2007, 20:54:42 »

И аз мисля,че жената,която казва че не иска сватба-лъже. Та ние се "виждаме" в бели рокли
от 10 годишни.
Лично аз мисля по-късния брак за по-успешен. 26-28-30 е нормална възраст за брак.
Смисъл такъв- изучил се, поработил, пробвал се да успява сам-сама,разчитащ на себе си
човек. С успоредно връзка
Но и другата страна не е маловажна- казват,че колкото човек остарява,повече започва да избира
и изискванията му стават по-големи.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 31, 2007, 21:13:41 »

А мен най-много ме притеснява
Цитат
Проблемите обаче натежават на жените, които трябва тепърва да се реализират като майки.
О познавам хора,които
Цитат
Прехвърчането от връзка към връзка задълбочава неудовлетвореността на човека, чувството му за самотност, а в същото време той вярва, че следващата връзка ще е по-добра. Но това е просто една заблуда, чиято цена е липсата на стабилна връзка и емоционален комфорт.

Постоянно си мислим, че следващият партньор ще ни угоди на капризите и ще е по-добър от предния, и така постоянно отлагаме взимането на решение за брак.
По този начин никога няма да прозвучи марша на Менделсон, а годините си летят.
и до ден днешен си търсят половинките и са си самички.Според мен обаче напоследък брака е на мода.Мисля че хората,които чакаха да потекат реките на благоденствието и да живеят охолен живот разбраха че това скоро няма да стане.Така,че по-добре да се усетиш  да създадеш семейство навреме,защото чакайки идеалният партньор или идеалното финансово положение,може и да си останем сами!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 31, 2007, 22:39:30 »

Момичета, съгласна съм с вас!!! girl_in_love

Разбира се, че брака е на мода, ако можем да кажем, че това е мода girl_wink, та само в София з аминалата година са сключени 6331 брак, фактите са красноречиви!!! Dance любов заедно heart
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #5 -: февруари 01, 2007, 10:13:35 »

здравейте момичета!и момчета  Bravo
не мисля,че изобщо трябва да се говори за мода тук!освен когато става дума за рокли,костюми,обувки...
преди година и няколко месеца кумувах на момче и момиче съответно на 21 и 20 години!!! и когато попитах момчето защо се жени,той ми отвърна "ако сега не се оженя за нея,никога няма да се оженя!".нито е грозник,нито е глупав,нито е агресивен,т.е. според мен нищо не му пречи да си намери момиче дори след 20 години! а булката е красавица!  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
все пак всеки има право да прецени-много мои приятелки живеят с половинката си без да са женени и за тях сватбата не е нещото,което да гарантира щастие за цял живот! много други пък са женени и в студени зимни вечери разглеждат сватбените си албуми в уютния си дом-малък,голям,богат,беден-няма значение! heart heart heart heart heart
а ние двамата искаме на сватбата си да поканим най-добрите си приятели и да покажем за пореден път колко се обичаме! и като че ли това е още един повод да се съберем всички(ама всички),да пеем с пълно гърло и да се поразкършим! drinks drinks drinks CHEERS CHEERS CHEERS dance dance dance danceg danceg Dance Dance Dance
могат да се напишат още мнооооооооооооооого думи за това,но след като сме в този форум,надали някой би се съгласил,че бракът е мода! kiss2
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 01, 2007, 14:23:22 »

bulyov4e, съгласна съм, с теб!!! girl_wink

Разбира се, че точно за "мода" няма смисъл да говорим, но темата ми хареса и затова!!! любов заедно
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #7 -: февруари 01, 2007, 16:08:53 »

Цитат
В браковете, сключени след 30-годишна възраст, двойката има по-реален поглед върху живота. По-малко са финансовите проблеми, по-зряло е отношението към другия.
Проблемите обаче натежават на жените, които трябва тепърва да се реализират като майки
При нас е така. good
Цитат
Много мъже и жени, прехвърлили 30-те, са несемейни не защото не искат да имат свое семейно гнезденце, а защото не се е появил "подходящият човек".
И аз мислех така,но ето че той се появи малко преди да навърша 31.Бях се отдала на работа и си мислех ,че никога няма да го срещна!
Искам само да кажа,че жена ,която казва,че не иска да се омъжи - лъже!Всяка жена иска да се види в бяла рокля! good
1.Моите притеснения относно майчинстовото са големи.
2.Относно бялата рокля,истина е но не всеки си го признава Blush
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #8 -: февруари 01, 2007, 17:03:29 »

Цитат
В браковете, сключени след 30-годишна възраст, двойката има по-реален поглед върху живота. По-малко са финансовите проблеми, по-зряло е отношението към другия.
Проблемите обаче натежават на жените, които трябва тепърва да се реализират като майки
При нас е така. good
Цитат
Много мъже и жени, прехвърлили 30-те, са несемейни не защото не искат да имат свое семейно гнезденце, а защото не се е появил "подходящият човек".
И аз мислех така,но ето че той се появи малко преди да навърша 31.Бях се отдала на работа и си мислех ,че никога няма да го срещна!
Искам само да кажа,че жена ,която казва,че не иска да се омъжи - лъже!Всяка жена иска да се види в бяла рокля! good
1.Моите притеснения относно майчинстовото са големи.
2.Относно бялата рокля,истина е но не всеки си го признава Blush

vanis, и за мен притеснението от майчинство и деца е на първо място. Това беше единствената причина, заради която не се решавах на брак. Но пък децата винаги могат да се планират, ако се вземат необходимите мерки.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #9 -: февруари 01, 2007, 20:05:33 »

Според мен не е до мода-или се чувстваш щастлив при мисълта да се ожениш/омъжиш за съответния човек или се чувстваш по някакъв друг начин-и съответно не го правиш-по-добре така, отколкото брак за идеята. И аз за друг мъж не знам дали щях да искам да се омъжа-възможно е и да не бих искала-няма как да знам. Затова избягвам да говоря по принцип за и против брака-всичко зависи от хората, времето, обстоятелствата и т.н. А това за жените над 30 за огромно съжаление е вярно-колкото и да не ни се иска и да е несправедливо обстоятелствата понякога са против нас. Но не бих се омъжила за кой да е само защото времето минава, а за съжаление познавам тавива жени, поддаващи се по-скоро на натиска на роднини, близки и т.н.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 01, 2007, 20:24:04 »

Ако знаете колко хора си помислиха,че съм се омъжила от отчаяние!Първо,защото се оженихме след 45 дни познанство и бурна любов  girl_in_love Dance любов заедно.И второ,защото бях на 30 преди да се омъжа.Колко подигравки съм срещала,когато кажа че съм на 30 и необвързана.Да не ви казвам,че и в работата не ме вземаха на сериозно по-големите шефове.Сега откакто се омъжих голямо уважение срещам,няма що....Истина е обаче,че аз се омъжих за моето незаменимо мъжле.Не от мода,не от суета,не от скрупули ,а от любов! heart heart heart
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 01, 2007, 20:55:09 »

На мнепък ми казваха за къде съм се разбързала да се женя!!!  shok Че съм била много малка (омъжих се на 25г.), че всичко щяло да се прмени и животът ми нямало да е същият и куп други от този сорт!!!
Цитат
... Истина е обаче, че аз се омъжих за моето незаменимо мъжле. Не от мода, не от суета, не от скрупули, а от любов! heart heart heart

И аз така!!! heart girl_in_love LOVING
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 01, 2007, 20:56:09 »

Цитат
... И аз за друг мъж не знам дали щях да искам да се омъжа-възможно е и да не бих искала-няма как да знам.

Дааа, няма как да разберем това! А аз и не бих искала да пробвам НИКОГА!!! good
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #13 -: февруари 01, 2007, 23:50:43 »

Ооо и аз на 24 години им се виждах много малка-непълнолетна направо. Пък младоженеца горкия на 25-той пък направо малолетен  tease Бе то хорското мнение ако го слушаш си за оплакване.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #14 -: февруари 02, 2007, 00:01:09 »

Ако знаете колко хора си помислиха,че съм се омъжила от отчаяние!Първо,защото се оженихме след 45 дни познанство и бурна любов  girl_in_love Dance любов заедно.И второ,защото бях на 30 преди да се омъжа.Колко подигравки съм срещала,когато кажа че съм на 30 и необвързана.

На 30 години и подигравки???? Абе вярно, че удивително много хора в този форум са в техните ранни 20 преди сватбата, което ме кара да си мисля, че в БГ явно това е нормално, но да ти се подиграват, че не си женен на 30???????????? Никой ли не е  гледал "sex & the city" -повярвайте ми, това не е само филм. Апропо, и повечето ми приятелки са неомъжени  - никой не бърза! Фииби, сигурна съм , че ще сте супер щастливи цял живот и ще им натрииете носа на тези "доброжелатели"
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines