Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 22:01:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121985 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: октомври 15, 2009, 09:08:30 »

soulless, ако вярваш в нумерологията, прати ми на лични имената си и новата фамилия и мога да ти сметна най-подходящия за теб вариант.

Иначе, и аз като petrova83 съм на мнение, че трябва да постъпиш така, както ще ти е по-комфортно.  good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: декември 06, 2009, 23:52:32 »

аз с такъв кеф и желание си смених фамилията... yahoo Bravo
винаги съм искала с милото да сме с еднакви фамилии като истинско семейство...и на него му е толкова гордо че нося неговата фамилия и така сладко си ми казва г-жо Димитрова че просто да ти стане толкова мило...вярно е че не това ти прави живота и така нататък и че е формалност...но както казахте...важното е как се чувстваш...а аз се чувствам страхотно  Bravo и ако сега трябваше да правя на ново избора...бих си я сменила наново... tease
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: декември 07, 2009, 13:26:36 »

Аз смятам да приема изцяло неговата. Той уж не държи на това, но на мен ми се иска семейството ни да е с едно име. А от друга страна не ми харесва как биха звучали имената ми с тиренце, та смятам да опростя нещата.  smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #363 -: декември 07, 2009, 13:50:44 »

 С тиренце  smile Малко странно звучи,но аз съм единствено дете на родителите си, а и нямам братовчеди. Така излиза, че с мен рода свършва  mda При това положение си го усещам задължително да запазя фамилията си. Сигурно звучи глупаво довода  blush
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #364 -: декември 08, 2009, 10:08:19 »

michelle, не звучи никак глупаво. Аз също съм едно дете, а и съм толкова привързана към фамилията си-трудно ми беше да си представя, че мога да е сменя. Но като попълвахме декларациите за брак в гражданското и там имаше такава опция (да запазиш собствената фамилия, да приемеш неговата или с тире), просто не си представих аз и бъдещият ми съпруг да сме с различни имена, а и един ден живот и здраве, не искам аз и децата ми да сме с различни фамилии, за това приех неговата. Знам, че едно име не означава кой знае колко, но помня как като деца се събирахме братовчедите и с гордост някак като чуеш фамилията и се създава едно чувство на заедност и топлина, искам да го запазя и при нас.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: декември 08, 2009, 10:25:13 »

michelle, според мен няма нищо лошо в това да запазиш фамилията си. Аз и по-напред го бях написала, че децата в много от случаите вземат за фамилия името на дядото и пак са с различно име от това на родителите си.

Важно е ти как ще се чувстваш по-добре. good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: януари 13, 2010, 23:04:30 »

Определено искам да взема неговата фамилия, макар според него да не е нужно. Единственото, което е проблем е лудницата със смяната на документи, веднъж заради сватбата, веднъж заради въвеждането на новите документи. Сложно става!  pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 13, 2010, 23:14:07 »

Ariel, както казах и в другата тема, не са задължителни новите документи  good
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: януари 14, 2010, 08:56:59 »

Аз също ще взема неговото име. Странно ми е да сме с различни фамилии или пък особено с тиренце crazy
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: януари 14, 2010, 09:21:23 »

защо пък да е странно с тире, освен неудобството от дългото изписване, така според мен е най-добрия вариант, хем си запаваш твоята фамилия, хем пък взимаш и неговата, а и сте едно семейство с обща фамилия, това важи особено за жени с утвърдена позиция в обществото, а и се избягва доказване защо и как се сменена фамилията
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: януари 14, 2010, 09:39:53 »

Аз пък смятам, че е глупаво това с тиретата и запазване на твоята фамилия, най-добре си приеми неговата, както си е прието. В крайна сметка няма значение каква ти е фамилията, а какъв човек си.......
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: януари 14, 2010, 10:52:21 »

е сега вече се  и обиждаме, значи решението ми е глупаво! И какво значи, "както е прието",  кой казва кое е прието и кое не, от много години  е прието  жени да добавят с тире фамилията на мъжа си, аз познавам много такива, които са на по 70-80 г. уважавани жени, обикновено,  чиито професии налагат това, станал си известен в обществото и всички се обръщат към теб на фамилия- лекари, архитекти, адвокати, съдии, учители и др. , това което е прето със Семейния кодекс е че всеки един от съпрузите може да си запази фамилията, да добави на другия или да вземе фамилията на другия, това важи и за мъжа и той може да вземе фамилията на жената. А ако няма значение каква е фамилията, тогава защо да я сменяме въобще.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 14, 2010, 11:00:55 »

Виж, roumyana, не съм искала да те обидя, извинявай ако така си го приела, аз просто си написах мнението по въпроса, че на мен не ми допада това. Не мисля, че трябва да се обиждаш при положение, че много жени са приели това и ти си една от тях, няма нищо лошо. Все пак всеки има право на мнение.... 
 
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 12, 2010, 14:20:16 »

Съгласна съм с Roumyana.
Моята професия е една от гореизброените и за мен най-удачния вариант е тирето.В професионалните среди фамилията ми е по-важна от малкото име и не мога просто така да я зачеркна.Но,пък с удоволствие ще добавя към  името си фамилията на моето момче и така ще му засвидетелствам своето чувство на принадлежност  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 12, 2010, 14:33:22 »

и аз съм като Румяна и съм го казвала много пъти.Мен ме познват в работа по фамилия и когато говорят за мен или ме търсят знаят фамилията ми.Съжалявам, но ако я сменя става много странно и трудно.Един вид тепърва трябва да се доказваш, че си ти, че можеш и т.н.Всеки си има собствено разбиране на нещата.Няма глупаво и не глупаво решение.Всяка една от нас е обмислила всичко преди да стигне до това решение, така че смекчете тона и изказвайте мнение без да се обиждате.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines