Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 21:20:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121956 пъти)
 
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: октомври 01, 2009, 08:49:24 »

за facebook още не е видял как съм  funnytooth , но преди две седмици видя, че още се разписвам със старата фамилия и подпис и ... beating  ма аз не съм си сменила личната карта още, как да се разпиша с нови подпис и фамилия като няма да съответства sad
« Последна редакция: октомври 01, 2009, 09:09:28 от atsuki » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: октомври 01, 2009, 09:03:46 »

Милото беше разтроен заради skype funnytooth, там съм си Петрова и няма да правя нов skype, хайде e-mail ще го сменим примерно, но и за facebook ще почне с капризите angry
Не знам какво им става на тези мъже crazy
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: октомври 01, 2009, 09:40:14 »

и аз взех фамилията на мъжа ми - г-жа Рангелова... и след 30 години се разделих с бащината си фамилия! Крив момент ми беше, но не е болка за умиралка все пак smile... Така се разбрахме с милото... А и да изписвам с тире - много дълго ставаше. Пък и баща ми като каза - като си решила да се жениш, трябва и фамилията да сменяш! И така защити милото smile
Както и да е, вече свикнах за тези близо 5 месеца с новата фамилия - да си я казвам тук там... Само дето в работа съм със старата и става малко трудно!
Иначе за смяната на документите - смених лична карта и международен паспорт ден преди да ми изтече едномесечния срок.
Шофьорската книжка ми е със старото име - като отидох в Кат ме върнаха и казаха - елате с нова лична карта и дъра-бъра. Така и не съм се явила до днес, щото нямам време за медицинско, пък камо ли да пътувам 150 км в работен ден и да се оправям с това... Може и да ми хакнат някоя глоба, но да видим!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: октомври 01, 2009, 09:59:09 »

Аз съм от групата на тези, които ще запазят фамилията си.

Като дете много я мразех и все се представях с бащиното си име. Мечтаех някой ден да я сменя. Но на първата ми месторабота ми издадоха e-mail, бадж и т.н. с фамилното ми име. Трудно свикнах с него, но вече съм изградила име. Дори като постъпвах на работа в предишната ми фирма, едно момиче ме позна точно заради името ми. Работели сме в предна фирма заедно, но в различни градове и никога не сме виждали. А и всички ми казват: "И от името ти струи любов, и от всичко, което правиш....." и ми става едно мило на душата Ashamed

Най-хубавото е, че милото няма нищо против. А един ден като имаме деца, те може да са със собствена фамилия - името на дядо им. Така всеки ще е индивидуален. Общото име няма да ни направи семейство, ако ние самите не се държим и подкрепяме като такова.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: октомври 02, 2009, 11:10:19 »

И аз бях от тези, които си запазват фамилията... и моят съпруг беше съгласен- не ми е правил въобще проблем за това. Е да, ама НЕ!!! Като ми дадоха в ритуална зала декларацията за смяна (запазване ) на името и като му видях погледа- един такъв очакващ, с надежда ( и аз не мога да го обясня, но почувствах нещо много странно в този момент)... Приех му фамилията без тирета и запетайки, а той дори не знаеше. Когато при подписването жената каза :"След брака съпругата ще носи фамилното име Денева" , просто не мога да ви опиша колко изумен и щастлив беше той. Въпреки, че все още не мога да свикна с нея,  не съжалявам че я приех! Никак даже!
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #350 -: октомври 02, 2009, 12:53:53 »

И аз знам,че по този начин ще направя човека до мен много щастлив и си заслужава....пък и ще съм горда,че сме едно цяло и по този начин вече - тъй че съмнения няма smile
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #351 -: октомври 08, 2009, 10:23:57 »

аз ще взема фамилията на годеника ми
Активен
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #352 -: октомври 08, 2009, 16:10:33 »

Аз съм на мнение,че когато жената е изградена личност, и вече има много контакти и връзки в работата, няма как да не си я запази.. Като трябваше да попълня бланка и стоя с химикала и мисля какво да напиша. Но ми се стори някак като предателство ако не взема фамилията му- все пак ние се обичаме и се надявам да си остареем заедно.  Много ми е чудно как нашите родители ( и по-голямата част от родителите) не са се чудели каква фамилия да приемат. Според мен тирето е като някаква мода..
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: октомври 13, 2009, 12:37:51 »

Ох при нас тази тема е много наболяла  angry И двамата сме с много запомящи се фамилии, единствен род в България. Мен всички ме познават по име и фамилия, защото винаги с гордост съм я казвала. Един ден, той закачайки се ме нарече г-жа с неговата фамилия, и аз леко се засегнах и казах, първо, все още съм госпожица и второ, аз ще съм с тиренце!!!  nea Той се нацупи, аз се нацупих, той каза: Е какво, няма да вземеш моята фамилия ли?! все едно е толкова лесно - и аз казах: Защо не ти мойта?! и получих една: Да бе, да!  cray Иска ми се поне в някаква степен да запазя идентичността си - така или иначе ще сме сем. с неговата фамилия, децата ми ще са с неговата, аз няма как да продължа мойта, поне аз до като съм да я пазя sad Всеки път се сърди, но аз залагам на това, че ще го уважа и ще добавя " - ", най-вероятно няма да има място, по формуляри, където да мога да си побера имената, но аз и сега не мога  Wink

Успех ви желя, ние ноември ще се записваме за ритуалния и тогава ще е голямото цупене, но ще го преодолее ... надявам се ...
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: октомври 13, 2009, 12:45:34 »

И двамата сме с много запомящи се фамилии, единствен род в България.
me4enceto, определено ми събуди любопитството, кой е този единствен род в България??? pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: октомври 13, 2009, 14:00:58 »

me4enceto, стискам палци да мине по-безболезнено!
А щом и двамата сте със значими фамилии може и той да приеме твоята с тире. Така децата ви ще носят и подържат живи и двете имена. Щом ти ще правиш компромис, защо и той да не направи?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: октомври 13, 2009, 22:34:44 »

Момичета, въпросът с моминското ми ще ми вземе здравето вече angry Мислих, мислих, с тире ли, без тире ли, накрая си направих експеримент - една пробна поща с новото име с тире. Ами не става и не става - замислих се, че оттук нататък ще трябва непрекъснато да обяснявам, че съм с четири имена, когато става дума за официална информация. Обърквацията ще е голяма, струва ми се. Затова си реших приемам неговото име и толкова. Да не говорим, че някакси не звучат и имената ми с тире - почти еднакви са като дължина, а не примерно първото да е по-дълго, второто кратичко и звучи спънато. Ще си сменям радикално фамилията явно и вече свикнах с това...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: октомври 14, 2009, 06:42:38 »

soulless не съм съгласна.Аз съм с тире и досега никога никъде не съм се писала и с двете фамилии.Просто хората си ме познават със старата, а в паспорта и ЛК фигурират и двете и ми дават възможност да избера коя да нося.Дори сега ходих до Унито и всички си ме знаеха със старата фамилия и така си ме и пишат и това е носмално.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: октомври 15, 2009, 00:18:38 »

Не знам вече, честно казано... По принцип, ако е официален документ, следва да се изписват и четирите имена, което мен леко ме смущава и ми се струва излишно. А и като си представя непрекъснато да уточнявам с колко имена съм, нещо се разколебавам. Т.е. вече реших окончателно, че сменям името и решавам проблема. Тирето си има предимства, дадох му шанс, но явно не е моя вариант просто Wink
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: октомври 15, 2009, 08:54:41 »

Т.е. вече реших окончателно, че сменям името и решавам проблема. Тирето си има предимства, дадох му шанс, но явно не е моя вариант просто Wink
soulless , направи това което смяташ за правилно, с тире, без тире, важното е ти да се чувстваш комфортно good
п.п като си помисля, колко рядко виждам личната си карта и вече не ми прави впечатление новата фамилия. Еее, малко е странно като попълвам документи, но не е болка за умиране blum
Успех Wink
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines