Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 22:05:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121988 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #255 -: април 29, 2009, 14:23:04 »

Аз за съвсем мъничко се разминах с момента да не си сменям фамилията, защото на милото техните са Димитрови, а аз също съм Димитрова, обаче милото и брат му са Колеви. Като го питах, той каза, че било защото фамилията се правела като се взимало бащиното име на бащата и се правело фамилия на децата. Аз досега не бях срещала такова нещо и се учудих, ама май и милото не знае точно защо е така. Та така, ще си сменям фамилията, за да му почеткам мъжкото самочувствие, обаче, ако техните продължават да ме дразнят, ще си помисля дали ще го направя. Ми то като му взема фамилията утре ще започнат да ме свързват с тяхното семейство, а на мен нещо не ми допада идеята хората да си вадят изводи за мен по тяхната рода и възпитание, пази Боже!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 29, 2009, 14:27:25 »

Аз за съвсем мъничко се разминах с момента да не си сменям фамилията, защото на милото техните са Димитрови, а аз също съм Димитрова, обаче милото и брат му са Колеви. Като го питах, той каза, че било защото фамилията се правела като се взимало бащиното име на бащата и се правело фамилия на децата. Аз досега не бях срещала такова нещо и се учудих, ама май и милото не знае точно защо е така.

  Offtopic  Su_to, и нашата фамилия със сестра ми е така образувана. Милото ми се смее - все едно не сме били деца на родителите си crazy Не знам ти от къде си, но май това е по-често срещано в северна България явление. Аз обаче така или иначе ползвам презимето си навсякъде, а то е като фамилията на нашите и така - и да взема на милото, пак ще си се пиша както до сега - с презимето.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #257 -: април 29, 2009, 14:32:24 »

Аааа, ето го обяснението. Наистина, милото е от Русе. Много полезна информация. Благодаря ти, bubka!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 29, 2009, 14:36:13 »

Да това и аз го знам, макар че при мен не е така, но при мъжът ми е така.Името на децата се образува по следния начин, Соствено - неговот си име, Бащино - на бащата и Фамилно - на дядото.
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: април 29, 2009, 14:43:59 »

Ние и двамата със съпруга ми сме от Северна България и фамилните ни имена са различни от тези на нашите родители. Когато се роди малкия искахме да остане с фамилното име на съпруга ми, но решихме да вземе фамилното си име от собственото на дядо си, защото е много рядко срещано...Така до известна степен спазихме традицията на нашия край...
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #260 -: април 29, 2009, 14:53:01 »

Хихик. Накрая какво ще стане, ако и аз не взема името на милото ще стане аз с една фамилия, той с друга, децата с трета. Ихааа, иди се оправяй кой кум, кой сват, кой на булката брат. Ще трябва да пътуваме много зад граница, за да дразним митничарите или които там проверяват документите.  blum  danceg  girl_wink
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #261 -: април 29, 2009, 14:54:44 »

И баща ми е от Северна България и с леля ми са с различни фамилии - той е с тази на рода им, а тя е с това на дядо си. Наистина там е такъв обичая. на мен също ми е странно, но традиции, какво да ги правиш.

При нас с Милото, обаче, традициите ще си ги създаваме сами. Децата със сигурност ще са с неговото фамилно име, а аз ще съм с тиренце.  danceg За всичко друго - ние ще си решаваме. Било, каквото било, другите да си спазват адетите, ние сами ще си определяме правилата в нашата къща!  Yes
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: април 29, 2009, 14:59:55 »

И баща ми е от Северна България и с леля ми са с различни фамилии - той е с тази на рода им, а тя е с това на дядо си. Наистина там е такъв обичая. на мен също ми е странно, но традиции, какво да ги правиш.

При нас с Милото, обаче, традициите ще си ги създаваме сами. Децата със сигурност ще са с неговото фамилно име, а аз ще съм с тиренце.  danceg За всичко друго - ние ще си решаваме. Било, каквото било, другите да си спазват адетите, ние сами ще си определяме правилата в нашата къща!  Yes
Напълно съм съгласна с теб...при нас просто така се получи..., че дядото е с рядко срещано име...и някак си по-добре ни звучеше фамилия Вилхемов, отколкото Милчов, нищо лично спрямо фамилното име на мъжа ми, той така пожела и аз се съгласих...
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 29, 2009, 15:02:37 »

Най-важното  всеки сам да си решава, а не роднини да принуждавата за едно или друго smile
Ккато семейството го чувства, така трябв да е. Ако искате всичките ще сте с различни фамилии, товаси е ваша работа и вашето семейство  Bravo
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: април 29, 2009, 15:02:57 »

еми при мене тоз проблем свърши... нещо трудно го приемам, ама карай да върви...
милото вчера подаде документи в ритуална, като в последния момент отбелязал, че му вземам фамилията. Хиляда спора имахме на тази тема, той не приема тирета. Аз пък се тръшкам за тире. Въобще писна ми... Лошото в случая е, че ще потроша купища пари за подмяна на документи, визитки, ел.подписи и какво ли не + ходене по мъките по учрежденията...
Хубавото е, че ставаме семейство все пак - с обща фамилия!
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: април 29, 2009, 15:06:11 »

Мъжете някак си им е трудно да приемат факта, че половинката им нежелае да приеме на 100 процента тяхната фамилия. Ние със съпруга ми също имахме конфликт по отношение на този въпрос, дали да съм с тире или да си сменя изцяло фамилното име...но в крайна сметка надделях...и го направих с тире
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #266 -: април 29, 2009, 15:08:06 »

аз по същия начин успях да го убеда да съм с тиренце!  danceg Но това на своя глава да попълни документите...не знам.   beating  hunter
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: април 29, 2009, 15:14:23 »

еми при мене тоз проблем свърши... нещо трудно го приемам, ама карай да върви...
милото вчера подаде документи в ритуална, като в последния момент отбелязал, че му вземам фамилията. Хиляда спора имахме на тази тема, той не приема тирета. Аз пък се тръшкам за тире. Въобще писна ми... Лошото в случая е, че ще потроша купища пари за подмяна на документи, визитки, ел.подписи и какво ли не + ходене по мъките по учрежденията...
Хубавото е, че ставаме семейство все пак - с обща фамилия!

Извинявай, че ще го кажа, знам чеси е ваша работа, ама е супер гадно в последния момент сам да отбележи, че приемаш името му. Oh my ... За мен това е тотално незачитане на твоето мнение и чувства  angry
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #268 -: април 29, 2009, 15:18:17 »

Олеле, милото, ако вземе на своя глава да попълва графата за името направо  beating  beating  beating друго е, ако аз го реша.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 29, 2009, 15:19:16 »

Извинявай, че ще го кажа, знам чеси е ваша работа, ама е супер гадно в последния момент сам да отбележи, че приемаш името му. Oh my ... За мен това е тотално незачитане на твоето мнение и чувства  angry

миленастеф, това беше коментирано! Просто аз не бях попълнила декларацията, та се наложи той! Имах предвид, че финалното ми решение дойде буквално преди влизането за подаване на документи в Ритуална. Така и така, ако аз не съм съгласна - няма как да стане да си сменя изцяло фамилията, нали?
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines