Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 21:25:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121961 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #240 -: април 15, 2009, 09:40:43 »

Моля  give_rose. Решение в такъв случай е тирето. Хем мъжът сит, хем булката цяла  Wink. Аз в началото бях против тире, за да не си създавам административни пречки с изписване на името по разни бланки, обаче откакто съм с тире, ми звучи някак много грандиозно и тържествено  danceg. Така да се каже, след тебе вървят две фамилии  Bravo. Пък и човек не живее за да попълва бланки и да се съобразява с администрацията, така че аз преодолях този довод  good.
Активен
nelita79
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #241 -: април 15, 2009, 14:32:30 »

  Bravo give_rose Смешното при мен е, че аз разбрах, че той иска неговата фамилия да взема, когато се изказа остро по повод на позната, която взела с тире на мъжа си името... И аз тогава му казах, че никога не съм имала намерение да взимам, с тире-без тире фамилията му...
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 28, 2009, 15:48:52 »

Въпросът с името мен лично ме тормози много отдавна и то наистина ме тормози. Нито един от вариантите не ми допада особено. Не ми се иска да си остана с моето име, защото искам да сме семейство еди кое си, да не ми искат акт за раждане като минавам границата, за да докажа, че детето е моето, а и от някакво уважение все пак. Не искам обаче и да се разделя с него, защото и аз както някои други съм единствено дете, баща ми има само сестра и аз съм последната с това име, а то, повярвайте ми, е уникално и смятам, че само нашият род го носи. Вариантът с тире не ми харесва понеже става прекалено дълго, пак трябва да се сменят документите, а и как да го кажа...някак просто не ми допада. И все пак след известно умуване май ще се спра точно на тирето.
Приятелят ми за щастие не посмя да ми се меси много в избора pardon
Активен
akselita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 28, 2009, 16:20:12 »

Аз гордо ще приема неговото име.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 28, 2009, 16:30:15 »

Аз говорих с женените ми колежки от следването. Вички са сложили тирета. Няма да посрамям гилдията. Кой повече, кой по-малко успял, ние сме хора на изкуството. Подписваме си нещата и си стоим зад името. А и аз имам 12 години стаж в бранша. Да ги загърбя ли?

Пък както се майтапехме с една форумка тия дни, ако беше депутат, кмет или министър милото, щях и портфолио да зарежа и всичко и отсега да си сменя името с неговото, че може и първото даже да си сменя smile. Ама не е... каквото имам в момента, каквото съм постигнала, благодарение на мене си съм си го постигнала, с това си име. Ще си го пазя. Всичко ново ще си дойде след тирето с времето си, ако е рекъл Господ.

Жребието е хвърлено, вчера занесох дукементите в ритуалната зала!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 28, 2009, 16:35:06 »

Аз говорих с женените ми колежки от следването. Вички са сложили тирета. Няма да посрамям гилдията. Кой повече, кой по-малко успял, ние сме хора на изкуството. Подписваме си нещата и си стоим зад името. А и аз имам 12 години стаж в бранша. Да ги загърбя ли?

Пък както се майтапехме с една форумка тия дни, ако беше депутат, кмет или министър милото, щях и портфолио да зарежа и всичко и отсега да си сменя името с неговото, че може и първото даже да си сменя smile. Ама не е... каквото имам в момента, каквото съм постигнала, благодарение на мене си съм си го постигнала, с това си име. Ще си го пазя. Всичко ново ще си дойде след тирето с времето си, ако е рекъл Господ.

Жребието е хвърлено, вчера занесох дукементите в ритуалната зала!

Така е! good Права си! good

Много по-лесно ми е като с еобадя на някой и кажа бащината си фамилия, за да се сети кой се обажда, ако кажа новата huhhuh.gif трябва и да обясняяявааам Wink А и винаги можеш да ползваш едната или другата, като 2 личности tease crazy това в рамките на шегата, разбира се Wink
Активен
smarty_bonita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 28, 2009, 18:15:56 »

Едва ли има по- нелеп случай от моя bad Милото ми е Георгиев Георгиев, а на мен бащиното ми име също е Георгиева, така че ако приема неговата фамилия ставам и аз Георгиева Георгиева- и сме като брат и сестра shok, а ако я прибавя с тире ставам .... Георгиева Еди коя си- Георгиева  tomatowar още по- зле. Ако си запазя фамилията пък след време като имаме деца аз ще бъда единствената в семеиството а различна фамилия, та като пътуваме накъде да се чудят хората тия деца мои ли са или съм ги отмъкнала от някъде  bqsnasym Нправо незнам какво да правя- посъвтвайте ме нещо.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 28, 2009, 18:22:45 »

smarty_bonita , погледни на ситуацията от веселата страна. Защо да ви мислят за брат и сестра? Не бих приела ситуацията ти като нелепа....напротив, повод да се смеете след време с децата си. Ако имаш желание да си смениш фамилията - давай смело. Ако не искаш  - сложи си тире. И това не бива да те притеснява. good
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 28, 2009, 18:30:36 »

Едва ли има по- нелеп случай от моя bad Милото ми е Георгиев Георгиев, а на мен бащиното ми име също е Георгиева, така че ако приема неговата фамилия ставам и аз Георгиева Георгиева- и сме като брат и сестра shok, а ако я прибавя с тире ставам .... Георгиева Еди коя си- Георгиева  tomatowar още по- зле. Ако си запазя фамилията пък след време като имаме деца аз ще бъда единствената в семеиството а различна фамилия, та като пътуваме накъде да се чудят хората тия деца мои ли са или съм ги отмъкнала от някъде  bqsnasym Нправо незнам какво да правя- посъвтвайте ме нещо.
Аз ако съм на твое място или ще съм с тире или без, но ще взема фамилията, точно заради повторението.Даже ако имам после син и него ще кръстя Георги! tease И като дойде 6 май- само гледай какъв празник ще се заформи- имен ден на дядовците, на внучето, че и на семейството ви! danceg danceg Голямо празнуване ще падне!
Погледни от веселата страна, наистина!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #249 -: април 28, 2009, 18:39:33 »

Момичета,защо се тревожите?smarty_bonita ,защо да ви мислят за брат и сестра?Аз пък мисля че е сладурско!А вие какво ще кажете за случая на моя колежка-двамата бяха с еднакви фамилии-Николови!На нея и беше странно че няма нова фамилия и забележете колко лесно се получава-нито сменяш документи,нито ти трябва време за свикване с новото ти име!
Активен
smarty_bonita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 28, 2009, 20:04:06 »

Момичета толкова Ви благодаря!
Сега наистина ми се вижда сладко и аз да съм два пъти Георгиева. Макар че моята фамилия много си ми харесва- рядко срещана е, но сигърно ще свикна smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #251 -: април 28, 2009, 20:44:13 »

На мен и двата варианта ми харесват. аз лично съм привърженик на тиретата по ред причини...но ми е сладко и това с повторенията. Моите майка и баща са абсолютно същата картинка.  blum И  двамата ми дядовци  са с еднакво име и мама като е взела фамилията на тате -  наистина имах ситуация, в която класния ми ме попита "твоите родители да не са брат и сестра? " и много се смяхме. Забавно е, не е неприятно съвпадение.  good
Активен
smarty_bonita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 28, 2009, 21:01:18 »

Смешно е наистина, пък и то се е видяло, че имаме ли момченце- Георги ще е. А да не ви казвам, че майките ни на мен и на милото са с едни и същи имена smile, голям цирк сме ние.
Активен
shemeta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #253 -: април 28, 2009, 22:00:19 »

Личен е избора - ако фамилията на мъжа се харесва повече на жената защо да не я смени...?
Проблем е обаче, когато и мъжа и жената са с уникални фамилии (визирам рядко срещани и всяко едно от семействата е изградило точно това име) - Тогава какво правим ...? Лично мнение - идеята с тирето тука може да проработи с пълна сила
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #254 -: април 28, 2009, 22:03:18 »

Мчи да, аз едва дочаках тоя велик момент, да си сменя фамилията Eeager  danceg danceg danceg

Иначе и нашите са с еднакви бащини имена, но никога не съм се замисляла това да е проблем.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines