Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 21:31:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121967 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 29, 2008, 12:13:06 »

Ако знаете само колко проблеми носи смяната на името, то при мен е малко професионална деформация, ама винаги мисля за всички евентуални правни последици и какво да кажа, половината бракове завършват с развод, (не че аз мисля за развод де)
и после смяна отново на фамилията, а ако междувременно си станал известна с новата и искаш да я задържиш , той може да не ти разреши след развода да я ползваш и пак смяна принудителна
Ако имаш ЕТ фирма, пак смяна на фирмата, смяна на документи 2 пъти.
и на хората трябва да обясняваш и сложно и дълго става,
аз все още се чудя да запазя моята или да добавя неговата с тире, като един вид семейна фамилия, а и ако имаме деца ще е много по-добре, а не да се чудят децата защото моята фамилия е различна, така поне мога да си ползвам и двете фамилии smile
Активен
__MIMA__
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: май 29, 2008, 13:56:51 »

Аз съм решила да си сменя фамилията, но само като си помисля колко документи трябва да сменявам, започва да ме боли главата  girl_impossible и то разликата е 2 букви  Wink
Активен
gingerina
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: май 30, 2008, 12:15:56 »

Аз го взех трудното решение да сменям фамилията smile. Искам да ви питам дали трябва задължително да се сменя и шофьорската книжка, ако знае някой.
Още не съм си сменила личната карта и се представям още със старата фамилия, но я смених на skype-a и се опитвам да свиквам с новата фамилия Wink.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: май 30, 2008, 13:47:13 »

Всичко сменяш gingerina , лична карта, шофьорска книжка. Само внимавай какви ги приказват в КАТ, че аз заради една овца, още не съм я сменила и на инат не отивам. Аз исках само да ми сменят фамилията без да ми я подновяват за нов период от 10 години. Ей като се заядоха, че не може  diablo. Оказа се,че може и не могат да ме задължат да я вадя за нов период. Така,ч е мила внимавай специално с КАТ.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: май 30, 2008, 14:23:08 »

Ох, и аз голямо чудене му дръпнах и хем искам да сме семейство с една фамилия, хем искам да си запазя моята, по-скоро заради баща ми, като жест към него (не че държи, но искам да го зарадвам с нещо, особено след като е в САЩ сега сам, а баба почина), а пък и съм си свикнала с моята фамилия и преди като работата ми беше свързана с публични изяви, съм била с нея, макар сега вече да нямам такива и т.н. от сорта съображения.

Та по соломоновски реших, че с тире ще е, то с бюрокрацията се примирих, ясно е, че не може да се избяга от нея. Ама сега взех да се чудя, че ако трябва някъде да пиша и 3-те си имена, няма да ми стига мястото по бланките, че и презимето ми е дълго - Любомирова и като добавиш фамилия Ламбова-Русенова става "Последният да затвори вратата." lol
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #110 -: май 30, 2008, 17:28:09 »

И аз още отсега тренирам с новата фамилия  danceg Реших да сменя моята с тази на мъжа ми и от практична гледна точка (в чужбина с местна фамилия е по-лесно), а и защото за мен това е вид уважение към съпруга ми smile Тъкмо и децата няма да се чудят защо мама е с различна фамилия  pleasantry
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #111 -: май 31, 2008, 12:49:47 »

Браво копчеста  good Bravo good
Поздравявам те за решението !! И аз съм за уважението. Пък и в крайна сметка се отделяме от старото си семейство и създаваме ново. Нали ?!
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #112 -: юни 08, 2008, 15:49:00 »

Момичета, аз също вече реших - ще приема името на съпруга ми колкото и да си харесвам моето. Когато му казах -той много се зарадва /изненадващо за мен/  и ми каза, че нарочно не се е опитвал да ме убеждава да взема неговото, а е искал аз сама да взема решение. Явно за мъжете приемането на името им е нещо много важно за тях, защото може би това е знакът, който казва на останалите - "тя е моя"
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 16, 2008, 14:36:59 »

Категорично ще взема фамилията Скендерова... yahoo Bravo smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 16, 2008, 14:42:05 »

И аз категорично ще приема името на съпруга ми smile Смятам че това един символ за началото на едно семейство smile
Въпреки че -айде сега ще падне смях-ще се казвам МИШКА  funnytooth
Тук в Германия не е зле,но ние имаме намерение да живеем в `БГ и голям смях ще пада pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 17, 2008, 08:39:53 »

Аз ще си запазя фамилията.Мен вече ме познават хората с тази фамилия и сега тепърва да обяснявам че съм с нова  crazy.И без това им трябваше доста време да запомнят тази, а сега нова.Милото се съгласи, той е наясно с това и знае, че за мен ще е много по=лесно така.Не става въпрос за уважение или нещо друго.
Активен
niki_5553
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 19, 2008, 02:58:44 »

Аз несъм решила,още се чудя!?Имам една приятелка която се написа с тире:  Георгиева-Станчева. Ама незнам...,вие как мислите?Как ви звучи?
Активен
plamisim
Регистриран

Публикации: 2

MNOGO SAM KRASIVA


« Отговор #117 -: юни 19, 2008, 03:17:36 »

ДА,ще си запязя моминското име. Не защото не обичам бъдещия си съпруг, напротив! Обичам го безумно много. Както и той мен. Надявам се....Но мисля, че това е въпрос на гледна точка и разбиране. Моята фамилия е дадена от моя род, свикнала съм с нея и няма за какво да я сменям след като са ме приели вече така. А моя мил няма нищо против това. Ако имаше, обаче щях да си сменя фамилията - САМО ЗАРАДИ НЕГО, ОБАЧЕ!
« Последна редакция: юни 19, 2008, 03:56:54 от plamisim » Активен
Princesa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


г-жа Трифонова


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 25, 2008, 00:10:01 »

Браво копчеста  good Bravo good
Поздравявам те за решението !! И аз съм за уважението. Пък и в крайна сметка се отделяме от старото си семейство и създаваме ново. Нали ?!
Точно така. Аз си смених фамилията. Трябваше ми точно 1 ден в БГ и един тук! И много се радвам.  yahoo
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 25, 2008, 08:52:09 »

Аз ще съм с тире. Бащината ми фамилия е специфична и повечето хора ме знаят с нея. Плюс това работя в много голяма международна фирма, където елате да видите какъв зор пада докато уцелят кое е първото и кое е второто ми име. Надавам се с тирето да се отърва от досадните мейли, в които ми объркват името. Че няма да могат да произнесат Снежина, е ясно, но поне да знаят кое име кое е...
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines