Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 21:36:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121971 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 13, 2008, 13:21:28 »

Благодаря и на двете  thank you,то ще стане доста "весело"нали се говори че към края на год.ще се сменят личните карти по евро стандарт crazy
Ако не ти е изтекъл срока на стария документ за самоличност, никой не може да те накара да си го смениш с нов. good
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #91 -: май 13, 2008, 13:23:44 »

Аз много съм мислила по този въпрос, защото моята фамилия си ми харесва и звучи в унисон с първото ми име, но когато попитах моето момче, дали държи и той каза аз да си реша, че няма да се сърди ако не я сменя, вече съм на 99% убедена, че ще я сменя good
Активен
Галюша
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50


в живота няма щастие само щастливи мигове


« Отговор #92 -: май 13, 2008, 14:02:40 »

аз пък няма нужда да си сменям фамилията просто са ни еднакви какъв късмет нали
Активен
КаТеТо
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


Вече съм госпожа =)


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 16, 2008, 04:52:45 »

Аз ще я сменя със сигурност, тъй като смяатам, че това ще ни донесе нов късмет. Буквите си имат собствена вибрация, а аз искам да сменя моята, която и без това е дълга, а и тук (в чужбина) им е трудно да си кълчят езика. На годеника фамилията му е единствена по рода си в света. Всички, които я носят са роднини, защото е нестандартна. Само че няма да прибавям наставката "ва". Всъщност, новото ми име като цяло ще звучи много по-гот!!  yahoo хехе
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #94 -: май 16, 2008, 08:47:17 »

Ей, я го кажи как е, че стана любопитно  blush
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #95 -: май 16, 2008, 10:30:04 »

Кате, и на мен ми стана интересна тази фамилия, та ако не е тайна, може ли да споделиш?  blush
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: май 17, 2008, 16:28:01 »

Момичета най-накрая пристигна заветният документ от България с апостилите и вчера ходихме да се регистрираме или нещо от сорта.Та като казах на Матиас че след толкова умуване съм решила да съм Гергана Ангелова-Хамберг (заради статиите които съм публикувала с името си и контактите от работата), той ми каза ама и аз искам да взема твоята фамилия.Мисля че е толкова хубава, а и искам да покажа че респектирам теб и семейството ти, както ти моето след като искаш да вземеш фамилията ми. И аз като ококорич едни очи- не го очаквач наистина.Е попитахме и е възможно дори да сме с една фамилия и тя да е моята само но не може да стане аз Гергана Ангелова-Хамберг а той Матиас Хамберг-Ангелов.Трябва и двамата да сме с една фамилия.

Та така поне след толкова умуване и тва е отметнато пък да видм как ще се оправяме занапред със банки и институции.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #97 -: май 17, 2008, 20:20:08 »

 funnytooth оооо това беше супер !! Жалко, че е невъзможно. Ей това е любовта, ако си имала съмнения някакви ....
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: май 17, 2008, 20:33:29 »

Определно ме зарадва да си кажа честно.Стопли ми се сърцето. infatuated
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: май 18, 2008, 17:59:13 »

Определно ме зарадва да си кажа честно.Стопли ми се сърцето. infatuated

И аз вчера се замислих по този въпрос с фамилията. Май клоня към тире   blum просто моята фамилия ми е ценна заради името на дядо ми, не искам да я сменям, а пък в същото време ми се иска да си личи,че има промяна в статуса  Girl_hide Чудя се само дали няма да стане твърде дълго.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #100 -: май 20, 2008, 08:33:30 »

Е попитахме и е възможно дори да сме с една фамилия и тя да е моята само но не може да стане аз Гергана Ангелова-Хамберг а той Матиас Хамберг-Ангелов.Трябва и двамата да сме с една фамилия.
Ох и ние искахме така, но не става. Щеше да е страхотно да сме с разменени фамилии, мисля че в испано говорящите страни е популярно.

Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #101 -: май 20, 2008, 12:45:27 »

Ох huhhuh.gif аз още не съм решила pardon Така ми се иска даси запазя фамилията, но усещам че трябва да приема изцяло неговата и за да няма сърдити или да чувам след това приказки, май ще трябава да се примиря и да се разделя с Александрова  cray
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: май 20, 2008, 13:49:16 »

Ох huhhuh.gif аз още не съм решила pardon Така ми се иска даси запазя фамилията, но усещам че трябва да приема изцяло неговата и за да няма сърдити или да чувам след това приказки, май ще трябава да се примиря и да се разделя с Александрова  cray
Е хубава работа - за да нямало сърдити и приказки.  crazy Винаги ще има такива неща. И ако от сега започнеш с компромисите.....внимавай до къде могат да стигнат. Ако милото ти няма против тирето, тогава какво те вълнува мнението на хората?!  good Давай смело, както на теб ти харесва!
Активен
lambi_1
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #103 -: май 21, 2008, 10:19:13 »

Със сигурност НЯМА да си сменя фамилията.Обичам фамилията си , а там от където съм означава много.Може да добавя неговата към моята.
като се замисля моето мило няколко пъти ме е питал дали може мъжете да вземат фамилията на жените си.Някой знае ли нещо по този въпрос?

Здравей Team!
Семейният кодекс дава няколко възможности:
1. Да си запазиш фамилията;
2. Да си запазиш фамилията, като добавиш с тире фамилията на съпруга си;
3. Съпругът да приеме фамилията на съпругата си.
Въпрос на избор ...........  danceg 
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: май 29, 2008, 11:48:08 »

   Wink И аз това го знам, ама няма кой да се съгласи nea Ще си запазя моята и ще взема неговата с тире, не че ми харесва, ама ми се иска да е като знак, че сме семейство, с една и съща фамилия blush
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines