Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 22:28:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 122002 пъти)
 
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #60 -: май 09, 2008, 17:11:15 »

Аз пък имам един въпрос, който може и тъпичък да ви се стори  blush Сега няма да си сменям името, защото заминавам за чужбина и имам един милион документи на мое име. Но искам в един момент да си взема фамилията на мъжа ми, та се чудех дали ще има някакъв проблем  scratch one-s head
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 09, 2008, 17:30:41 »

Доколкото знам след това става много сложно. Задължително се минава през съда, един вид дело и не се разрешава току така смяна на името... Не съм от най-компетентните по въпроса, но едно момиче беше разказвало, че си сменила фамилията, а после съжалила и се опитала да си върне старата, но се оказало мисия невъзможна. Моят съвет е, ако мислиш да си сменяш фамилията, направи го на сватбата. После ще е много трудно и свързано с разправии. Мисля, че документите няма да са проблем, нали се издава декларация за идентичност на имената.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 09, 2008, 17:37:21 »

моя съвет е да си го смениш сега т.е. да напишеш в декларациите дето ще ви ги дадат, че искаш да приемеш неговата фамилия, а вече документите да ги оправяш когато имаш време (срока по принцип е 30 дни, ако закъснееш най-лошото, което може да ти се случи е да те глобят). Ако след време искаш да си смениш името водиш дело.. crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 09, 2008, 17:39:57 »

моя съвет е да си го смениш сега т.е. да напишеш в декларациите дето ще ви ги дадат, че искаш да приемеш неговата фамилия, а вече документите да ги оправяш когато имаш време (срока по принцип е 30 дни, ако закъснееш най-лошото, което може да ти се случи е да те глобят). Ако след време искаш да си смениш името водиш дело.. crazy
и моят съвет е този,а глобата е 20 лв. мисля,един колега не си беше сменял паспорта 4 години и го глобиха 20 лв.,колкото и мен за изгубен международен-така ,че предполагам толкова ще те глобят,иначе е по-голяма разправията ако откажеш сега,а после я поискаш
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #64 -: май 09, 2008, 17:40:34 »

Ами това би било адски гадно. Защото си искам много името на любимия  girl_cray3 Ох.. май ще трябва да проуча по-подробно... Да не стане някой гаф  girl_impossible Хич не ми се занимава с дела и тем подобни.  sad Ама пък попълних вече декларацията, че искам да си запазя моето.. Освен да я позадраскам  girl_haha
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 09, 2008, 20:52:08 »

Мисля, че можеш да си смениш името и да си извадиш някакво удостоверение за идентичност (извиняам се, ако не се казва точно така), което най-общо казано доказва, че ти със сегашното ти име и ти с новото сте едно и също лице.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 09, 2008, 23:31:16 »

Абе хора вие голям проблем го направихте това със смяната на имената, в цял свят хората като се женят си сменят имената и не е никакъв проблем, в повечето места и институции не правят проблем. Вариантите са 2 или си носите акта за  брак или ако се наложи  се попълва декларация с обикновен текст, ако някой иска мога да му пратя -но то ва всичко ще е необходимо само за по-сложни неща като покупко-продажба на имоти и др. такива. Виж ако  става дума за чужбина повече правят проблем че фамилиите са различни- Иванов и Иванова, това А много ги бърка в някои западни държави.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 09, 2008, 23:37:48 »

Виж ако  става дума за чужбина повече правят проблем че фамилиите са различни- Иванов и Иванова, това А много ги бърка в някои западни държави.

Ами да, това е така. Аз сглупих и послушах мъжа ми и вместо да си сменя името на Тонев, го смених на Тонева и сега пишман ставаме и двамата. Мислят си, че не сме семейство, как така сме били с различни фамилии  crazy beating И докато обясниш и пак правят грешки като отваряме нови сметки, ужас е....  insane GROAN
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #68 -: май 10, 2008, 00:06:09 »

Аз пък направих обратното: избрах си "мъжкия вариант" на фамилията и сега съм Поповски вместо Поповска, обаче проблемите започват, когато ми се налага да си вадя документи в България. Първо от самото начало жената в съвета твърдеше, че е против конституцията да се казвам така shok, после по Коледа на едно място ми издадоха документ с фамилия на "а", а за свидетелството за съдимост ми казаха, че съм се объркала нещо и да си оправя фамилията :girl_impossible:Така че май каквото и да правим проблемът все остава, дали в нас, дали в администрацията на всякъде по света, няма нужда от коментар*crazy*
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 10, 2008, 00:43:47 »

Цвети, оптималният вариант е да си с неговото име в чужбина и с българската фамилия както си подобава в България. Това може да се направи, когато бракът е сключен извън България, защото където си извън страната, приемаш неговата фамилия, а в България като преведеш свидетелсвото за брак, директно си сменяш фамилията по българския начин. Няма никакъв проблем да си с различни имена в различни държави. Аз съм с различни първи имена например  crazy
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #70 -: май 10, 2008, 00:58:46 »

Елибели и цветиива, вие ме разбихте  girl_impossible Какви са тия проблеми, какви са тия чудеса?  NO Но то какво ли се учудвам и аз ...
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #71 -: май 10, 2008, 02:27:21 »

Цвети, оптималният вариант е да си с неговото име в чужбина и с българската фамилия както си подобава в България. Това може да се направи, когато бракът е сключен извън България, защото където си извън страната, приемаш неговата фамилия, а в България като преведеш свидетелсвото за брак, директно си сменяш фамилията по българския начин. Няма никакъв проблем да си с различни имена в различни държави. Аз съм с различни първи имена например  crazy
Eли, за това въобще не се бях сещала, за мен вече е късно, пък и аз много исках да съм с фамилията ми да е на -ски, а освен това и ние се женихме в БГ, а живеем в чужбина, така че това е обратният вариан. Обаче тази информация ще от полза на момичетата в твоята ситуация. А какво става с паспортите, ако имаш два. И в тях ли фамилиите са различни?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 10, 2008, 03:11:54 »

А какво става с паспортите, ако имаш два. И в тях ли фамилиите са различни?
focus Ами да, различни ще да са, но аз не виждам проблем в това. Аз все още съм със моминското си име на американския си паспорт, защото ме домързя да го сменям и не ми се плащат такси за това в момента. Сега ще сменя българския като се прибера, но аз българския дефакто не го ползвам никъде. Аз влизам и излизам от Б-я с другия. А пък първите ми имена са различни и в двата.  banana
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #73 -: май 10, 2008, 09:09:09 »

Еми, решихме с любимия да си сменя името все пак. За да не се чудим после как ще стане. Да се надяваме, че няма да има проблем с университета, където ме приеха със старото ми име. Има да се разправям и там, ама пък ще съм си истинска госпожа на мъжа ми  girl_haha. Но пък в декларацията вече съм писала че искам да си запазя старото. Та въпросът ми е откъде да си взема нова? Дали трябва да ходя до Пиротска за да си взема още една или пък ги има по книжарниците или и аз не знам какво  crazy.
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 10, 2008, 11:21:09 »

Е тези декларации не се ли дават на място в ритуалната зала? Така и така трябва да подадеш нова, отиваш, вземаш, попълваш и я даваш. И то иди сега, че доколкото знам свидетелствата за брак се изготвят предварително, да не излезе, че вашето е вече готово.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines