Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 12, 2024, 15:23:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 122312 пъти)
 
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юни 25, 2008, 23:23:35 »

Браво копчеста  good Bravo good
Поздравявам те за решението !! И аз съм за уважението. Пък и в крайна сметка се отделяме от старото си семейство и създаваме ново. Нали ?!
Попитали един Мъдърец: Жената Човек ли е? И той отговорил: Не, жената не е Човек. Тя е Ангел.
Като се свързавш с мъжа си, дали губиш самоличността си, рода си или създаваш нови ...
Тази, която е готова да води в битките на живота, да прокарва пътя на семейството, да обича без да губи владение, нека си остави бащината фамилия. Това е мъжката енергия, но може да бъде управлявана от жена ... Но жената рано или късно ще преживее противоречие.
Тази, който е решила да владее в духа на женските сили (мъдрост, любов, търпение, благост), нека вземе фамилията на любимия си. Жените са душата на всяко семейство. Силата им е скрита, а способностите неиброими, защото са дълбоки и скрити.
Истината е, че колкото единия се свързва с другия, толкова и другия е свързан.
А тиретата си остават тирета. И в децата тирета няма, нито в любовта.
Всичко може да бъде цинично и всичко може да бъде свещенно. Изборът е личен, както живота.
Успех на всички!  give_rose
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #121 -: юни 30, 2008, 12:09:06 »

Определено смяната на фамилията е супер подробност, но така е устроено обществото...и да я смениш и да не я смениш вие ставате с едно име така или иначе ще ви знаят по името сем. Николови например...иди обяснявай сега че ти не си Николова ти си Иванова...пък и съм чувала доста случаи в които се объркват имената на жената най-вече...но това е  супер относително...те хората за това са дали право на избор...кой каквото иска да си прави...нови фамилии, стари..тирета, без тирета..както му  е кеф на човек...Аз лично смених моята...и все съм на "ски"  danceg Моминската ми е Казиска, а сега съм Славовска...все още се представям с моминската, защото не ми е готова личната карта...пък и без това си се бъркам  pardon  Но определено от началото съм с нагласата, че или е едното или другото..такива средни положения няма при мен...все да ми бъркат кое беше първото, кое второто само главоболия .... зора ще ми е първите години докато се подмени във всички регистри и хоп...голям праз...всичко ще е ок...не съм първата нито ще бъда последната с тоя проблем...то така или иначе има тичане за промяна на семейното положение дори да запазиш фамилията... Така, че според личното усещане всеки прави избор за фамилията си...Аз това с приемането си го нагласям така : Това е просто като част от общото ни начало...от посоката в която гледаме .... и не се дразня...иначе им се нервя на мъжете и за друго освен за фамилията, това че трябва ние да казваме мамо и татко пък те бабо и дядо..ааааа ама бабо и дядо се казва по-лесно от мамо и тате...добре че свекърва ми е пекана мадама...та не се чувствам притискана по този въпрос... danceg
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 07, 2008, 22:02:04 »

  Обожавам фамилията си, но реших да приема неговата huhhuh.gif
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 08, 2008, 00:31:29 »

team  да може. В декларацията която попълва всеки от вес може половинката ти да подчертае ВЗЕМА и да посочи съответната фамлия

Надавям се да съм ти помогнала smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #124 -: януари 15, 2009, 08:59:12 »

Ъм, наистина ли, ако си сменя фамилията и после ще трябва да си сменям всички документи?!?!

Аз, в началото, изобщо не бях склонна, да си сменям фамилията, не заради друго, ами името ми звучи по - добре със сегашната. После се замислих, че е тъпо, като има и дечица, аз да съм като тринайстото прасенце и да се цепя от колектива. И след това, като видях, че е вероятно милото да бъде привиквано по ъгълчетата и да го слагат между чук и наковалня съвсем се отказах да си я запазя. Толкова ми е добричко магаренцето, че не си заслужава да му създавам дискомфорт за глупости.

Единствено, ако ще трябва да си сменям абсолютно всички документи, може да поразмисля.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 15, 2009, 09:30:37 »

Всички документи означава - лична карта, паспорт и шофьорска книжка. Като първите се сменят с един документ, а вторите с друг. И срокът е едномесечен след промяна на фамилията. Удобно е със същото заявление да си смениш и местоживеенето с това на адреса на мъжа ти, ако искаш. Това е.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 15, 2009, 09:34:37 »

Su-to дори да си със тире пак сменяш тези документи.По лесно ако хората те помнят със старата ти фамилия да я запазиш и нея.Аз съм с тире и ми е по-лесно, а и всички ме знаят със старата  pardon това си е лично решение.Хамалогията е същата.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #127 -: януари 15, 2009, 11:00:26 »

Ааа, аз си помислих да не трябва и дипломи и всякакви подобни и се притесних. Аз имам само лична карта и евентуално за круизчето ще вадя международен, така че няма да е проблем.

magi_st , при мен, вариантът с тире отпада, защото, докато си кажа името и фамилията ще се съмне и ще се мръкне.  pardon
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 15, 2009, 11:07:58 »

По принцип аз нямам нищо против смяната на името и затова взех неговата фамилия обаче едно на рък ае смяната на всички документи а друго е ако се  наложи да си оправяш някакви док в последствиенаправо е някакъв ужас още и още някаде се водя с старото име и като кажа новото и ме гледат и невярват после искат документ абе ужас е просто така и имах проблем с един болничен няма да ви казвам за какво разкарване беше и лупости ама както и да е и сега да е пак ще го взема някак ми се струва тъпо и обидно да си остава пак с моето
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 15, 2009, 11:09:40 »

Ами Su-to  да то кажа за дипломи не знам аз на моята(живот и здраве),  ще съм с тире така че няма да има проблем.
« Последна редакция: януари 15, 2009, 11:13:23 от magi_st » Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 15, 2009, 11:12:48 »

За дипломата обаче не съм много сигорна ама незнам пак за трудова книжка ако имате със сигорност тя не е кой знае колко сложно де само да се поправи ама пак е подробност също и при личните лекари пак
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #131 -: януари 15, 2009, 11:15:19 »

Хъм, усещам как май ще взема да си остана с моята фамилия. Бъррр, как мразя документация и такива ми ти бюрократични глупости!!!!  angry
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 15, 2009, 11:16:47 »

А милото ти няма ли по някакъв начин да се убиди от това все пак го приемаш с всичко а една фамилия само и само заради някакви документи незнам пак всеки си решава де smile
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 15, 2009, 11:19:08 »

Да, наистина разправиите са големи, предоплагам. sad
Аз лично ще си запазя бащината и ще добавя тази на съпруга ми! Сатава дългичко, но..много важно. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #134 -: януари 15, 2009, 11:20:24 »

Дипломата не се сменя.
Ако един ден (не дай си Боже) се разведете, няма как дипломата ви да остане с "чуждата" фамилия.
От официалните документи се сменяват само паспорт, лична карта и шофьорска книжка. Аз примерно се обадих и в банката да ми сменят името по банковите сметки и съответно ще ми пратят кредитна карта с новото име, но чак след изтичане на срока на сегашната, защото и старото ми име си остава валидно.

Ако човек е достатъчно мотивиран бюрокрацията не е пречка - все пак тази мотка е само веднъж в живота.

Но пък ако нямате желание да си сменявате имената, не е и задължително  pardon Аз чаках с нетърпение да си сменя най-сетне бащината фамилия, която никога не ме е кефела, но си представям ако си я обичах и си бях свикнала с нея ..  angry

Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines