Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:26:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Къде бихте предпочели да направите медения си месец?  (Гласуването приключено: август 19, 2007, 10:51:12 )
в България - 5 (26.3%)
в чужбина - 14 (73.7%)
няма да празнуваме меден месец - 0 (0%)
Общ брой гласове: 19

Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се планира меден месец?  (Прочетена 54045 пъти)
 
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« -: януари 25, 2007, 16:13:04 »

Здравейте!!! smile
Как планирате медения си месец? Кога ще е-веднага след сватбата или по-късно? А колко време преди това започвате да действате,за резервации,уреждане на пътувания?
Е,да-знам,че много зависи от това дали ще е в чужбина или в България! danceg danceg danceg
Но все пак споделете? Имам чувството,че ще се побъркам ако трябва в последния момент да подготвям и това! Ще трябва да си поделим отговорностите с половинката! dirol  crazydirol  crazydirol crazy
Средствата са решаващото звено! Колко сте отделили за вашия меден месец/седмица/дни?
Мерси!!! heart heart heart heart heart heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 25, 2007, 16:27:21 »

Тъй като жените поемат по-същественият товар от организацията защо не вземеш да оставиш тази отговорност на любимия. :girl_wink:Обсъдете заедно само мястото и типа на екскурзийката , а той да се занимава с резервации на хотели , транспорт ,застраховки ако е в чужбина и други подробности!Тъкмо ще имаш възможността да бъдеш изненадана с някой спа хотел примерно.Ако предварително обсъдите и бюджета за медения месец съвсем няма да има недоразумения!Аз на моето мило бих му се доверила на 100% , а и така ще има чудесна възможност да докаже добрия си вкус , да ти направи изненада за сватбата и да бъде пълноценен! good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #2 -: януари 25, 2007, 16:56:14 »

ние понеже сме решили да отидем до Гърция на меден месец, аз организирам всичко, а той само плаща. Понеже моите родители плащат за цялата сватба, тук е задължение на съпруга да плати за медения месец. danceg

И да добавя- не е задължително меденият месец да е непосредствено след сватбата- някои двойки предпочитат да го оставят за по-късно поради различни причини- финансови, проблеми с отпуските, или заради сезона.  Така или иначе, важното е да намерите време за себе си и да го прекарате весело и както на вас ви се иска.
« Последна редакция: януари 25, 2007, 18:36:47 от didibaby » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: януари 25, 2007, 18:51:40 »

Нашият меден месец беше непосредствено след сватбата (сватбата беше неделя, а ние заминахме на следващата събота). Искам да кажа, че не е задължително медения месец да е след сватбата веднага, но откровено казано това според мене е най-добре. Нас такава еуфория ни тресеше от сватбата, и някак си естественото продължение беше на медения месец... това беше буквално най-страхотния период (от сватбата до завръщането от меден месец) в целия ми живот. Наистина препоръчвам да е до седмица след сватбата!
Що се отнася до планирането - аз го планирах около месец и платих всичко около Април (сватбата беше август). Хубаво е да е по-отрано, защотото цените са по-добри. Сама организирах всички подробности до най малкия детайл, включая и ежедневните екскурзии  give_rose
За екскурзии в чужбина - много много добра уеб страница с хотели ревю-та- tripadvisor.com, тука прилагам линк от мои  ревю-та, за някои хотели в които съм стояла - http://www.tripadvisor.com/MemberProfile-ccu-a_uid.267A1CB62B5EBF4F96736E8D3493DAA8.html
а за самолетни билети, kayak.com.
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #4 -: януари 26, 2007, 09:45:49 »

Оооо,благодаря ви,че откликвате така бързо и изчерпателно LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING
silverarrow моя случай е подобен на твоя-през август!!! мерси за сайтовете и съветите! не съм сигурна обаче с какви пари ще разполагаме за меден месец-може би наистина до Великден ще се знае и тогава ще действам! Girl_sing
засега съм си харесала Санторин в Гърция и Тунизийското средиземноморско крайбрежие! danceg girl_in_love danceg girl_in_love danceg girl_in_love
ще ровя още-има време!
didibaby вие къде в Гърция сте избрали?
целувки на всички give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: януари 29, 2007, 09:18:57 от bulyov4e » Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #5 -: януари 26, 2007, 11:58:34 »

И нашата сватба беше в края на август и веднага след това заминахме за Мармарис, Турция. Наистина си беше естествено продължение и може би най-щастливият момент в живота ми  любов заедно-досега  girl_wink. Пък и като си взехме по една дълга отпуска още преди сватбата и изцяло се откъснахме от всичко. Началото на септември в Мармарис и Кушадасъ намалят доста цените, не знам как е в Гърция. Пък като се ангажира туристическа агенция с цял пакет няма никакво тичане, те си уреждат всичко.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #6 -: януари 26, 2007, 16:38:52 »

И в Гърция цените определено са по-ниски в началото на лятото, и след това през септември. А и времето е много хубаво, така че на плажче може да се отиде.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 27, 2007, 00:35:44 »

Ние ще ходима на медено пътуване тази година!!! Просто така решихме да е тази година! На нас родителите ни подариха пътуване до Канарските острови и престой в 5 звезден хотел!!! kiss2 girl_in_love CHEERS Резервацията ще направим поне месец по-рано!!! Остава само да решим кога искаме да ходим, да резервираме и да стегнем куфарите!!! girl_in_love
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #8 -: януари 29, 2007, 09:25:11 »

ооо bulechka,страхотни родители Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo!
да ви завиди човек! със самолет или с кораб ще пътувате?
ех...и на мен ми се ще на някои от тропическите острови,но най-много до Кипър да стигна! Плачещо момиче
ма и там не е никак лошо доколкото знам Wink имам си и още места на ум-Метеора в Гърция,Йордания,южното крайбрежие на Турция! с миличкото се гмуркаме,така че всяко място по Средиземноморието е подходящо и не много скъпо!
а какви страхотни неща ми разправяха за Хърватското крайбрежие... heart heart heart good good good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 29, 2007, 12:42:41 »

ооо bulechka,страхотни родители Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo!
да ви завиди човек! със самолет или с кораб ще пътувате?

Това още не сме го решили!!! Май с кораб ще е още по-романтично!!! girl_in_love
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #10 -: април 04, 2007, 08:15:15 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 04, 2007, 09:05:52 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред

Много добре сте решили да направите!  good
Ние нямахме възможност след сватбата за меден месец или седмица и още не сме ходили  Girl_sing Girl_sing Girl_sing но силно се надявам това лято да успеем да идем някъде за няколко дена само двамата и да си направим медена седмица  любов заедно girl_in_love любов заедно
Все пак съм на мнение, че веднага след сватбата е много по-добре, защото еуфорията около нея още я има и чувството е съвсем друго  blush
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #12 -: април 04, 2007, 11:00:36 »

Ех, жалко, че не сте имали възможност да заминете веднага след сватбата! Това е едно от основанията, защото като не е навреме, после още по-трудно се намира време!

Все пак дано да си направите приятно пътешествие, макар и със закъснение!!  air_kiss
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 04, 2007, 11:11:42 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред
да аз мисля 4е си много права
и ние мислим да направиме така, за6тото после просто няма да има време колкото и да ни се иска
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 04, 2007, 11:16:38 »

Ех, жалко, че не сте имали възможност да заминете веднага след сватбата! Това е едно от основанията, защото като не е навреме, после още по-трудно се намира време!

Все пак дано да си направите приятно пътешествие, макар и със закъснение!!  air_kiss

Благодаря за пожеланията, cvetna!  give_rose
Наистина много се надявам да си направим малко пътешествие, може и някъде из България. Има толкова хубави места, които не сме посещавали  любов заедно
 secret Между другото аз събирам парички за меден месец (по-скоро седмица) без да знае милото и се надявам по този начин да го изненадам, защото иначе надали ще имаме възможност да си го позволим  secret
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #15 -: април 04, 2007, 12:57:49 »

И нашето най-вероятно ще е "медена седмица", а по въпроса за парите: смятаме да използваме част от тези, които ще съберем на сватбата или събраните от годежа. Иначе, като мине време и нараснат семейните ангажименти, трудно се отделят средства за пътуване. Освен ако сте си богати, но колко от нас са?!!  girl_impossible
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 11, 2007, 14:24:16 »

ами ние не сме планирали, просто в поделението където работи милото им даваха карти за по4ивки и ейтака един ден той ми се обади и ми казаха от 30.08.2007-04.09.2007 има карти за Рибарица и аз както немога да отказвам girl_wink казах ОК
и така
само се притеснявам 4е много рано си взехме картите ама ако не ги бяхме взели 6тяха да ги върнат и ние  Blush
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 08, 2007, 15:43:45 »

ние мислим да отидем в едно хотелче  в Казанлък-при една позната на милото поне за 3 дни а после на моренце  с бебока
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 10, 2007, 12:16:07 »

Ние понеже няма да можем да отидем веднага след сватбата взехме следното решение-през юли ще отидем за една седмица на моренце,а след това в края на лятото/началото на есента/ ще отидем на екскурзия в Испания/същинския меден месец/ Това ми е мечта отдавна!!!Надявам се всичко да е наред и да успеем да го осъществим!!! girl_in_love
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 10, 2007, 14:51:47 »

desislavka, стискам палци да стане и да бъде най-прекрасната и незабравима почивка  good
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 11, 2007, 10:51:12 »

Момичета, кажете, планирате ли меден месец или медена седмица поне и къде мислите да я празнувате?  Swiming Skiing Boat И какво точно мислите да предприемете по време на тази романтична почивка? На мен нещо не ми идват много идеи и затова събирам мнения.
« Последна редакция: май 11, 2007, 23:17:08 от prin4ipessa » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 13, 2007, 17:02:13 »

Ние имаме медене седмица на Канарските острови, но ще ходим тази година (даже с бебето, нелегално laugh , още не родено искам да кажа)! Много ми се иска да успеем да си починем и да се поотпуснем, да направим хубави снимки и видео и да се позабавляваме, дано да успеем!! CHEERS
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 13, 2007, 17:22:58 »

Дано!  smile Пожелавам ви го от все сърце!  heart
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 13, 2007, 17:25:49 »

Дано!  smile Пожелавам ви го от все сърце!  heart

Много благодаря!!! yahoo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 14, 2007, 20:12:56 »

Да се похваля
Миналия ден резервирах самолетните билети yahoo yahoo yahoo yahoo
една седмица след сватбата заминаваме за Париж, ще бъдем там 8 дни, а на връщане 2 дни във Виена girl_in_love girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #25 -: юни 15, 2007, 08:57:25 »

лелеее, ивче, чудничко! DANCE
ние още нищо не сме планирали, а чакаме свекървата - обеща, че ще измисли нещо! Wink
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #26 -: юни 16, 2007, 20:31:51 »

Ами аз като планирах нашия меден месец и реших че за чужбина организацията ще ми дойде малко нагоре да се заема и с това покрай сватбата... Така решихме да е в БГ..... А и аз хич не съм по острови и неша от сорта. По скоро съм за културен туризум... Тоест да има нешо за разглеждане старо музеи ей такива неша....... Понеже вече съм ходила на разни места в Европа и реших Париж - догодина да имам време да се настроя, че там работата е сериозна. Била съм за четири дена - не стигат. Сега ще търся нещо с повече престой. И понеже ме е шубе от самолети - с автобус, или влак. Така не губиш гледката по пътя.
Колкото до медената ни седмица в БГ - невероятно си изкарах. Разбира се то не е точно почивка защото за 5 дена сме минали 1000 и нещо километра, ама си заслужаваше.
Инак ако си мислите че в БГ е много евтино да се разходиш - грешка за 5 дена 800лв. То почти всичко отиде за бензин и хотели(ние гледахме да си ги зимаме по-хубавки).
Заделила съм сега парички за Париж и ще ги скрия от мъжа, че иначе през крив макарон ще го гледам Париж....... Голям е прахосник.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 27, 2007, 19:20:40 »

яничка, можем и да се срещнем в Париж Wink Wink
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 02, 2007, 19:58:34 »

Добре а "как се планира меден месец?" Ние май последно решихме за Египет-Хургада. Исках да сме на някой остров ....Малдивите, Сеишелите, Доменикана, Мавриций...но са много скъпи за нас. Знам че искма да е All Inclusive или UltraAll, да няма безброй забележителности, които ако не видим после много ще ни е яд и да е топло да става за плаж. А милото само казва:" Където измислиш. Където кажеш"....Разглеждах и оферти за Тунис. Една позната каза, че било много хубаво... Моля момичета който е бил на някое от тези места нека сподели впечатления, Моля Ви!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 02, 2007, 21:33:09 »

Не знам как се планира, ние тръгваме абсолютно непланирано към морето!!!!!  но за чужбина, Диде явно трябва организация... Аз съм чувала за Тунис, че е хубаво, също и за Египет...... Братовчедка ми ходи там всяко лято, но тя живее в чужбина!!!!!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 02, 2007, 23:09:07 »

дидка, за Египет съм чувала по-добри отзиви отколкото за Тунис. А и Египет е добре разработена дестинациа с добри цени, мисля, че няма да сгрешите с такъв избор 8 good
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 03, 2007, 14:52:13 »

Благодаря ви сладурчета за бързите отговори! Много сте мили! girl_in_love И ние май за Египет клоним...Няма да се разсърдя и на някой който е бил там да каже мнение и впечатление! give_rose blush
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 03, 2007, 16:48:41 »

Дидка, виж ТУК за отзиви от Египет  good Има и линк със снимчици  photograph
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 03, 2007, 18:04:52 »

 girl_in_love Oooo Maria много ти благодаря!!!!! kiss2
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 03, 2007, 20:44:51 »

диденце сладко и моето мило искаше в Египет да ходим или на о-в Пукет.при далечните дестинации самия престой е много евтин но проблема с паричките идва от цените за самолетните билети и летищните такси те вдигат всичко cray ние най вероятно ще отидем в Анталия хем е по близо хем едни познати ни казаха "само да намекнете че сте младоженци ще ви глезят като царе DANCE аз им казах"е кво ще намеквам директно ще си кажа че сме на меден месец и ще жъна облагииии' *YAHOO*ох надявам се да си прекараме наистина добре и да се отпуснем след голямото напрежение покрай Денят ;)а иначе свеки има познати в туристическия бизнес и разчитам да удари едно раменце blum
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 03, 2007, 20:50:36 »

Аз, като се върнем от Канарските острови ще ви споделя впечатления!!! good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #36 -: март 21, 2014, 17:00:32 »

Дайте ми съвет, за меден месец обмисляме или Санторини или Тунис...

Дайте идея до към то 2500 - 3000лв за хотел и път(по възможност и някаква храна) къде препоръчвате?

А и кое е по- подходящо за края на Юни началото на Юли
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 21, 2014, 18:08:10 »

Аз миналата година бях в Тунис- на екскурзи, не на  меден месец. Е не ми хареса, признавам си. Адска жега началото на септември, много мухи. Там мухата е цар едва ли не..... Ние сме се спрели за меден месец- Бодрум, а сега пролетта една кратка до Виена и Будапеща. Искам вече почивка......
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #38 -: март 21, 2014, 18:13:08 »

Да... ясно, значи юни/юли там ще бъде ад....

оценявам всякакви идеи стига да не е Турция(ходил сме доста и не ни се иска и медения месец да е там)
да иам плажооовеееее! И двамата умираме за море и да става за юли месец..

Освен Санторини да имате други идеи?
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 22, 2014, 15:19:53 »

о-в Евбея, о-в Крит...Като цяло Гърция не ти я препоръчвам за ол инклузив. Ако искаш хубав ол инклузив, Турция е твоето място. Там хотели в ценовия ти диапазон има МНОГО, храната е супер. За нас основен минус на този тип почивка е, че те заковава на едно място.
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines