Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 05:58:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Асеновград - 2 част  (Прочетена 175110 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 13, 2008, 22:34:51 »

А костюмът на младоженеца е 230 лв. и е от варен памук, ризата му е 40 лв. и тя е памучна, обувките - 65 лв., не знам какви са цените в Асеновград за мъжка мода и аксесоари, но и това ми се струва прилично като цени, което купихме в Бургас.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 14, 2008, 08:48:28 »

Kiksi това е цената на жартиер в централните магазини, а да не ти казвам че чашите за шампанско на едно място са 22 лв./1бр до 17-18 лв./1бр. на един и същи модел.... nea
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 14, 2008, 09:34:36 »

Kiksi, права си, но ако сравняваме цените на софийските магазини и Асеновград си заслужава да идеш 2 пъти до там
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 14, 2008, 09:41:03 »

аз съм от Пловдив, ходих три пъти до Асеновград, но чесно казано накрая си уших роклята в Пловдив, да цените са по ниски в Асеновград, но аз лично не останах супер очарована, но всичко е въпрос на виждане, истината е че ако имах познат който конкретно да ми препоръча фирма , и съответно аз да съм видяла резултата на живо, може би щях да се реша там да си я шия. Но тъй като всичикте ми познати които се жениха си шиха в Пловдви, в различни салони, но всички резултати бяха страхотони, та и аз в Пловдив, и резултата беше положителен за мен лично.
Но определено цените в Асеновград са по ниски, въпрос на виждане, средства и кураж.
Активен
bobby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 14, 2008, 10:05:55 »

момичета моята сватба мина и вече мога да ви покажа роклята която е шита в салон НЕЛИ-Асеновград.


* snipshot56.jpg (22.26 KB, 271x408 - видяно 3255 пъти.)
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #320 -: септември 22, 2008, 09:34:22 »

Момичета помагайте. В средата на октомври ще сме на почивка в Асеновградския регион и мисля да се отбием да видим за какво става въпрос. Да уточня, че няма да търсим рокля и костюм, а разните му там дреболийки. Четах напред в темата, че имало такъв магазин само за чаши, украси, свещи и разни такива. Може ли някой да ме опъти. Другото, което искам да питам е къде правят обувки по поръчка. Имам в предвид не обличане на готова обувка с дантела а изработване на обувка по твой модел. А, и в кой салон има наистина хубави диадеми и какви са цените?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: септември 23, 2008, 08:03:12 »

разни сватбени дреболийки има във всеки магазин за рокли. има и магазинчета само за дреболиийки. а накъдето и да се обърнеш има такива магазинчета, над 50 магазина, буквално врата до врата smile а града не е голям. цените варират като едни и същи неща в центарлната част са по скъпи.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: септември 23, 2008, 09:04:11 »

Ние бяхме тази събота на Асеновград...
Като цяло там има само сватбени магазини!!!
Много магазини, но в повечето едно и също предлагат / говоря за дребните неща/! crazy
Ние купихме от там костюма на младоженеца, бели обувки за мен, ритуални чаши, ритуални свещи, кошничка за халките, късметчета...абе много неща! yahoo
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #323 -: октомври 09, 2008, 12:24:01 »

За съжаление, нищо хубаво не видях в този Асеновград. Шивачките там са със светлинни години назад. Дори и тези 300 - 400 лева, които искат за рокля са им много. Ужасна изработка - никакви производствени технологии. По-добре да си купя качествена рокля за 1000 - 2000 на някоя известна фирма, отколкото да ги дам на някоя некадърна шивачка от Асеновград.  А и открих без да искам търговията за платове. Има органза и тафта по 3 лева метъра! Най-скъпата им дантела е 100 лева. Направете сметка сами, мили момичета - колко наистина струва една рокля от Асеновград, шита без всякакви разходи... Аз взех решението за себе си. Още малко ще пообиколя, но засега съм се спряла на "Проновиас" - Те са номер 1 за мен..... 
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #324 -: октомври 09, 2008, 12:41:05 »

expert в Асеновград има не само "шивачки", има и дизайнери, които живеят и работят там, които си вършат работата много професионално, с качествени платове. Не че им се явявам някаква защитничка, но не може да се обобщава по този начин.
Проновиас имат хубави рокли, добре е да мериш, зависи как ще ти стои роклята, това всъщност е най-важното, много по-важно от марката.
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #325 -: октомври 09, 2008, 14:23:18 »

Мила Маги,

Кои са тези неизвестни дизайнери в Асеновград? От ранга на Мануел Мота ли са или на някой друг, който има световна известност. Само влез и разгледай сайта им да видиш къде са те, а ние къде сме. Откога в България в Художествената академия има специалност "дизайнер на булчински и официални рокли"? Има общ профил. Проблемът е, че в България тези "специалисти", с изключение на 1 - 2  са самозвани и не учат, не се развиват. Нека като правят пари да отделят част от тях и да отидат на обучение в чужбина, да вземат диплома и дискретно да я закачат някъде в ателието. Или не знаят чужд език и не могат да запишат такъв курс?  Може и да работят с качествени материи, но знаеш ли в марковите магазини за какви става въпрос? А пък технологията на изработка на роклите е много висока. Във всички маркови магазини в България могат да направят корекция на роклята без да личи и да застане все едно е шита за теб. Любимата ми българска дизайнерка е Невена, много е талантлива, но дори и нейните рокли не са така изработени както тези на Проновиас. Виргиния Здравкова е също много добра, но и тя има още какво да учи. Не ми се сърди, мила, Маги просто много ми е мъчно като гледам, че нещата в България нямат развитие. Трябва постоянно да учим и да се развиваме, иначе ще станем работническата класа на света. Извинете за дългия пост.     
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 09, 2008, 14:44:31 »

expert, аз си мисля, че е важно да се отбележи, че не всеки има възможност да отдели 2000лв или повече за рокля. Но пък на всеки му е лесно да си хареса скъпа и добре ушита рокля от Проновиас, от Маги Сотеро - за която например трябва и да пътува до Гърция най-близко да я вземе.
Аз също много държа да ми е максиамлно добре изпълнена роклята и въобще - като си купувам нещо, гледам винаги когато имам възможност да е марково, което за мен поне е някаква гаранция за качество.
Права си, че трябва да се учат и развиват нашите дизайнери - в това няма спор. Много хора обаче просто са принудени да се примирят с по-евтина рокля. Което със сигурност не означава, че са по-малко хубави или по-малко щастливи на своя сватбен ден.
Да си пожелаем в най-скоро време и България да има добри дизайнери и всички булки да могат да си позволят примерно рокля на Аля Милушева!
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #327 -: октомври 09, 2008, 14:57:15 »

expert, ти нали не си вярваш като пишеш, че в България няма никакво развитие... Кой набор си? Помниш ли Комунизма, а знаеш ли тогава, че изобщо нямаше булчински рокли по магазините? А сега излизаме на международния пазар, забелязала ли си колко магазина има Вергиния по света?
И Аля Милушева, и Виргиния, и Невена, и Fede,и Принцес, и Версай работят на едно много прилично ниво. Ако имаш желание да шиеш и да инвестираш сериозна сума в булчинската си рокля, повярвай ми и в България има кой да ти я ушие.
Ако мислиш, че някъде има точно такава конкретна специалност в университета, също ми звучи несериозно. Все едно да не учиш обща медицина, а директно да завършиш гинеколог, няма как да стане. И това кой знае и кой не знае езици, как го определи?!!!
Била съм в чужбина, работила съм, купувам дрехи и знам за какви материи става въпрос. Има платове и платове, както дизайнери и дизайнери. И както казах по-горе много по-важно е как стои роклята, а не каква марка е.
Съжалявам за офф-а, но все пак нека не отричаме всичко българско, в условията на демокрация сме, за да има разнообразие на пазара и всеки за себе си да прави информиран избор.
Успех с роклята, дано да избереш най-добрата за теб, която да отговаря на твоята индивидуалност и да характер, независимо от марката.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 09, 2008, 15:05:32 »

Здравейте момечета!
Аз лично съм доволна много от дизайнерката която ми ши роклята в Асеновград!Да си призная ходих 3 пъти до Асеновград докато си харесам модел и като не можах да се спра на нещо конкретно реших да поръчам да ми я направят!Там ми направиха булото и торбичката!Всичко друго си го купих от магазините в Пловдив
Ето снимка дано и на вас да ви хареса


* DSC_0703 (335 x 500).jpg (47.36 KB, 335x500 - видяно 375 пъти.)
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #329 -: октомври 09, 2008, 15:17:30 »

katya_79,
и аз се присъединявам към мнението на mmagi- прекрасна си и роклята е супер give_rose
Аз също си поръчах моята рокля в Асеновград по модел на чужд дизайнер - мисля, че се справиха много добре с роклята/ще покажа снимки след сватбата - на 19.10./
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines