Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 19, 2024, 22:06:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите?  (Прочетена 182946 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: октомври 22, 2007, 18:41:28 »

alice88, няма да притесните гостите. Толкова е хубав ритуалът, мъжът ми много държеше на него и ужасно се забавлявах с момчетата danceg
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: октомври 22, 2007, 21:53:09 »

моя се разтвори в на милото устата laugh :laugh:и кума го хвана *YAHOO*ама как скочи laugh много си ги харесвах нищо че го избрах в деня преди сватбата
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: октомври 23, 2007, 09:21:09 »

alice88 слушай ни нас, вече миналите по този път! Искам да ти кажа че това е един от най-веселите и интересни моменти в цялата сватба. Тоест в ресторанта по-интересно за гостите от тези ритуали(букет, жартиер, питка и торта) няма, повярвай ми! good Не го пропускай наистина!
Активен
siska_rs
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


Важно е да има кого да обичаш!


Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: октомври 23, 2007, 20:36:48 »

Момичетата са прави ритуала е много забавен :laugh:Задължително го включете!Няма нищо неудобно! :girlhide:Сред нашите гости имаше и доста възрастни и консервативни хора и мисля,че дори на тях им беше забвно или поне не са казали нищо! yahoo
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #559 -: октомври 29, 2007, 20:17:18 »

 Когато за първи път разбрах за обичая с жартиера бях много заинтригувана. Допреди няколко години не беше много разпространен, но днес каточели  присъства на все повече сватби. Искам и на моята да се хвърля жартиер за ергените, обаче моат приятел е против. Мисля,че ще му е неудобно най вече от родителите. Надявам се до сватбата да го убедя, че е забавно. Може би трябва да питам майка му дали ще има нещо против. Ако тя е съгласна сигурно и той ще се навие. Clover
Активен
Anny
Любопитен
*
Публикации: 25


Lead don't follow


« Отговор #560 -: октомври 30, 2007, 12:05:53 »

Да, това с хвърлянето на жартиера е интересен обичай. Аз си купих жартиер, но решихме, че няма да го хвърляме, защото ни се стори притеснително,смущаващо, неудобно и т.н. Сега обаче като се замисля, щеше май да е по-добре да изберем жартиера, на фона на номера, който ни направи DJ-а.
Мен ме накара да прекарам СУРОВО яйце през крачолите на панталона му. badgirl(което след това разбрах, че често се правило по сватби). Не че не беше весело особено когато яйцето заседна не там където трябваше   smilebadgirl. Него го пък го накара да прави стриптийз  mega_chok, което си беше притеснително, хахаа.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: октомври 30, 2007, 15:24:45 »

не го пропускайте!!!и милото много се притесняваше от нашите,ама не сме ги предупреждавали и да видиш на снимките как баща ми с интерес е застанал отстрани и снима, докато милото го сваля!!!А бабите и дядовците изобщо не разбраха какво става  laugh
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: ноември 01, 2007, 11:19:33 »

Не искам да обидя никой, но на мен този обичай не ми допада изобщо. Била съм на една сватба, на която младоженецът свали жартиера и беше доста безвкусно и вулгарно, особено, че на сватбата 80 % от гостите бяха всевъзможни роднини от село по над 50-60 години.

На моята сватба 95 % ще са млади хора, обаче въпреки това не искам да ми гледат бельото, а милото да се прави на клоун и да заляга по земята. Ама ние всъщност няма да правим никакви обичаи в ресторанта, така че това е просто един от обичаите, които няма да ги има.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: ноември 01, 2007, 17:20:34 »

Всеки си има мнение, аи жартиера може по хиляди начина да се свали, така че да не се види на булката бельото - може да е качена на стол, може да е седнала и т.н. Но аз пък смятам, че сватбата си е сватба, купона си е купон  DANCE Все пак всчики са дошли заради младоженците и всички тези обичаи са колкото хубави за тях толкова забавно е за гостите  smile
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: ноември 01, 2007, 17:56:38 »

Според мен обичаите са не за да става купон, а защото символизират нещо. Тъй като аз не знам повечето от тях какво символизират и съм далеч от тези традиции (били те американски или тракийски), затова не искам да ги правя. Другата причина е, че по този начин всички сватби изглеждат абсолютно еднакви - диджеят си знае репликите наизуст, гостите също знаят какво ще последва и т.н. Някак си дори и хубави и стойностни обичаи са превърнати в някакво клише, стереотип по българските сватби (не знам как е по чуждоземските).

Иначе знам от личен опит, че и на сватба с почти липсващи обичаи става страшен купон - била съм на такава. Останах с много приятно впечатление, въпреки че не се виеха дълги хора, че не се мяташе жартиер и прочие. И се забавлявах лудо.
Булката и младоженецът не са длъжни да правят разни сценки (като целуване на булката от младоженеца 100 пъти навсякъде по тялото (тя беше олигавена, а мъжът й много задъхан) и т.н, за да се забавляват гостите. По-добре да се наеме тогава вариететно шоу или клоуни да изнесат спектакъл.

Но темата е за жартиера все пак - някой знае ли какво символизира този обичай, от къде произлиза и от кога? Питам от любопитство. Поне да знам.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: ноември 01, 2007, 18:48:39 »

Според мен обичаите са не за да става купон, а защото символизират нещо. Тъй като аз не знам повечето от тях какво символизират и съм далеч от тези традиции (били те американски или тракийски), затова не искам да ги правя. Другата причина е, че по този начин всички сватби изглеждат абсолютно еднакви - диджеят си знае репликите наизуст, гостите също знаят какво ще последва и т.н.
Булката и младоженецът не са длъжни да правят разни сценки (като целуване на булката от младоженеца 100 пъти навсякъде по тялото (тя беше олигавена, а мъжът й много задъхан) и т.н, за да се забавляват гостите. По-добре да се наеме тогава вариететно шоу или клоуни да изнесат спектакъл.

Mила, 90% от форумките искат да "правят сценки " на сватбата си. Ти си имаш мнение но все пак това е форум и много хора го посещават - може да обидиш някой с начина си на мислене. Аз лично не съм съгласна с теб, но приемам и това, което мислиш - сватбата си е твоя.
Не разбирам защо си писала в темата за жартиера, след като не ти харесва? crazy
А ако искаш да разбреш повече, чети напред  good
« Последна редакция: ноември 01, 2007, 18:55:11 от Вероника » Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: ноември 01, 2007, 22:54:47 »

Незнам за вас,но аз имах жартиер  :Pнезнам дали е банално,но при нас стана голям купон.Според мен наи важна роля играят гостите на самата сватба и как можете да се веселите,а не дали има или няма жартиер *crazy*определено не съжалявам
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: ноември 01, 2007, 23:06:05 »

Аз не искам никой да обидя, тук всеки си казва мнението. Не знаех, че трябва да е само положително, все пак темата се казва: А какво ще кажете за жартиерите?. Ето, аз казах моето мнение. С най-добри чувства към всички различни мнения.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: ноември 01, 2007, 23:21:25 »

Аз не искам никой да обидя, тук всеки си казва мнението. Не знаех, че трябва да е само положително, все пак темата се казва: А какво ще кажете за жартиерите?. Ето, аз казах моето мнение. С най-добри чувства към всички различни мнения.
Мила, дано не съм те засегнала  smile не ми е било цел. Да, всеки си изказва мнението,но сравнение като "сценки" и "вариететно шоу или клоуни" не звучат много мило - разбираш ли ме?
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: ноември 01, 2007, 23:38:49 »

Аз да си призная хич не исках да има такова нещо при нас и дори го заявявах няколко пъти,но...някак от само се бе си се появи тоя жартиер :laugh:Първо го харесах в магазина и реших,че ще го имам,а ще реша дали да се сваля или не :girl_wink:Ама мъжа ми изяви интерес и аз много се очудих,а и имаше бая ергени,които се точеха и нещеш ли се получи и то наистина много весело blushИ много се радвам,че стана така,че не се разголих изобщо и не се завираха под роклята ми,а после падна такава борба и веселба,че не съжалих!
Така е напълно разбирам както мнението "за",така и това "против",но се радвам,че при нас си се получи добре,че и без това се притеснявах...
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines