Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:34:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тенденции при обзавеждането на дома  (Прочетена 254966 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #180 -: юни 29, 2009, 21:32:51 »

съжаляваме, защото послушахме хората, които казаха, че по-хубаво от естествения паркет нямало е да ама не, при нас не стана хубаво или поне не го направиха качествено, за няма и месец се отвориха фугите, по края не бепе лакиран и изциклен поне, а се първоначално като го видяхме беше супер наистина, лъщеше като стъкло, да не говоря, че на две-три места има лакирани косми  bad bad bad, за това в спалнята сложихме ламинат и разликата беше по-малко от 100 лв. Поне новичкооо и хубавооо  good good good
Ели,според мен не са ви поставили паркета добре,нашият като са го поставяли /баща ми е присъствал/ първо са го налепили и след 2 седмици са отишли да правят другите процедури  .Казали са ,че това е необходимо за да се стегне добре паркета.Но то си е до майстори .В моят бивш офис сложиха ламинат и там след време се получиха фуги и дори на места се понадигна,Да не говорим че оставаше следи от токчетата.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 29, 2009, 21:34:05 »

juji - става въпрос за циклене и лакиране на стар паркет
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юни 29, 2009, 22:54:30 »

juji - става въпрос за циклене и лакиране на стар паркет

Да, и в нашия случай е така и затова се чудихме циклене на стария паркет или слагане на ламинат вместо това.  crazy
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #183 -: юни 30, 2009, 07:25:13 »

съжаляваме, защото послушахме хората, които казаха, че по-хубаво от естествения паркет нямало е да ама не, при нас не стана хубаво или поне не го направиха качествено, за няма и месец се отвориха фугите, по края не бепе лакиран и изциклен поне, а се първоначално като го видяхме беше супер наистина, лъщеше като стъкло, да не говоря, че на две-три места има лакирани косми  bad bad bad, за това в спалнята сложихме ламинат и разликата беше по-малко от 100 лв. Поне новичкооо и хубавооо  good good good
Ели,аз разбрах,че вие сте послушали хората и се сложили паркет ,но не естанало хубаво и са се отворили фуги-за това казвам ,че е до майстори.Но после уточних ,че и при ламината се получава наддигане и фуги и то доста грозни разбира се с течение на времето не веднага ,но за около една година се получи.Или пък нещо не разбинрам какво точно искаш да кажеш ,извинявай.............
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юни 30, 2009, 09:00:34 »

паркета е сложен преди 20 години и беше с две ръце блажна боя отгоре и послушахме хората да го изциклимм и лакираме, а фугите се отвориха, защото не са го лакирали както трябва и е влезнало вода и за това се отвориха в последствие good good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юни 30, 2009, 09:16:50 »

Ние имаме в две стаи стар паркет слаган преди 28 години и мислим да го изциклим и лакираме наново.Паркета е хубав, но е занемарен и на места има петна.Шефа в офиса така изцикли и лакира паркет на 35г. и мога да кажа че фирмата се справи много добре.В офис вече 5г. хората влизат излизат, паркета не е мръднал.Единственото е, че под столовете се надра, но това е разбираемо.Та много зависи от фирмата която извършва тази услуга. good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 30, 2009, 09:21:49 »

Ние имаме в две стаи стар паркет слаган преди 28 години и мислим да го изциклим и лакираме наново.Паркета е хубав, но е занемарен и на места има петна.Шефа в офиса така изцикли и лакира паркет на 35г. и мога да кажа че фирмата се справи много добре.В офис вече 5г. хората влизат излизат, паркета не е мръднал.Единственото е, че под столовете се надра, но това е разбираемо.Та много зависи от фирмата която извършва тази услуга. good

определенооо  good good good и то изпитана фирма
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #187 -: юни 30, 2009, 11:26:31 »

паркета е сложен преди 20 години и беше с две ръце блажна боя отгоре и послушахме хората да го изциклимм и лакираме, а фугите се отвориха, защото не са го лакирали както трябва и е влезнало вода и за това се отвориха в последствие good good
А сега ми стан ясно явно  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юни 30, 2009, 11:31:50 »

Ели а при нас стана точно обратното.Стар пакет на 30 години като го изциклихме и лакирахме/той не беше лакиран преди това/ направо стана за чудо и приказ.Толкова много му се радвам ,че всичко на всичко в целият апартамент имам само един килим.Много съм доволна от паркета - няма фуги ,няма червеи,няма чепове - страхотен.Но и майсторите бяха много добри.
Може да има снимки някъде в темата Великите ремонти.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #189 -: юни 30, 2009, 11:43:31 »

Аз също мисля, че естествения паркет е най-доброто решение.

Ние сложихме в целия апартамент (вкл. и кухнята) дървен паркет с клик-функция, слага се точно като ламината, дори сами си го сложихме. Не е толкова дебел и издръжлив като стария тип паркети дето се редят парче по парче, но цената му е почти колко на висок клас ламинат, а комфорта и топлината, които внася в къщата са несравними. Поне при нас майсторските услуги струват няколко пъти по-скъпо от материалите и за това, когато един ден се наложи да се цикли, защото вечни неща в днешно време няма, направо ще го сменяме.

Аз освен това мисля, че е важно настилките в цялата къща да са еднакви, защото придава чувство на завършеност и "обединява" пространството. Бяхме наели агент по недвижими имоти да ни оцени апартамента и тя направо ахна като видя еднаквата настилка в целия апартамент. Каза, че това се голямо прединство в едно жилище.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юни 30, 2009, 13:07:06 »

Ох, и нашият е 30-годишен и ако не намерим качествени майстори, направо не знам. girl_impossible

Сега трябва да убедя милото, че по-добре да си изциклим стария, отколкото да слагаме ламинат, че той какво се  е запалил по този ламинат, не се трае направо. А явно от паркета - стар, не стар, по-хубаво няма.
Аз много нямам впечатления, защото в старото ми "вкъщи" бяхме или с балатуум или с мокет и въобще не съм наясно. sad
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 14, 2009, 14:55:07 »

Аз съм си поръчала ето това с помощта на Селвет в една рекламна агенция
http://www.miraentuinterior.com/index.php?categoria=1&seccion=catalogo_detalle&articulo=83
Само че ще е в друг цвят.Идеята я откраднах от Селвет коята има вкъщи декорация на стените и е много красиво.Въобще не се забелязва че е фолио аз даже се заблудих че е правено с боя.
А този сайт има интересни неща.Аз го бях пускала преди време защото бях много впечатбена.Ако не се лъжа Маслинка имаше цветя по стените на спалнята.

Гучи, моля те дай някакви координати на тази рекламна агенция-има ли офис в София? Ако ли не как може да се поръча при тях и евентуално какви размери предлагат? Аз се интересувам евентуално за коридора и за хола за стената, но и идея си нямам дали предлагат толкова големи размери?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #192 -: юли 28, 2009, 09:06:38 »

Не съм Гучи,но ще си позволя. Лепенки за стени в момента  е пълно в Бриколажа. А и във всеки по хубав магазин за тапети. Понеже ние отдолу сме с тапети,а не боядисана стена, за нас беше по-удачно да си "пръснем" с малко спрей-боя. Харесах си картинка, занесох я в рекламна агенция, и ми я изрязоха на плотер. Получи се като шаблон, който ние оцветихме вътре.
По същия начин направихме претените цветя в коридора-на светло боядисана основа, напръскахме три последоваателни нюанса-по тъмни- на основния цвят.Боята-спрей е на водна основа-трайна е,има гланц, и пада след едно търкане с вода. Така,ако ми омръзне, мога да я измия-и пак наново.
 А за Маслинка-нейното са тапети, каталога на ТОНИ БАД за 2008. Но много скъпо идва, при една ролка от 30-35 лева, това напасване на цветята е ужас. От една ролка, цветята се напасват през 30-40 см, и остават едни парчета,които хвърляш. Мисля,че тапетите са на Раух, но да не излъжа, но каталога е на Тони Бад 2008.

А за рекламната агенция-всяка,която лепи и реже фолио,има плотер. На него ти режат картинките,предварително зададени на компютъра. Ако реже фолио,след употребата му,ако си поиграеш малко, може да изрежеш с макетен нож по линиите, и пак да го ползваш като шаблон да си боядисваш:)

аз се улях, blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 28, 2009, 09:18:17 »

Гучи, моля те дай някакви координати на тази рекламна агенция-има ли офис в София? Ако ли не как може да се поръча при тях и евентуално какви размери предлагат? Аз се интересувам евентуално за коридора и за хола за стената, но и идея си нямам дали предлагат толкова големи размери?
Мила нямам никакви координати на агенцията.Ако искаш говори със Селвет.Аз и казах какво искам и тя ми го поръча и ми го донесе аз само си го платих.Размера им го казах какъв искам и те ми го направиха.Моето не е малко но трябва довечера до го измеря за да видя.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 28, 2009, 13:39:03 »

по въпроса за паркетите, естествените, наистина са много добри, но е важно как ще се поставят, залепят, а в случая на Ели - боядисат;

за циклене на стар паркет....преди време нашите изциклиха един от преди сто години (не точно, ама сигурно има към 30, че и повече); после лак и стана гот;

Ели, не знам дали имате как, но ние направихме така, вярно, че нашият е нов, но всички фуги, които останаха ги напълнихме с дървени стърготини;

беше се надигнал нов паркет, милото го отлепи, залепи на ново, с нов де, а където имаше фуги от рязаните ПДЧ-та при монтажа на леглото, напълнихме тези фуги със стърготини;

няма шега и майтап; в апарт., в който сега живеем, майсторът, който слагаше паркета точно така запълни фугите; естественото дърво се измята и няма как без фуги;
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines