Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 21:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 155256 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: ноември 25, 2008, 11:29:39 »

аман от тоя спор, не мога вече да се сдържам, престанете да размивате темата и да пречите на младоженците даси питат;

моят оператор, който засне сватбата, си ми каза веднага, че може да ми заснеме  HD, но няма да може да го обработи; посъветва ме да си направя обикновен филм; не разбирам много от форматите, за да ви кажа какъв точно;

на мен ми бе все тая - като си гледам ТВ не гледам HD, пък съм доволна;

филмът си е станал много хубав даже и не мога да разбера какъв е тоя спор за HD или не;

като си искат младоженците - да си плащат за HD и да си се ръсят - това си е тяхно желание; за филм, който ще гледат основно в първите месеци след сватбата (1-2 пъти) и после може би още 1-2 пъти изобщо ...

ей, все едно, ако не HD не може да се гледа, щото цял живот HD сме гледали ....

най-важното е да са уловени най-важните моменти, да е успял операторът да хване всичко - което за снимки без сценарий не е чак толкова лека задача;

е, естествено, важно е и качеството, но не непременно HD;

монтажът, усетът на оператора са също от огромно значение; музикалното оформление; превюто в началото;

успех със спора, но скоро в тази тема ще се пише само от оператори и младоженците изобщо няма и да влизат

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #421 -: ноември 25, 2008, 12:13:29 »

100% съм съгласна с gostenka_82. Това е сватбен филм, не е за Оскар!!! Най-важното във филма е да са хванати всички основни моменти, да са замазани гафове (ако има такива); да се появяват често основните лица (имам предвид освен младоженците - родители, кумове); музиката да пасва на отделните "епизоди" от сватбата... Искам специално да кажа на уважаемите видооператори, както и на монтажистите, че това е много по-важно, отколкото какъв модел на Сони се ползвал. Ще дам и пример - аз съм доволна от моя филм, но имах някои забележки - например, в момента, когато гостите влизат на входа на ресторанта и ни поздравяват (ние имахме изнесена церемония на терасата), в един момент започва (доста силничко) "It's my life" на Бон Джови, която, съгласете се, изобщо не пасва на момента, който е сантиментален, мил целуваш се и се здрависваш с приятели и роднини, които не си виждал отдавна... Песента свършва, и започва мелодията от "November Rain" (без текст) - много по-подходящо и традиционно... На всичкото отгоре между тях няма преход, и от някакво рок парче изведнъж едно лирично пиано... Помолих, естествено оператора да го оправи - оправи го без проблеми, браво, както и още едно-две неща, които исках. Та мисълта ми е - ето тези неща са много по-важни, отколкото кой точно модел на камера имаш. Качеството без съмнение е важно, но ако съдържанието не е ок, какво като е high definition, като не искам и да го погледна даже.
Активен
dimianna
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #422 -: ноември 25, 2008, 15:27:15 »

Здравейте,моля ви  някой да даде координати на лични на следните диджеи,че не откривам никъде в интернет:Хорхе,Арми,Митко Томанов,Мартин Петров и Ники Петров.Предварително благодаря на всички отзовали се! sad sad sad
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #423 -: ноември 25, 2008, 19:29:49 »

Здравей, dimianna. За кой град се интересуваш? Защото ако е за София мога да разпитам колегите.Аз лично не съм ги чувал.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #424 -: ноември 25, 2008, 20:07:28 »

 Призовавам DJ-Ivo да се държи по-възпитано и нормално с младоженците. Подигравка от този сорт моля на пазара в Димитровград. Уважавайте малко клиентите и техните понякога "смешни" или "тъпи" въпроси. И не се самозабравяйте
« Последна редакция: ноември 25, 2008, 20:10:24 от Pachoran » Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #425 -: ноември 25, 2008, 20:47:03 »

Зададох съвсем смислен въпрос.И не знам защо  някой реши че се шегувам.Работя в две от най големите фирми и тези имена нищо не ми говорят.Имената на фирмите няма да споменавам поради ясни причини.Но в едната сме около 20 дж които работят сватби предимно.Тук за сватби говорим а не за дискотеки,където всеки отракан тийнейджър може да се изяви. Опитвам се да помогна и ако наистина са добри професионалисти нама начин колегите да не са ги чували.
« Последна редакция: ноември 25, 2008, 20:54:24 от DJ - Ivo » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: ноември 26, 2008, 10:50:23 »

Аз съм ги чувала и петте споменати диджеи  smile Тук във форума са се коментирали доста от тях. Лично аз съм звъняла на няколко преди нашата сватба.
Опитвам се да помогна и ако наистина са добри професионалисти нама начин колегите да не са ги чували.

Може би не си следите и познавате конкуренцията.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: ноември 26, 2008, 12:40:24 »

Така че да - Kiksi, възможно е твоя филм да е монтиран в този формат и няма никакво значение какво излъчват телевизиите, а какъв е телевизора на който ще си гледаш филма (това е твоята грешка). А Pachoran е изцяло в грешка като си мисли че професионалните камери снимат с точно определен формат... И мога да кажа че това не са празни приказки, защото кума ни е монтажист и някак си (предполагам с някаква вълшебна камера) прави точно такива филми!!!

kpacmaBu4ka , точно това исках да обясня и аз, само че ти си го казала с по-точни думи  Bravo
Именно това ми каза нашият оператор - че тъй като в близките години така или иначе плазмените телевизори и ЛСД-мониторите ще навлизат все по-масово, затова е по-добре да се избере "хай дефинишън"-формат, за да се гледа "нормално", именно защото значение има какъв е телевизорът - точно както ти казваш!  good 

От терминологии и детайли по темата не разбирам, но съм сигурна и аз като теб в това, което говоря, защото нашият оператор (който е и много добър монтажист) ни е доста добър познат и просто няма как да ни е излъгал за "хай дефинишъна" с цел да ни вземе паричките за нещо несъществуващо /както се изразява Pachoran /. Защото освен че ни е добър познат, въобще ни взе доста по-евтино, отколкото върви цената на тази услуга, като за познати  Wink Така че няма как да ни е измамил, казвам го, защото е тъпо да се спекулира с това, че всеки който ти предложи "хай дефинишън" е едва ли не измамник по думите на  Pachoran . Освен това едни много добри наши семейни приятели са монтажисти с доста опит (които пък по стечение на обстоятелствата са и кумове на нашия оператор) и от тях знам същото, за което говори  kpacmaBu4ka .

Та казвам всичко това, защото ми е чудно как толкова хора мислят, че "хай дефинишън" е нещо реално осъществимо, само  Pachoran е на различно мнение? Не е ли странно?

gostenka_82 и rozovka , съгласна съм с вас, че съдържанието, композицията  на кадрите и монтажът са далеч по-важни  good (от тези неща си имам малко повече идея кое как трябва да е).

Но не забравяйте, че някои хора се интересуват и от техническата страна на въпроса, затова не виждам нищо лошо във въпросния спор, още повече че някой обявява някой друг за измамник, не мислите ли, че подобен разговор би бил от полза за хора, които ги вълнува форматът?
Който не го инетересува, да не чете. Но не виждам нищо лошо да се внесе яснота по въпроса, пък било то и в спор, стига да се спазва добрият тон!  good

Цитат
Понеже съм възпитан и културен човек...
Pachoran , след като твърдиш, че си такъв човек, докажи, че е вярно, като спреш да се заяждаш с DJ - Ivo! Това, че не ги е чувал, не значи, че е подигравка с тях или им прави скрита "антиреклама"  nea Да не би да има 20-30 ди джеи в София, че да ги знае човек всичките?




« Последна редакция: ноември 26, 2008, 12:41:58 от Kiksi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: ноември 26, 2008, 12:49:25 »

кикси,

аз нямам нищо против споровете, напротив;

но този, който визирах ми се стори прекален и не точно по темата;

визирам грубостите и объркването, които внася;

моят филм не е ХД, но много добре си го гледам на ТВ за FULL HD;


Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #429 -: ноември 26, 2008, 13:08:46 »

 Kiksi в София няма само 20-30 DJ, но има само 10-15 добри и заслужаващи да им платиш, въпреки и техните кусури. Всички по-напред изброени са в тези 10-15 броя. Искам да подчертая, че не съм DJ и абсолютно на никого не симпатизирам от изброените. Позитивното ми мнение е продиктувано само от това, че съм страничен наблюдател и слушател. Изброените DJ са водили, водят и ще водят сватбени тържества преди и много след вашите сватби. Те са превърнали това в свой занаят и считам, че се справят задоволително. А останалите 10 000 DJ - не знам, явно у мен не са останали по-значителни впечатления.
 Относно HD формата - няма сериозна телевизия или студио работещи с  "производствени мощности" изцяло покриващи критериите за този формат в пълния му вариант. Разберете, че става въпрос за много пари - и от страна на крайния потребител и от страна на "произвеждащия". Няма как да стане при 250-600 лева цена на сватбения филм. Е - изключения има - някой луд, хвърлил парите си на пътя. И луди, които му вярват Това е от мен
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #430 -: ноември 26, 2008, 13:50:39 »

Kiksi, ти се напълно права, че техническата страна на въпроса може да е много важна за някого и той да намира спора за напълно уместен... Който е технически грамотен и се чувства компетентен в подобен спор, да си го води; мен по-скоро ме дразнят силните и категорични изказвания, че ако камерата не е ама точно еди-каква си - край, провал, това никакъв филм не е ... Това, разбира се, изобщо не е вярно, защото някой се кълне в една марка и модел (на камера, рокля, сватбена агенция или каквато е там съответната услуга), а друг - в друга, и е смешно да мислиш, че си най-прав от всички.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: ноември 26, 2008, 14:02:18 »

rozovka и gostenka_82 - напълно се съласявам с вас!  good

Pachoran , може да има и кадърни ди джеи и сред останалите 10 000, върху които просто ти по една или друга причина да нямаш наблюдения. Хубаво е да споделяме за тези, от които имаме наблюдения - както в случая правиш ти  good. Но няма как да има човек наблюдения върху всички и да каже - само тези струват, а другите   nea
Понякога има истински професионалисти или просто хора с талант, нищо, че не са известни.
На една сватба например ди джеят беше такъв, практикуващ само по дискотеки и въобще не разбираше от сватби, човекът най-чистосърдечно си призна и затова взе и доста по-ниска цена.
Но точно 10 минути инструкции от моя страна преди сватбата бяха достатъчни, за да се справи повече от добре  Bravo и се разбирахме само със знаци по време на сватбата, успя да създаде страхотно настроение за разлика от водещият на оркестъра например, който "врял и кипял" уж в сватбите, ама такива издънки правеше, а иначе - много известен и много добър в работат си.
Освен това виждала съм и ди джеи - много добри, много известни, на 10 сватби са страхотни, а на 11-тата примерно нещо се издънват, защото са преуморени примерно или не са в кондиция. Ето за един такъв например портънах в земята от срам, че съм го препоръчала.  На всеки може да се случи, но истинският професионалист може би не трябва да си го позволява.
Та работата е въпрос на май на късмет и на уцелване на баланса между тертипа на работа на ди джея и вкусовете на младоженците и гостите good - доста трудна задача  Wink

За HD може и да си прав, като казваш "изцяло покриващи критериите за този формат" /не ги разбирам чак толкова тези работи/ - но това означава по думите ти, че частично покриване на критериите има, което пак си е нещо и нас ни удовлетворява, особено ако не са ни искали космически суми за целта.
Спирам по темата, защото заприличах на "дървен философ" lol

« Последна редакция: ноември 26, 2008, 14:03:50 от Kiksi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: ноември 26, 2008, 14:22:36 »


 Относно HD формата - няма сериозна телевизия или студио работещи с  "производствени мощности" изцяло покриващи критериите за този формат в пълния му вариант. Разберете, че става въпрос за много пари - и от страна на крайния потребител и от страна на "произвеждащия". Няма как да стане при 250-600 лева цена на сватбения филм. Е - изключения има - някой луд, хвърлил парите си на пътя. И луди, които му вярват Това е от мен

нещо подобно, с други думи и изрази, ни обясни на наснашият оператор, още когато се уговаряхме!!!!!!!!!1
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: ноември 26, 2008, 15:19:18 »

Леле какъв спор се е завихрил само. Да споделя и аз моето мнение по въпроса.
Аз специлано исках сватбеният ни филм да е HD формат, но уви финансите не достигнаха. Според мен ако имат възможност младоженците по-добре би било HD, защото както повечето писахе преди мен с пълна сила навлизат LCD, TFT и подобни и тепърва ще излизат нови технологии от подебен тип.
Е да в момента техниката за този формат е скъпа - и за тези, които снимат, и за тези, които ще го гледат. Но съгласете се, че преди години ДВД-плеърите бяха скъпо удоволствие в началото и всеки си мечатеше да замени старото видео с тази модерна техника. Е сега има ДВД и по 40-50 лв.
В съвсем близките няколко години и Блу-рей плеърите ще ги последва точно това. Мое мнение.
Все пак за тези, които не могат да си позволят HD има решение и на ДВД формат заснет 16:9 .
Но за мен приоритет беше качеството на това което има на самия диск, което не зависи нито от формата, нито от камерата, с която се заснема, а от "задкамерното устройство" т.е оператора. Накратко нашето ДВД (не, че си е наше) сравнено с HD-то на нашите кумове за качеството на картината няма спор, но за съдържанието - имаше много какво да се желае. И общо взето дадоха доста пари, а получиха много по-малко.
Слагам край на оффтопика Offtopic, защото мисля, че тук е място да се коментира основно качеството на операторите, защото има такива с добра техника, но не ги прави добри оператори.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #434 -: ноември 26, 2008, 21:42:30 »

 Да, много сте прави - най-важно е "задкамерното устройство", но въоръжено добре. Но това е голям проблем в последно време - няма нови и млади, желаещи да се научат и да работят това "задкамерни устройства". Има само ентусиасти, които считат, че всичко знаят и могат, понеже седят 24 часа пред компютъра и братче или сестриче са пратили евтинка камера от САЩ. Не става така - трябва учител, да учител. За сватбен оператор не се учи в нито едно учебно заведение. Свидетел съм как сватбен оператор завършва ВИТИЗ или НАТФИЗ и става добър тв оператор, но обратното е по-рядко явление. Много важен фактор е монтажа на филма. Ако сватбен оператор навлезе в монтажа /тук също трябва учител /, то той ще бъде добър оператор. Може да не се занимава дълго време, но трябва да премине тази школа. Сватбеният оператор може да се каже, че е платен, но за монтажиста - не. Никой не оценява този 5-7 дневен труд все още в България. "Хубавото" е, че у нас най-често имаме тези две профисии съчетани в един човек, но 99 % са ентусиасти само за съжаление.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines