Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:31:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!! 2 част  (Прочетена 196001 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 18, 2008, 07:47:00 »

Аз също се чудя какво да готвя и май довечера ще си поръчаме от китайския нещо.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 25, 2008, 14:49:15 »

Кате направи ли тортата, аз мисля утря да правя пълнени чушки или с новия фикс на Маги за кофтенца ???? но с чудя още ??
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #377 -: юли 25, 2008, 15:13:57 »

На мен ми се беше прияла зелена салата - по никое време  crazy (ама аз като видях в магазин, че продават марули и пресен лук и  Eeager ) и вчера си правихме. Но, за да не е съвсем постна, запържих малко гъбки и шунка, добавих царевица, краставички и така  pardon Хапвахме я с филийки с хайвер.
Сега нещо ми се хапва картофено пюре, а може и пресни картофки с копър и чесън да направя.
« Последна редакция: юли 25, 2008, 15:16:08 от fidanka » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 28, 2008, 10:35:15 »

ех ама никой не пише тука  beating beating beating

събота правих кюфтенца с картофки на фурна и фикса на Маги !!! става суперско, вече за втори път правя от него !!!! smile

вчера сутринта пържих филийки за милото за закуска, а после правих дроб по селски + гарнитурка от пържени картофки !!! за първи път правя и стана много вкусен само където нямах червени печени чушки !!!!! smile ако някой иска рецепта да давам !!!!! smile

за днес не знам както винаги !!!!  pardon pardon pardon
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 28, 2008, 11:12:19 »

Ели, пусни рецептичката!!! @}->--И аз никога не съм правила такова нещо, но искам да пробвам!!! blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 28, 2008, 11:20:34 »

Аз искам рецептата с картофките и кюфтенцата

Напоследък хич не готвя
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #381 -: юли 28, 2008, 11:42:37 »

Кате направи ли тортата

Дааааа  yahoo и стана страхотна  blum вече ще следвам тази рецепта, за което много ти благодаряяяя  give_rose give_rose Обещала съм и на колегите в офиса да направя някой ден  Torte
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 28, 2008, 12:12:49 »

Кате радвам се че е станала !!! smile

Гери кофтенцата ги правя с фикса на маги за картофки с кюфтенца !!!!! и следвах упътването там, нищо не съм променяла: картофите на кубчета, каймата с малко чер. пипер се умесва и на малки топчета се правят и се полива с фикса, като са готови поръсих малко кашкавал !!!! станаха страхотни !!!!! smile 

а за дробчето !!! взех пилешки дробчета !!! запържих три глави лук и няколко моркова на колелца в зехтин !!! извадих ги от тигана и сложих дроба като се позапържи добавих обратно лука и морковите и малко доматено пюре (ако е много гъсто се 'размива с водичка' ) , може да се добавят и гъби и червени печени чушки, определено ще стане по-вкусно !!!!

ако някой го прави по друг начин да казва, че ми е за първи път хи хи хи  blush 

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 28, 2008, 12:27:59 »

аз дроба по селски го правя по следния начин.Задушавам лука с малко гъби и чушки печени и нарязани на ситно доматки.Сварявам дробчетата и ги режа на парченца.смесвам всичко и го разпределям в гювечета.Настъргвам кашкавал и запичам докато се разтопи кашкавалчето.


Ели утре ще пробвам и ще споделя.Голям фен съм на Маги фиксовете но този не съм пробвала.А някой пробвал ли е този за рибата как става.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 28, 2008, 12:30:09 »

аз аз аз  judges много е хубав , даже мисля с пиле да го направя !!! щом ми хареса а не обичам риба !!!!! smile

мерси за дробчетата !!! ще пробвам и в гювечета !!!! smile

п.с. абе голяма помощ са си тези фиксове !!!
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 29, 2008, 14:34:25 »

Идвам да споделя сладкиша, който може да правите в хиляди варяции, само въображение се иска blum
Той е тип тирамису, но "а ла Валентина" funnytooth
Правя го в индивидуални купички или чашки.
На дъното на всяка слагам едни канелени бисквитки за чай (незнам дали има в БГ, но може и каквито си харесате), като ги потапям в топло мляко с ванилия. След това слагам маскарпоне, разбито със захар, белтъци на сняг (може и без белтъци, но става доста тежко) и малко ванилия. Прпорции  - на око и вкус! След това правя ред с резенчета банан и пак маскарпоне. Поръсвам с настърган бял шоколад или кокосови стърготини и украсвам. Оставям в хладилника поне за 8 часа. Става БОЖЕСТВЕН. Канелените бисквитки+банана е стахотна комбинация.
Може да слагате различни плодове (ягоди...сиропирани круши...) , или нормален шоколад, ядки, бисквити потпени в бейлис ( Oh my ...) и т.н.
Хайде творете blum
« Последна редакция: юли 29, 2008, 14:38:08 от Valentinka » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 29, 2008, 14:39:06 »

определено ще бъде изпробвам !!! мерсииии !!!:)

ние снощи бяхме на солени и сладки палачинки !!! smile
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 29, 2008, 14:43:00 »

Мяу, тирамисуто звучи божествено. Може би след сватбата, сега съм на строг пост. smile smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #388 -: юли 29, 2008, 15:00:43 »

А ето и една лека и не толкова калорична тортичка,мъжа ми не обича торти, но на тази не устоя ,а и гостите ми много я харесаха .Ето и рецептата

Торта "Мюсли"


продукти:
бисквити (обикновени)
кисело мляко
захар (по желание)
сезонни меки плодове - банан, ягоди, киви
мюсли
стафиди (по желание)

приготовление:
         Това е една много лека и лятна торта, която може да се прави дори от деца. Идеята "откраднах" от един тукашен ресторант и на тази основа импровизирах. Резултатът много ми допадна. Външният вид подлежи на "разкрасяване", ако десертът ще се сервира на претенциозни гурмани. В неразкрасения си вид е идеална за ядене от тавата.
        Аз сложих неподсладено кисело мляко, като използвах сладостта само на бисквитите и плодовете, но за любителите на по-сладкото е добре да се сложи малко захар в киселото мляко.
        В правоъгълна тавичка се нареждат плътно бисквитите. Върху тях обилно се слага кисело мляко на равен слой, а върху него - нарязаните на резенчета един вид плодове - например ягоди. Наръсва се с мюсли и стафиди, а върху тях се слага още кисело мляко. След това - отново ред бисквити, ред кисело мляко (тая торта "пие" много кисело мляко, за да стане сочна и лека), ред банани, мюсли и стафиди и пак кисело мляко. В този момент моята тава се напълни, но може да се сложи и трети ред.
        Отгоре тортата отново се покрива с кисело мляко и щедро се наръсва с мюсли.
        Една нощ в хладилника и ... да ви е сладко!


[color=orange]Може и да използвате готово подсладено кисело мляко аз лично така правя [/color] [/color]
« Последна редакция: юли 29, 2008, 15:03:59 от juji » Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: август 01, 2008, 20:23:49 »

А някой пробвал ли е този за рибата как става.
Следваш указанието на опаковката, аз го правя с хек, но слагам 0,5 кг, а не както пише 0,35.
Разтваряш фикса във вода, кипваш сместа, заливаш рибата и печеш. Милото си облизва и пръстите накрая   Wink good
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines