Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 20:05:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167094 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: юли 31, 2009, 13:55:08 »

Аз знам така : ако гърдите не се напрагят и не се чувства напълване, и като стиснеш излиза капчица, а не струйка - тогава не се налага применатео на медикаменти. Които съм чувала, че имат доста неприятни странични ефекти като гадене, повръщане, световъртеж и прочие. Напомнят ранна бременност в тежката форма.

Това е което знам.
Аз също прекратих кърменето преди седмица и нещо, не съм пила нищо след това и нямам проблем.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юли 31, 2009, 13:58:47 »

Благодаря ти Ина, и при мен излиза капка, а не струйка. Значи просто преставам да правя каквото и да било и кърмата сама си спира!!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: юли 31, 2009, 14:03:45 »

Ами, Ванили, аз ти казвам аз какво знам и при мен как стана. Незнам дали има значение, че аз кърмих толкова месеци, а ти си се цедяла, честно казано нямам представа и в никакъв случай не ти давам съвет, просто споделям каквото зная от опит и от четене.

Не можеш ли да се консултираш с някой консултант по кърмене, там в София поне са една камара. Да не направиш някоя беля баш на финала на цеденето и да се запуши някое каналче или от застояла кърма да те заболи, знам ли..... Не е шега.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юли 31, 2009, 15:41:49 »

Аз също се цедях и кърмех (след всяко кърмене следваше цедене), та след като не чувстваш напрегнати гърдите си и не се пълнят, не е нужно да изцеждаш (както и Ина вече е написала) - аз спрях да изцеждам щом започнах да вадя по 20-30 мл общо от 2-те гърди и засега нямам проблем. Моята лекарка ме предупреди изрично да не пия хапчета за спиране на кърмата, понеже били с доста странични ефекти  smile Това е инфото, която имам аз  girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юли 31, 2009, 15:44:19 »

Момичета, съжалявам за малко глупавия въпрос  blush , но към какъв лекар човек трябва да се обърне по тези въпроси - в смисъл: проблеми с гърдите по време на кърмене, спиране на кърмата с или без медикаменти и т.н.
Към джи пи-то, гинеколога или ходите на мамолог?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юли 31, 2009, 15:45:27 »

... Значи просто преставам да правя каквото и да било и кърмата сама си спира!!

Точно така!
И при мен, след като Коско се отби сам, кърмата спря от самосебе си, без да пия никакви хапчета и без да имам никакви проблеми!!!

Успех! good


Момичета, съжалявам за малко глупавия въпрос  blush , но към какъв лекар човек трябва да се обърне по тези въпроси - в смисъл: проблеми с гърдите по време на кърмене, спиране на кърмата с или без медикаменти и т.н.
Към джи пи-то, гинеколога или ходите на мамолог?


Можеш да се обърнеш към Акушер-гинеколага си или към мамолог good
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юли 31, 2009, 15:46:43 »

аз лично се обръшам към джи-пито ми, която е и педиатър на дребен  good Страшно много разчитам на нея, понеже от 10 години ми е лична и виждам колко чете и се интересува  good Иначе има консултанти по кърменето, поне за София знам, че има кабинет в Майчин дом. Предполагам в другите големи градове също има  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юли 31, 2009, 15:47:37 »

Захира,аз имах коластра от 6 месец на бременността,а в 9-я буквално течах.Попитах много мами и лекаря си разбира се и ми казаха,че е АБСОЛюТНО НОРМАЛНО!!Не се притеснявай,че от гърдите ти тече.СЛед като захъхнеше ставаше на кристалчета,като захар *THUMBS*За болката и уплътнението в гърдата се консултирай с гинеколога си и ако е необходимо и с мамолог.Аз не бих рискувала да взимам топли душове или да я разтривам,но е мое лично мнение give_rose
Ванили при мен също кърмата сама спря.Намаляваше количеството с всеки ден,докато накрая окончателно спря.Цедях се и давах от шише около 3 месеца.Хапчета не съм пила за спиране,защото не се наложи good
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юли 31, 2009, 16:54:08 »

Много благодаря на всички за инфото! И аз така мисля да направя! за всеки случай другата седмица ще пита и педиатърката! И аз не искам да пя хапчета, понеже е много малко.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юли 31, 2009, 18:21:04 »

Аз давам да суче, но и се цедя с електрическа помпа за да виждам по колко изяжда, а и нощем ми е по-лесно със шишето да и давам. Нали кърмата издържа на стайна температура до 6 часа
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: юли 31, 2009, 20:53:54 »

 Голди, ще си улесниш живота, ако не ползваш шишета. Сега бебо суче по 5 мин и е готов girl_wink Той се роди 2кг., много малък, но аз реших, че ще си го кърмя на гърда, да се учи и резултатът - за по-малко от седмица 1200 blum Имай доверие на малката, тя ще си хапва, няма да стои гладна.
Кикси - консултативния телефон на кабинета по кърмене мога да ти го дам. Много са отзивчиви и е дененощен smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юли 31, 2009, 21:09:21 »

Ел, ще съм ти благодарна за телефона, ама това какво ще рече - че аз като съм от друг град мога да получа съвет по телефона ли, ако имам проблем? И то денонощно?
Това би било супер просто.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #402 -: юли 31, 2009, 22:26:39 »

Ел, телефона на този кабинет и аз го искам. Мисля, че няма да е проблем, ако го напишеш тук.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: август 01, 2009, 12:05:23 »

Нали кърмата издържа на стайна температура до 6 часа
От акушерки, а и от нета знам, че издържа до 1 час на стайна температура, 48 часа в хладилник ( но не на вратата) и до 3 месеца във фризер  smile
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: август 01, 2009, 12:25:30 »

По отношение на контакт с консултант по кърменето, аз съм звъняла дори през нощта на Таня от Ла лече лига, и то по Коледа и Нова година, когато бях в болница - много ми помогна и макар да не съм я виждала, съм й безкрайно благодарна - дори направи справка на позволените и забранените лекарства  по време на кърмене и ми се обади! give_rose give_rose give_rose

ето линк към официалната страница на Ла лече лига в България, а в секцията контакти, ще намерите и телефона на Таня

http://lalechebg.com/
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines