Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:30:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167104 пъти)
 
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: май 07, 2009, 14:02:49 »

  И Влади суче продължително, поне засега. Аз да ви кажа честно малко се срамувам, а ми се иска да мога навсякъде да го кърмя, трябва да го преодолея този срам blush
И аз съм така, а трябва да го преодолеем срама, че как ще щъкаме по-дълго време по градинките и парковете?  tease
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: май 07, 2009, 16:47:00 »

  И Влади суче продължително, поне засега. Аз да ви кажа честно малко се срамувам, а ми се иска да мога навсякъде да го кърмя, трябва да го преодолея този срам blush

И аз съм така, а трябва да го преодолеем срама, че как ще щъкаме по-дълго време по градинките и парковете?  tease

Спокойно, преодолява се!!! good
Като нададе вой юнака и не сте си близо до вкъщи - лесно се преодолява!!! Wink
Аз съм кърмила къде ли не, даже май няма място, на което да НЕ съм кърмила blush Wink За мен е важно да знам, че така давам най-доброто на бебчето/детето ми!! girl_in_love
Не се притеснявам вече, в крайна сметка не си развявам ц***те просто ей така, а и честно казано, момичета, не се вижда нищо, когато кърмите!!! good
(Ако се уговорим, мога да ви покажа на някоя разходка kiss2, макар че от доста време не съм кърмила Коско навън!, но мисля, че няма да има нииищо против!!!)
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 09, 2009, 00:25:33 »

 
Убиец е blum
Аз имам няколко "локации" в града и когато сме навън там кърмя-в магазините (наши и на приятелка),в офиса на заведението ни...навън в града ни още не ми се е налагало,но като бяхме на почивка в Сандански си кърмех навсякъде публично,естествено,то не се вижда нищо и не в най-голямата навалица smile
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: май 09, 2009, 07:53:12 »

Аз също съм в отбора на кърмещите навсякъде и го приемам нормално - все пак аз храня детето си, а не си показвам ц***те  pardon
От доста време не кърмя Жорко през деня, защото съм заместила храненията, но вчера например не искаше пюрето на обед и си го накърмих в парка. Аз съм превилегирована, че още като бременна излизах с няколко кърмещи майки и може би затова не се притеснявах да го правя навън.  Yes Не мога да си представя да се прибирам на всеки 3 часа вкъщи, за да го накърмя и пак да излизаме.  nea Виж ако имаш кола наблизо и ти е по-спокойно така - няма лошо да го кърмиш там, но не си мисли, че правиш лошо впечатление, ако го правиш на публично място!  good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: май 13, 2009, 08:14:14 »

Момичета имам нужда от помощта ви.
На вашите детенца излиза ли им мляко от нослето докато сучат crazy
На Хани вече за втори или трети път и се случва-докато суче и си капе от нослето.Притеснявам се-това нормално ли е?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 13, 2009, 10:10:22 »

Момичета имам нужда от помощта ви.
На вашите детенца излиза ли им мляко от нослето докато сучат crazy
На Хани вече за втори или трети път и се случва-докато суче и си капе от нослето.Притеснявам се-това нормално ли е?

Докато суче никога,само като повръща и то на фонтан се е случвало!Ти в каква поза я кърмиш?Не мога да ти кажа дали е нормално или не,мен би ме притеснило дотолкова,че да споделя с педиатъра.Не се тревожи излишно сега!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 13, 2009, 10:14:04 »

Сисе,аз я кърмя предимно легнала и тогава се случва  crazy
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 13, 2009, 10:16:50 »

Сисе,аз я кърмя предимно легнала и тогава се случва  crazy
Може би причината е в това,че я кърмиш в хоризонтално положение,знам ли..и аз го кърмя легнал Даниел,но това не се е случвало.
Опитай да е кърмиш седнала,като тя е скута ти и горната част на тялото й е по-високо от долната.Нали ме разбираш?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 13, 2009, 11:14:48 »

И на мен не им се е случвало, но може би суче повече кърма, отколкото може да погълне наведнъж и затова така се получава, а и е в хоризонтално положение.  =]Подкрепям Сиска да пробваш да я кърмиш седнала, за да видиш дали ще се случи пак и кажи на педиатъра на следващата консултация, за да си по-спокойна.  good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 13, 2009, 11:15:24 »

Сисе,мерси за бързия отговор мила give_rose
Сега като я кърмих не се случи и прочетох доста неща в нета...не сме единствените pardon явно често се случва.Казват че се дължало на това,че бебчовците се лакомеят понякога и искат цокат много мляко наведнъж...Аз за всеки случай пак ще питам доки в понеделник smile Но роне се успокоих smile
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юли 10, 2009, 21:26:47 »

Искам и тук да попитам мамите, които са ползвали от силиконовите протектори за кърмене - на Авент или на Чико бихте препоръчали? Като гледам разликата е, че на Авент формата е като на пеперуда, т.е. отстрани са изрязани, а ма Чико са си обли. Освен това не мога да се ориентирам за размер - как да избера дали съм за малки или за стандартни?  crazy Много ще съм ви благодарна...
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 21, 2009, 16:23:37 »

Оплаках се в мойта си темичка, но да поискам съвет и тук! Вчера се разболях - някакъв много гаден вирус с разстройство, повръщане и висока температура - от леглото не можех да стана. От обезводняването и това, че не съм яла много кърмата ми доста намаля. Днес с бебчо се храним на 1:30 - 2:00 часа, пия чайче за увеличаване на лактацията...  Иска ми се още да го кърмя, но направо незнам какво още мога да направя - дайте идеи моля...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юли 21, 2009, 18:31:47 »

Оплаках се в мойта си темичка, но да поискам съвет и тук! Вчера се разболях - някакъв много гаден вирус с разстройство, повръщане и висока температура - от леглото не можех да стана. От обезводняването и това, че не съм яла много кърмата ми доста намаля. Днес с бебчо се храним на 1:30 - 2:00 часа, пия чайче за увеличаване на лактацията...  Иска ми се още да го кърмя, но направо незнам какво още мога да направя - дайте идеи моля...
Наливай се с натурални сокове,най вече праскова и кайсия,също и много вода.Кърми го начесто (през 1-2ч.)След като се насуче се доизчеждах,нищо,че няма много....така ще "излъжеш" организма,че бебчо има нужда от повече кърма и ще стимулираш възпроизвеждането на повече такава.Това се сещам на прима виста.При мен 2-рия вариант е помагал винаги...(висенето на бебето на гърдата,дори и да ползва зърното само за залъгалка).Успех!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юли 21, 2009, 19:57:36 »

Искам и тук да попитам мамите, които са ползвали от силиконовите протектори за кърмене - на Авент или на Чико бихте препоръчали? Като гледам разликата е, че на Авент формата е като на пеперуда, т.е. отстрани са изрязани, а ма Чико са си обли. Освен това не мога да се ориентирам за размер - как да избера дали съм за малки или за стандартни?  crazy Много ще съм ви благодарна...

Аз ползвах на "Чико" силиконови и съм много доволна good

Сени, както е казал и Сиска пий много течности, аз "потичах" след като хапнех дюнер Wink
Успех, мила, и дано скоро се похвалиш, че нещата са се нармализирали! good
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юли 22, 2009, 11:14:41 »

Аз ползвах на "Чико" силиконови и съм много доволна good
...

Мерси, Танче  good А ти малкия размер ли ползваше или стандартния?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines